Proč ona? 1/2

30. dubna 2011 v 15:22 | Nel-ly |  Jednorázovky
Chtěla jsem něco napsat na čarodějnice (tedy začala jsem to psát asi před týdnem, ale pak se zasekla a doufala, že se odseknu včas, bohužel se to moc nepovedlo, a tak jsem jednorázovku rozdělila na dvě části).
Je to po dlouhé době něco delšího, i když je to taková blbost - má jít o humornou povídku, která snad až zapadá do parodie, z které ale rychle vypadne, protože mi tohle prostě nejde.
Řekla bych, že prapodivným způsobem by tato ovídka mohla být i na přání pro Barunka Charlotte LaRose, která vyžadovala pár Draco/Lenka, ale ta romantika nebo cokoli jiného.... No, v zásobě je ještě jedna, ale ta asi potrvá dýl. (Obrázek snad s druhou částí a po návratu z chaty :))
Užijte si ji, okomentujte a ať vás nikdo neupálí ;-)
(jo, a ještě k tomu, jsem - velmi nepotěšeně, zjistila, že mi blog spřeházel celý formátování, takže to vypadá příšerně...)

Postavy: Lucius Malfoy, Lenka Láskorádová, Draco Malfoy
Doba: po studiu HP
Žánr: komedie? (tak teoreticky) a především strašná blbost na ulehčenou a nové rozepsání
Rating: prozatím žádný :)
.


"To snad není pravda! Ne, vážně… To není možné, prostě…," docházela mu slova. "Salazare! Jak si to mohl dopustit?" sám pán Malfoy Manor, Lucius Malfoy, teď vzpínal ruce k nebesům nechápaje, jak se mohlo něco takového stát.
Domácí skřítci se jeho pracovně již od časného rána vyhýbali obloukem - jediný, kdo se odvážil vejít dovnitř, byl malý Kyblík, který nesl svému pánovi snídani a později velice litoval, protože žádný trest, kterému by sám sebe vystavil za nesplnění svých povinností, se nemohl rovnat tomu, co dokázal rozzuřený, doslova až hysterický (ač se to zdálo jakkoliv nemožné) Lucius Malfoy. Vyděsil nešťastného Kyblíka natolik, že chudinka skřítek přišel o hlas a byl přesunut k jen k nočním úklidovým pracím a k menšímu zahradnictví, co už neobstarával rodinný zahradník Malfoyů, aby se znovu nedostal do kontaktu s blonďatými lidmi - měl z nich totiž od toho dne panickou hrůzu.
"Salazare! Za co mě trestáš?" vykřikl Lucius snad už po milionté toho dne a rozhlédl se po své pracovně, co by ještě rozbil nebo poničil, bohužel, už nic nezbývalo. Stihl rozmlátit všechny broušené vázy a sošky, kterých si jeho rodina vážila po staletí - a které se samozřejmě nedaly jen tak opravit pouhým mávnutím hůlky a pronesením příslušného zaklínadla - a nevydržely dokonce ani drahocenné kukačkové hodiny nebo pevná dubová knihovna. Jediné, co přežilo Luciusovo řádění, byla malá soška stojící na vyvýšeném místě vedle krbu - té by se ani za nic nedotkl, byl to dárek od jeho babičky, když se narodil - broušená soška z narůžovělého křišťálu zobrazující jednorožce stojícího na zadních: symbol síly, moci, magie, vznešenosti, elegance a krásy Malfoyova rodu. Lucius tu sošku miloval již od dětství.
S úpěnlivým zavrčením Malfoy klesl do koženého křesla obyčejně postaveného za stolem - vyřezávaný stůl, však ležel převrácený na druhé straně místnosti - a sklopil hlavu. Musel se vzdát, neměl na výběr a to bylo na té situaci ze všeho nejhorší. Bylo to tak dáno a on s tím nemohl ale vůbec nic udělat.
"Draco, jak si mohl," zašeptal a v očích se mu objevily slzy, které po chvilce začaly brázdit jeho skráně. Lucius Malfoy neplakal od svých čtyř let, kdy ho jeho otec seřezal před celou rodinou za to, že se počůral do kalhot. Malfoyové musejí být dokonalí - nehledě na pohlaví nebo na věk. "No, mohlo to dopadnout i hůř, alespoň je čistokrevná…"

***

Byla to neuvěřitelná novinka. Novinka, která se šířila Kouzelnickým světem, jako jeden velký požár. Draco Malfoy, jediný syn Luciuse a Narcisy Malfoyových, dědic Malfoy Manor a přilehlých pozemků - nástupce celého rodu Malfoyových i Blackových se oženil a za ženu si vzal…
Ač to bylo k neuvěření a většina lidí nad touto zprávou jen ohrnula nos, Draco Malfoy se oženil s dívkou z Havraspáru, která měla jen pramalé, nebo spíš žádné, předpoklady stát se budoucí lady Malfoyovou. Nikdo nevěděl, jak a kdy se to stalo. Nikdo nechápal, jak k tomu mohlo dojít, ale stalo se to a mladý pár měl brzy přijet ze svých líbánek ve Francii zpět do Anglie.

***

"Draco," procedil skrz zuby Lucius Malfoy, kdy se poprvé setkal se svým, dnes již ženatým, synem, "rád tě vidím."
"Otče," usmál se neupřímně mladý pán, natáhl se do zadu a sevřel zápěstí své dívky stojící za jeho zády s nepřítomným pohledem, "dovol, abych ti představil svou manželku - Lenku Láskorádovou-Malfoyovou. Lenko, tohle je můj otec, Lucius Malfoy."
Lucius jen stěží odtrhl rozzuřený pohled od svého syna a vůbec poprvé se zadíval na svoji snachu. Znal ji vlastně jen z vyprávění - a i to stačilo, aby už dávno došel k názoru, že ona dívka je zhoubou celého jeho rodu a nesmazatelnou skvrnou. Kdyby si s ní Draco jen užil, měl ji jako milenku, ale oženil se s ženou, která odpovídala jeho postavení - Lucius by to chápal, on sám měl za ta dlouhá léta s Narcisou nepočítaně milenek, ale tajně, vždy tajně a se ctí, která náležela jeho jménu. Ale ne, Draco si vezme první holku, co pro něj roztáhne nohy a ještě si ji k sobě zaváže kouzelnickým sňatkem. Právě teď by Lucius svého syna nejradši přehnul přes koleno, jako když byl Draco malý, a naplácal mu na zadek - rákoskou.
Dobře, nebudu se stresovat. Chladnou hlavu, Malfoyi, už tak je to zlé, zkusíme se s tím poprat, jako vždy.
Lucius zahnal všechny své zoufalé nářky a klení, obrátil svou plnou pozornost ke své snaše a… Málem mu spadla čelist. Předním stále okouzlující, ba přímo nádherná, mladá žena. Byla skoro stejně vysoká jako Draco, dobře stavěná - Až moc dobře, pomyslel si Lucius, když ucítil, jak se mu zrychluje tlukot srdce při pohledu na její hluboký výstřih. - s pohledným obličejem, jemuž dominovaly pomněnkově modré oči a plné rudé rty, lemovaným dlouhými blonďatými vlnami. Blonďatými! Lucius děkoval všem svatým i samotnému Salazarovi, kterého jen před několika hodinami proklínal, že ho neuchránil od setkání s jeho snachou, že je lady Lenka Malfoyová blonďatá. Neuměl si představit nic nechutnějšího, než tmavovlasou Malfoyovou. Jakby pak vypadali jeho vnoučata?! (Ostatně především proto neměla Pansy Parkinsonová, dívka, která nechala Draca jako prvního ochutnat krásy jejího ženství, protože si představovala, že jednou bude paní Malfoy Manor, šanci stát se Dracovou manželkou.)
"Ale, vždyť já vás znám," prohlásila dívka a tím vytrhla Luciuse z jeho zamyšlení. Překvapeně zamrkla, tak nepodobně svým zvykům a pokusil se znovu navrátit do reality, "vy jste byl nedávno na hlavní straně Denního věštce."
"Ano, to máte pravdu," řekl hrdě Lucius. Takže se zajímá o dění ve světě a čte jen seriózní tisk, výborně. "Ale teď už se nebudeme zdržovat. Draco, vezmi svoji manželku do vaší ložnice a proveď ji po domě. V sedm vás budu očekávat u večeře."
"Jistě, otče."

***

"Nakonec to nebude tak strašné," říkal si nahlas Lucius, když přecházel po své obrovské šatně a vybíral si oblečení k večeři. Stále měl před sebou obraz své krásné blonďaté snachy - Lenka Láskorádová-Malfoyová byla lidově řečeno: Kus (a to s velkým K). Nejen, že měla dostatek přírodní krásy jak v obličeji tak v dokonalé postavě, ale očividně měla i skvělý vkus. Šaty, v kterých vystoupila z kočáru, byly ušité ze stříbřitého hedvábí s jemnou modrou krajkou, s čímž ladil i stříbrný náhrdelník a náušnice s modrými, nevelkými, ale výraznými, diamanty. Byla úžasná, při takovém pohledu Lucius okamžitě zapomněl na všechny své pochybnosti - najednou mu nezáleželo na tom, z jaké rodiny a poměru jeho snacha pochází. Nezáleželo mu na tom, co o ní slyšel ze všech stran ještě předtím (a mnohem víc po tom - i kdy velice opatrně), než si ji Draco tak neočekávaně vzal - Merline! Třeba je těhotná a budou mít dítě - určitě by spolu měli krásné dítě, nejlépe syna, dalšího pokračovatele jejich rodu. Lenka prý chodila do Havraspáru, bude tedy chytrá a Draco je pravý Zmijozel, možná trochu rozmazlený a nerozhodný, ale jeho vrozené předpoklady a její inteligence předpokládají doopravdy výborná vnoučata.
Lucius sešel ze schodů do haly a zamířil rovnou do jídelny, kde už byly na velké tabuly připraveny porcelánové talíře, stříbrné příbory a starožitné svícny. Lucius se jako vždy usadil do čela stolu a čekal na příchod svého syna a jeho manželky - Narcisa zemřela před pár lety a její místo vždy zůstávalo prázdné, byla to tradice.
"Otče," ozval se hlas jeho syna po jeho pravici a Lucius odtrhl zrak od místa své manželky.
"Draco, posaď se," pokynul svému synovi a kývl k místu po své pravici, "kde je tvá rozkošná žena?" řekl to s takovým klidem a dokonce tak mile, že Draco jen vykulil oči a bez myšlenkovitě se posadil na naleštěný kraj dřevěné židle, sklouzl z ní a zajel pod stůl.
"Co prosím?" vyhrkl, když se rychle škrábal zpátky na židli.
"Ptal jsem se, kde je tvá žena," odpověděl s klidem a mírným zamračením Lucius, když v tu chvíli se v hale ozvaly pomalé kroky, "ah, zdá se, že už je zde."
Lucius se zapřel rukama o stůl, aby se postavil, jako pravý gentleman, a vyšel vstříc dámě, když v tu chvíli se otevřely dveře a v nich stála… Ta nejpodivnější osoba, kterou kdy viděl, tak nepodovná dívce z dnešního odpoledne a přesto stejná.

 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kriste-n Kriste-n | E-mail | Web | 30. dubna 2011 v 15:49 | Reagovat

No vypadá to zajímavě ... až se vrátím přečtu :-P  :-D

2 Hope Hope | Web | 30. dubna 2011 v 16:29 | Reagovat

mno, zajímavé, opravdu zajímavé, jen doufám, že z Lenky a Luciuse neuděláš milence, to bych  asi nerozdýchala :-D

3 °Alex °Alex | Web | 30. dubna 2011 v 16:56 | Reagovat

Súhlas s Hope :D.
Krásna jednorázovka! :D :-)

4 Berenika Berenika | E-mail | Web | 30. dubna 2011 v 17:16 | Reagovat

Jsem opravdu zvědavá, v čem přišla na večeři :-D Skvělé. XD Luciuse jako svou oblíbenou postavu upřímně lituji. Asi to bude šok, že? :D

5 Emily Emily | Web | 30. dubna 2011 v 18:04 | Reagovat

Už bych si ráda přečetla i tu druhou část... achjo.. tohle je pecka... neříkej že bude mít na sobě hihňající ředkvičky.. :-)

6 Dorea Dorea | Web | 30. dubna 2011 v 19:15 | Reagovat

hahá, víš, co mě zaujalo asi nejvíc.. Lucius ničící broušené vázy a kukačkové hodiny :-D těším se na druhou část, přijde Lenka v nějakém extravagamtním oblečku? 8-O  :-D

7 penelopeo penelopeo | Web | 1. května 2011 v 10:41 | Reagovat

Krásná povídka, budu se těšit na další část.... :D A moc se mi líbí tvůj dess. :-D

8 Catrina Catrina | 1. května 2011 v 20:13 | Reagovat

Moc hezký. Těšim se na pokračování. :-D

9 nel-ly nel-ly | 1. května 2011 v 22:45 | Reagovat

[2]: nech se překvapit, co vymyslím - tedy mám vymyšleno, ale dopíšu ;-)

[3]: děkuju :)

[4]: chudinka malej, když takhle se mu krásně ubližuje :D

[5]: jojo, já přišla z práce, koukla se na kus hokeje a zítra zkouška, na kterou jsem se nezačala učit :D takže brzy ;-)

[6]:to sem si nejvíc užívala :D jak jsem psala, že je to možná trochu parodie, já si nemohla pomoct a strašně si to užívala (btw. chudák Kyblík)

[7]:
[8]: díky :)

10 Dorea Dorea | Web | 2. května 2011 v 0:22 | Reagovat

[9]: jo tak to chápu, já si tyhlety ,,pitominky,, taky vždycky užívám nejvíc a představa, že na Malfoy Manor mají kukačky :D hlavně, jestli je Lucius chodil každý den natahovat 8-O

11 Pobertka Pobertka | Web | 2. května 2011 v 14:24 | Reagovat

Pěkné, těším se na 2. část ;)

12 Tomáš "Tomisus" Pacovský Tomáš "Tomisus" Pacovský | E-mail | Web | 2. května 2011 v 19:07 | Reagovat

Uvidíme jak se to poveze dál. Něco více k tomu napíšu asi až u druhé části. :-) Zatím se mi poměrně líbí. :-)

13 nel-ly nel-ly | 2. května 2011 v 19:09 | Reagovat

[11]: děkuju :)

[12]: myslím, že tahle blbůstka si nic moc komentování ani nezaslouží :D snažím se rozepsat, ale vzhledem ke shonu ve škole, nevím nevím

14 Jenny Jenny | Web | 3. května 2011 v 15:40 | Reagovat

Jo a bola taká krásna, že Lucík stratil reč :D
teším sa na ďalšiu časť :)

15 Polgara Polgara | Web | 3. května 2011 v 15:57 | Reagovat

Huh, člověka od tebe čeká naprosto cokoliv, aspoň co se fan fiction povídek týče a ty stejně pokaždé překpvapí. U myšlenkových pochodů tvého Luciuse jsem umírala smíchy, u reakce Dracouška jsem ležela pod stolem, u představy Lenky jakožto jeho manželky, jsem přestala na okamžik dýchat. :-D Dokonalé

16 Hope Hope | Web | 3. května 2011 v 22:42 | Reagovat

Nel, ts, ty jsi na mě jak na cizího *fňuk* ses mohla podělit alespoň ty-víš kde :-D

17 Vlk Vlk | Web | 4. května 2011 v 10:50 | Reagovat

Fórum o seriálu Doktorka Quinnová:
http://drquinn.highforum.net

18 lina lina | Web | 4. května 2011 v 14:17 | Reagovat

jůůů, Lenka/Draco je skvělý pár:D Dá se na něm hodně použít fantazie, lol..a kde je jako zbytek? Včem přišla na tu večeři? Lucis měl krásné reakce - prý Kus :D

19 Shiroa Shiroa | Web | 4. května 2011 v 15:14 | Reagovat

Ajíí... Začínám se bát... ale ne, musím tu myšlenku zapudit (chudák lenka :-D)
krásné... chtělo by to už další část :)
(proč mám nějak často pocit, že Malfoyovi jsou jako zvířata, která svádějí bitvy aby měli silné potomky podle svých představ? :-D :-D :-D a prej že jsou inteligentní :-D :-D :-D)

20 chillychilly chillychilly | Web | 4. května 2011 v 17:29 | Reagovat

Já osobně doufám, že to, co viděl Lucius napoprvé byl jen nějaký optický klam a ve skutečnosti bude Lenka... prostě Lenka :D taková ta střelená osůbka, která všude vidí muchlorohé chropotaly a podobně.
Hlavně z nich neudělej milence, ne, prosím, to by mi asi trochu vadilo. Skousnu spoustu věcí, ale Luciuse s Lenkou asi ne (ačkoli by se k němu hodila, nyní mluvím o vzhledu)

21 Barunka Charlotte LaRose Barunka Charlotte LaRose | Web | 4. května 2011 v 19:14 | Reagovat

Když jsem četla, jak Lucius popisoval Lenku, říkala jsem si jenom - a kde je ta Lenka?
Ale je tam! A je to parádní!
Jsi perfektní, Nelly, vážně perfektní.
Jé a jak se Lucius umí rozčilovat! To bylo tak roztomilé :-)

22 nel-ly nel-ly | 4. května 2011 v 20:08 | Reagovat

[14]: děkuju :)

[15]: :D krásně shrnuto, díky... já doufala, že se "změna" bude líbit

[16]:cooo? ty si teda :( nic nebude :P

[17]: o pár let pozdě, ne? :D za to jaks mě rozesmála ti i tu drzost reklamy prominu

[18]: já vím :( pracuju, učím se, pracuju... ááách jo, snad zítra ;-)

[19]: ¨to bude ta živočišná energie, která nás táhne (k Luciusovi jako vůdci šmečky a k Dracovi jako k roztomilýmu mláděti - ha, asi napíšu příběh alá Lví král :D)

[20]: právěže hodila! ona je jediná z tý praty, co by k němu sedla :D čistokrevná, blonďatá, není v Nebelvíru.. co ty víš?

[21]: äle jen zavřenej v pracovně! :D neboj, je tam, o to bych vás nikdy nepřipravila, když už jsem si tolik promýšlela, jak si jí udržet :)

23 chillychilly chillychilly | Web | 4. května 2011 v 20:35 | Reagovat

Lucius se může rozčilovat pouze v uzavřené pracovně, aby si o něm ostatní postavy náhodou nepomyslely, že je taky člověk a obyčejný smrtelník :D
Jenom my, lidé žijící na tenké hranici reality a fanfiction ho můžeme sledovat jak nadává a hází vším možným po místnosti :D
Ne, neber mě vážně, mám v sobě hektolitry coldrexu a nejspíš do toho přidávají cosi, po čem člověk není tak úplně schopný chovat se a vyjadřovat normálně

24 Hope Hope | Web | 5. května 2011 v 19:06 | Reagovat

[22]: Nel, já? pche =oP

25 Lanevra Lanevra | E-mail | Web | 6. května 2011 v 10:26 | Reagovat

Skvělé! Moc pěkné a kdy že se to Lucius vrhne na Lenku? Mi neříkej že nechá takovou tvářičku a tělo jen tak ležet ladem. :-D

26 vivienne vivienne | Web | 7. května 2011 v 15:17 | Reagovat

moc pěkné, těším se na pokračování

27 Mrs.Malfrangerová Mrs.Malfrangerová | Web | 23. září 2011 v 13:40 | Reagovat

Teda to je krásný :-D Musim pokračovat ve čtení a zdůvodu mých smýšených pocitů bude tento komentář možná zcela nepotřebný ... :-D  Promin :-D Píšeš skvěle ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA