Září 2011

Pottermore

30. září 2011 v 16:52 | Nel-ly |  In love
Asi většina z fanoušků Harryho Pottera ví o novém projektu zvaném "POTTERMORE", do kterého se od začátku Října tohoto roku může registrovat kdokoli a znovu začít krásnou cestu skrz na skrz příběhy jednoho brýlatého hrdiny...

Znovu vám jsou předkládána fakta, která znáte z knih a to pomocí interaktivní formy textu i obrázků, a zároveň se dozvídáte novinky o svým oblíbených či neoblíbených místech, proč co bylo a nebylo, atd... J. K. Rowlingová znovu odhaluje část svých myšlenek, které dotvářejí svět, který všichni tak milujeme...

7. Povídka na přání 1/2

28. září 2011 v 22:30 | Nel-ly |  Povídky na přání

ZRZAVÉ POKUŠENÍ

Postavy: Hermiona Grangerová, Fred Weasley, George Weasley
Slov: 2572 (první část)
Rating: 18+ (tedy až druhá část)


Zaujalo mě v okolí...

24. září 2011 v 16:06 | Nel-ly

Víte, že slovu "spřátelení" zrovna moc neholduju a ani ho na blogu nenabízím. Od doby, co mi chodila žádost tak obden od blogů, které jsem sama ani neznala, v komentářích je nikdy neviděla a co víc, neměly mi ani, co nabídnout.

Ticho

22. září 2011 v 7:00 | Nel-ly |  Drabble
Ke svému úžasu jsem zjistila, že jsem podvědomě v podstatě okopírovala drabble z fanfiction.net, které jsem nejspíš kdysi četla (a to dost věrně), a když jsem si ho přečetla zpětně, zjistila jsem, že stačí upravit trochu slovosled připsat pár vět a bude z toho překlad :D jen nesouhlasím s tím, aby to bylo Snamione. Takže si zase domyslete, koho chcete… (a napište mi o tom :D)
Počet slov: 100

Vlastní cestou (8)

20. září 2011 v 14:00 | Nel-ly
Tak co, děti? Máte rádi nedějové, zbytečně dlouhé kapitoly? Kde se nenajde ani řádná přímá řeč? No, tak to mě budete mít moc a moc rádi :) protože přesně tohle můžete očekávat.
Každopádně, pro ty, kteří četli minulou jednorázovku - dle mého skromného názoru a představivosti to byli Draco a Hermiona (Guenon, brouku, prostě mě znáš :D) - a tady si užijete jiné, naprosto jiné psychologično ze strany mojí hlavní postavy, holka to nemá lehký (a nechce mě pustit do hlavy, takže se kapitola psala dlouho a namáhavě).
A i když se mi to příčí, nesmím zapomenout, protože lidé jsou nepoučitelní :D minimum jest 10 různých komentáířů ;-)


Legenda o Kostilamovi

19. září 2011 v 20:10 | Nel-ly |  Movies, Series,...
poster
Víte, jestli něco doopravdy můžu, tak jsou to Disneyovky. V tom jam jak malé dítě a nikdy mě nepřestanou bavit, o to víc pak ty spíš komediální - jako už pomalu legendární Shrek. A když se k tomu přidá naprosto dokonalá, úžasná a ohromující hudba, jako to bylo u "Jak vycvičit draka", tak už je to něco.

Andělé 1: Pád

18. září 2011 v 9:00 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)
PádAutor: Lauren Kate
Originální název: Fallen
Série: Andělé 1/6
Počet stran: 320

A je to tu zase. V dnešní době se velice rozšířil žánr zvaný "YA Fantasy (mířeno pro náctileté, především, dívky). Na jedné straně se čtenář může radovat, kolik se do českých knihkupectví dostane nových fantasy knih, přestože jejich počet každým rokem už od dob filmu Pána prstenů nebo HP stoupá, ale zároveň se na druhou hodně z nás bojí, s čím zase autoři přijdou.

Nahá

15. září 2011 v 18:07 | Nel-ly |  Jednorázovky
Už tu zase dlouho nic nebylo a popravdě nevím, kdy znova bude, nějak to nejde. Múza asi neví, že většině lidí skončily prázdniny a je načase vrátit se zpět z dovolené...Povídka tedy na téma týdne, svým způsobem by to nemusela být FANFICTION, ale ona je a já mám pro vás úkol:
"Zkuste uhodnout, kdo jsou hlavní aktéři povídky."
Mě osobně zajímají vaše názory, protože postavy znám a neumím si představit nikoho jiného (když mi vymyslíte i název, budu vám vděčná).

Počet slov: 1167
Rating: 15+
Žánr: erotika, psychologické

"Vstaň," poručil, jakmile za sebou zavřel těžké dveře místnosti a zapečetil je obvyklým kouzlem. Pak už stačilo jen odložit hůlku do skrýše v kamenné zdi, která se na povel otevřela a pak sama zavřela - byla takřka nerozbitná a reagovala jen na dotek, ale i vůli majitele hůlky. Bylo to výborné opatření, když nebylo potřeba čar a kouzel. Nemusel se o svoji hůlku bát a neustále se ohlížet. Jistě, toto opatření bylo již nějakou dobu naprosto zbytečné, přesto zvyk zůstal stále stejný a vše se opakovalo v nikdy nekončícím kruhu.

Tetovaný - Peter V. Brett

8. září 2011 v 21:38 | Nel-ly |  Fantasy (urban fantasy)
Tetovaný
Autor: Peter V. Brett
Originální název: The Painted Man (USA: The Warded Man)
Počet stran: 447

acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA