Březen 2011

Odkaz dračích jezdců pokračuje! aneb Já a Eragon

30. března 2011 v 6:00 | Nel-ly |  Books of my life...
Inheritance -"Všechny otázky, které si kladou čtenáři na celém světě, budou v posledním díle konečně zodpovězeny," řekl Christopher Paolini. "Vše bude odhaleno!"

Odkaz dračích jezdců 4 - Dědictví
USA - 8. Listopadu 2011
_

Dáno osudem (20)

29. března 2011 v 6:00 | Nel-ly |  Dáno osudem
No, nebyla psavá, ale to tak, že vůbec…
Kapitola je důležitá, přesto by se dalo říct, že o ničem. Myšlenkové pochody, popisy, nulový děj - to já ráda :D a k tomu se konečně vracíme k důležitosti jedné mé, dokonalé!, vedlejí postavy, která byla opomíjená a také zpět k třetí hlavní postavě -protože tenhle příběh má TŘI hlavní postavy, i když jedna je neustále ignorována.
Blablabla, tak tedy konec kecům… Užijte si a hezky okomentujte :-*

Dragonlance – Draci podzimního soumraku

24. března 2011 v 21:06 | Nel-ly |  Fantasy (urban fantasy)
http://www.fantasya.cz/content/images/d/dragonlance-kroniky-draci-podzimniho-soumraku_thumb.gifAbyste si nemysleli, že toho tak málo čtu (i když přiznávám, že mě povídky nebo jiné činnosti třeba minulý rok dost zaměstnávaly), tak tu pro vás mám zas něco k těm "recenzím". myslím, že je zbytečné sem házet každou knihu, co jsem četla, krom toho, že už jse toho četla tolik v minulých letech :D a vlastně čtu dost pomalu - doma skoro vůbec a tak mi zbývají jen cesty v mhd.
(snad najdu trailer na animovaný film, který byl podle knihy natočen - já ho viděla kdysi kousek jen tak a zhrozila se :D ale teď mě zajímá, jestli to bude ještě hroší potom, co jsem četla knihu)

Je to nespravedlivé a není to vůbec hezké, ale snad nikdo se tomu nevyhne. Od doby, kdy Tolkien napsal svoje legendární dílo zasazené do nového a nepoznaného světa a tím začal éru fantasy, ať si kdo říká, co chce. Se už žádná kniha tohoto žánru nevyhne srovnávání a už vůbec ne od člověka, jehož první opravdové fantasy byl právě ten legendární Pán prstenů. Znovu vás tedy varuji, recenze psát nejspíš neumím, protože zaujatá jsem tím či oním směrem prostě vždy (podle mě musí být každý alespoň na jednu stranu, ale dobře… do světa recenzí a kritiků nebudu dloubat).

Dvě kila dvacet

10. března 2011 v 7:00 | Nel-ly |  ORIGINÁLNÍ TVORBA

Nevím, jestli to někdo znáte. Jde o POVÍDKÁŘE, jedinečný nástroj (jak o sobě sám hlásá), který má autorům pomoci, když prostě není nápad a múza nechce spolupracovat, jak se tomu stalo i dnes, kdy Nel-ly chtěla konečně pohnout s nějakou tou povídkou na přání (pobertové ani romantika mi v poslední době vůbec nejde). A tak jsem klikla na stránku: http://www.renenekuda.cz/povidkar a tohle na mě vyskočilo:

(po velice dlouhé době jde o historicky druhou "originální" nefanfiction povídku)

Dáno osudem (19)

8. března 2011 v 2:55 | Nel-ly |  Dáno osudem
Omlouvám se! Vážně strašně se omlouvám... Poslední kapitola byla zveřejněna v lednu. Jsem příšerná, vážně příšerná, ale ono to jaksi nešlo... Měla jsem jakýsi kapitolový zásek, ale zabojovala jsem. Sice trochu jinak, ne jak to bylo v plánu (popravdě teď si ten plán za boha nevbavím, jen vím, že byl jiný :D), ale pokračuju a slibuji, že se pokusím zminimalizovat intervaly, jak jen to půjde. Ostatně... Touhle kapitolou jsme načali další, tu mnohem kratší, část povídky a já jen doufám, že vám ten směr nebude moc proti srsti - bylo to v plánu už od začátku, ale neplánovalo se to tak dlouho, takže ubereme omáčky a začneme s nějakým tím dějem :D ale nejdřív... mé romantické já a láska k Dracovy dostanou ještě trochu prostor (snad si pamatujete, alespoň trochu, kde jsme skončili)

Osudoví hrdinové

6. března 2011 v 7:55 | Nel-ly

Měla jsem připravený článek na Téma týdne z Klubu snílků, ale jaksi mi to nevyšlo... Vzhledem k jiným "zájmům" jsem ho nebyla schopna dopsat, ale tohle téma týdne se mi líbilo, jsem z něj nadšená, a tak jsem nechtěla zůstat po zadu ano... Dnes v noci jsem nemohla psát. Po stěhování jsem vybalila ořezané tužky, bílé papíry a... Znovu prokázala světu, že moje umělecké nadání je naprosto nulové.

No jo, neumím malovat! Já to moc dobře vím, ale... Jsme demokratická země a já si můžu dělat co chci, i když budu pohoršovat ostatní.

Ron and Hermione lay

3. března 2011 v 22:02 | Nel-ly
Jak jsem včera dělala ten lay, tak mě zas chytla vlna... Nálada si zkusit hrát s obrázky, a tak jsem si začala hrát (jo, abych něco naspala.. to vůbec). A vzniklo z toho tohle:
Obrázek stáhnut z DA - leelakin.

Ztráty iluzí

1. března 2011 v 14:41 | Nel-ly |  Na téma
Mám v "přípravně" článek na jiné Téma týdne, ale nakonec jsem se rozhodla, že dám nejdřív průchod svým nynějším pocitům a napíšu článek na Téma týdne z blog.cz.
Ale co už... Jak je mým stylem, článek jsem pojela ve velkém a to rovnou od bodu "ZROZENÍ" :-) a to tak, že doslova...

acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA