Červenec 2011

Vlastní cestou (6)

28. července 2011 v 5:42 | Nel-ly
Člověk by neřekl, že může být těžké dopsat kapitolu, kterou před čtyřmi dny napsal na jeden zátah - vlastně teda napsal 95%, a pak to nemohl dokončit.
No, dopisovala jsem teď, půl hodiny před odjezdem, abych se s vámi nějak rozloučila a hlavně, abyste tu na mě měli památku, protože za nacelou půlhodinu jedu na Hlavní nádraží a odtamtud vlakem na svoji první vodu v životě :D Budeme sjíždět vltavu a... co si budeme povídat... už teď se mi doopravdy nikam nechce, nětěším se a nejraději bych peciválovala doma (ve stanu jsem spala tak možná v deseti letech, ale ani tím si nejsem jistá :D měšťan no). Každopádně, kdybych se náodou utopila nebo něco podobného, tak si piště, že i z hrobu si přečtu komentáře... Tak na mě myslete a nezapomeňte. Znovu minimálně 10 od různých lidí ;-)
P.S. Víte, krosna (překvapivě mám pujčenou dokonce i nepromokavou bundu od babičky :D) je zajímavá věc, ale jak tam nacpat to málo oblečení, kupu jídla, flašku alkoholu (i normálního pití, jistě) a různý serepetičky, to je pro ma záhada - asi pojedu bez ručníku. A tu knížku nevim, kam vecpu - ani nevim, jestli je to dobrej nápad, ji tam cpát :D ale tak jsem řekla, že když se nebudu na člunu cíit, tak vystoupim a budu za nima do kempu jezdit autobusem nebo třeba i taxíkem :D

Angel - again

23. července 2011 v 17:47 | Nel-ly |  Layouts
No, tak tu máme menší návrat k začátkům. Vtipné na tom je (a snad jediné, co by sse dalo říct, že je nějak vtipné), že tenhle lay jsem měla přesně před rokem - několik málo z vás si ho snad i stále pamatuje. To smutné je, že žádný jiný nastavit nejde, protože tenhle je zdaleka ten nejjednodušší, který jsem tu měla a stejně jeho nastavení trvalo až nechutně dlouho.
V rámci těchto nedobrovolných úpravu, jsem udělala i dva další (ten první se Sevem měl být nastaven :((() jenže vzhledem k debilitě nového nastavení vzhledu blogu nastavit nejdou a nejsíš už nepujdou, jak se bojím.


Od začátku do konce 2. polovina

22. července 2011 v 17:51 | Nel-ly

Harry Potter a Fénixův řád

http://img.blesk.cz/img/5/article/403361_import-film-harry-potter-a-fenixuv-rad-ma-v-ceskych-kinech-premieru-19-7-2007.jpgDaniel Radcliffe je ostříhaný, aby vypadal starší (což nechápu proč, když už tak mu je víc než dost) a začíná se podobat příšerce nakonci (:P). No, dobře, vrátíme se k filmu. V pořadí už čtvrtý režisér, David Yates, vrací Potterovským filmůj jejich kouzlo a… No, díky Merlinovi za něj.

Názory na Fénxův řád se různí. Někteří ho nesnáší, jiní milují. Zajímavé je, že ti, kterým se líbí pětka už nemusí šestku a právě naopak. No, já jsem členem první skupiny. Líbila se mi pětka, doopravdy líbila a ze šetky jsem byla zklamaná, ale to až později.

Dáno osudem (21)

22. července 2011 v 8:00 | Nel-ly |  Dáno osudem
Tak jsem odložila svůj výčet druhé poloviny potterovských filmů a nahradila je něčím, z čeho (jak doufám) budete mít větší radost. Je až k neuvěření, že jsem se až tak ošklivě zasekla a to jsem psala shrnutí, které vám vřele doporučuji k přečtení (mě osobně se moc hodilo).
Tentokrát vás všechny PROSÍM, aby každý, kdo kapitolu přečte ji OKOMENTOVAL nebo alespoň klik na HVĚZDIČKY pod článkem, abych věděla, jestli má vůbec cenu pokračovat (dopsat to chci, ale kdyby nebylo pro koho, tak stačí psát si to pro sebe a pak s tím hezky v kuse na ff.ph.net, jak to mám v plánu jednou se všemi povídkami). Protože přeci jen skoro čtyři měsíce jsou více než dost a lidé mizí i přicházejí.

P.S. vzpomínky nebo myšlenky jsou v každé povídce psány kurzívou, kdyby někdo nevěděl :)
P.P.S. Do p**i k***a drát, kdo si s tim zas hrál? zase mi mizí entery... no krásný to je, někde jsou, někde ne

Od začátku do konce 1/2

21. července 2011 v 16:31 | Nel-ly
http://www.harrypotter-news.estranky.cz/img/picture/21/HP1-filmMožná, že těch článků o tom "samém" už tu bylo dost, ale i tak se dá jen těžko odolat, přeci jen jde o sérii, která nás provázela deset let (knižní některé z nás ještě déle).

Manorská výchova

20. července 2011 v 8:00 | Nel-ly |  Drabble
Nejsem si tak úplně jistá názvem, vlastně vůbec ne, ale pokud by kdy měla přijít jiná povídka či drabble, tak z toho můžu udělat jednu "sekci".
Jen tak mimochodem, k základnímu nápadu mě inspiroval článek z Krásné.cz, člověk by nevěřil O_o že se mi to občasné kliknutí i vyplatí.
Žánr: Drabble
Postavy: Lucius Malfoy, Draco Malfoy
Počet slov: dvě stě
Rating: 12+


Chyba

17. července 2011 v 23:58 | Nel-ly |  ORIGINÁLNÍ TVORBA
To je tak, že každý má asi někdy tu depresi a tentokrát to dolehlo i na mě (krom toho jsem se strašně nudila) a vzniklo z toho "dílo", o kterém nevím, co si mám myslet. Takže si budete muset něco myslet vy - nejsem blázen, nezbláznila jsem se, zatím - a pozor, po delší doobě to zase jednou konečně není HPFF.
Stalo se to jednoho dne během letních prázdnin a události tomu předcházející nebyly nijak zvláštní nebo tajemné. Ano, jistě, bylo to neočekávané - ostatně, kdo by čekal, že se to stane takřka jednadvacetileté studentce, která netrpěla žádnou závažnou chorobou, snad kromě počínající obezity, možným zárodkům rakoviny a nejspíš i nastupující cukrovky. To jen ten nový životní styl, který má dnes tolik mladých, včetně mé maličkosti, rádo.
.

Vlastní cestou (5)

16. července 2011 v 3:01 | Nel-ly
Omlouvám se, že to tak trvalo. Popravdě kapitola byla z velké části dopsána ještě před odjezdem, ale pak jsem na dva týdny naprosto vypnula a když jsem se vrátila... Ejh, byla tu permiéra Pottera a já se dokázala jen těšit, krom toho jsem si nebyla jistá, jak přesně chci pátou kapitolu zakončit a nakonec to přeci jen vyřešila trochu zbaběle.
Tentokrát žádný limit dávat nebudu a budu jen doufat, že jste na mě nezapomněli ;-)
Věnováno Hope, která to k opravě dostane co nejdřív - bohužel, mail se mnou v poslední době odmítá spolupracovat.
.

Hogwards will always be there to welcome you home.

15. července 2011 v 17:02 | Nel-ly |  In love
Myslím, že z toho bude něco jako "týden HP" ale vždyť on si to taky zaslouží...
Je načase se definitivně se rozloučit s HP-filmy, které nás provázely celých deset/jedenáct let a podíleli se na pojetí Kouzeonického světa takového, jaký známe dnes. Nebyly dokonalé a byly to nejlepší, co jsme mohli dostat a jako takové se nesmazatelně zapsaly do myšlenek a srdcí desetitisíců lidí na celém světě.Harry Potter a Relkvie smrti - podruhé a naposledy

14. července 2011 v 18:11 | Nel-ly |  Movies, Series,...
No, tak to napíšu taky, aby se neřeklo. Včera, tedy vlastně dnes, jsme s Polgarou byly na půlnoční premiéře Relikvií smrti. Od půl deváté první část, od půlnoci pak očekávané epické finále. No, čekala jsem dojetí (měla s sebou připravený balíček kapesníků) a že budu odcházet prostě - mimo, po těch letech. Nestalo se, ale to neznamená, že film není velice povedený.
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA