Listopad 2011

Zase ti upíři a stále ne naposled

30. listopadu 2011 v 14:00 | Nel-ly |  Movies, Series,...
poster
Twilight saga: Rozbřesk - 1. část
Twilight saga: The Breaking Dawn: Part one
Režie: Bill Condon
Hrají: Kristen Stewart, Robert Pattison, Taylor Lautner, Nikky Reed,…

Existuje taková prupovídka, v níž každý najde kousek pravdy: Je lehčí kritizovat, než chválit. A zároveň je lehčí psát o špatném (či rozporuplném?) filmu, protože většinou pobavíte své čtenáře, ať už umíte napsat recenzi nebo ne, nebo co víc… umíte vůbec nějak psát.

Mám nejoblíbenější knižní postavu?

26. listopadu 2011 v 10:00 | Nel-ly
Myslím, že napsat jméno své "nejoblíbenější knižní postavy" je pro mě nemožné, možná dokonce ještě horší, než si vybrat svoji nejoblíbenější knihu, film či seriál.

Doree k narozeninám: 1000 slov o První lásce

22. listopadu 2011 v 18:15 | Nel-ly |  Jednorázovky
A znovu je tady pro vás otázka. Kdo si myslíte, že by mohl být hlavní postavou? A pokud ji poznáte, kdo je ta druhá? Snažila jsem se (a to úpěnlivě), aby nebylo poznat, jestli jde o slash nebo ne, a o koho jde…nenajdete ani jedno jméno a v rámci té "lásky" dokonce ani pohlaví, přesto bych řekla, že jee poznatelné, o kom to je.
Povídka je psána a věnována jen a jen milované Doree, která dnes slaví narozeniny. Tak tedy všechno nejlepší, drahá, jsem si jistá, že ty budeš přesně vědět, o koho jde.
Abych nezapomněla: Proč tisíc slov? Jedná se o výzvu od Bilkis, v pořadí už čtvrtou, ale první, na kterou píšu... která zadává téma pro tisícislovné povídky.

Vlastní cestou (9)

21. listopadu 2011 v 23:46 | Nel-ly

Kdoby to do mě řekl, co? "Jen" po dvou měsích a už nová kapitola (a ještě se divte, jak se zlepšuju v ironii), ale pracuju na sobě a snažím se zabránit dalším pauzám. Už by neměly být tak extrémní... a doufám, že se chytíte, ostatně, i když jde o devátou kapitolu, tahle povídka je v podstatě na začátku (určitě svou dějovostí). Úvod byly v podstatě přeskočitelné myšlenky, jenže já se vždcky ráda roztahuju,...

Tajemný zachránce

19. listopadu 2011 v 21:41 | Nel-ly
Nemohla jsem odolat, ač nemám zrovna zvláštn smysl pro humor a glosy většinou nečtu - a četla jsem jich opravdu jen pár, ale zkusila jsem to znova s pomocí drahé Dorey.
Glosy nemají poškodit autorku povídky, ale kdyby na ně narazila, třeba si díky nim spíš uvědomí svoje chyby (stejně jako my ostatní) a snad naše "oživení" pobaví.
Nel-ly se červená a Dorea zelená.

Ahojík.. (taky zdravím).:) Přicházím s další jednorázovkou.
Hlavními postavami jsou Kristin Carterová(AUTP) (jsem ráda, že to vím dopředu, když je to tak nutné) a Severus Snape (chudák malá, trpí za svoji popularitu). To je totiž jedna z mých nejoblíbenějších postav z Harryho Pottera.

O slashi a fanfiction obecně

13. listopadu 2011 v 10:00 | Nel-ly |  Na téma
V pátek jsem s Doreou byla na přednášce v Q-Café týkající se slashe - tedy, řekněme žánru, pevně souvisejícího především s fanfiction, a tak mě to donutilo zamyslet se… Proč čtu a píšu slash i já? Co pro mě znamená? A především pak, co znamená pro vás, když chodíte na můj blog a čtete tyto povídky nebo naopak se jim vyhýbáte jako čert kříži?

Na začátku je potřeba definovat si pojem, který většina z vás zná. Tedy, co to vlastně je fanfiction?

STRÁŽCI ČASU – Marianne Curley

11. listopadu 2011 v 7:00 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)

Strážci času 1 - Vyvolený

Jedná se o fantasy (sci-fi) trilogii, jejíž základní myšlenkou je schopnost cestovat časem a ovlivňovat chod dějin.

STRÁŽCI ČASU 1: VYVOLENÝ


Dáno osudem (23)

8. listopadu 2011 v 14:21 | Nel-ly |  Dáno osudem
To koukáte, co? No, já furt říkám, že to dopíšu a poslouchejte... teď už vážně, další kapitola hotová, další rozepsaná a jsem na cestě ke konci (ještě trochu zamotat, abych to neměla lehké, jak už bylo na začátku v plánu), a pak konečně uzvařít to, co si osud (já!) naplánoval s našimi třemi aktéry - co myslíte? Budu se nakonec držet kánonu (poslední dobou se až moc vyžívám ve vraždách), nebo to ošmelím? :D
Každopádně připomínám změnu z minulých kapitol: akce "Ministerstvo kouzel" se stala o Vánočních prázdninách, kdy byl Lucius Malfoy s ostatními zatčen. To byla odchylka kánonu a teď se zase vracíme jakžtakž k ději šesté knihy.
Jako vždy prosím okomentáře nebo alespoň hvězdičky, zajímá mě, kdo ještě stále vydržel čekat O_O.
Věnováno Delly, protože mi povídku tak houževnatě připomínala a samozřejmě všem ostatním věrným, kteří ještě ne nezapomněli - schválně kolik vás tak je?

Dlouhý černý plášť 2/2

6. listopadu 2011 v 10:00 | Nel-ly |  Jednorázovky
A druhá půlka překladu jedné z těch temný a určitě velice "jiných" HPfanfiction, než jsou běžné. Osobně jsem ráda, že ji budu mít, abych si ji znovu přečetla - i když je to mým neprofesionálním překladem, kde vidím stále spoustu chyb.
Děkuji všem komentátorům, po práci, která je nutná vynaložit na překlad (kdy se člověk prostě musí jakžtakž držet originálu a tedy nemůže něco jen tak přejít jako u svých povídek), si jich doopravdy cením.
Znovu věnováno Doree, bez jejíž pomoci by tu povídka nebyla.

Dlouhý černý plášť 1/2

5. listopadu 2011 v 17:24 | Nel-ly |  Jednorázovky
Originální název: The Long Black Coat (inspiroováno písní: The Man in Long Black Coat)
Žánr: mysteriózní, temné, AU, Angst, rating "mature" /cca 15 a víc/
Slov: 2284
Děj se odehrává v alternativním světě, kdy Voldemortova strana Temna vyhrála, Harry Potte zemřel a Hermiona Grangerová se skrývá mezi obyčejnými mudly. To však jen do chvíle, kdy se ve vesnici objeví starý známý.
Povídka vyhrála v roce 2006 Hp-fanfiction Awards: Qill to Parchment (perem na pergamen), v kategorii "Dark Ficts".
Za velice náročný betaread velice děkuji Doree, které povídku věnuji, stejně jako ji věnuji Polgaře, která neustále otravovala s HG/SS a dejme tomu, že dostala, co chtěla, i když zase bude prskat. (vzhledem k tomu, že povídka je stará šest let, je velice složité zkontaktovat autorku, která už smazala svůj účet, ale snažím se - povídka na serveru ashwinder, kam se nedostanete, pokud nejste registrovaní)
P.S. Povídka rozdělena z důvodu tuposti blogu, druhá polovina již přeložena v počítači.

acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA