Květen 2011

Vlastní cestou (1)

28. května 2011 v 11:07 | Nel-ly


Vím, že to trvalo trochu dýl. Ale teď je toho na mě přece jen dost a na psaní nezbývá čas ani síla :( Přesto je příjemné jednou za čas odběhnout od reality právě sem, do světa povídek.
PRAVIDLO DEVÍTEK - Terry Goodkind

25. května 2011 v 15:02 | Nel-ly |  Fantasy (urban fantasy)
Goodkind Terry: Pravidlo devítekTak jsem včera tu zkoušku dala :) a jak odměnu jsem si dočetla poměrně novou knížku (vyšla začátkem května) od Terryho Goodkinda, kterou už mám nějaký ten čas doma. No, a pak jsem udělala chybu, když jsem šla za kamarády do baru na "jedno" víno... Dnes z učení asi nic nebude (._.)

Titul Lord Rahl je symbolem zachování magie a svobody jednotlivce a představuje samotnou podstatu svobody...

Zkouška dospělosti

22. května 2011 v 9:00 | Nel-ly
Popravdě nemám nejmenší tušení, jak mě tohle napadlo. Napsat to mi zabralo asi dvacet minut, ani jednou jsem se nezasekla, ani jednou jsem se nepokoušela myslet na děj nebo na důvod, proč to píšu. První popud byla jednorázovka na HP, kam bych nějak vzměstnala zkoušku dospělosti, ale... No, HPFF už přeci jen bylo dost, tak doufám, že se vám to bude líbit. Jde o historickou či fantasy povídku, vlastně je to jedno, jen to není ze součastnosti. (nečetla jsem to po sobě - těch dvacet mintu je i s okopírováním do blogu a přednastavením na ráno a ne, článek není v TT)

Počet slov: 963
Žánr: Psychologický, Drama
Postavy: bezejmenný chlapec

Piráti z Karibiku

21. května 2011 v 21:00 | Nel-ly |  Movies, Series,...

poster
Tak jsem to viděla a cestou z kina si rovnou koupila i dvě zlevněné knihy /ty jo! HP1 za stovku a i Fénixův řád, i když ten slovensky - ale už je dávno mám, jen říkám :D na Andělu, a taky plno dalších, dlouho jsem si vybírala "jen" ty dvě/ No k věci, myslím, že se v "recenzi" nemusíte bát spoilerů - jsem čarodějka a vyhla se, jak to šlo ;-) i když je to pitvavé a trochu delší.

Začalo to v roce 2003, kdy režisér Verbinski přišel s něčím, co zatím ještě nebylo a zároveň splňovalo všechny "tužby" diváků. Od nástupu neuvěřitelného Pána prstenů, který prolomil žebříčky návštěvnosti, kasové rekordy, ale hlavně, stejně jako kdysi knihy, započal nástup desítek fantasy filmů a po dlouhé době se žánr "fantasy" znovu stal velice žádaný.

Cesta k dospělosti

18. května 2011 v 21:15 | Nel-ly |  Na téma
No, podvolila jsem se a nacpala mezi odstavce tečky - poprvé a naposledy! Jestli se to nespraví, tak sem psát nebudu. Nelíbí se mi, jak to vypadá a nebudu to dělat...
.
Zkouškou dospělosti se dnes rozumí písemný test a posléze ústní zkoušení z předmětů, které se studenti učí po celé čtyři roky - na běžných středních školách a převážné většiny studentů - ale popravdě, pojmenování "Zkouška dospělosti" už tento test dávno ztratil, ať si kdo říká, co chce.

Dragonlance - kroniky III, IV, V

17. května 2011 v 15:13 | Nel-ly |  Fantasy (urban fantasy)
Sice už jsem to dočetla před delší dobou, hodně delší, protože nešlo přestat :D, ale tak co... Jak vždy říkám, nečekejte recenzi, ale spíš "mírně" zaujatý názor, i když tentokrát v kratším podání. Předcházející díly serie najdete:

Vlastní cestou (Info, Prolog)

16. května 2011 v 7:00 | Nel-ly
STRUČNÝ DĚJ: K úvahám o budoucnosti se před nejdůležitějšími kroky v životě dostane snad každý z nás a Hermiona není výjimkou. Jak však vyřeší své obavy a zklamaná očekávvání? Jaká bude její cesta životem? To ona sama ještě neví, ale už brzy se musí rozhodnout.
HLAVNÍ POSTAVY: Hermiona Grangerová, Draco Malfoy, Ron Weasley, Harry Potter, Ginny Weasleyová,...
MOTTO: Život nemá žádnou povinnost dát nám to, co od něj očekáváme. (Margaret Mitchell)


Seriály

12. května 2011 v 7:00 | Nel-ly |  Movies, Series,...
Seriály bych mohla rozřadit do více než jen několika "ZÁKLADNÍCH" skupin, ale je mi hned jasné, že psát sem o tom, že se mi líbí SIMPSONOVI, PŘÁTELÉ, atd… by bylo asi dost zbytečné. Přeci jen: Kdo tohle nezná? Zkusíme to tedy trochu jinak a doufám, že si nakonec najdete něco, co by vás mohlo zaujmout.

FILMY a SERIÁLY

11. května 2011 v 23:22 | Nel-ly

FILMY

recenze, dojmy, moje top, filmy podle knih...

SERIÁLY


Rozhovor pro Klub Snílků

11. května 2011 v 8:00 | Nel-ly |  Profil
Jak asi někteří víte, před pár měsíci (no už je to dýl) byl založen KLUB SNÍLKŮ a nebyla bych to já, kdybych do toho nezačala fušovat. Nepřidala se do skupiny na facebooku, neseznámila se se všemi, kdo tam byli - i když někteří nejspíš ani nechtěli :D a nestala se posléze i správcem (který ale v poslední době moc nepracuje).
Nu, na facebooku klubu snílků jsem si našla dokonce i rodinu - Monnica Otmilli (http://me-for-all.blog.cz/), která zde figuruje jako moje 14-ti letá dcera (ne, nejsem tak stará, ona je geneticky upravená ;-)) ale neví o tom - tak pššt) a dokonce mám i životního partnera (co se týče pohlaví, tak to moc neřešte) - (http://my-pathetic-romance.blog.cz/) a s mou drahou polovičkou a se mnou Berenika na facebooku sepsala rozhovor...
Neděste se, i když je toho dost vystříhaného, jsme v podstatě normální... Rozhovor si můžete přečíst i zde: http://libere.blog.cz/1105/rozhovor-s-nel-ly-a-venom

acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA