Srpen 2011

Povídka pro Hope k narozeninám <3

23. srpna 2011 v 8:00 | Nel-ly |  Jednorázovky
Hope má narozeniny a my máme přání jediný: štěstí, zdraví, lásku a kupu nápadnů... Vzhledem k tomu, že je Hope zas daleko a stejně bych nemohla její narozeniny ocenit lépe než povídkou, mám tu jedno velké věnování úžasné, milující a vtipné bytůsce, s kterou jsem se nedávno měla tu čest seznámit i na živo, a která vás dokážče podpřit vždy (i když si to samy nepřejte) a urazí se jen na chvíli - což je při konverzaci se mnou velice ceněná vlastnost.


Oficiální název by měl být: Don't Lose Your Hope (ale já fakt nemám ráda anglické názvy - tady však určitě chápete dvojsmysl) a hlavně se nakonec vůbec nehodí.
Postavy: Sirius Black, AUTP: Hope Bennetová
Počet slov: 3036
Žánr: romantika
(btw. je to i povídka na přání, o které si už nejspíš Hope myslela, že nebude :D v přání byl Sirius, romantika a taky záchrana jedné malé Hope)
Hope, všechno nejlepší :-*

Svůdná krása

19. srpna 2011 v 16:21 | Nel-ly |  Drabble
Všimli jste si, jak je 100 slov málo? Ale zase na 200 slov musíte víc rozvést základní myšlenku a ejhle… pak už ani těch 200 nestačí. No, nakonec jsem se vešla pomocí dopisování a následného mazání, takže to vyzní kostrbatě. Nepředpokládám, že by to bylo kdovíjak originální, ale tenhle pár nepíšu ani nečtu, takže… :P
No, je to jen taková chuťovka pro zatím a já se jdu zas učit.
P.S. nenapadl mě název :D
Věnováno Belle, protože bez jejího nového laye by mě to nenapdlo.

Postavy: Belatrix Blacková-Lestrangeová, Rodolphus Lestrange, lord Voldemort
Počet slov: 200
Námět: no, nějak jsem si vzpomněla na Bell a její lásku.

Návrat do reality

15. srpna 2011 v 20:51 | Nel-ly |  Na téma
Sice je to téma už předchozího týdne, ale mě se hodí až dnes. Abyste pochopili význam článku, je směrován všem - těm, kteří sem chodí, protože mají stejné zájmy. Těm, kteří sem přišli náhodou. Těm, kteří sem přišli nechtěni a nemají, co říct a především těm (což jak doufám se nestalo a nestane), kteří mě znají a mají nutkání slídit tam, kde nejsou vítani, nevím proč.

Dáno osudem (22)

14. srpna 2011 v 19:06 | Nel-ly |  Dáno osudem
Blíží se konec školního roku v Bradavicích. Ostatně... už bylo načase, vzhledem k tomu, jak dlouho to trvá, že ano? :D no a tak se musíme trochu pohnout, takže jsem se rozhodla zkusit trochu víc dějovosti a míň myšlenkových pochodů hlavní hrdinky - která by stejně potřebovala někdy utnout trochu tipec, aby dostaly příležitost další dva hlavní postavy.
Každopádně... nejsem si tak jistá, že se mi tahle kapitola líbí (protože se mi nelíbí!), ale je v ní všechno, co jsem chtěla, tak co už... Jednou to konečně skončit musí.
Kapitola jako všechny předchozí je bez Betareadra (byla bych ráda, dkyby se našel někdo a obetoval celou povídku, ale v tuhle chvíli je to přesně 85 stran ve wordu a 40 624 slov (NO PÁNI :D)
Minulé hvězdičky i komentáře mě moc potěšily O:) tak doufám v další ;)

Vlastní cestou (7)

10. srpna 2011 v 21:16 | Nel-ly
A je to... jen tedy upozorňuji, že musím udělat menší změnu ve Stručném ději, který naštěstí ještě v rozcestníku nebyl, ale věřím, že vám ta změna vadit nebude, už jen proto, že Draco je všeobecně oblíbená postava :P a tady jí bude víc než dost :D no a samozřejěm Hermiona... vždyť je to jen a jen o ní, nebo snad ne? O_O
Minimum 10 komentářů, určitě zvládnete ;-) a klidně i víc, ale nebudu to zkoušet, nebo se třeba nedočkám ani těch deseti, a pak se tu budu bouchat do hlavy pánvičkou... jinak dneska si je zasloužím, spálila jsem se o porouchanou varnou konvici a bolí mě pazourka :( naštěstí psát můžu... jednou rukou bych nikdy nic nenapsala (ps. ano, máte mě litovat!!! :D)
Blog.cz mi sám od sebe, automaticky, mezi odstavce strká tři enetery navíc, nechápu proč, dokáže mi někdo vysvětlit, co s tím mám dělat? já je ručně fakt mazat nechci! vzhledem k tomu, že má kapitola asi 1700 slov, a nesčetně odstavců, byla by to fakt otrava (ale asi budu muset)


Alá web?

8. srpna 2011 v 19:58 | Nel-ly |  Layouts
Vítejte na blogu, který je poprvé v kabátku bez naprostého nevyužití DeviantArtu, Googlu, Seznamu či jiné galerie - samozřejmě krom nápadu, který nechtěl přijít ani po hodinách a hodinách projíždění již zmíněné DA galerie (neumíte si představit ty nervy nejen při dělání, ale hlavně nastavování)
Anketa: v článku najdete výsledky ankety, jíž se zúčastnilo 234 z vás a takle to dopadlo.
update: další změna odkazů, protože mi konečně došlo, kolik lidí odešlo, na jak málo stránek chodím, kolik jich je zrušených a že jsou i nějaké nové - komu by vadilo, že jsem si ho dala do odkazů, tak prosím řekněte a smažu vás ;-)

Tajemství ukrytá v myslánce

7. srpna 2011 v 23:32 | Nel-ly |  Jednorázovky
Já… neptejte se, jak mě tohle napadlo, protože nemám nejmenší tušení. Najednou jsem otevřela word a začala psát a během takových patnácti minut jsem sesmolila tohle (a pak dalších deset uvažovala nad názvem, za nějž vděčím Polgaře).
Je to zvrhlé a zvrácené a já se začínám bát sama sebe :D přesto je to věnováno všem těm, co se vyžívají v neřesti v povídkách - vy víte, o kom mluvím!
Btw. Jde o druhou povídku na Téma Týdne blogu
Postavy: Albus Brumbál, Sirius Black, Severus Snape, Harry Potter
Žánr: prostě magořina
Rating: 15+
Slov: 854 (nechápu, to drabble jsem psala dýl)

Dědictví

6. srpna 2011 v 19:30 | Nel-ly |  Drabble
Víte, dost času po večerech a v noci trávím na facebooku a často si píšu s Doreou. No, má na mě špatný vliv (je to starej zvrhlík!), a proto bych jí... mé milované podivínské společnici věnovala "tohle". Jen je škoda, že tu "druhou myšlenku" nejspíš pochopí jen ona :D
Tedy stoslovné drabble. Námět: scorbus. :D

Red lay

6. srpna 2011 v 17:01 | Nel-ly |  Layouts
Tak jsem si včera po dlouhé době hrála s photofilterem. Sice nejsem grafik, s grafikou neumim a nejspíš nikdy umět nebudu :D a photoshop nejsem schopná ani sama stáhnout, natož abych se s ním kdy naučila. Ale co už...Prokletý obraz

5. srpna 2011 v 10:14 | Nel-ly |  Jednorázovky
Je zvláštní, přesto překvapivě jednoduché, napsat povídku na základní téma "porno" (aktuální TT blog.cz) bez nějakého vyššího ratingu. S Doreou jsme se dohodly na základním zadání a že každá něco napíšeme - na dnešek. No, tak ej to tady.
Čekejte jemně chaotické dílko, které je psané úplně jinak, než jste u mě zvyklí. Čekejte dílko, které nemá pevnou dějovou hranici, nedá se určitě het ani slash, nedá se určit žánr a nenapíšu vám postavy.
Všem vám budu vděčná za komentář, protože mě zajímá, co si nezávislí čtenář o tomhle mém dílku myslí, a když se vám nechce nebo nemáte co říct, tak prosím hvězdičky ;-) i když bych kritiku ráda slyšela a nekoušu (jen málo ;-))

Slov: 2008
Doba: po Bradavicích (jedna se hned o tři časové úseky a flashback, doufám, že se vyznáte)
Rating: 15+
Žánr: PRE-SLASH, psychologické, temné

Abyste dostali doopravdy věrný obraz, který se dokáže pohybovat i mluvit, musíte mít předlohu. Předlohu, jejíž více či méně věrnou kopií se obraz stane. Nejde si z hlavy vzpomenout na obraz nějaké ženy či muže, čarodějky, kouzelníka nebo třeba i obyčejného mudly, zpodobnit ho, a pak doufat, že se začne sám pohybovat a mluvit.
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA