Dáno osudem (shrnutí)

12. června 2011 v 22:25 | Nel-ly |  Dáno osudem
Je s podivem, jak složité je pro mě napsat shrnutí dvaceti kapitol vlastní povídky. Jako připomenutí pro vás, kteří jste na DÁNO OSUDEM, ještě nezanevřeli, tak i pro mě - která to doopravdy zrovna teď nechci celé znova číst.
Snažila jsem se nevynechat nic podstatného, abyste si mohli znovu (nebo třeba i poprvé) obnovit děj příběhu. Skončila jsem ve chvíli, kdy se zdálo, že příběh vrcholí, opak je pravdou - právě jsme se dostali cca do poloviny příběhu a já mám v plánu pokračovat v tom, co jsem si umanula už při psaní první kapitoly.
Po bezmála třech měsících tedy znovu - Dáno osudem.


Draco Malfoy, jediný dědic rodu Malfoyů, se musí oženit a nemůže si vybrat jen tak někoho. Musí to být dívka hodná jeho postavení, čistokrevná, bohatá s neposkvrněným rodem a co víc, musí splňovat i nároky mladého Malfoye…

Když byli mladí, seznámili je rodiče z určitých důvodů. Daphne Greengrassová byla jedinečnou kandidátkou na post budoucí lady Malfoyové. Byla krásná, vzdělaná, milá, dokonalá aristokratka a co víc, byla i stejně stará, a tak chodila s Dracem do stejného ročníku. Daphne byla vždy dokonalá, na rozdíl od své mladší sestry Astorie, jejíž divokost a bojovná povaha pana a paní Greengrassovy děsily natolik, že ji v jejích jedenácti letech poslali do Krásnohůlek, kouzelné internátní školy ve Francii, kde se měla naučit slušnému chování a podřízenosti vůči kouzelníkům.

***

Teď, po pěti letech, se Astorie vrací zpět do Anglie, aby podpořila svou sestru v její blýskavé budoucnosti, všichni předpokládají, že Draco Daphne brzy požádá o ruku. Jenže, co se nestane?

Astorie s Dracem vždy dobře vycházeli, během jejich dětství se z nich stali dobří přátelé, pak však byli rozděleni. Z ní vyrostla bojácná dívka se správnou výchovou, která se stěží sama odváží oslovit cizího chlapce a z Draca se stal arogantní, namyšlený dědic bohatého rodu. Nezbylo nic z toho, co k sobě poutalo dvě, kdysi si tak blízké, duše - nebo snad ano?

K všeobecnému zděšení a zlosti jejich dvou rodin v den oslavy svých sedmnáctých narozenin Draco doopravdy vznese svůj požadavek, ale všechny překvapí.

"Astorie, staneš se mou ženou?"

Tato prostá slova změní osudy hned tří mladých lidí - nadobro.

Ze začátku se Astorie vzpouzí. Její vztah se setrou je zničen, Daphne jakoby obviňovala ji a ne Draca za to, že Astorii požádal o ruku a co víc, Astorie musí další rok nastoupit do Bradavické školy čar a kouzel, aby byla po ruce svému snoubenci.

Astorie je v Bradavicích nešťastná, hned při svém zařazování zjistí, že nikdy nedokáže zapadnout a tak se první týdny jen trápí, přesto postupně získává přátele. První s kým se Astorie seznámí je chlapec ze třetího ročníku stojící na úplném spodku společenského žebříčku zmijozelské koleje. Liam má na Draca svůj vlastní názor který, jak Astorie záhy shledává, se bohužel spíš více než méně slučuje s pravdou.

Draco je arogantní, chladný, sobecký mladík, kterému nezáleží na citech nikoho jiného a tak se Asotrie vzpouzí jeho pozornost, jak může, přesto však postupně zjišťuje, že za chladnou maskou se stále ještě ukrývá chlapec, který byl kdysi jejím nejlepším přítelem a snad i první láskou.

***

Zatímco Draco stále více a více propadá kouzlu své snoubenky a jeho touha se přelévá z fyzické do větší hloubky. Daphne se skrytou záští v srdci sleduje, jak její mladší sestra získává to, po čem vždy ona toužila ze všeho nejvíc - Dracovu lásku.
Během oslavy před začátkem vánočních prázdnin se zdá, že se Daphne konečně splní její sen. Draco s Astorií se na večírku zuřivě pohádají. Astorie na Draca zaútočí a všechna ta hořkost prvních měsíců v jednu chvíli vybuchne a dopadne přímo na ohromeného Draca, který nejen, že si uvědomí, že po celou dobu své snoubence ubližoval, ale že ho Astorie očividně nesnáší.

Během vánočních prázdnin, které Draco dobrovolně tráví v sídle Greengrassových, je Astorie zmatená z Dracova chování, ale ani ona sama si není jistá, co má dělat, a tak se jeden druhému vyhýbají, jak to jen jde.

Astorie chápe několik základních věcí. Draco nesnáší všechny nebelvírské a ze všeho nejvíc přátele jeho odvěkého rivala, Pottera, jenže do velice omezeného kruhu Astoriiných přátel patří právě Ginny Weasleyová, mladší sestra Potterova nejlepšího přítele, její kamarádky Lenka a Hermiona - dívka z mudlovské rodiny. Tedy… Po vánočním večírku už si Astorie není tak úplně jistá, zda jsou i nadále přítelkyně, nebyla jim totiž sama schopná říct, že je Dracovou snoubenkou, a teď už to obě vědí - a dozvěděly se to za těch nejhorších okolností.

Po vánočním plese v sídle Greengrassových se karta znovu obrací. Draco a Astorie se konečně dostávají do fáze "pravdy". Objevují skryté city a zdá se, že se konečně schyluje k vyrovnanému a především dobrovolnému vztahu dvou mladých lidí, když jsou však v té nejhorší chvíli přerušeni lady Malfoyvou.

Dracův otec, Lucius, je zatčen na Ministerstvu kouzel a odsouzen k pobytu v Azkabanu. Draco musí okamžitě odejít, z okamžiku na druhý se z něj stává hlava rodina a co víc, nejhorší nebezpečí hrozí ze strany Pána zla, jemuž Lucius vždy oddaně toužil.

Co se stane dál? Co se stane s jejich láskou - existovala, kdy mezi nimi nějaká? Astorie to dokázala, překonala zábrany, vyznala se Dracovy ze své lásky, ale on nereagoval. Neudělal vůbec nic. Odešel, opustil ji, aby splnil svůj úkol hlavy Malfoyovy rodiny, a tak pro ně oba začíná nová éra - dospělost.

***
Jo, a ještě změny v kánonu a vůbec "důležité" informace (ne, vůbec si je nepotřebuju znova sepsat, protože pár těch detailů mi vypadlo :D)

1. AU v podobě změn pátého ročníku. Lucius Malfoy nebyl koncem pátého ročníku zavřen v Azkabanu, útok na Ministerstvo neproběhl - to až o Vánocích v šestém ročníku. Zbytek snad podle kánonu.
2. Daphne Greengrassová podle J. K. Rowling patřila do partičky "kolem" Pansy. Její sestra Astorie je asi o dva roky mladší - strčila jsem ji tedy do ročníku o jeden níž, než je Draco.
3. Liam Pitchard - originální příjmení studenta zařazeného do Bradavic v Harryho čtvrtém ročníku - neodpovídá věkem. O dva roky mladší než Astorie.
4. Pany Parkinsonová v knize možná vystupovala, jako Dracova dívka a doprovázela ho na ples ve čtvrtém ročníku. Nikdo však neřekl, že by i nadále byla jeho přítelkyní a sama Rowlingová řekla, že ji neměla ráda a nechtěla, aby s ní Draco skončil - proto jsem jí přiřadila danou roli.

Konec předchozí kapitoly (návrat z vánočních prázdnin z Daphnina pohledu):

Draco se vrátil odpoledne posledního dne prázdnin a zdál být se úplně v pořádku. Choval se stejně, jako předtím, v klidu jim vysvětlil, že jeho otec byl zatčen, ale mluvil o tom tak pohrdavě a bez zájmu, že mu všichni uvěřili, že jde jen o nějakou nanicovatou chybu, která se brzy vysvětlí. Daphne však věděla svoje, viděla mu na očích, že se stalo něco mnohem důležitějšího a byla si skoro stoprocentně jistá, že to mělo něco společného s Temným pánem - už toho hodně slyšela od svých starších přátel, s nimiž byla v kontaktu, stejně jako Draco a jejich malá skupina "přátel".
Draco se zdál velice unavený a napjatý, dával si pozor, aby neřekl víc, než co si mohl dovolit, ale Daphne byla šťastná. Měla ho zpět - znovu spolu začali trávit většinu času a Draco, najednou často zamlklý a zahleděný jakoby do dálky, kam Daphniny oči nemohly nikdy dohlédnout, se ani jednou za celou dobu nezmínil o Astorii, skoro na ni nepohlédl, i když Daphne si přesto všimla doopravdy nenápadných pohledů, jež směřovaly k její nešťastné sestře - i ona se změnila, najednou začala být konečně "normální", tak jak se to v jejím postavení slušelo.
Daphne byla přesvědčena, že konečně získala zpět alespoň část svého postavení po Dracově boku (ať už bylo jakékoliv) a teď se musela jen soustředit na to, aby dosáhla toho, co si vždy přála - aby nahradila Astoriino místo, navždy.


 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 kami kami | Web | 12. června 2011 v 22:50 | Reagovat

Je to fajn takto si prečítať, človek si pospomína na množstvo vecí, ktoré mu vyleteli z hlavy a zároveň dostane aj úplne nově, ak si na danú informáciu nemôže ani za svet spomenúť. Šikovná Nel-ly, veľa sa s tým natrápila. :D Ale takto som naozaj zvedavá, čo bude v tých ďalších kapitolách, lebo len v tejto polovici si to celé riadne zamotala. (Mám rada Draca.)

2 nel-ly nel-ly | 12. června 2011 v 22:52 | Reagovat

[1]: to víš, se s tim n*** na co jsem si vzpomněla, to jse tam šoupla :D já říkala, že všechno vím - minulé, přítomné i budoucí (ostatně jsem ten osud povídky), jen bych si to stejně měla přečíst O.o

3 Misha Misha | 12. června 2011 v 23:49 | Reagovat

Moje oblibena povidka, uz se moc tesim na pokracovani:-P na pul jsem doufala ze az se vratim ze Zelandu tak uz bude hotova a ja si ji krasne celou prectu..:-D ale takhle to bude aspon napinavejsi...:-)

4 °Alex °Alex | Web | 13. června 2011 v 6:45 | Reagovat

Jááj, ja sa už nwm dočkať ďalšej časti!!! :D :-)

5 chillychilly chillychilly | Web | 13. června 2011 v 7:38 | Reagovat

Hmm, tak nevím, asi jsem si nepřečetla poslední kapitolu... Je to možné? Asi ano.
Každopádně takovéhle shrnutí je fajn. Víc si toho pamatujize začátku, kdy jsem několik kapitol přečetla naráz, ten konec se mi pamatoval už hůř.
Takže tohle zanbemná, že brzy přidáš kapitolu i k této povídce? Myslím si správně? Myslím, že jo? Bylo by to fajn ;-)

6 nel-ly nel-ly | 13. června 2011 v 15:05 | Reagovat

[3]: moje je taky oblíbená O:) je mi sympatické, co sjem pro ně ještě vymyslela, jen to napsat mno... to dost neočekávana trvá

[4]: bude, slibuju! :D

[5]: ona hlavně poslední kapitola byla v podstatě zbytečná, protože jsem se chtěla vrátit a nějak to nevyšlo... je to trochu dlouhý, ale s tím mám vždycky problémy

7 Dorea Dorea | Web | 13. června 2011 v 15:13 | Reagovat

jo a jo a ještě jednou jo! těším se :-D obzvlášť, když jsme teprve v polovině !

8 Delly Delly | Web | 13. června 2011 v 16:11 | Reagovat

Tak tohle je má nejoblíbenější povídka od tebe :-) a děsně se těším, až budeš pokračovat :-) jen mě krapet děsí to, že jsi teprve v polovině :-D

9 nel-ly nel-ly | Web | 13. června 2011 v 17:06 | Reagovat

[7]:myslím, že Asotire taky, chudinka... Draco si užívá v jinejch povídkách a já ji takhle zanedbávám

[8]:tak teoreticky, příběhově ano, ale kapitolově snad proboha ne :D slíbila jsem si, že nechci nikdy přesáhnout čtyříctku - to už jsou čistý romány

10 Delly Delly | Web | 13. června 2011 v 19:12 | Reagovat

[9]: Tak uvidíme, kolik to bude mít kapitol :-D ale bylo by fajn, kdyby to čtyřicítku vážně nepřekročilo :-D  :-D to by toho bylo celkem dost :-D

11 -D- -D- | 15. června 2011 v 16:58 | Reagovat

Ahoj :-) chci se jen zeptat .. mám nově založený blog, ale absolutně nevím, jak např. změnit vzhled podle svého, jak se dělají rozcestníky nebo svoje položky v menu :-| nepomohla bys mi to vysvětlit, prosím? :-(

12 nel-ly nel-ly | Web | 15. června 2011 v 17:50 | Reagovat

[11]: no, můžu to zkusit :D ale když mi nedáš odkaz na svůj blog, tak těžko O:)

13 Delly Delly | Web | 15. června 2011 v 18:18 | Reagovat

[12]: Však znáš :-D jen jsem nebyla přihlášená (jsem krapet línější no :-D )
ale hodně by jsi mi pomohla :-) jelikož něco v tom absolutně nechápu :-D  :-D

14 nel-ly nel-ly | Web | 15. června 2011 v 18:22 | Reagovat

[13]: ježiš :D tak řeknu ne... ono jiná přezdívka, žádnej web... bohužel se mi to stává až příliš často O_o

no, nejsmysluplněji sepsané je to asi na http://jak-na-blog.cz
ale kdybys cokoliv potřebovala, tak jsem tu... kdyžtak napiš do Návštěvní knihy, co přesně ;-) já než na to všechno přišla :DDD strašný

15 Delly Delly | Web | 15. června 2011 v 18:25 | Reagovat

Vím, dělám v tom zmatky :-D
Tak děkuju, snad to pochopím :-)  :-D no právě :-D tohle je složitější než se zdálo :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA