Seriály

12. května 2011 v 7:00 | Nel-ly |  Movies, Series,...
Seriály bych mohla rozřadit do více než jen několika "ZÁKLADNÍCH" skupin, ale je mi hned jasné, že psát sem o tom, že se mi líbí SIMPSONOVI, PŘÁTELÉ, atd… by bylo asi dost zbytečné. Přeci jen: Kdo tohle nezná? Zkusíme to tedy trochu jinak a doufám, že si nakonec najdete něco, co by vás mohlo zaujmout.

FANTASY

Co se týče FANTASY seriálů bylo jich už více než dost, samozřejmě je tu Xena, Herkules nebo třeba Čarodějky či Buffy, o čemž je nejspíš naprosto zbytečné se tu vůbec zmiňovat. Ale co ty další, méně známé?

Seriál natočený podle mé oblíbené série "Meč Pravdy" avšak s knihami nemá společného skoro nic - krom jmen hlavních postav a světa, přesto pro milovníky něčeho snad o pár stupínku lepšího, ale méně zábavnějšího než Xena (přeci jen šlo částečně o parodii)… Proč ne? Souhrnnější článek najdete - ZDE a ZDE
Legends of the Seeker skončily druhou serií a zdá se, že pokračovat už se dál nebude… Všechny díly si buď můžete s českými titulky stáhnout ZDE nebo se dívat online na megavideu ZDE.

Zbrusu nový seriál (v tuto chvíli čítající tři díly) inspirovaný stejnojmenné bestsellerové fantasy ságy Píseň ohně a ledu od George R. R. Martina. První díly mě zatím nadchly - svojí výpravou, obsazením (jednu z hlavních postav představuje Sean Bean, kterého můžete znát jako Boromira z PP) a vůbec celou atmosférou.
Výpravný seriál HBO Hra o trůny, podle bestsellerové fantasy ságy Píseň ohně a ledu od George R. R. Martina, zachycuje soupeření o moc mezi králi a královnami, rytíři a odpadlíky, lháři a šlechtici. Na počátku požádá král Robert Baratheon, jehož žena Cersei pochází z rodu bohatých a bezohledných Lannisterů, lorda Eddarda Starka, aby přijel na jih a pomohl mu spravovat království poté, co záhadně skonal jeho pobočník. Zároveň trůn z východu ohrožuje dospívající princezna Daenerys s bratrem Viserysem, jejichž rod Targaryenů vládl Západozemí mnoho let předtím, než byl krvavě sesazen. A proslýchá se také, že se dějí podivné věci na hranicích, severně od Zdi, kam odjíždí Jon Snow, Nedův nemanželský syn, aby se stal členem bratrstva, jenž je zavázáno přísahou království chránit. (oficiální text distributora)
Díly ke stažení na uložto s českými titulky - ZDE. Vychází každou neděli.

Nejnovější televizní seriálové zpracování Artušovské legendy, jejímž předobrazem je dílo T. Malloryho z 15. Století s názvem "Le Morte d´Arthur".
Král Uther nečekaně umírá a následkem toho je Anglie zmítaná chaosem. Mysl mocného kouzelníka Merlina zatemňují vize temné budoucnosti, a proto se rozhodne na trůn dosadit mladého a vášnivého Artuše, Utherova nemanželského syna a dědice, který byl vychován jako prostý poddaný. Na scéně je ovšem i další hráč - Artušova nemilosrdná a ambiciózní sestra Morgana, jež neváhá vyvolat nadpřirozené síly, aby si nárokovala korunu a bojovala s Artušem až do hořkého konce. Nastává čas epického boje o nadvládu a mladý král projde v těchto temných časech krutou zkouškou ve snaze spojit království roztříštěné válkou. V této svízelné situaci bude Artušovi jediným světlem naděje krásná Guinevera.

MERLIN 2008
V zemi mýtů a za časů kouzel spočívá osud velkého království na bedrech mladého chlapce. posterJmenuje se... Merlin.
Seriál Merlin je další adaptací legendy o tomto známém anglickém čarodějovi. Tentokrát se však staneme svědky, jak se mladý Merlin dostává na hrad Kamelot, kde vládne král Uther, otec prince Artuše. V království Albionu je však kouzelnictví z příkazu Uthera přísně zakázáno a pokud se jím někdo proviní, bude potrestán smrtí. Merlin musí proto své schopnosti skrývat, jenže díky nim zachrání život prince Artuše a stává se tak jeho sluhou. Poznává Artušovu nevlastní sestru Morgan i její služebnou Gwen, se kterou se začne sbližovat...

Bo je nádherná a charismatická. A taky je to succuba. Nadpřirozená bytost, která se živí vysáváním sexuální energie z lidí, což občas může mít fatální následky. Poté, co odmítla společnost sobě rovných v jejich nadpřirozeném klanu, se z ní stavá vyvrženec, který pátrá po svém tajemném původu...

HISTORICKÉ

Klasický příběh nejslavnějšího rebela starověku, který se stal gladiátorem a vzepřel se mocnému Římu v boji za záchranu života a získání svobody pro sebe i své druhy uvržené do otroctví. V titulní roli akčního historického seriálu Andy Whitfield.
Příběh, který už byl vyprávěn stokrát je znovu zde a znovu ani zdaleka nenudí. Článek si můžete přečíst - ZDE.

Prequel ke "Krvi a písku" a myslím, že povedenější než samotný příběh o Spartakovi, což je velice s podivem, uvážíme-li, že těchhle pár dílů bylo vlastně natočeno jen tak...
Dříve než svého prvního soupeře přemohl Spartakus, prošlo branami arény mnoho jiných gladiátorů. Spartakus: Bohové arény vypráví příběh Gannica, jednoho z prvních šampiónů Batiatusovi gladiátorské školy, z kruté doby před příchodem Spartaka, kdy pro čestnost nebylo v aréně místo.

Borgiové jsou považováni za první opravdovou kriminální rodinu historie. Mezi jejich "specialitky" patřily vraždy otrávením, loupeže, přepadení, incesty a tak dále. Během renesance získali značný vliv a díky pochybným praktikám se dokonce roku 1492 jeden z nich stal papežem...

Seriál z doby vlády Jindřicha VIII. Tudora zná nejspíš každý z vás, ale nikdy není pozdě ho připomenout - sama se musím přiznat, že jsem ještě nestihla dokoukat všechny díly, ale určitě to mám v plánu.
Rozvedená, popravená, zemřela, rozvedená, popravená, přežila. Takový je osud šesti žen Jindřicha VIII., neblaze proslulého anglického krále (1491-1547), který vládl své zemi čtyřicet let a je považován za nejhanebnějšího z jejích panovníků. Počátečních deset bouřlivých let jeho vlády sleduje nový desetidílný irsko-kanadsko-americký seriál TUDOROVCI z produkce televize Showtime. Získal dvě ceny Emmy - za nejlepší kostýmy a nejlepší hudební motiv úvodních titulků. Natočená je už druhá série, která bude v USA uvedena na jaře.
Řím je výpravná sága z originální produkce HBO, jejímiž hrdiny jsou dva obyčejní římští vojáci, kteří se náhodně zapletou do historických událostí starověkého Říma. Dramatický seriál o lásce a zradě, pánech a otrocích, manželech a manželkách zachycuje bouřlivou dobu, v níž zhynula republika a zrodilo se císařství.

ROMANTIKA - DRAMA - KOMEDIE

Jsou mladé, ambiciózní a jsou to gymnastky. Jejich snem je dostat se na olympiádu. Cesta za vytouženým cílem je ale složitější než se může zdát. Kromě tvrdého tréninku se sportovkyně musí vypořádávat se soukromým životem a také intrikami sokyň.
Seriál z doopravdy nevšedního prostředí vrcholové atletiky a amerického olympijského družstva. Možná se může zdát mírně přecitlivělý a mířený spíš na city dívek, které prožívají všechno s hlavními hrdinkami, ale mě osobně to dostalo a první serii jsem zvládla během dvou probdělých nocí.
Nové díly vycházejí vždy ve středu - ke stažení ZDE české titulky ZDE.

Na tenhle už o něco starší seriál jsem začala koukat v poslední době, je to skvělá kulisa k učení - seriál možná trochu naivní a určitě ne velkomyslný, přesto neurazí a je hezkou náhražkou Gilmorových děvčat a podobných starších dílek. Druhá serie v tuto chvíli chodí každou středu ve 20:30 na Prima COOL, ke stažení celá první a druhá serie česky ZDE zbytek s českými titulky.

Šestidílný seriál natočený podle stejnojmenné knihy a jedné z největších světových klasik od anglické autorky Jane Austenové. Pokud jste knihu četli - budete nadšeni, jak dokáže film přesně vykreslit atmosféru anglické společnosti té doby a pokud jste nečetli, tak tenhle seriál dokáže knihu nahradit (a že tohle neříkám u ničeho). Geniální Colin Firth, krásná Jennifer Ehle a malebné prostředí anglického venkova.


Tak a toj e pro začátek všechno... Máte-li nějaká doporučení na další seriály - SEM S NIMI! Viděli jste něco z výše jmenovaných? Dodali byste k tomu něco - kritiku či pochvalu? Jen do toho!

zdroj obrázkiů: CSFD
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Polgara Polgara | Web | 12. května 2011 v 18:14 | Reagovat

Většinu tebou zmiňovaných seriálů sleduju...Legendu o Hledači (doporučuju si první přečíst knihy), potom Borgiové, Hra o trůny, oba dva seriály o Spartacovi, Řím, Pýchu a předsudek (boží Rickman :-) ). Tudorovci jsou samozřejmostí.
O některých slyším prvně, viz Camelot a nový seriál o Merlinovi. Pak mě zaujala Lost Girl, takže děkuju za doporučení.

2 Polgara Polgara | Web | 12. května 2011 v 18:20 | Reagovat

Oprava...jak je mým zvykem, dřív píšu než myslím. Rickman hrál ve filmu Rozum a cit. Trochu jsem to pokonila.

3 lina lina | Web | 12. května 2011 v 18:37 | Reagovat

Lost Girl zní zajímavě:D Hra o trůny je zatím skvělá a Borgiové mě moc nenadchli, ale Jeremy Irons je Jeremy Irons :D On taky existuje někdo, kdo nezná seriálovou Pýchu a předsudek? Sem s ním - upálíme ho:D (nemůžu za to, nemám ten film ráda, nic proti Keiře)...

4 C.ind.ere.lla C.ind.ere.lla | Web | 12. května 2011 v 19:02 | Reagovat

Gossipky běží na Prima Love, to jen taková drobnost. S chutí sleduju, je to hodně příjemná oddechovka. Jinak z těch romantických seriálů, mám hodně ráda i další adaptace literární klasiky. Rozhodně senzační je Sága rodu Forsythů, Jana Eyrová nebo Emma, Anglie devatenáctého století je jednoznačně dokonalá. Miluju tu atmosféru.

5 Ria Ria | 12. května 2011 v 19:25 | Reagovat

wow, na lost girl se určitě mrknu :) Make It Or Break It mám ráda, gymnastika v těch amerických seriálech ještě nebyla (aspoň doufám:D) Joo a nové díly se vlastně vysílají už v pondělí, ke stažení už je to v pondělí v noci :)
No, tak zkus třeba skins - od třetí série jde úroveň seriálu trochu dolů, ale pořád jej miluji :D
dále, pretty little liars, takový typický americký seriál, ale jeden z nejlepších co jsem viděla :)
a pak třeba greek, americká vysoká, jsou mnohem lepší seriály, ale je to příjemná oddychovka :)

6 nel-ly nel-ly | Web | 12. května 2011 v 20:44 | Reagovat

[4]: jo no, je to možný... já na televizi nekoukám :) jen na teď na hokej
jojo, Sága rodu Forsythů, Eyrová, nebo nově Emma či Rozum a cit jsou skvělí, ale než bych to všechno vypsala :D mě šlo spíš o ty dejme tomu novější a nebo běžící - i když Pýchu a předsudek jsem si nemohla nechat ujít

[3]: viď :D lost girl se musim ještě kouknout, zatím mě zaujala jen ta anotace, teď čekám na Hru o trůny ^^

[5]: No ano, ale titulky bývají až ve středu a já nevím jak ty, ale bez nich se na to moc koukat nemůžu :-D zas natolik svý angličtině nevěřim :D
jj, pretty little liars jsem slyšela, hezky postupně musím :)

7 Ria Ria | 12. května 2011 v 21:43 | Reagovat

Já taky ne, mě to jen nedošlo ;D

8 Guenon Guenon | 14. května 2011 v 20:16 | Reagovat

Málo! Hezký výběr, ale je jich málo. ten seriál na Meč pravdy ale zkusím - až to dočtu. Zatím se fascinovaně probírám knihami. Mimochodem moc díky za neoficiální doporučení, jsem zažraná jako už dlouho ne. :D Problém je, že jen čtu a nedělám nic jiného:D
A záleží na tom, jaké doporučení chceš. jestli něco vážnějšího - ale věř mi, u oho se nenaučíš ani písmeno - pak Queer as folk nebo Skins jako zástupcni těch méně známých, z těch notoricky omílaných se pak přidávám k zástupcům Grey´s anatomy, Desperate housewives, House,... a tak dále, a tak dále:D
A propó - teď jsem si uvědomila, že jsi pozapomněla zmínit Buffy. velká chyba! :D A když mluvím o ní... Ze sci-fi a fantasy pak ještě miluji Smallville - s  tím nejšukéznějším Lexem Luthorem, jaký byl kdy stvořen. Plešatej nebo ne:D
A z americkejch teen trochu-blobostí (ale stejně je miluju) již zmíněné Pretty little liars také podporuju, a z ABC dílny mám ráda i The secret life of the american teenager - působí hrozně, ale dej mu šanci:D A i ten Greek je dobrá oddechovka, i když jsem to neviděla celé:D (i když... možná jo, nejsem si jistá:D) A další -a to je moe obrovská srdcovka - One tree hill. Ono to je americké jako svině, ale stejně nejde nemilovat. a ti herci... Chm:D
A z komediálních bych řekla určitě HIMYMko, pak třeba Two and half men a Hard times of RJ berger:D
Kdyby nebylo dost, přidám:D

9 nel-ly nel-ly | Web | 14. května 2011 v 22:35 | Reagovat

[8]: no, takový ty celkově známý je bohužel zbytečný doporučovat :D všechno jsem viděla, co dávali v televizi... Buffy, no, třeba si vzpomeneš na Lay se Spikem, co tu kdysi byl :) na Smallville jsem koukala dneska :D krásnej návrat do dětství (tedy, zas tak dlouho to není, já vim, víš, že to má 10 serií O_o ale na to koukat fakt nebudu)
Ach jo... no, jen se snažte dál :D musí existovat něco česky, co neznám!

10 Guenon Guenon | 15. května 2011 v 15:58 | Reagovat

právě že lay pamatuju, proto mě překvapilo, že ji nezmiňuješ:D
a nudný žačátek smallville je pro mě taky návrat do dětských let, ale teď je to o něčem jiným:D zrovna v pátek bylo absolutní finále a konečně se klárký prolítl... ale to odbíhám:D
jinak česky vůbec netuším, na všechno koukám anlicky (už i na ty pokémony:D), tak fakt nevím. Ani o titulkách ti nepovím, nějak jsem se s nima přestala zabývat co mi odbylo čtrnáct:D
Ale teď mě napadá... Zkus Breaking bread. to by se ti mohlo líbit:D
další typy:  Raising Hope, Cougar town, Californication asi znáš, no a... a mě se líbila i Battlestar Galactica, nebo třeba Stargate :D
A taky se odpoledne stavím u doktora, nechám si něco předepsat na seriálovou záležitost:D I když ne - musím čumět na hokej vlastně :D

11 Guenon Guenon | 15. května 2011 v 15:59 | Reagovat

závislost myslím:D

12 nel-ly nel-ly | Web | 15. května 2011 v 16:35 | Reagovat

no právěže nezmiňuju ty, co jsou jasný... Simpsonovi, přátelé, BBT, HIMYM, Desprytky, Čarodějky,... a takhle bych mohla pokračovat ještě hodně dlouho :D
A ona mi doporučí Stargate... no já se zbláznim :D
JJ, tak já mám titulky většinou radši, jenže potřebuju něco jako kulisu při učení a přeci jen, když koukám anglicky, tak se na to soustředit prostě musím :(

13 Guenon Guenon | 15. května 2011 v 17:42 | Reagovat

tak v mém okolí většina, když řeknu "Hvězdná brána", valí oči a jakože "Co to sakra je?":D takže tak...:D Já sama jí taky znám nově:D (no dobře... je to tak rok a půl:D)
A BBT nesnáším. Fakt jediná vlna, co se mi stopro vyhla. :D (teda plus ještě Glee - to taky nemusím:D)
já když chtěla česky mluvící kulisu, najivně jsme si stáhla čestnický humoresky, a nakonec jsem se tak zažrala, že jsem málem propadla:D
a ty ostatní zkus. Ještě bych něco vymyslela, ale jsem tu jen naskok - přestávka v hokeji. (a stejně mi nikdo nevymluví, že ten Ovečkin má sakra něco do sebe! :D)

14 nel-ly nel-ly | Web | 15. května 2011 v 18:26 | Reagovat

[13]: tak tady se asi projevuje moje stáří :D nebo nevim... já Hvězdnou bránu nemusela na střední, ale koukla jsem se, teď automaticky přepínám
Glee.. já koukala na první serii a no, jak jsem byla nadšená z písniček, tak seriál mě nezaujal... jsem čech nečech :D nemám ráda český věci a ty co mám, tak všechny znám... jojo, krásnej hokej ^^ a pánové nemaj šanci si dneska sundat medaily, možná sežrat brambory

15 Lanevra Lanevra | E-mail | Web | 15. května 2011 v 21:58 | Reagovat

Star Trek tu není vůbec a co se týče toho že Buffy je známá... To si opravdu myslíš? 8-O Když někomu řeknu "Buffy" tak na mě kouká jako spadlí z višně. Když mu ozřejmím o co GO, tak mi řekne že viděl v mládí pár dílů které byli blbost a divně se na mě podívá proč se na to vůbec koukám když je to seriál pro náctileté nanynky. Lidé vůbec nemají potuchy o tom jaký potenciál se v tomto seriálu skrývá a už vůbec nevědí že Buffy je jedna z mála namařkovských ženských hrdinek kterým není nad 50.
Ano, doznávám bez obalu, BtVS/AS budu obhajovat a brát se za něj až mi poteče krev. :-D
Jinak s těch seriálu co si tu uvedla jsem viděla celého Merlina a první 2 řady Tudorovců.
Merlin má vtipné momenty, ale s Artušovskými legendami nemá moc společného. Dívám se na něj jen kvůli Anthonymu (ten co hraje Uthera).
Tudorovci mě po čase přestali bavit, páč se mi zdají dost rozvláční.
Zrovna jsem se začala dívat na Camelot a zatím se mi to zamlouvá. Trůny už mě tak moc nezaujali, ale kvůli třeba Styx se na ně budu koukat dál.

16 nel-ly nel-ly | Web | 15. května 2011 v 22:02 | Reagovat

[15]: ano myslím :D startrek je provařenej už několik desítek let, tak proč ho psát...
Buffy zná kolem taky každý, koho tyhle seriály baví, i když od čtvrté řady už moc ne a zrovna pátou to začalo, protože do té doby to bylo přeci jen tak trochu dětinské a nijaké :) ale pak... jo, vždyť já tu měla jak lay se Spikem tak i dlouhý ódy :D naoopak Angel mě nebavíl
Spíš jsem chtěla ty novější a neokoukaný a doopravdy jen výseč, Merlina jsem zatím neviděla, s Camelotem začínám, Hru o trůny prozatím miluju a u Tudorovců ani nevím, kdy jsem skončila... Dlouhé seriály už jsou pak moc dlouhé /Smallville má deset řad, TrueBlood už má čtvrtou, dlouhý.../

17 Lanevra Lanevra | E-mail | Web | 15. května 2011 v 23:31 | Reagovat

No jo, jenže u nás je ST hrozně zanedbávanej.
Nebylo to dětinské. Uznám to u řady první, protože ta byla nasazovací. Ale druhá a třetí byla prostě jen ze středoškolského prostředí. Po 902 10 lidé berou všechno co je ze střední školy jako dětinské a debilitu. Navíc já prostě pár Angel/Buffy miluju a to bylo jenom v prvních 3 řadách. Například by mě zajímalo kolik lidí ví že je na Buffy i komix? Kolik lidí ho četlo? Kolik lidí tu u nás píše povídky? Kolik lidí čte zahraniční povídky (naše jsou chudé a jednotvárné)?
A co třeba Doctor Who? Torchwood? Torchwood je například slash seriál a hraje tam i James.
TB a TVD jsou seriáli ze kterých mám kopřivku jen co o nich slyším. Brrr!

18 nel-ly nel-ly | Web | 16. května 2011 v 2:13 | Reagovat

[17]: no, já ani nevím, co to TB má být :D a TVD jsem nikdy neviděla a ani potom netoužím... mě přijde, že Buffy je provařená, ty první serie, podobně jako %Carodějky a přijde mi dětinská :-) a to ne díky Beverly /který jsem viděla naposledy, když mi bylo asi deset :D/, ale celkově, mě to začíná bavit až tak od pátý serie... ale to taky proto, že ty první tři až čtyři šly v televizi tolikrát, že je znám nazpaměť
Hlavní problém ST je, že je už dost starý, takže v televzi nechodí a nemá u nás tolik mlaadých fandů, ale jinak má nezdolnou fanouškovskou základnu, to se mu upírat nesmí.
Doctor Who... to mě nikdy nějak nezaujalo, stejně jako Dexter, o kterém všichni mluví a Doktor Hause mě přestal bavit po pár sériích, stejně jako Sběratelé kostí, atd...
Většina seriálových fandů si ale při slovech Buffy, Angel, %Carodějky, StarTrek vybaví, že už o tom slyšeli, já chtěla poukázat na těch pár nových, které možná nejsou tak provařené -
snad až na Tudorovce, mno :D, a určitě jich přibyde ;-) ale nebudu to přehánět, blog je stále povídkový

19 Lanevra Lanevra | E-mail | Web | 16. května 2011 v 7:27 | Reagovat

[18]: To je ale tím že BtVS je točený jako Potter. Máš v 16 začít první serií a ve 22 skončit sedmou. To u nás to běží každý den, takže to tak nevyzní, ale v USA těch 22 dílů běželo vždy jeden díl týdně a jedna serie ročně.
Nevím jak moc se vyznáš v situaci ST u nás, ale nemáš pravdu. My tu máme malinkou, tvrdou fanouškovskou základku, ale všeobecné povědomí o tom není. Navíc teď jsou nové filmy.
U Dextera doporučuji přečíst si knihy, přestože herec hrající Dextera je naprosto skvělí a krásně se na to hodí, režisér to serii po serii posírá. Zlidšťuje ho a to už není. Nechci ufňukaného Dextera, to už není ono.
A co Star Gate? Takové Atlantida a nebo Univers u nás tak známé nebudou.

20 nel-ly nel-ly | Web | 16. května 2011 v 11:18 | Reagovat

[19]: však jo, mě to v patnácti bavilo :-) ale furt to opakovali a opakovali, a když jsem viděla ty další díly, tak mi bylo těch 20 - takže mě akorát začaly bavit ty poslední díly ;-)
já nevím, Star Trek zná prostě každý :D (koho to zajímá) a fanouškovskou základnu na to, jak starý to je, má skvělou... v malý zemičce jako Čechy vždycky bude malá, ale furt větší než jiných zapomenutých seriálů
Star Gate... ne :D ne ne ne, to mě nebavilo ve třinácti, v patnácti a už vůbec ne... ze všech Scifi seriálů jsem koukala nejradši nejspíš na Andromedu :D Scifi u mě začíná a končí Hvězdnejma válkama

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA