Zase ti upíři a stále ne naposled

30. listopadu 2011 v 14:00 | Nel-ly |  Movies, Series,...
poster
Twilight saga: Rozbřesk - 1. část
Twilight saga: The Breaking Dawn: Part one
Režie: Bill Condon
Hrají: Kristen Stewart, Robert Pattison, Taylor Lautner, Nikky Reed,…

Existuje taková prupovídka, v níž každý najde kousek pravdy: Je lehčí kritizovat, než chválit. A zároveň je lehčí psát o špatném (či rozporuplném?) filmu, protože většinou pobavíte své čtenáře, ať už umíte napsat recenzi nebo ne, nebo co víc… umíte vůbec nějak psát.


Musím se přiznat, že ani jednu z knih ze ságy paní Meyerové jsem nečetla (jednou začala a rychle skončila), takže nemůžu srovnávat kvalitu filmu s ohledem ke knižní předloze. Zároveň však nepatřím mezi ty, kteří automaticky odmítají cokoliv podobné novodobým upířinám či teenfantasy - i když to tak snad někdy vypadá - jde jednoduše o to, že jsem vždy byla ochotna skoro vše zkusit, ale zatím jsem se ani při jednom pokusu, ať už filmovém či knižním, nedočkala překvapení, natož snad přijatelné úrovně, kterou jsem si představovala.
THE-TWILIGHT-SAGA-BREAKING-DAWN-PART-1

Poslední kniha je tedy, podobně jako Harry Potter, rozdělena do dvou filmů - takřka dvouhodinových. Je to však kvůli nadupanému ději nebo jen pro komerční úspěch? Není pochyb, že ke konci se toho děje mnohem víc, než v předchozích dílech, přesto i tento je tak uloudaný, že je ho děj dokážeme popsat ve dvou větách.

Bella si konečně bere svého vysněného upíra, zatímco svalnatý vlkodlak (už ne tak často nahý, ale přesto dost, aby srdce dívek zaplesala) i nadále žárlí a smiřuje se. Přichází pompézní svatba, ztráta cenného věnečku, líbánky, variace na upířího vetřelce, porod, smrt. - že je to stručný popis? Ale ne, to je celkový děj, okořeněný ještě dlouhými minutami Edwardových trpitelských pohledů, magií mezi dvěma hlavními aktéry (bohužel stále stejně nefunkční) a… No, to už je doopravdy vše.http://fanmovie.cz/wp-content/uploads/twilight-1.jpg

Film by se vlastně dal zkrátit minimálně o polovinu a snad by pak i byl koukatelný pro normální a racionální publikum, které se nevyžívá ve vlhkých snech plných "sexy" upírů a vlkodlaků, nebo neprožívá srdcebolná muka s neurotickou hlavní hrdinkou, která… přiznejme si, je stále silně iritující, jako v předchozích dílech, i když ne do takové míry (ještě aby).

Pokud se vám podaří neusnout již během první čtvrthodiny, která ubíhá sekundu po sekundě stále pomaleji, a vy si říkáte, jak něco může být tak protahované, tak vás čeká i několik světlejších momentů v podobě plytkého drama, dlouho očekávané "scény" s roztrhanými polštáři a nakonec i dramatický porod s rozkousanou placentou (tomu, kdo říkal, že se to nestane: já říkala, že jsem to někde slyšela!) a následným čekáním na dramatický závěr otevřených očí.http://www.moviesdx.com/wp-content/uploads/2011/01/kristen-pattinson-in-bed-preview.jpg

Vlastně to nebylo tak strašné, jak jsem se po zdlouhavé trojce (při které se mi v kině na chvíli doopravdy podařilo usnout) bála, ale nenaplnilo to ani svoji parodicky-komediální stránku, kterou jsem si u dvojky zamilovala. Jednoduše pro mě jedinou koukatelou částí zůstává první díl, který sám o sobě není tak očividně trapný a trochu děsivý (přeci jen, jestli na tomhle generace dívek vyrůstají?) a nemusím se stydět říct, že jsem ho viděla více než jednou bez větší psychické újmy.

Abych vyzvedla nějaké momenty… byl to fakt, že jsem na to koukala zároveň s Doreou a navzájem jsme si tedy sdělovaly fakta, která mě rozesmívala po dobu celého filmu. Přejdeme logické nedostatky, které se táhnou celým filmem, potažmo knihami, které byly do nebe volající už v prvním dílu,… Dlouho jsem polemizovala, zda ta Edwardova neochota k "věci" náhodou nepatří k faktu, že upíři jsou v podstatě mrtví, a tak jim tedy v jistých partiích jen těžko bude proudit krev, ale zdá se, že to opravdu bylo jen jeho "starou školou", protože on upír dokonce zplodí i dítě s člověkem! To, že je Edward snad ještě ošklivější, než předtím, raději nebudu rozebírat, aby se na mě nevrhli supi, a musím jen uznat, že Kristin Stewart ve své roli oproti Robertu Pattisonovi doslova exceluje - doufejme, že je to jejím hereckým nadáním, jinak ta Sněhurka připravovaná s ní pro příští rok bude jedna velká pohroma (má být totiž o nic míň než bojechtivá amazonka s mečem).

Ještě jeden menší postřeh na konec: Já i Dorea doufáme, že blonďatá upírka to Bellino dítě alespoň hezky olízala, když už bylo dáno za dost i jiným perverzím v předvoji s pedofilním sklonem jistého vlkodlaka - ne vážně, na konci jsme pochopily důvody, proč se musí otisknout zrovna s novorozenětem, které prý bude mařenkovské až hanba (snad víc, než jeho vlastní matka?), ale co je na tom rozkošného a přitažlivého, nepochopím. Osobně zůstávám zděšena v očekávání, co dalšího může přijít…
obrázky: www.breakingdawn-themovie.com

btw. já vždy myslela, že tím porodem, otisknutím a upířící Bellou to tak nějak končí, takže si neumím představit, co bude následovat v dalších dvou hodinách
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Zdenina Zdenina | Web | 30. listopadu 2011 v 14:55 | Reagovat

Porod je tak uprostřed knihy, pak následuje ještě několik věcí, ale hlavně bitba s Volturi, to bude předpokládám zásadním dějem druhé části.

2 Guenon Guenon | 30. listopadu 2011 v 15:11 | Reagovat

Hehe... Co bude následovat v dalších dvou hodinách. Nic. On je tu velký problém - skoro celá ta poslední knížka je o ničem. Jeden film by byl až až. U Harryho za rozdělení děkuju nebesům, ale tady... A pseudo-vztahy s nemluvňátkem jsou jen začátek. U tohohle filmu jsem se rozhodla, že kromě Charlieho neumí tam neumí vážně nikdo hrát. (I když pořád bojuju za Roba, v Little Ashes - s chlapem mu to sluší, mimochodem - byl skvělej a i Cedrika jsem mu uvěřila... Zajímalo by mě, jestli se prostě jen nesnaží a kašle na to, jelikož ví,že ty masy třináctiletých slečen mu sežerou všechno.)
Jinak... ještě nikdy jsem si u těhle filmů v kine neříkala, že je to vyloženě špatné. Někdy to bylo trapné, nedomyšlené, infantilní... Ale ta protahovanost Rozbřesku mě otrávila. Nebýt v kině, vypnu to jako Plavbu jitřního poutníka v půlce a odepíšu jako filmový omyl.
Hehe... a nejlepší je, že to má zatím nejlepší hodnocení.

3 Charlotte Evans Charlotte Evans | E-mail | Web | 30. listopadu 2011 v 15:22 | Reagovat

[2]: Jo jo... Rob opravdu není špatný - třeba právě Cedrika hrál skvěle... Taky jsem se speciálně kvůli Stmívání koukla na film "Nezapomeň na mě", kde hrál právě Robert Pattinson, a taky se mu to dařilo... Začínám si říkat, že spíš než hercem, bude to, že tam vypadá hrozně, bude tou rolí... 8-)

4 Blangela Blangela | Web | 30. listopadu 2011 v 17:23 | Reagovat

Já tak nějak viděla první díl a snad už i stačilo. A to na to mám věk! A nebaví mě to. Vůbec. Fakt. Bella je strašně naivní, stále se mezi něma rozhoduje a když se rozhodne, vybere si poděsa xD Hrůza. Ale zahrála to dobře. Pokud není odbarvená blondýna, že jo...x)

5 chillychilly chillychilly | Web | 30. listopadu 2011 v 19:43 | Reagovat

Hmmm, tak já jsme viděla poze první díl, ale na tenhle se chystám s pár lidma do kina, myslím, že to bude docela újezd, se spoustou alkoholu a tak, doufám, že si to užijeme. Stejně jako Harryho Pottera po devatenácti letech, alespoň já od toho očekávám podobné věci. Alespoň to pobavení

6 nel-ly nel-ly | Web | 30. listopadu 2011 v 20:01 | Reagovat

[2]: já po půl hodině zjistila, že mě čeká ještě víc než hodina koukání... strašnej šok, ten začátek byl tak natáhnutej, že to až bolelo...
jo, tak Plavbu Jitřního poutníka jsem bohužel viděla  s kamarádkou v kině a ještě myslím s dabingem, to bolelo opravdu hodně moc.

[3]: já viděla... chm, teď snad Dračí prsten nebo jak se to jmennuje :D a tam hrál takovýho mladýho prince, to bylo dobrý... nezapomeň na mě se mi taky líbilo, jen jestli to bylo tou rolí, která zas nebyla nic "normálního" nebo jím

[4]: no, já si po kusu knihy řekla, že tohle číst nebudu, ale zas se teda kouknu a u dvojky jsemm se bavila tak dokonale, jako dlouho ne... bohužel, teď už je to spíš fuknční ukolébavka

[5]: já nevím, když ona už to ani ta sranda neni, za cenu dvou hodin (kdybych za to platila... au), jo... po devatenácti letech, jenže z toho měě spíš bolí u srdce :D

7 dorea dorea | E-mail | Web | 30. listopadu 2011 v 20:12 | Reagovat

pořád si myslím, že název článku - Dvě hodiny mého života, které mi nikdo nevrátí - by byl lepší :P :D

8 Jannie Jannie | Web | 1. prosince 2011 v 20:56 | Reagovat

Já osobně jsem knihy četla a moc se mi líbily.I když nemůžou konkurovat Harrymu Potterovi, přesto je to napínavé a bavilo mě to.Jen se  už těším na film.Ale souhlasím s tím, že by se to vešlo klidně i do jednoho filmu.

9 nel-ly nel-ly | Web | 2. prosince 2011 v 1:16 | Reagovat

[7]: no kdyby to bylo takhle, tak můžu dohromady spojit více činností - několik děsivých let, které mi nikdo nevrátí (počínaje nadměrným spánkem :D)

[8]: já věřím, že mají něco do sebe... ostatně, braty Karamazovi jsem taky nikdy nedokázala dočít (podobně jako Hobita) a přitom jsou to výborné knihy, i když jiné úrovně než celé Stmívání nebo Potter

10 Lív Lív | 2. prosince 2011 v 23:37 | Reagovat

No ehm, já knihy taky četla, viděla jsem i filmy (všechny však na počítači nebo netu, neměla jsem totiž odvahu vyhodit za pohled na Robbieho peníze) a nic z toho se mi nelíbilo.
Stmívaní- film- byl celkem fajn, sice jsem nepochopila to čučení do Eddieho zlaťounkých očí, Bellinu okouzlenost absolutnou Eddieho (nebo spíš Robertovou?) průměrností a strašně mně vyděsila Eddieho sestra- Ashley, Alicia nebo tak něco. Měla být skřítkem, malým, prťavým ale udělali z ní, no, monstrum. Což ostatně ze všech Cullenů z výjimkou toho steroida, Kellana Lutze (jméno postavy, kterou hraje jsi nepamatuju) a doktůrka.
Stmívaní- knížka- byla otrasná. To řeknu na rovinu. Bella byla děsivě naivní, otravná a tuctová husa, která je natolik pitomá, aby se zapletla s debilem Eddiem a vetřela se do upíří rodiny... jo, to chce zapít do Guinessovky.
NM- knížka- byla otrasná, Belliny ódy na to, jak moc ji Eddie chybí, jak velkou díru má v hrudi a blá blá blá jsem ani nedočetla. Přeskočila jsem až na pasáž s Volturiovými. :D
NM- film- ten jsem taky prostředek dost přeskakovala, jelikož moje počáteční odvaha se po scéně na Bellině oslavě jaksi zázračně vytratila a mně zhroucená, malá naivní a hloupučká Bellinka vyděsila natolik, že jsem opět přeskočila až na Volturiovi. Nic moc, řeknu vám (že prý vládci... pche, spíš šašci). A konec byl jedním slovem- DĚSIVÝ!
Třetí díl (nevím, jak se jmenuje, ale určitě to bude zase něco z měsícem)- knížka i film- všechno to bylo založené na té zrzce, která chtěla zabít Bellu, Cullové ji bránili, Eddie zase hrál génia co všechno ví a jediné, co se mi na filmu líbilo, byl Taylor Lautner svlečenej do půlky těla. :) A na knížce se mi nelíbilo nic... spíš jsem byla zklamaná, že ta zrzka Bellu nezakousla.
Rozbřesk- knížka- byla, no, nic moc, začátek (vlastně první film; svatba, líbanky)- byl děsně romantický, což znamená, nic pro mně, avšak, já byla zvědavá, takže jsem četla dál. Těhotěnství, fajn, bylo z pohledu Jakea (jak že to je? Jacob, Jake, Jack, nebo?? :D), jinými slovy konečně ne pitomé Belly, ktorá mně štvala čím dál víc. To, že se vlk otiskl do její dcery... nad tím, že by to byl sklon k pedofilizmu jsem ani nepřemýšlela, mně spíš naštvalo, co že jsi to ta autorka myslí... udělala hezkej tříuhelník- vlk, člověk, upír- člověčina jsi vybrala upíra, vlk zůstal opuštěn, ale silou mocí chtít mu někoho podstrčit... chudák ta holka.
Druhý díl- v podstatě jen s jedinou pointou- Bella je upířice, porodila to děcko, vládci se to dozvěděli a teď jdou zničit Cullenky, kteří jsi na svoji pomoc zavolají jiné upíry. Zejména koneční scéna byla otrasná, čekala jsem boj, potoky krve (obrazně řečeno), urvané hlavy, a oni se ti tam dohodli... no fuj...
Rozbřesk- film- 1. část- byl hnus, první hodina, romantika, to jsem ani nekoukala (čti přeskakovala). Pak těhotěnství- no, čekala jsem víc dramatu, ale fajn, nebudeme přece děsit dětičky, které šly na ten film celé nedočkavé... ale ten porod... to i Stmívaní bylo víc krvavé, než tohle, prakticky žádná krev, jen Bellin iritující jekot, pak jsem tam zahlédla jak Eddie vytahuje tu holku z Bellina břicha, jak se šklebí jak idiot, jak se Bella "z posledních sil" usmívá a jak se mi chce zvracet (a bylo to spíš tím, jak strašně pitomá ta scéna byla... Eddiemu umíra ženuška a on se rozplýva nad děckem, které chtěl zabít? ale, jak u idiotů). Ale k dobru jim připíšu posledních pár vteřin, co Bella otevírá své rudé oči, ta barva byla moc hezká, i když jsem čekala, že bude sytější, ale fajn. :D
Jinak, nebýt tvého článku, doteď bych nevěděla, že to je Edward a né Edmund, jak jsem si myslela od (téměř) začátku... no což, když se něco posere, tak ať se to posere pořádně. A tohle se posralo víc než pořádně...

Lív, kterou jsi mimochodem svým negativním postojem k TW dost potěšila, jelikož už jsi začínala myslet, že vté nechuti letí sama...

11 Sia Sia | Web | 3. prosince 2011 v 8:14 | Reagovat

No, já jdu do kina na zmíněný "Rozblik" jak já tmu říkám, tuto sobotu. Knížky jsem předloni zhltla jedním dchem. Teď kdyžje čt zpátečně moc mě to nebere. oc, sladké, na můj mozek co prodělal mnoho újem (legálně, mamka o to věděla), na a na to, že na to mám věk, už jsem z toho vyrostla. Přece jen, první dlí jsem přetla když mi bylo deset a o týden později už jsem měla přečtený všechny čtyři. Ještě jsi pamatuju jak v Tascu měli jen poslední kus, druhého dílu, ten byl jenom vystavenej a já ukecala prodavačku ať mi to sundá. Prostě sranda.
Na filmi teď už chodím jen ze zvědavosti, ale podle tohohle ten Rozbřest možná oželím, ale když jsem to slíbila kamarádce... ( naší třídě zavládla "Stmívání Mánie") Prostě, Eda a spol... Všichni jsou hotoví z
Edíška (Edwarda) a jenom já si stojím za tím, že nejlepší je Jacob a pouze ve scénách kde je polonahej. No stejně ani stmívání nepřekonalo Drarryho... :D

12 nel-ly nel-ly | Web | 3. prosince 2011 v 11:23 | Reagovat

[10]: já přiznávám, žee jsem knihu otevřela jednou na chvíli a naposledy, protože z toho byli lidi, jejichž vkusu jsem si většinou vážila, na větvi a od tý doby už k dotyčným zdaleka nemám tu úctu :D
první film jsem viděla omylem, aniž bych věděla, o co jde, pak se rozvířila mánie a já chtěla samozřejmě vědět, o co jde - kamarádka mi převyprávěla kus poslední knihy a mě to stačilo, ale dvojka byla tak vtipná, že jsme šly na další... no a po trojce, kdy jsem se stěží držela vzhůru už na to koukám jen na netu v očekávání, co teda bude...

myslím, že v nechuti nejsi sama ;-) i když já bych neřekla, že je to nechuť - spíš nechápavost a beru to jako podřadnej film, podobně jako i jiný, nic víc

[11]: deset? já vlastně ani nevim, jak je to dlouho... Stmívání jsem zaznamenala až nějakou dobu po premieře v kině
prý na Drarry, pcha... to bych brala jako urážku *říká potom, co viděěla fan video s Jacob/Éda, eww*

13 Jaune Jaune | E-mail | Web | 3. prosince 2011 v 14:35 | Reagovat

:D já bych si asi měla konečně rozšířit vzdělání a kouknout se aspoň na jeden díl stmívání... ze všech stran se toho na mě o tom valí tolik, až začínám mít pocit, že by to mohla být vlastně komedie - a tu bych snad snesla :D:D

14 Jaune Jaune | E-mail | Web | 3. prosince 2011 v 14:38 | Reagovat

a teď jsem si uvědomila - pochopila jsem správně, že je to už ČTVRTÝ opakuji ČTVRTÝ film z téhle série a oni spolu ještě za tu dobu nic neměli??? sakra, a o čem ty předchozí teda byly???

15 nel-ly nel-ly | Web | 3. prosince 2011 v 18:39 | Reagovat

[13]: to ti vřele doporučuju, myslím, že o dost přicházíš... na druhou stranu...
druhý díl je dokonalá komedie, doopravdy, já se takhle v kině snad nikdy nenasmála :)
[14]: no přeci na sebe zamilovaně zírali!

16 Polgara Polgara | Web | 3. prosince 2011 v 19:32 | Reagovat

Rzplesk je prostě Rozplesk (a ne, nejedná se o překlep :-D ). Uznávám, knihy jsou o hodně lepší než filmy, ale filmy jsou tím, co nazýváme filmovým odpadem. Uznávám, třetí filmový díl byl nejlepší z tohohle bestsseleru, ale jinak by se to opravdu dalo zkrátit. Jinak se podepisuji pod to, co jsi napsala. :-)

17 nel-ly nel-ly | 3. prosince 2011 v 20:21 | Reagovat

[16]: třetí nejlepší? O_O to neee... u toho jsem usnula v kině! to se mi nestalo od doby, kdy jsem musela doprovázet dva malý parchanty do kina na Pokémony
tohle byl čtvrtej :P už, víš? :D a ne poslední... nechápu, jak se jim z trilogie povedlo udělat pět dílů (knihy jsou trilogie, ne? nebo jsem úplně mimo)
stejně můžu říct, že se mi líbila doopravdy jen jednička

18 Jaune Jaune | E-mail | Web | 3. prosince 2011 v 22:26 | Reagovat

[15]: ehm... já nevěděla, že je to červená romance z devatenáctého století :D podle všeho, co jsem za tím slyšela - od fandů i hanitelů - a co jsem četla za recenze, se mi jako nejlepší pojmenování pro tuhle... záležitost hodí "příručka bezpečného sexu" až po svatbě, děti, až po svatbě :D

19 nel-ly nel-ly | 3. prosince 2011 v 23:22 | Reagovat

[18]: neurážej historický červený knihovny, mám je ráda a jsou neustále vykrádaný :P
no nevim, jak bezpečnej, když napoprvý otěhotní (krom toho, že se vdává v osmnácti, takže vzor pro mladý, že by skrytý náboženství? ale ti upíří nějak nesedí :D), zrůdička jí málem zabije, éda vykousne dítě z placenty a z vkodlaka bude těžkej pedofil

20 Jaune Jaune | E-mail | Web | 4. prosince 2011 v 18:33 | Reagovat

[19]: ježišikriste...??? tak to si holka moc neužije :D

21 Vendy Vendy | Web | 4. prosince 2011 v 21:56 | Reagovat

[3]:Film Nezapomeň na mě byl vážně dobrý a Pattinson tam hrál dost slušně, tedy dobře.
K Rozbřesku: tahle recenze byla vcelku povedená a bohužel i trefná (bohužel, protože ságu mám docela ráda, i když neřeším její umělecké kvality či nekvality). Zbytečné natahování a protahování scén a dlouuuhatánské pohledy z oka do oka by se daly opravdu zkrátit na únosnou míru. Charlie byl skvělý, jako vždy. Vlci mě tentokrát potěšili i tím, že byli lehce oděni. Přes svatbu i líbánky jsem se přenesla (to mě moc nebavilo ani v knize, skutečně zajímavé to začalo být ve chvíli, kdy Bella otěhotněla). Závěr filmu se mi líbil, porod byl dostatečně drastický a poslední záběr jsem tak nějak očekávala - ono se to nabízelo samo.
Já nevím co všichni řešíte jako pedofilní vztah s dítětem. On ten Jacob nebude tu malou znásilnňovat hned od prvních měsíců. On si tak nějak počká, až vyroste. A protože ona poroste docela rychle, tak to nebude trvat ani pár let... Žádný problém.
Proč rozdělili film na dvě části? Tady to bylo jasně z komerčních důvodů, protože by se to dalo vtěsnat do jednoho filmu.
Aspoň kdyby ty oddělené části pokrátili na únosnou délku. Místo protahované dvouhodinovky by stačilo takových 80-90 minut.
Mimoto, ještě mi lezla docela na nervy hudba. Proti skvělému mixu z prvního dílu a vydařené směsi z dílu třetího, tohle bylo nějaké uhozené - a jediné skladby, které se mi líbily, byly vlastně variace na písničky z jedničky.
Nebyl to špatný film, trochu roztahaný, ale vyhodit za lístek sto šedesát korun - to už mi připadá zbytečně přepychové. Stačí počkat na DVD nebo televizi...

22 M. M. | 5. prosince 2011 v 0:44 | Reagovat

Já mám tuhle ságu docela ráda, ovšem na Pottera nemá. No, nevím proč Rozbřesk rozdělili, zbytečné.
Jinak jsem četla i knížky (no dobře, pokoušela jsem se přečíst Rozbřesk a v okamžiku, kdy se místo Belly objevila sexem posedlá čertice jsem dočtení odložila na neurčito) a filmy jsem viděla všechny (nekecám!). Na posledním díle jsem byla v kině, bohužel, chytla jsem místo vedle uvzdychané slečny (jé, ách, Robert! Jacob, pane bože!), která vypadala na to, že každou chvíli bude a sedadlo pod ní bylo jistě mokré, neměla jsem z filmu NIC. No, ono taky není dvakrát příjemné, když vám někdo heká do ucha, že. :D
Ještě se rozmyslím, jestli bude mít cenu vyhodit peníze za druhou část a riskovat, že podobnou slečnu potkám znova nebo si radši počkám, až to bude na DVD.

23 nel-ly nel-ly | 5. prosince 2011 v 1:49 | Reagovat

[21]: Nezapomeň na mě se mi líbilo, ona se k němu it aková role hodila...
problém je, že film nemá žádné grády a ta roztahaná stopáž, to už je moc, a tak jsme si ji krátily diskuzemi, co by mohlo být a vtip, upozorňuju, že stále jde o vtip, podobně jako s olizováním dítěte nebo, už méně vtipné a vícwe polemizující, jak se vlastně může několiksetletá mrtvola rozmnožovat s člověkem, jsme si odpustit nemohly

[22]: já byla na jedničce za padesát korun, pak na dvojce a na trojku jsem měla vip lístek od kamarádky, takže pokaždé v době premiér, kdy vedle mě někdo vzdychal (a u stmívání kluk vedle mě brečel)
já jsem padouch, co to stáhl v kinový verzi, která mi ale úplně stačila, můžu říct, že žádný z filmů znovu vidět nemusím, i když na tend druhý díl, až bude na netu, se kouknu

24 Monalíza Monalíza | Web | 5. prosince 2011 v 16:04 | Reagovat

[8]:  Myslím, že Stmívání a Harry Potter jsou rovnocené knihy. A když píšu knihy, myslím tím KNIHY a ne filmy :-)

25 nel-ly nel-ly | 5. prosince 2011 v 16:18 | Reagovat

[24]: s tím určitě nesouhlasím :D
ale každý má svůj názor... každopádně se tohle určitě nedá porovnávat, když nic jiného, jedno je červená knihovna a druhý dobrodružná kniha pro děti

26 Surynka Surynka | Web | 10. prosince 2011 v 0:26 | Reagovat

Četla jsem knížku a bohužel jsem si je koupila. Je to příšerně přesladěné a vůbec se u čtení musím buď blbě křenit a říkat si: to je blbost, nebo se musím smát a říkat si to je blbost, alev obou případech to blbost JE. Říkám svůj názor a doufám, že mě snad nikdo nepřizabije, ale jsme v demokraticky řízeném státu, ne? (I když občas to tak nevypadá) Tak snad mám právo se vyjádřit :-) Svým věkem patřím zhruba do menší poloviny náctiletých, co dostane každou chvíli občanku (nebo ji v krátké době už odostala), ale asi jsem divná. Nebo já nevím, ale prostě nevidím smysl svého života v tom, jít se posadit do kina a řvát pokaždé, kdy si upír nebo vlkodlak (btv. jeden ošklivější, než druhý) svlíká triko, košili atd. Knížky jsem (ku podivu) přečetla všechny a celé, ale pak už jsem neměla chuť dívat se na film. Zvlášť, když jsem věděla, že tam hraje R.Pattison.Já vážně nepochopím tu část populace, která ho zbožňuje, prohlašuje, že nejkrásnější na Zemi (ne-li v celém vesmírném světe :-P )a při každé akci, kde je třeba jen minimální možnost ho vidět, píše na tabulky MARRY ME. Asi jsem vážně divné náctileté stvoření, ale je to tak a upřímně? Za tuhle (do R.P. zaláskovanou) část se STYDÍM! A jen čekám, kdy bude klid a jak jsem někde četla takové vtipnější psaní: 98% dívek bude při pohledu na R.P. chystajícího se skočit z Empire State Building řvát. Já patřím mezi těch 5%, kteří si přinesou popcorn a budou ho povzbuzovat.
PS= ono je to použitelné na všechny nenáviděné celebrity :-)

27 Surynka Surynka | Web | 10. prosince 2011 v 0:29 | Reagovat

[26]: Jejda! koukám na miliardu chyb!
1. Koupila jsem si knížky a ne knížka
a za druhé má být n konci 95% a ne 98% zas tak blbý matematik nejsem, abych nevěděa, že 98 a 5 se NErovná 100. Doufám, že mě chápete :-) :-D

28 Sia Sia | Web | 11. prosince 2011 v 11:26 | Reagovat

[12]: Jo deset! :D A pak jsem tím nakazila celou třídu včetně příslušníků opačného pohlaví (když jich tam bylo šest)... Takže v páté (?) třídě jsme šli hromadně do kina... :D

No a dovol abych se opravila: Drarryho nikdy nic nepřekoná! :D

29 cassiopea-black cassiopea-black | 11. prosince 2011 v 17:41 | Reagovat

já jsem teda Stmívání jednu dobu hrozně žrala xD pak se vrátil HP ... v kině jsem na tom nebyla, ale viděla jsem to... když už jsem četla knihy, zkouknu i filmy :-) navíc, přestože mě hrozně iritujou Isabela a Edward, mam hrozně ráda Carlisla a Esme :-) ty mi přijdou takoví normální :-D

30 puntik puntik | E-mail | 21. ledna 2012 v 17:33 | Reagovat

jo....je pravda ze se na ten film staci podivat jen jednou :D

31 Helen Helen | 2. února 2012 v 21:19 | Reagovat

:D :D to mě pobavilo. Koukám, že myšlenkové pochody máme stejné. :D
Ne nečetla jsem to a ani nehodlám. Ale uznávám, že tenhle díl se mi líbil asi nejvíc. A jediné upíří-cokoliv můžu jen a pouze Upíří deníky, které knižně zase neznám, ale pravidelně koukám seriál, který mám ráda hlavně kvůli obsazení. Krásná Nina Dobrev, která mě strhla svou povahou a sexy Ian Somerhalder, který mě fascinuje jeho pomocí ostatním. :)

32 Avito321sib Avito321sib | E-mail | 21. října 2017 v 14:45 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Приветствую вас, дорогие друзья!</b>

Готовы предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам требуются конкретные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если требуется залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

аккаунт ворлд оф танк на авито
авито купить аккаунт стим
приложение avito запрашивает доступ к вашему аккаунту
изменить телефон в аккаунте авито
что можно продать чтобы заработать денег на авито

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA