Prosinec 2011

Jak na nový rok, tak...

31. prosince 2011 v 12:00 | Nel-ly |  Drabble
No, budiž přednastaveno takové trippledrabble (protože zkráti na dvěstě jsem to nebyla schopná, ono vůbec, já a krátký psaní O_O) pro nový rok. Já v tuto chvíli nejspíš chodím někde po kraji kolem naší chaty s Doreou a vy nám můžete jen
držet palce, že jsme nezapomněly klíče, chata nebyla vykradená, my se dostaly dovnitř, zapnuly elektřinu a třeba si i zatopily, protože jinak by to asi nebyla moc sranda.
Byla jsem nakupovat tak různě po obchodech a zaručuji, že se přejíme, a když se k tomu přidá zásoba alkoholu (ať už tvrdého nebo vína a sektu), tak věřím, že si večer užijeme a to, co nás čeká za témata k hovoru, si snad teď ani nechci předstaovat :D i když je jasné, že na to dojde... No, v opičce jsem vždy měla ty nejlepší nápady i bez toho, abych byla ve společnosti výjimečné povídkářky a slashařky, jak se patří (ha, reklama, vidíš, brouku?)

No, budiž tedy novoroční drabble a já vám můžu popřát už jen ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2012 - pijte s rozumem, neskončete na záchytce, vyhýbejte se otevřeným ohním a rachejtlím!

Slov: 300
Žánr: slash
Téma: tradice Nového roku

Beznaděj (3)

30. prosince 2011 v 10:00 | Nel-ly |  Beznaděj
Tak tedy již přednastavená kapitola.
Znovu je krátká a já začínám uvažovat, když to tak srovnám s Ukolébavkou, která si už bude muset počkat na rok 2012, co mě vede k takovým povídkám (a jestli ta moje láska k Dracovi přeci jen není trochu morbidní - no, že je, už vím dávno, ale i tak se začínám sama sebe bát, zase). Ubližuju mu, jim oběma, ale nemůžu si pomoci... Jiného stylu psaní si nejspíš všimnete a já můžu jen doufat, že vám nebude vadit a ani to, jak moc útržkové se to zdá.

Beznaděj (2)

29. prosince 2011 v 16:40 | Nel-ly |  Beznaděj
Protože jsou kapitoly doopravdy kratší, než je mým zvykem a protože mám dost omezenou aktivitu a věřím, že když budu aktivní já, budete aktivní i vy v komentářích a popřípadě klikání na hvězdičky (první kapitolu v den zveřejnění rozkliklo devadesát lidí, komentářů bylo sedm, což je opravdu špatná statistika), za což vám budu vděčná.
A jak už jste poznali, hlavními postavami jsou Harry s Dráčkem, neuměle nacpaní do jednoho malého sklepa sloužícího jako vězení... Jak bude Draco reagovat na nového společníka? To se dočtete dál.

Beznaděj (Info, 1)

28. prosince 2011 v 14:40 | Nel-ly |  Beznaděj
Vymyslela a dokonce i napsala jsem novou povídku (ne, že byste si to zasloužili), ale zároveň jsem si slíbila, že už nezačnu nic nového, dokud nedopíší stávající. -konečně mám peníze a za chvíli vyrážím pokusit se znovu zfunkčnit exterňák a tak se dostat k povídkám a kapitolám v něm- Abych toho zas neměla moc a nepsala to, kdovíjak dlouho. Jenež tohle šlo nějak samo a já se rozhodla, že půjde o krátkou kapitolovku s kratšími kapitolami, než je u mě zvykem (ale za to s nějakým tím soustavným dějem :D) a dosáhne maxima osmi až deseti kapitol - z nichž víc než šest je v tuto chvíli hotovo.


Jedná se o AU (alternative universe), kdy sice Harry Potter dokázal Voldemorta porazit a zničit všechny viteály, takže ta alternativa se vlastně vztahuje jen k epilogu s trochu upravenou bitvou.
Žánrově jde o angst, snad i bad-story, a určitě o tragédii, drama a podobné... jak už to u delších povídek bývá, objeví se i další, ale o povídku plnou optimismu určitě nepůjde.
Rating vidím 15 později snad i 18+ a varuji ty, kterým vadí bolest, sprostá slova apodobně, raději jinam (pokud někomu vadí slash, tak vám bránit nemůžu, i když o to tady vlastně ani tak nejde).
Hlavní postavy vypisovat nebudu, však je poznáte a když ne, na konci se samy představí.
Tak tedy enjoy, jak se tak říká a hezky komentujte... Svým způsobem by mohlo jít i o jednorázovku a zbytek zůstane v šuplíčku, to už závisí na vašich reakcích a názoru ;-)
(návrhy na jiný název vítány, já povídku vymyslím, napíšu, ale na názvy jsem prosě jelito)

Jak mohli být tak hloupí? Jistě, služebníci dobra, ti vždy věří ve šťastné konce, kdy tma ustoupí světlu a podobný kecy. Idioti.

***

Od raného mládí ho poučovali o tom, jak se má chovat, co dělat a říkat, jak žít. Poslouchal, učil se a stával se tím, čím měl, a pak se to stalo… začal myslet hlavou, uvažovat o pravidlech, která mu rodiče i okolí vtloukali do hlavy, pochybovat. A ty pochybnosti nakonec zapříčinily jeho konec.

Konec? Kdyby toho byl ještě schopen, snad by se i zasmál. Kdepak, tohle nebyl konec, ani zdaleka, tohle byl teprve začátek. Začátek dlouhé cesty pochopení, lítosti a bolesti - především bolesti - tou si byl jistý, jako ničím jiným ve svém zpackaném životě.

***

Nikdy není pozdě 2/2

25. prosince 2011 v 8:00 | Nel-ly |  Jednorázovky
A protože jsem plná překvapení, tak druhá část vánoční povídky přichází hezky po Potterovsku až dnes ráno a doufám, že se vám s ní zavděčím.
Přeji vám všem ještě naposledy Šťastné a Veselé Vánoce a věnuji povídku všem mým komentátorům a čtenářům, ať už pravidelným nebo těm, co s tu objevili poprvé...


Nikdy není pozdě 1/2

23. prosince 2011 v 19:49 | Nel-ly |  Jednorázovky
Vánočně-novoroční povídka rozdělená na dvě části, ale přišlo mi, že přidat jednu 24 a další až 31, by nebylo fér, a tak tu mám dvojitý dárek, jehož hlavní část vás čeká zítra během dne...Jelikož Vánoce jsou plné mnoha klišé, tak i povídka s klasickým párem je klišoidní, jak jen to jde a to už i samotným názvem (tedy přepokládám, protože konec musím ještě dopsat, ale mám svoji představu).

Postavy: Hermiona Grangerová, Draco Malfoy
Pairing: Dramione
Žánr: romantika, klišé, klišé a klišé
Slov: první část 1969

Tradice

22. prosince 2011 v 16:21 | Nel-ly |  Drabble
No, jak jsem si plánovala všechno možné na Vánoce, tak to zase selhalo. Nechápu, že mě to ještě překvapuje. Ostatně... Připadá mi, že by měl být tak Listopad. Venku je spíš podzimní počasí a čím dál častěji leje, doma nemáme stromeček (máma koupila něco, co jím nazývá, ale strom to není), dárky jsem sehnala, ani nevím, jak... nebyla jsem na Vánočních trzích, promeškala Mikuláče, neviděla se s kamarády... No, všechno je to naprosto nevánoční, takže pro tenhle rok, jsou Vánoce v ignore listu - ano, jde to! - a já se těším jen na to milovanýho kapra a polívku.
Co bych ale neměla opomíjet jsou Vánoce na blogu... Nemám sice žádné nápady, múza se nekamarádí, externí disk stále není v provozu a vůbec mi to nejde, jenže něco by tu mělo být... no, tak mě za to něco neukamenujte.

Slov: 200
Námět: Vánoční tradice (v Anglii)

Vampýrská akademie

18. prosince 2011 v 10:37 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)

http://1.bp.blogspot.com/_sXLKRzR3Rm4/TQ2R_AhoW_I/AAAAAAAAAZI/zhh1PNFngXQ/s400/vampire-academy-gate.jpgPo delší době, kdy mi byla ze všech stran doporučována, jsem sáhla po další upíří romanci. Po víceméně nedobrovolném a velice krátkém seznámením se Stmíváním před několika lety a dlouho netrvajícími návštěvami ve Škole noci, se mi do rukou dostala proslavená Vampýrská akademie od Richell Meadové (i když ty příšerné obálky knih nebo naprosto neinspirující shrnutí na obalu by mě bez předchozích informací osobně odradily).

Dáno osudem (24)

10. prosince 2011 v 10:00 | Nel-ly |  Dáno osudem
Kdyby vám konec přišel "zvláštní" tak je to tím, že jsem se zase vrátila ke svému vyprávění s prolínání minulostí, která se mi sem tentokrát nevešla a budu jen doufat, že se vyznáte... proto vám závěr kapitoly bude připadat zvláštní a s otázkama si prosím počkejte na tu příští, která přijde v kratší době, aby jste chápali, co se děje :D už je konečně na čase přiblížit se k řádnému finiši, jenže od začátku mám připravenou svoji dějovou strukuturu a té se nehodlám vzdát... kdoby řekl, že to dokážu tak natáhnout? O_O (kurzívou tedy znovu vzpomínky)
P.S. Komentáře i hvězdčiky více než vítány :) věnováno Pouli, °Alex, Delly, papričce, Mishe, Karr, Jenny, Sie, Nishi, Sim a všem, co ještě nezapomněli

Pod maskou

7. prosince 2011 v 18:18 | Nel-ly |  Jednorázovky
Je tu nové TT a s ním i nová povídka (minule jsem to nestihla, i dkyž bylo plno plánů, tak jsem je nějak nebyla schopna realizovat, tak teď už ano). Teď je čas vymýšlet, co udělat s nějakým tím Vánočním (fuj, nevěřím, že sjem to řekla... zastavte čas!) tématem, což bez externího disku a nemožnosti se dostat do složek s povídkami nebude žádná sranda.
Slova: 1006
Summary: Ze života jednoho Smtrijeda.
Žánr: depresivní, temné, psychologické, 15+
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA