Dáno osudem (24)

10. prosince 2011 v 10:00 | Nel-ly |  Dáno osudem
Kdyby vám konec přišel "zvláštní" tak je to tím, že jsem se zase vrátila ke svému vyprávění s prolínání minulostí, která se mi sem tentokrát nevešla a budu jen doufat, že se vyznáte... proto vám závěr kapitoly bude připadat zvláštní a s otázkama si prosím počkejte na tu příští, která přijde v kratší době, aby jste chápali, co se děje :D už je konečně na čase přiblížit se k řádnému finiši, jenže od začátku mám připravenou svoji dějovou strukuturu a té se nehodlám vzdát... kdoby řekl, že to dokážu tak natáhnout? O_O (kurzívou tedy znovu vzpomínky)
P.S. Komentáře i hvězdčiky více než vítány :) věnováno Pouli, °Alex, Delly, papričce, Mishe, Karr, Jenny, Sie, Nishi, Sim a všem, co ještě nezapomněli


Jak jsem mohla být tak slepá? Ptala se Astorie sama sebe snad už po sté, když si beze spěchu oblékala černý společenský hábit a dlouhé vlasy stahovala do pevného drdolu. Jak jsem to mohla nevidět? Jak jsem mohla…

"Merline, proč?" zašeptala do ticha své zmijozelské ložnice, ale nedostalo se jí odpovědi. Stále nebyla sto pochopit události, které předcházely konci školního roku. Potom, co se stalo, se Zmijozel změnil, celé Bradavice, dokonce i Kouzelnický svět, už nikdy neměly být takové, jako dřív. A jednu z hlavních úloh v tom všem hrál její snoubenec.

"Myslím, začínám bláznit," zašeptala směrem k Liamovi, který seděl u stolu naproti ní a soustředěně přejížděl špičkou brku asi palec nad svou učebnicí a nehlasně přitom pohyboval rty.

"Začínáš?" zeptal se a pozvedl jedno obočí v opovržlivém gestu, které dokázal jen on. Astorie se na něj zašklebila a potlačila nutkání vypláznout jazyk, za což by se jí určitě vysmál.

"Je toho strašně moc," povzdechla si po chvíli a Liamův tichý povzdech a prokroucení očí si dokázala vybavit, aniž by se na něj podívala. Věděla, že ho rozčiluje, na druhou stranu si však zároveň uvědomovala, že si trochu té otravnosti může dovolit, protože Liam nebyl z těch, co by její "nevhodné" chování trpěl - ostatně jí to už nejednou dokázal, když se jednoduše sbalil a beze slova odešel v polovině jejich rozhovoru. Astorie by řekla, že ji tenhle nenápadný chlapec prostě trpěl výměnou za… no, vlastně ani nevěděla, proč zůstával v její společnosti, ale v duchu si nalhávala, že je něco jako jeho nejlepší kamarádka, ať už to hodlal připustit nebo ne. Ostatně, nikoho jiného ani jeden z nich neměl.

A tak tady spolu seděli, stejně jako každý den v posledních pár týdnech a oba si soustředně pročítali své poznámky z hodin. Astorie se připravovala na zkoušky NKÚ, které se - k jejímu zděšení - přiblížily rychlostí blesku, zatímco o necelé dva roky mladší Liam se připravoval na závěrečné zkoušky svého ročníku a i přesto, že chodil o rok níž, Astorie byla vděčná za jeho přítomnost. Nebylo to tak, jak by se zdálo, vzhledem k jejich věku, ale Liam působil mnohem vyspěleji než jeho vrstevníci, tak co se týkalo studia, předčil všechny o minimálně rok výš. Nebylo divu, že byl vždy první na ráně, když si jeho zmijozelští spolužáci chtěli do někoho kopnout a nikdo z jiných kolejí nebyl na blízku.

"A hele," zašklebil se Liam a Astorie potočila hlavou stejným směrem, aby toho v další chvíli hned litovala. Jestli se někomu vyhýbala víc než Ginny nebo Lence, tak právě svému blonďatému snoubenci, který si to vykračoval středem knihovny přímo k jejímu a Liamovu stolu, "zdá se, že se mu po tobě stýská."

"Buď zticha," zasyčela Astorie na svého společníka a rozhodla se čelit Dracovi tváří v tvář. Ne, že by mě měla na výběr, protože dotyčný už stál u jejich stolu. "Draco," oslovila ho nahlas a snažila se tvářit, jak nejvyrovnaněji mohla.

"Rio," řekl a pak se na chvíli zarazil a prohlédl si Liama, po chvíli si ho zjevně dokázal zařadit a otočil se stranou. Liam nebyl někdo, komu by se ve Zmijozelu věnovala pozornost, což byla na druhou stranu i jedna z jeho největších výhod, protože se z něj díky tomu obrovský zdroj informací - samozřejmě jen pokud se o ně rozhodl s ostatními podělit. "Všude jsem tě hledal."

"Blíží se zkoušky," pokrčila rameny, "kde jinde bych měla být?"

"S ním?" kývl směrem k tichému chlapci, který zůstával skloněn nad svými poznámkami a zjevně doufal, že mu Draco a jeho dva věrní společníci nebudou věnovat pozornost.

"Jsme kamarádi," řekla klidně a znovu se natáhla ke své učebnici Přeměňování, "učíme se tady, takže kdyžd dovolíš -"

"Chci s tebou mluvit."

"Já ale nemám -"

"Tak si ho uděláš," znova ji přerušil, chňapl po její ruce a za loket ji vytáhl ze židle. "Tvůj kamarád ti určitě mile rád pohlídá věci, než se vrátíš."

"Nesahej na mě!" prskla Astorie a vytrhla svou ruku z jeho sevření. "A přestaň se nad všemi neustále povyšovat! Nejsem tvůj majetek."

"Já vím, že nejsi," překvapil ji svou klidnou odpovědí, takže okamžitě zapomněla na svůj vztek. "Ale chci s tebou doopravdy mluvit, takže… Půjdeš se mnou, prosím?"

Trochu nerozhodně se otočila k Liamovi, ale ten jen pokrčil rameny a jí bylo hned jasné, že on jí nepomůže - ostatně, čekala snad něco jiného? Byl sám o sobě zázrak, že tu zůstal sedět a nezmizel, jakmile se Draco se svým doprovodem objevil u jejich stolu. Astorie by se mu vůbec nedivila, kdyby odešel, nejraději by sama vzala nohy na ramena.

"Fajn," kývla, vyhnula se jeho natažené ruce a se zdvyženou hlavou vykráčela z knihovny, nevšímaje si Draca, Craba s Goylem ani ostatních studentů, kteří na ně zírali. Přeci jen v knihovně bývalo v knihovně v období zkoušek narváno a jejich střetu si tedy všichni všimli. A stejně tak si všimla i rudovlasá dívka, která teď Astorii pozorovala překvapeným, zamyšleným pohledem.

"Co chceš?" zeptala se Astorie, když se spolu s Dracem dostali do jedné z mnoha prázdných učeben, které se nacházaly snad na každém patře hradu.

"Chci s tebou o něčem mluvit."

"Tak prosím…"

"Ale ne takhle."

"Jak tedy?"

"Proč se ke mně tak chováš?"

"Jak se chovám?"

"Rio!"

Zmklka. Uvědomovala si, že se možná chová trochu jako uražená husa, ale nemohla si pomoci. Od Vánoc se o ni vůbec nezajímal, a když, tak to byl znova ten starý arogantní spratek, který ji během jejích prvních měsíců v Bradavicích děsil.

"Co po mě chceš, Draco?" řekla už jemnějším tónem, "doopravdy bych se měla vrátit k učení, blíží se zkoušky NKÚ."

"Jo, já vím," zašeptal zamyšleně a Astorie se zamračila. Co to s ním zase je? "Vzpomínám si jaké to minulý rok bylo, je to strašně práce, nechci tě zdržovat od učení, jenže už nemám moc času."

"Času na co?"

"Potřebuju… přál bych si… co kdybys za mnou večer přišla do pokoje? Mohli bychom si popovídat a… už strašně dlouho jsme spolu nemluvili."

"Mluvíme spolu právě teď," prohlásila. Věděla, nebo spíš tušila, ale byla si skoro stoprocentně jistá, na co Draco myslí a o mluvení určitě nešlo. Stále ji chtěl? Určitě ano. Jenže potom, co se stalo o Vánocích, co mu řekla a jak se potom zachoval… jak se choval v posledních měsících, ignoroval ji, byl na ni zase zlý a přátelil se s těmi, které několikrát přistihla při šikaně Lisama, prostě nemohla.

"Víš, jak to myslím."

"Vím," souhlasila, "a myslím, že ne. Promiň, ale já…nemůžu, prostě nemůžu. Myslím, že to všechno byla chyba. S Daphne bys byl určitě šťastnější a kdyby si chtěl, nic bych proti tomu enměla, můžeme zrušit zasnoubení a ty…"

"Chceš zrušit naše zasnoubení?" přerušil ji a najednou ji znovu pevně držel za zápěstí a mačkal tak, že se bála, aby jí nezlomil ruku.

Samozřejmě, že nechtěla. Nechtěla, aby si vzal někoho jiného, nesnesla by ani kdyby se podíval na jinou dívku, než na ni. Ale potom, jak se k ní choval? Potom všem, co se stalo? Možná by bylo jednodušší, kdyby to zasnoubení zrušil a vzal si Daphne nebo…

"Já nemůžu," opověděla a pokusila se mu vytrhnout, "ale ty bys mohl. Řekni rodičům nebo… vždyť není kam pospíchat, ještě tě čeká v Bradaviích celý rok a mě dva, proč prostě nemůžeme být zatím zase jen přátelé? Byli jsme dobří přátelé."

"Řekla jsi, že mě miluješ. Řekla jsi, že -"

"Promiň, asi jsem to říkat neměla," zašeptala a jen se vší svou silou dokázala potlačit slzy, které se jí draly do očí. "Měla bych se vrátit za Liamem, musím si ještě projít poznámky, rodiče by mi neodpustili špatné známky, i když netuším, k čemu mi kdy budou… Promluvíme si jindy, ano? Máme přeci ještě tolik času."

Tolik času.

Astorie málem spadla ze schodů, když si to uvědomila. Chtěl jí to říct, určitě. Chtěl se jí svěřit a ona ho nevyslechla. Právě naopak, žádala ho, aby zrušil zasnoubení, řekla mu, že mají ještě hodně času, aby si o tom všem mohli promluvit.

Už je to jedno. Ať měl Draco v plánu cokoliv, tak jí nic neřekl a teď byl pryč, zatímco ona se spolu s ostatními studenty připravovala na pohřeb Albuse Brumbála. Muže, který byl zabit rukou jejich profesora Lektvarů, zatímco on společně s Dracem Malfoyem a několika Smrtijedy uprchl z Bradavic.

"Rio," ozvalo se vedle ní a Ginny ji se slzami v očích objala kolem krku. Během té bláznivé noci se všechno změnilo a Astorie nevědomky dala všem najevo, na čí straně straně. Mohla jinak? Mohla se během bitvy zachovat jinak? Když už nemohla zabránit Dracovi v jeho plánech, mohla zachránit alespoň svoji sestru?

Ginny poodešla kousek dál, kde se usadila do jedné z předních řad vedle Harryho Pottera a svých přátel z Nebelvíru, zatímco Astorie si našla místo vedle Liama, který pro jednou odložil své sarkastické poznámky a upřímně se na ni smutně usmál. I on byl svědkem událostí, které pro vždy změnily jejich životy a ona si jím teď byla jistá více než kdy jindy.

Během dlouhého proslovu starého kouzelníka se Astorie v myšlenkách znovu vrátila k noci, kdy odešel jeden z největších kouzelníků všech dob a kdy z její života zmizeli dva lidé, které na světě nejvíc milovala.
 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 °Alex °Alex | Web | 10. prosince 2011 v 14:07 | Reagovat

Pekná kapitola, chudák Draco a chudák Ria :(. Neviem, koho mám ľutovať viac :D. Asi Draca :-P.
Ďakujem za venovanie a teším sa na pokračovanie :). Som zvedavá :D ;-).

2 Guenon Guenon | Web | 10. prosince 2011 v 15:14 | Reagovat

Ten konec byla tak smutnej! Ach jo... Ale připomněl mi, jak moc mám ráda Liama (celá kapitola mi to připomněla, vlastně). Ale ne víc, než Draca.
Což mě přivádí k... chudák můj maličkej. Ach jo! :D
ale bylo to skvělý, vážně. Jsem zvědavá, jestli tuhle povídku někdy dokončíš... Myslím, že si to zaslouží.
tak... doufám, že to nevzdáš. A tohle se vážně moc povedlo.

3 Delly Delly | 10. prosince 2011 v 15:40 | Reagovat

Páni! To byla ale kapitola 8-O Tím myslím, že byla naprosto úžasná. Skvěle napsaná. Tak nějak jsem podobnou kapitolu čekala, ale tohle všechny mé očekávání předčilo. Líbilo se mi, že za ním Ria nešla. Tak nějak to k tomu sedí, i když jsi tu tak trochu mučila Draca a to se mi jako nelíbilo :-P :-D A ten konec ... ten byl taky skvělý. A teď se opět nemůžu dočkat další kapitoly, takže doufám, že přijde v kratší době, jak jsi slíbila :-P :-D
A mimochodem .. Nebyla 23. kapitola ta minulá? :D Není tohle už 24.? Já jen jestli v tom nemám bordel :D .. A děkuju za věnování! :-)

4 Jenny Jenny | Web | 10. prosince 2011 v 17:42 | Reagovat

Jestli to věnování, kde je napsané 'Jenny' jsem doopravdy já, tak ti děkuji :D (doufám, že jsem to já to by znělo trapně a namyšleně, kdybych se domnívala, že někdy jako ty mi také věnuje kapitolu).
Ale teď k té kapitole - Líbilo se mi, jak jsi do toho dala tu 'vzpomínku' a popisovala všechny pocity u toho. Mě se tady upřímně řečeno nahnaly slzy do očí, protože jsem se naprosto do ní vžila. Cítila jsem to stejné co ona. Chudák Ria, chudák Draco. Áá bože doufám, že co nejrychleji přidáš další umírám ! :D <3

5 nel-ly nel-ly | 10. prosince 2011 v 18:53 | Reagovat

[1]: a přitom si to vůbec nezaslouží! no, možná trošku

[2]: viď, já ho taky miluju (je hrdá na OC, který částečně zkopčila z mladýho Snapea, ale jen trošku - pššt :D)
dokončím, teoreticky bych se měla vejít na těch 30, takže ještě šest a epilog, cca ;-)

[3]: ups, víš, na tohle jsem zrovna nedávno někoho upozorňovala a ejhle, stalo se mi to samý O_O máš pravdu, už 24.

[4]: jaká jiná Jenny, by to mohla být? :-P
moc děkuju, já se ve flashbacích vyžívám hlavně ve chvílích,kdy mi trochu uniká plynulost děje, což se ted stalo, protože přeskakuju a jen se v tom nesmím ztratit O_O děkuju

6 Misha Misha | 10. prosince 2011 v 20:15 | Reagovat

Jee nova kapitola a pekne napinavy konec!! doufam ze pokracovani bude brzy a dozvime se co se vlastne stalo :-( skoda ze za nim Ria nesla, ale sedi to k jeji postave :-) porad budu doufat ve stastnej konec :-P
a dekuju za venovani!:-)

7 Pouli Pouli | Web | 10. prosince 2011 v 21:47 | Reagovat

Cože? To je všechno? Ale jsem ráda, že zase přibyla nová kapitola. Tuhle povídku mám fakt ráda. A děkuju za věnování.

8 Leyla Leyla | 11. prosince 2011 v 8:42 | Reagovat

Jééé, boží kapitola... Už se těším na další pokráčko, doufám, že bude brzy :P ;)

9 Sia Sia | Web | 11. prosince 2011 v 11:22 | Reagovat

Tak a teď jsem nevrlá, Ria je pako! Ach jo, ach jo, jak já chci aby se na sebe nebyli hnusný a to bych tě taky mohla poprosit o neskutečně sladké románky s hrdinkami co hned jak je domučí se zvednou a utečou, že? :D Tak, ale teď fakt.... (co jsem to zas vypustila z pusy (ruky?)?) Já chci další, tohle je nezákoné takhle mučit ubohé čtenáře, co hned jak to dočtou tak chtějí další.... :D

10 shiroa shiroa | Web | 11. prosince 2011 v 11:22 | Reagovat

ah...
nevím jestli má smysl se zmínit o tom, že je to krátký a že závisláci na budoucnosti Astoriina života prostě potřebují víc nebo pokračování v co nejkratší časový termín :D
Ale ti závisláci si taky uvědomují, že jejich závislost se vztahuje i na jiné povídky a proto budou uspokojeni aspoň nějakou kapitolou...

jo, a ještě jsem neřekla svůj názor na tvůj nový dess...
moc moc se mi líbí :D (nejvíc ty kostičky co zasvítí když se na to najede myší.. :D dobře se s tím hraje :D)

11 nel-ly nel-ly | 11. prosince 2011 v 12:50 | Reagovat

[6]: jen abych si tu postavu udržela, ona další kapitola je ještě doplnění téhle části, takže být brzo musí, ať už chci, nebo ne :D díky :)

[7]:náhodou, nebyla nejkratší :D děkuju

[8]: tentokrát slibuju, vážně O_O snad se mid á věřit

[9]:Riu nemá nikdo rád... to jsou změny, ze začátku byla všem strašně sympatická, a když začíná být sympatická mě, tak už ji nikdo rád nemá :D no, zbývá mi Daphne, tu všichni nesnáší už od začátku, tak třeba se to ještě změní
já bychc htěla neskutečně sladký vánoční románek, tak fluff, až by bolely zuby!!! ale ono mi to nejde :( jsem ve vánoční depresi

[10]: s nějakými kapitolami je zásadní problém, že externí disk stále nefunguje... tohle jsem si vycucala z prstu, protože jsem si v poslední době povídku připravovala a mám tak nějak už rozplánovaný kapitoly do konce, u ostatních je to horší :(
že jo! já je tak strašně chtěla :D jen to s tim pořádně neumím, ale co už

12 Millie Millie | Web | 11. prosince 2011 v 13:35 | Reagovat

Úžasná kapitola :-D teším sa na ďalšiu, snáď bude čo najskôr :-D :-) :-)

13 Surynka Surynka | Web | 11. prosince 2011 v 14:23 | Reagovat

Tak tohle je úžasný :-) I když mi bývá hodně trapně, když se dívám např.: na romantický filmy, protože konec je vždy 100% dobrý, někde v hloubi duše jsem ráda. Stejně jako si uvědomuju, že bych byla nejradši, kdyby Astorie s Dracem byli na vždy spolu a 100% šťastní, i když si uvědomuju, že by pak nebylo o čem psát-tudíž by to MOHLO být až na konci, a tím pádem k tomu vede dlouhá a spletitá cesta :-) Tak nějak nevím, no...hodně si přeju, aby nakonec byli spolu, ale bude to vhodné zakončení povídky? Vzhledem k charakteru Draca? Ah jo, doufám, NE! vím to, že vybereš tu nejlepší variantu, se kterou budou nakonec všichni (muset být) spokojení :-) Když si tohle přečteš, asi si řekneš, co to sem píše za pako, ale prosím :-) Já jsem pako ráda :-) hlaně ať se co nedřív dočkáme další kapitolky, ze které budeme minimálně stejně nadšení, jako z téhle :-D HONĚ ŠTĚSTÍ :-D

14 chillychilly chillychilly | Web | 11. prosince 2011 v 17:02 | Reagovat

Jéééé, věnování :) alespoň doufám, že paprička jsme já :D
Každopádně, já vím, že tě s tím otravuju pořád, ale když už dopisuješ své povídky, co takhle Zrzavé pokušení :P
Jinak ke kapitole. Byl v ní Liam a toho má chillychilly obzvlášť ráda. Byla sice kratší nebo jsem jí četla rychleji nevím, ale líbila se mi. Chudáček Dráček, nepochopený a ještě tak zraněný. Muselo to pro něj být hrozné. Daphné se přidala ke smrtijedům, že? minule, hmmm, chudák Astorie.
Brumly mi nikdy líto nebylo. Ale jsem ráda, že jsou zase s Ginny zadobře. Akorát by mě zajímalo, jaké následky bude mít to, že dala jasně najevo, ke které straně patří... Doma asi moc nadšení nebudou, že?

15 nel-ly nel-ly | 11. prosince 2011 v 18:06 | Reagovat

[12]: určitě rychleji, než byly předchozí :D to slibuju

[13]: no, tady je základní informace, že Astorie s Dracem doopravdy jsou spolu v epilogu, Greengrassovy (obě) jsou kanonické postavy a existují jen proto, aby Astorie byla Dracovou ženou... na druhou stranu ale :D už jsem tu minimálně jednou kánon poupravit musela O_O

[14]:to víš, já mám papriček na každym prstě tucet :P
nemůžu... externí disk - nefunkční - kapitoly nejsou :( tohle jsem, jak říkám, vycucala celý z prstu, protože promyšlené už je to na kapitoly až do konce
jojo, hezky si to vystihla (naštěstí se nikdo moc tý Ginny nepodivuje :D protože to jsou vzpomínky, které se sem zas nevešly), když on je vždycky Dráček tak rozkošně zraněný, že to jinak ani nejde

16 Liliann♥ Liliann♥ | Web | 15. prosince 2011 v 18:42 | Reagovat

Moc díky, za tvé komentáře, moc mě potěšily. Ach.. nevyznám se v tom.. musím si to přečíst od začátku :D .. Je to pěkně napsané. Já psát neumím, radši kreslím.. takže máš můj obdiv :)

17 Labanda © Labanda © | Web | 16. prosince 2011 v 20:00 | Reagovat

děkuji za pochvalu soutěžního designu :)

18 Krasivija Krasivija | Web | 30. prosince 2011 v 16:53 | Reagovat

Taky jsem všechny přečetla. Trvalo to mnoho dní, ale nakonec ano.
Je to velice smutné. Jak to s Dracem dopadne dál?

19 nel-ly nel-ly | Web | 2. ledna 2012 v 14:04 | Reagovat

[18]: a vůbec nezávidim, já se nedávno musela znova vracet na začátek, abych zjistila, kolik nelogičností jsem tam napatlala v průběhu toho roku a abych konečně mohla finišovat nějak "reálně"
no, co se Draca týče, tak můžu říct, že mu ještě chvíli budu ubližovat, ale on se oklepe ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA