Sex jako nesmrtelné populární téma

22. února 2011 v 16:07 | Nel-ly |  Na téma
10
Už strašně dlouho chci zase něco napsat na téma týdne a ejhle… Nové téma představuje něco, na co dokáže napsat snad každý z nás a co víc… Bez výjimky to každého zajímá.Mohla bych začít článkem o tom, proč je už to samotné slovo tabu… Až na to, že ono už dávno není a není k tomu ani důvod. Jistě… Některé ze zemí především třetího světa (ale bohužel nejen tam) udávají lidskou a ostatně i zvířecí přirozenost za tabu, zakazují nejen pohlavní styk mezi nemanželskými páry, ale dokonce i určují jaké polohy a styl sexu jsou vůbec dovoleny. Natož pak fakt, že popírají práva homosexuálních párů na jejich přirozenost. O těchhle tématech toho bylo napsáno už dost a dost - odporníky i neodborníky, blogery i neblogery a stále se o tom bude diskutovat a stále se budou nacházet lidé, kteří jakoukoli zmínku budou ignorovat, nebo hůř - dávat najevo svoje zvrácené názory.

Lidé, kteří budou zvenku opovrhovat sexem provozovaným při každé jiné příležitosti, než jen za účelem oplodnění partnerky a vzniku nového člověka do jejich "dokonalé" komunity, kdy však především tito puritánští psychopati, jimž se na veřejnosti nedostává toho, co v nitru doopravdy chtěli, nakonec představují jednu z největších částí zástupců těch doopravdy perverzních zrůd.

Při slově "SEX" každý z nás zpozorní - především pak mladí lidé určitého věku, kteří procházejí proměnou a začínají se více a více zajímat o tom, co je pro ně dosud neznámé, nebo jen nové. Někteří se nikdy neodváží mluvit o tom se svými blízkými a přáteli, natož pak o tom i veřejně psát (třebaže pod přezdívkou na veřejném portálu jako je blog.cz). Otázkou však stále zůstává… Proč?

Není tomu tolik let, kdy jsme se na základní škole smáli nad články v časopisech, jako jsou Brovo, Top Girl a
kdoví-co-ještě článkům typu "Moje poprvé" nebo nad rubrikami, v jejichž názvu bylo slovo "sex".

Není to tak dlouho, co jsme s kamarádkou debatovaly na téma toho, co jsme dosud samy nezažily, a jen o tom slyšely, četly nebo to viděly v televizi. Kdy jsme odsuzovaly všechno to "divné" co lidé na obrazovkách prováděli - a co se vždy vylučovalo s dosavadní představou, kdy si žena lehla, muž se pohyboval a tím byl ten "sex" dokonán. Postupně jsme těmto představám odrostly, postupně se přesvědčily, kolik možností máme a jaká škoda by byla je nevyužít, i když pevně věřím, že minimálně já mám velké a velké mezery a některé z nich ani nemám v plánu kdy doplňovat.

Navenek mlčíme, a přesto vyhledáváme články o těchto tématech - bylo tomu tak, je tomu tak a tak to také bude. Postupem času, věku i zkušeností nám to začne připadat jako úplně normální věc, součást života každého dospělého člověka, ale každý k takovému postoji dojde sám a v jiném věku, ale dojde - protože pokud ne, asi bude něco špatně.

***

Podíváme-li se na povídky s "ratingem" vyšším, než je obvyklé (a to ne kvůli sprostým slovům či vymírání postav), obvykle zjistíme, že jsou pro lidi zajímavější, než ty "obyčejné". A přestože se u takových povídek neobjevuje nijak zvlášť více komentářů, jejich čtenost je vyšší a vaše popularita (minimálně tedy čísla v Top Listu) se zvětšuje, protože píšete o něčem, co je každému nějakým způsobem blízké…

Někdo si řekne: "Asi už jsem perverzní, když se mi tohle líbí.". Uvažujeme, čím to asi je, že nás napadají k psaní taková témata, že je píšeme, anebo většinou čteme… Proč se to vlastně na Fantasmagoriu, Bystrozorkách, stránkách Daily Slash a dalších, hemží tolika, i když většinou mlčenlivými, čtenáři? Protože tam najdete něco, co vám většina romanticky založených náctiletých blogerek ve svých fanfiction nedá… Dokáží nastolit atmosféru, vymyslet příběh, nechybí nic, kromě toho, co každý vyhledává a toho, co většina z nich nenapíše - neumí to, stydí se, anebo jednoduše nechce. Nebudeme jim to brát, proč taky? Ale zároveň nebudeme odsuzovat ty, co si píší, co se jim zlíbí… Protože tak by to mělo být. Nikdy a nikdo nás nesmí odsoudit za to, čím jsme a jak tím jsme, protože o tom by měla být ta "moderní" doba.

Sex v dnešní době není (nebo by tedy spíš neměl být) tabu… Už proto, že když máme informace, tak víme, co nás čeká, na co se připravit a jak se v těch nejhorších případech bránit.
Sex je něco, co spojuje životy nás všech, ať chceme nebo ne.
Sex je to, co bude vždy bít víc do očí, víc zajímat a častěji se o tom mluvit.
Sex je naše přirozenost.
Sex je téma, které je nejen v literární tvorbě velice populární, ale tomu… Se budu věnovat ještě v dalším článku.
Sex je tím, co je opovrhováno, zakazováno, dokonce dáváno mezi zákon, a přesto zároveň i tím, co chce každý z nás - bez výjimky.

A jestli vám tenhle článek v něčem nestačil, nebo jste si ho představovali trochu jinak, tak pro vás mám už tradiční kopírku z wikipedie, kterou jsem to mohla jednoduše odbít a tím "vymyslet" článek na TT.

Pohlavní styk (též sexuální styk, slangově sex) je v užším smyslu označení pro penilně-vaginální styk (soulož čili koitus), tedy úkon vložení ztopořeného penisu muže do vaginy ženy.

Dělejte si, co chcete, ale s rozumem a hlavně s ochranou ;-)
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 kami kami | Web | 22. února 2011 v 16:22 | Reagovat

Gratulujem. Myslím, že tento článok sa mi veľmi, veľmi páčil a nemám proti nemu absolútne nič a môžem ho len vyzdvihnúť, pretože zo všetkým súhlasím. Myslím, že si to podala veľmi dobre a inteligentne a v prvom a najpodstatnejšom rade pravdivo. Ďakujem.

2 apokalypsa-navody apokalypsa-navody | Web | 22. února 2011 v 16:24 | Reagovat

Velmi dobrý článek. Krásně dlouhý. Fakt krásný a pravdivý :)

3 Maggie Maggie | Web | 22. února 2011 v 16:43 | Reagovat

Pravda pravda, sice nevím jestli by se dalo použít svatá, ale tak co :D ;-)

4 °Alex °Alex | Web | 22. února 2011 v 16:44 | Reagovat

Napísala si to pekne a pravdivo :).

5 Polgara Polgara | Web | 22. února 2011 v 16:47 | Reagovat

Souhlasím, taky si všímám, že když je povídka s eoritckým obsahem, moc komentářů nemá, ale čísla na počítadle jsou vysoká. To se lidi tolik stydí za to, že tento druh tvorby čtou? Co je na tom špatného?
Děláme to všichni a je to běžnou součástí našeho vývoje. A že by chuděrky dědičky mohly přijít k újmě? Vždyť ty mnohdy o tom vědí více, než šedé hlavy :-)

6 Guenon Guenon | Web | 22. února 2011 v 18:05 | Reagovat

Kouzelné... Líbí se mi, že ty jakožto ta starší a hádejme i zkušenější na to máš podobný pohled, jako já. Článek se mi líbil. Hezky jsi to sepsala...
Je pravda, že je to téma věčné. Nikdy se to neomrzí. Vždycky budeme žvaltat o tom jak, kdo a s kým... ať už čistě teoreticky jako čeství sedmáci, ještě s tím úctyhodným šepotem, experimentující vysokoškoláci a nebo vzpomínající sedmdesátníci. Je to součást všeho.
A rozhodně se mi nelíbí ti moralisti, co si na tohle jakožto TT stěžují. Člověk totiž zjistí, co je tp tak zhruba ten sex ještě před tím, neý se naučí číst... (A pak k tomu nutí bárbíny a keny. Nebo to jsem byk jen já? :D)

7 Pobertka Pobertka | Web | 22. února 2011 v 20:36 | Reagovat

Takové... Mmm.. Zajímavé téma. :D Ale pěkně jsi to napsala :))

8 chillychilly chillychilly | Web | 22. února 2011 v 20:49 | Reagovat

Po pravdě, vůbec bych netušila, co mám na tohle téma napsat, ale zajímavě jsi to pojala :) hlavně ty odkazy na konci mě vyloženě pobavily, zvlášť když jsem si přečetla, co je to muž (konečně to vím, hurá!) :-D
souhlasím s Guenon, taky jsem k tomu nutila bárbíny, bohužel jsem měla jenom jednoho kena, takže to byly většinou holky spolu nebo s nějakým plyšákem (měla jsem divný choutky). Taky jsme si s kamarádkou hrály na bordel :-D

9 Nel-ly Nel-ly | 23. února 2011 v 0:52 | Reagovat

[1]: myslím, že tenhle názor by se měl slučovat s každým nějak vyspělým člověk, pokud ne, je někde problém... děkuju :)

[5]: to teda, až se člověk nestačí divit.. i když to bych zas mohla říkat svoje - za mých mladých let, protože jak jsem někde někomu psala, tak ve dvanácti-třináci letech jsme si tak maximálně dali pusu a zrudly jak rajčata

[6]: ať to nepíšou, já taky nemám, co říct k sebevraždě, ale téma týdne to bylo, tak držim hubu a nebudu si stěžovat... to dokáže naštvat
no, když máš stejný názor, tak je vidět jistá vyzrálost ;-) a já jsem ráda, že to tak berou i ti mladší

[8]: no já barbínám utrhala dřív hlavy, takže... :-D ale jo, je to taam a vždycky to bude, třeba te%d už čtu knihy nebo povídky a nečekám na to jedno, abych mohla valit oči, ale bývalo tomu tak a věřím, že u hodně mladých i je.. tak proč říkat, že ne :-)

10 Belatrix Black Belatrix Black | Web | 23. února 2011 v 14:43 | Reagovat

Teda člověče, ty si blázen :-D Jako fakt :-D Ale máš pravdu naprostou, ten konec mě vážně dostal.
TO bylo vysvětlování asi jako když se moje sestra zeptala mamky, co to sou koule :-D xD Až na to, že mamka jí neodpověděla xD
Super článek, nenapsala bych to líp xD

11 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 25. února 2011 v 19:24 | Reagovat

Dobře napsané. Nutno však podotknout, že ty náctileté blogerky se něco napsat snaží, pokud chtějí. je pravda, že to možná není tak poutavé, jako by to napsal někdo zkušenější, ale každý jednou začínal, se vším. :-D
Mimochodem odborná věta, co to vlastně je styk, mě dostala, na jiném blogu tvořila celý článke věta tahle:

Sex je pohlavní styk mezi mužem a ženou.

(Ono to ale nemusí být jen mezi mužem a ženou. :-) )

12 Nel-ly Nel-ly | Web | 25. února 2011 v 20:33 | Reagovat

[10]: blázen? ale notak :-) dřív nazývali blázny i Darwina, Einsteina a jak to dopadlo (bohužel, já nejsem vědátor ani génius :D)

[11]: možná to nebude ani zkušenostmi, jako věkem nebo jakousi "vyvinutostí" :-)
jo, na ten článek si vzpomínám, ostatně to byli ty pipinky a pindíci :-D i tak by se to dalo vysvětlit

(mezi muže a ženu, muže a muže, ženy a ženy, člověka a zvířata - u japonců robota, nebo plastové figuríny.. se pléct radši nebudu :))

13 mayaluthrell mayaluthrell | 26. února 2011 v 13:44 | Reagovat

Upřímně, myslím, že ti Wikipedie nesahá ani po kotníky. Líbilo se mi zpracování toho, že to říkáš pravdivě, zahrnuješ tam i svůj vlastní názor a děláš to tak o hodně víc čtivější. Souhlasím s tím, že povídky s ratingem vyšším než 18 nemají moc komentářů, přestože má víc čtenářů než cokoliv jiného.
Taky jsem ráda, že zdůrazňuješ ten smích nad časopisy Bravo Girl a tak. Živě si to pamatuju a říkám si: Co jsem to ale byla za trapku!!! :-D
Nicméně, byla jsem to já a myslím, že snad už můžu říct, že jsem přece jen trošku vyspělejší a dál... doufám :-)

14 Nel-ly Nel-ly | 26. února 2011 v 16:22 | Reagovat

[13]: my to mmilovaly - ale prd, milovalI! jak kluci tak holky, tedy myslím, že i předtím jsem to brali snad trochu s nadsázkou, ale "poradna" atd. pro nás byla dost zážitek, hlavně v době, kdy jsmme žádné neměli a chtěli rychle vyrůst... no, někdy není špatné zůstat dítětem dýl, ale na to už je přeci jen pozdě O:)
děkuju

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA