Beznaděj (6)

6. ledna 2012 v 17:49 | Nel-ly |  Beznaděj
Vždy je nějaká živější kapitola následovaná trochou útlumu, co nadělám. A že to většinou bývá útlum u Harrouše a jeho myšlenek? Však on to pochopí, na konec i tady je to hrdina, když ne světa, tak povídky.

Celou noc byl sám a nedokázal ani zahmouřit oka. Nemyslel na nic jiného, než na Draca. Co s ním dělali? Proč ho odvedli?

Věděl, že ho párkrát za týden odvádí někam ven a že se Draco čas od času vrací čistší, než předtím a třeba i s novější košilí, ale mnohem častěji se stávalo, že přicházel zpět s novými modřinami po celém těle.

Mučili ho? Vyslýchali? Proč?

Harry chápal, proč drží na živu jeho samotného. Ať už se stalo cokoliv, jeho jméno stále bylo legendou a každý v Kouzelnickém světě věděl, co dokázal - jen už neznali podrobnosti. Fakt, že většina toho, co se stalo, záleželo na sebeobětování jeho přátel a rodiny, na náhodě, velkém štěstí, že on sám nikdy nebyl výjimečný, jak si o něm ještě stále mnozí povídali. Dnes však těm mýtům a lžím, které si o něm lidé vykládali, vděčil za život.

Harry Potter, zachránce kouzelnického světa, hrdina, který již v jednom roku dokázal přežít útok nejmocnějšího černokněžníka všech dob a stal se jediným, kdo dokázal přežít přímou kletbu Avada Kedavra - a kdyby jen jednou, hned dvakrát, jak vypověděli Smrtijedi, kteří toho byli svědky a přežili Bitvu o Bradavice. Ano, Harry Potter, se doopravdy ve svém životě v podstatě šestkrát postavil tváří v tvář Voldemortovi a pokaždé přežil. A ano, Harry Potter sprovodil pána Zla nadobro ze světa živých a snad i mrtvých, když zvážil, že rozbil duši černokněžníka na kousky, které už nikdy nikdo nedokáže spojit. Když tohle všechno slyšíte, řeknete si, že na tom Potterovi něco je a vlastně se nemýlíte, co už pak záleží na tom, že dotyčný donekonečna opakuje, že za vše vděčí velké náhodě, štěstí, odvaze a v neposlední řadě pomoci ostatních? Je jednoduché věřit, že ten brýlatý skrček je něco jako polobůh, jako třeba legendární řecký Achileus nebo Heraclés - vlastně tomu věříte spíš, než slovům právě toho dotyčného.

Ať dělal cokoliv, každý koho kdy potkal, věřil v jeho výjimečnost. Dokonce i Ron s Hermionou mu vždy věřili ve všem, co dělal, přestože jako jedni z mála věděli, co za vším tím "hrdinstvím" stojí.

Ron a Hermiona, jen při pomyšlení na ně Harryho bolestivě píchalo u srdce. Zemřeli a jejich rodiny ani nedostaly šanci, se s nimi rozloučit, protože se nikdy nenašla jejich těla. Paní Weasleyová se určitě ještě dnes, pokud je na živu, utěšuje možností, že by mohli žít někde v ústranní schovaní před zlem, které ovládlo Kouzelnický svět, jenže i ona musela vědět, že to tak není. Ani Ron ani Hermiona by nenechali vládnoucí třídu mocných čistokrevných Harryho odvléct. Postavili by se za něj a bili se až do posledního dechu, stejně jako to udělali Neville, Lenka, George, Seamus, Dean a mnoho dalších. Ti všichni se přidali k jeho rodičům, Cedrikovi, Siriovi, Brumbálovi, Remusovi a Tonksové, dokonce i k Snapeovi a desítkám dalších, kteří zemřeli jeho vinou.

Všechno by bylo lepší, kdyby zemřel v den, kdy si pro něj Voldemort poprvé přišel. Nebo, během svého prvního ročníku v Bradavicích, popřípadě druhého, čtvrtého, pátého, šestého a určitě, kdyby zemřel během Bitvy o Bradavice. Stačilo se Voldemortovi vydat a tolik skvělých lidí by dnes bylo na živu. Jenže on to udělal, vydal se mu… měl zůstat sobecký? Zabít se sám? Mohl by snad argumentovat, že život pod vládou Temného pána by nebylo nic, v čem by chtěli žít, alespoň by zůstali na živu, a jak už všichni stačili zjistit, tak vláda jednoho, třebaže takřka nesmrtelného vyšinutého černokněžníka byla mnohem lepší, než to, co se dělo teď.

Mohli být na živu a žít si své životě v relativním bezpečí a klidu, jenže to se nestalo. Všichni zemřeli a jen on, jako vždy, přežil. I když sám už dávno nechápal proč. Nestál o to. Jenže svět má krutý smysl pro humor.

***

"Draco," vydechl Harry, když se za jejich vysokým hlídačem, který před chvílí do cely vhodil na první pohled bezvládnou zkrvavenou postavu, zabouchly kované dveře.

"Říkal jsem ti, Pottere, že mě tak nemáš oslovovat," zasyčel na něj jeho společník a marně se pokusil vzepřít se na loktech a postavit se, když se pod ním jeho třesoucí se končetiny podlomily a on se svezl zpět na špinavou zem.

"Co se stalo?" zeptal se Harry a ignoroval blonďákův vražedný pohled, když ho bez okolků chytil pod paží a se vším úsilím odtáhl do rohu k jeho dece. V další chvíli už mu podával kalíšek s vodou, který Draco už bez dalších odmluv a urážek přijal a jedním lokem vypil.

"Co asi myslíš, že se stalo?" zeptal se už jistějším hlasem, i když stále nezněl, jako ten, s kterým zde strávil posledního takřka půl roku.

"Já - já nevím," přiznal Harry s rudnoucíma ušima.

"Vážně ne?" teď zněl Malfoy spíš než sarkasticky doopravdy překvapeně.

"No, asi… asi tě… no -"

"U Salazara, vymáčkni se, Pottere, seš tu zavřenej už několik měsíců, většina tvejch známejch je nejspíš pod dávno pod kytkama a ty se furt ještě stydíš!"

"Mučili," šeptl Harry s rozpálenými tvářemi. Nebylo to studem, jen prostě nevěděl, jestli o tom může takhle otevřeně mluvit, protože si živě pamatoval, jak Draco v noci křičel a volal matku ze spaní a tak mu nechtěl hned po návratu do cely připomínat nově zažité hrůzy, přestože Malfoy dokázal vždy zachovat svoji dokonalou ledovou masku a pokaždé, když se jejich rozhovor dostával k tématům, které mu nebyly příjemné, obrnil se urážkami a ironií směřovanou na Harryho hlavu. Jenže jemu to už přestávalo vadit, poprvé po všech těch letech dokázal skrze tu masku prohlédnout a zjistit, kdo doopravdy Draco je. Nemohl ho za tu trochu slabosti, kterou i tak stále dobře skrýval, soudit, ale spíš obdivovat jeho další stránku - jenže to by Draco nikdy nepochopil.

"Kdyby jen mučili," odfrkl si tiše Malfoy, ale on ho stejně slyšel.

"Co po tobě chtějí? Proč tě tu drží? Proč tě -"

"Nezabili?" otázal se chladně Malfoy. "Kdo ví? Prostě se mnou měli svoje plány a zdá se, že by od nich nechtěli jen tak upustit."

"Plány?"

"Máš štěstí, že si taková zakrslá zrůdička," kývl směrem k Harrymu Malfoy a on znovu zrudl, aniž by si uvědomil, co to prohlášení vlastně mělo znamenat.

"Já ti -"

"To je jedno," zasyčel najednou Draco příkře. "Nech už toho vyslýchání, Pottere, tohle by tvoje čistá nebelvírská dušička stejně nikdy nepochopila!"

Jenže to se pletl. Dokonce ani Harry Potter nebyl tak natvrdlý, jak si Malfoy myslel, a po těch měsících strávených v cele, tolika probdělých nocích, kdy se díval na bolestně vzlykajícího mladého muže, který se sám nedokázal probrat z nočních můr, které ho pronásledovaly, postupně pochopil, na co si tu Draca drží a jeho obdiv k bývalému rivalovi znovu stoupl.

Nemyslel si, že by na tom bylo něco špatného - tedy, bylo to špatné, hrozné a zavrženíhodné, samozřejmě - určitě ne z Dracovi strany, protože on dokázal všechno hodit za hlavu a přejít, jen aby přežil. Harryho a jeho místě, už by se dávno vzdal. Ještě před několika týdny nechtěl Harry Potter nic jiného než zemřít a konečně vzdát ten krutý boj s osudem, dnes se mu však do žil vlila nová síla a odhodlání, když hleděl na vyzáblého blonďatého muže s potrhanou košilí visící na poškrábaných a pohmožděných ramenou.

 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ariwa Ariwa | Web | 6. ledna 2012 v 18:22 | Reagovat

Oh. Svět je tak malý, že na tebe narazím opravdu všude. Ty komentáře. ;) Osobně také nejraději čtu povídky, které jsou dokončené. Tak to vidím i u tebe. Kdyby jsi mi mohla nějakou tvou doporučit budu jen a jen ráda. Taktéž jsem se chtěla zeptat jestli náhodou neznáš nějakého opravdu dobrého autora fanfiction? Pokud by se jednalo o slash tak jakýkoliv fandom, i když mám nejraději hp nebo čistě originál (ale právě nejraději mám hp s třeba přidaným jiným chlapcem, místem = AU). V hp povídkách nejsem až tak.. vynalézavá v hledání.  Pokud bys měla ve svém archivu třeba i nějaké heterosexuální fanfiction nebudu proti. Jen u nich jsem vybíravá; upíři, nadpřirozeno, vlci nebo podobný žánr. Pokud by jsi o něčem takovém věděla neváhej a informuj mě ;). Děkuji.

2 Kirsten Kirsten | 6. ledna 2012 v 18:43 | Reagovat

Ako len zbožňujem sarkastického Draca :) a Harrymu teda konečne začína dopínať, čo s Dracom robia hej?... no teda som zvedavá, ako sa to len ďalej vyvinie :)

3 nel-ly nel-ly | Web | 6. ledna 2012 v 18:53 | Reagovat

[1]:tak já můžu narcisticky doporučovat i sama sebe, že jo :P slash i het a všechno HP se tu taky najde, jen ta úroveň je taková pofidérní
já začínala klasicky na ff.ph.net u Electry, Estriel apod. nejraděi mám celkově asi Portrtét od evi a skvělý je i Odmítnutí, co překládá (to jsem četla dvakrát anglicky, což mě moc povídek nedonutí)
slash moc nečtu, vážně :D, jen někdy Drarry a to určitě vede to Saving Draco Malfoy, Draco in Darkness
a vždycky se mi líbilo klasický Snamione, i když bych to nikdy nepsala a nečetla na českých stránkách, jsem nedůvěřivá, to třeba What E'er Therein Is Promised nebo Forget me not

[2]: my kteří to víme už od začátku, že... njn, ale Harrouš, to je prostě kapitola sama o sobě :)

4 Charlotte Evans Charlotte Evans | E-mail | Web | 6. ledna 2012 v 19:24 | Reagovat

Je mi Dráčka líto :-( - Ale Harrouš je taky fajn, a doufám, že s tím něco udělá :D - Ne, neudělá, já vím, ale dýchat můžu, ne? :-D

5 Leesil Leesil | 6. ledna 2012 v 19:45 | Reagovat

Doufám, že Harry dostane příležitost, aby těm zrůdám nakopal prdele!

Jinak tady je povídka Redeem me:
http://www.labyrintem.wz.cz/texty/redeemme/archiv-redeemme.php
Povídka je to dlouhá a chvílemi i dost složitá, ale myslím, že stojí za přečtení. Je v ní velká síla.

6 Aternitas Aternitas | Web | 6. ledna 2012 v 21:30 | Reagovat

Harry mi príde niekedy vážne natvrdlý :D Ale teraz mu došlo akosi rýchlo. Draco si toho musí veľmi veľa vytrpieť, chudáčik.

7 dorea dorea | Web | 6. ledna 2012 v 21:41 | Reagovat

sarkasmus je dobrá obrana, jsem zvědavá, jak to Dracovi dlouho vydrží, než se prostě složí, te´d myslím psychicky, jsem zvědavá, jestli se v Harrym probudí nějaký ten záchranářský instinkt a bude se snažit Draca ochránit před dalším odvlečením

8 nel-ly nel-ly | Web | 6. ledna 2012 v 23:55 | Reagovat

[4]: nesmíš! :D

[5]: věřím, že by určitě rád, přeci jen to má, ten náš blázen, v povaze

[6]: on není hloupý, jen mu pomalu dochází... to aby se mohli včas chytnout i čtenáři (chudák malá)

[7]: no, ještě mu neoholili ty vlasy, to by se složil uričtě a s ním i já, protože byste mě nejspíš popravily :D

9 Guenon Guenon | Web | 7. ledna 2012 v 0:23 | Reagovat

Harrouškovi to došlo? Dobře.
Milujun všechnu tu Dracovu kousavost. Je vlastně děsně obdivuhodné, že si ji pořád udržel. (až přestane štěkat, budem vědět, že je to v prdeli.)
Alespoň už chápu, proč tady ne,pže jít o vězeňskej angry sex. Nešlo by to, nesedělo.
Třeba, jednou, za dlouho, bude alespoň něco... utěšujícího.
To by měli - utěšit se. Už teď na sebe působí výborně, i Harrouš vykazuje nějaký známky toho, že by mohl přestat kníkat.
A v kom by se konekonců neobjevila nová síla, kdyby zíral na Draca v potrhané košili? :D
Krásně napsané, jako obvykle :)

[8]: to si piš, že bychom tě popravili:D od vlásků ruce pryč! :D
Ale jsem celkem klidná - nevěřím, že bys na takovej zločin měla srdce:D

10 nel-ly nel-ly | Web | 7. ledna 2012 v 1:15 | Reagovat

[9]: to znáš ne, Harrouš je prostě jasnej empat, vždycky mu to všechno tak rychle dojde O..o
člověk si až říká, aby to s tou jeho natvrdlostí nepřeháněl, chudinka, vždyť je to hrdina
jo, takhle se párkrát kouknout a třeba i bez košile, to by mě hned povzbudilo

11 Aternitas Aternitas | Web | 7. ledna 2012 v 9:46 | Reagovat

[8]: jasne že nie je blbý, to by potom nemohol byť náš hrdina  Harry. Len sa čudujem, že si ešte nezačali odvádzať aj jeho. No to by ho asi potom tá jeho sebaľútosť a sebaobvinovanie zabilo:D

12 Jenny Jenny | Web | 7. ledna 2012 v 10:47 | Reagovat

Čím víc se Dracoušovi něco děje, tím víc mi přijde.. Rrr :D <3.. -.-". Fajn, takže - Harry pohled protentokrát mi přijde plný pocitů(jako je vždycky vlastně no:D). Jak tam popisuješ Hermionu a Rona, to s tím Voldemortem.. Dokonalé.
Štve mě, že se u tvých povídek nemůžu jinak vyjádřit, ale ono to ani snad nejde :D. Chci co nejdřív další kapitolu ;)

13 Luli(na) Luli(na) | Web | 7. ledna 2012 v 15:11 | Reagovat

Ňahí, oni mi trápí mé malé blonďaté ukeátko! Kruci, proč mi to vůbec nevadí? Uhn... jsem hovado, jo. Hej kruci, ale jako, píšeš to úžasně :D Jedna z mála povídek, u které mě opravdu baví číst každý díl. To se mi nestává často. Muí, hej, ale jako... mě zase chytají ty stavy, kdy potřebuju akutně přísun sladkého :D (což mi připomíná, dneska máme na oběd palačinký, muhííí!!!!)

Hehe, takže ti dva nakonec taky nežijou? No co, stává se. Šilhavá výbojka zůstala sama... teda ne. Má blonďáčka. Hehe, po dočtení tohohle dílu jsem si představila, jak ho čveročko políbí... divný, co?

(jen tak odvěci, ty brýle mu ještě drží pohromadě, nebo už se rozpadly? :D)

14 nel-ly nel-ly | Web | 7. ledna 2012 v 15:21 | Reagovat

[11]: ale zase netvrdlej být taky trochu musí, jinak by to nebyl Harrouš O..o a přeci jen mít všechny hrdiny s oslnivou inteligencí, to by byla nuda :D

[12]: tak to se pozná zkaženost :D já si říkala, že bych mohla zmínit ten svět kolem, ale nějak se mi je povedlo všechny povraždit

[13]:no, já jen doufám, že tě to bude bavit i ke... sladkému?... konci
já chci taky palačinky! já celej den hladovin, než pojedem k babče na jídlo :D
o brejlích se dozvíš, to ti svatosvatě slibuju

15 Nishi Nishi | Web | 7. ledna 2012 v 19:20 | Reagovat

Achjo... Draco. Sakra. Je mi tě líto. Čím dál víc... Však ty mě zase někdy jindy naštveš, já to vím. A Harry. Cokoliv chceš udělat, ať to má hlavu i patu a nepodělej to, což ty tak rád a často děláš. Každopádně, máš moji plnou podporu :)
jop, a abych nezapomněla.. no, nerada si dělám reklamy, ale máš u mě dárek... ... ojej :D

16 cassiopea-black cassiopea-black | 7. ledna 2012 v 19:31 | Reagovat

neni možná, že by to konečně už pochopil i Harry, jo? :D jsem zvědavá na další vývoj událostí ;-)

17 nel-ly nel-ly | Web | 7. ledna 2012 v 19:40 | Reagovat

[15]: jen jim promluv do duše, budou to potřebovat
dárek? O_O jůůů

[16]: chudák malá, ale on fakt neni hloupej, jen to hraje :D

18 Krasivija Krasivija | Web | 8. ledna 2012 v 17:54 | Reagovat

Chudák Draco. Takhle ho zneustít. Toho malého chcípáčka, který snad do této chvíle se na tom měl relativně dobře.

19 Polgara Polgara | Web | 13. ledna 2012 v 14:54 | Reagovat

Po psychologické stránce geniální, jako vypravěč si taky dokonalá, jen doufám, že to takhle temné a beznadějné nebude pořád. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA