2. Glosátorský pokus aneb Vývoj naší glosované autorky

6. února 2011 v 19:54 | Nel-ly |  Pokusy o glosy
Abychom neškodily… Autorka "Carol" upozorňuje, že předchozí povídka je její první, a tak jsem si vybrala z druhé strany jejího seznamu… Tu zatím (naštěstí) úplně poslední jednorázovku (nervy na kapitolovou povídku bych jednoduše neměla).

Láska z jiného světa


Znovu nevědomky poskytla královna veškeré interpunkce: CAROL
Růžová (dřív červená! která se k tomuhle layi prostě nehodí): Nel-ly
Zelené: Hope (to jsem jí to dávala přečíst a ona podotkla pár doopravdy zajímavých věcí)
Modrá : lina

Draco potichu šel z místnosti do místnosti . Byl smrtijed (malý a neškodný)(už jsi viděla nějakou povídku s velkým a děsivým Smrtijedem? Já ne..) a dostal úkol,(mezerka) přivést Igora Venia. Ten se schovával někde v domě. Draco vstoupil do obývacího pokoje,(nevím, jestli má cenu upozorňovat pokaždé)(veř mi, nemá) rozhlížel se po místnosti(nebyl v obývacím pokoji?). Náhle se Igor objevil za křeslem(BAF!) (uf, to jsem se lekla!) a křikl:
"Avada Kedavra!" (autorka začala používat odstavce, ale zdá se, že na nepochopitelných místech)
Než se Draco nadál, (ne, nemá to cenu)ležel na zemi, ale nebyl mrtvý (vzhledem k tomu, že se nestačil "nadát", tak mě to moc nepřekvapuje). Zvedl hlavu nahoru, uviděl (linu držící sekeru) dívku, jak nad ním stojí. Najednou zmizela (a sakra). Draco se rychle postavil. Igor chtěl využít příležitosti a pokusil se utéct do jiné místnosti (těch místností tam ale je). Přepočítal se. (ha, takže nechybí mezery jen po všech čárkách, ale i po tečce… a já už myslela, že čárky jsou začarované a autorka je v tom nevinně - haha) Draco zavolal: "Hynku, Viléme, Jarmilo!"
"Crucio!" (hele, další odstavec)
Kletba Igora zasáhla, nemohl se bránit, a tak ho Draco mohl v klidu (technická - není Crucio mučící kletba? Tudíž sebou dotyčný zmítá a ječí bolestí..ale Draco je borec, on ho v klidu odzbrojil ) (je to Draco, co chceš?) odzbrojit a svázat. Poté se přemístil k Pánovi zla a Igora mu předal (vysvětlení tajemného domu nebo Igora se nám zjevně nedostane).

O dva měsíce později……
Vždy,když byl Draco v ohrožení života, (…)objevila se ta neznámá holka a zachránila mu život (strážný anděl?). Chtěl se dozvědět,kdo ta dívka je, a proč ho chrání. Jednou po obědě si Draco lehl na postel a přemýšlel.(reakce publika : óóó) (Nel-lyina reakce: neee) Vymyslel plán,ale potřeboval k němu Crabba a Goyla. Hned jim napsal SMS,oba odepsali,že mu pomůžou. Dohodli se,že se sejdou zítra v 16:00 (a znovu mi autorka zkracuje to bezmezerové a bezdějové utrpení vynecháním několika písmen) na opuštěném pozemku. Pokud to vyjde,konečně se dozví,kdo ta holka je. (Tak jo. Nechtěla jsem to udělat, ale…ta holka jsem já! A zachraňuju tě proto, že tě chci zabít sama zítra v 16:00 s Crabbem a Goylem na opuštěném pozemku…)

Zítra (ale až zítra!)na opuštěném pozemku……
"Ahoj."Pozdravil kluky. (hádejme, co z toho je přímá řeč)
"Čau Draco. Tak co máme dělat?"
"Potřebuji,aby jste (častá a správně debilní chyba, ostatně, oni kluci vždycky mluví striktně spisovně, i když se to samotné češtině nelíbí) na mě posílali (pár dárků) různé kletby a kouzla. (autorka za to nemůže, to ty mezery!)Ty míň nebezpečné můžete přímo na mě,ale ty nebezpečné vedle mě. (no, musí se to po lopatě)"
"OK."
A tak začali (já… nesnědla jsem dost vtipný kaše). Oba po Dracovi posílali (a pošty na krátkou vzdálenost trhly rekordy v ziscích) různé kletby. Po chvíli se ta dívka objevila (jako zázrakem).
"Mdloby na tebe!"křikl Goyl.
Dívka se skácela na zem (a bylo to tak jednoduché).(Tomu říkám geniální plán)
"Díky za pomoc.Teď už to zvládnu sám."
Draco se přemístil k sobě do pokoje v Malfoy Manor. Dívku položil na postel (nejspíš ji poslala jedna z těch pošt, jako bonus) ,vzal si knížku(Lenka Lanczová -Čarodějka bez koštěte) (to je ta, co jí minule ukradl? Protože rád škodí?),sedl si do křesla a čekal,až se probudí (celkem kliďas). Za hodinu se probudila. Draco si k ní sedl,ona se rozhlížela,kde je (a my to víme, víme!). Draco se jí zeptal:
(mlčím)"Jak se jmenuješ?"
"Carol Makerová."
"Já jsem…… (a tři by nestačily?)"(To je zas nějaká nová postava? ……?)
"Draco Malfoy.Vím. (zvláštní)"
Usmál se na ni.
"Proč si mi poslední dobou pořád zachraňovala život?"(neměla jsem co dělat a nudila jsem se)
"Nechtěla jsem,aby jsi umřel (další zvláštnost - vážně, spisovná čeština je krásná věc, ale odsaď podsaď)."
V rozhovoru pokračovali až do večeře.Večeřeli jen spolu,Narcisa ani Lucius nebyli doma. Když šli spát,Carol spala v pokoji pro hosty a Draco ve svém pokoji (aby náhodou nedošlo k žádným nepravostem). Celou dobu přemýšlel,co to mohlo být za pocit(akutní potřeba jít na záchod),když se na Carol podíval. Okolo půlnoci si připustil,že to asi byla láska (no, moc mu to netrvalo)(neznáš lásku na první pohled?).

Druhý den……(hele, můj oblíbený ……:D)
Draco se probudil dřív než Carol (a jak se to dozvěděl…ne, nebudu rejpat dokonce i do děje, gramatika stačí). Šel nechat připravit snídani. Měli jablečný závin a džus. Po snídani si znovu povídali. Těsně před obědem oba utichli.Najednou Draco Carol políbil a řekl:
(od koho pochytila ty odstavce a mezery? Zabít a zakopat)"Zamiloval jsem se do tebe."
Bylo mu jedno,co dělá a říká,zapomněl,že je Malfoy*mlčí*.Carol mu polibek oplatila a odpověděla mu:
"Já do tebe taky." (romantika!)
Chvíli na sebe jen koukali. Náhle se ozval zvonek,označující začátek oběda (doma jim zvonkem oznamují oběd? To chci taky! Krom toho… nebyla zrovna snídaně?).Odpoledne vzal Draco Carol na famfrpálový zápas (byl to ostatně jen malý smrtijed a má svoji osobní ochranku).

O čtrnáct dní později……
Za těch čtrnáct dní Draco s Carol navštívili 2x (pravda, napsat "dvakrát" by bylo tak složité a unavující) kino (jo, Malfoy v kině, už to vidím)(šli na Harryho Pottera),zahradu kouzelnických zvířat (tam chci taky!),atd. (pouť, fotbal, hokej, striptýz… dává nám možnosti) Jednou ale Carol pocítila,že by se měla vrátit domů(já pociťuju, že někdo umře) (Ne, lino, prosím, vydržeto… Už jen chvíli!). Vzala si Draca před večeří stranou.(Ta už ho odkrouhni!)
"Draco,budu se muset vrátit domů. (E.T. chce domů!)"
"Jupííííí"
"Dobře,ale přijdeš zase ke mně,viď?"
"Obávám se,že nebudu moct."(Taky si myslím)
"Proč?"
"Dnes je 7. (sed- ne, moc dlouhý a složitý) května, (ME-ZE-RA, opravdu je to až tak těžké?)že?"
"Ano,je. (a další obsáhlý rozhovor)"
"Ten přístroj,který mi umožnil se tady objevit,se zítra stěhuje (vzal nožičky na ramena) (normálka) do Ameriky a u nás bude zase až za několik let. (tak přístroj? A já si myslela, že to jen mávla hůlkou a přemístila se - hloupá Nel-ly, hloupá!)"(Carol je mimozemská inteligence?) (E.T. To říkám.)
"Takže se už neuvidíme."
"Ano asi ano (takže uvidí?)."
"Takže po večeři se rozloučíme."
"(Takže)Ano."
Carol tedy naposledy v Malfoy Manor povečeřela. Poté se rozloučila s Dracem,který ji políbil. Myslel,že je to poslední polibek s Carol (přístroj se stěhuje, ona se tu mohla objevit kdykoliv na něj někdo zaútočil a teď najednou… ne, ten příběh má smysl, doopravdy má, jen zůstává skrytý velice, velice hluboko) a že se už nikdy neobjeví,ale spletl se (ono by to ani jinak nešlo).

Za několik let…… (ale vážně, tři tečky - copak to nestačí?)(To je ta nová postava:D) (aha, já zapomněla)
Draco seděl v křesle a koukl (já… nemůžu, už nemůžu) na příjezdovou cestu. Najednou se na cestě objevila dívka a nesla dva kufry. Podíval se na ni blíž. Jaké to bylo překvapení (Páni *třeští očička*),když v ní poznal Carol. Vyskočil z okna a Běžel jí naproti. Byla to ona (a já myslela, že to bude minimálně převlečená Trelawneyová a zase nic).
"Draco!" zavolala a pustila kufry.
"Carol!"
Políbili se (jak jinak?).
"Myslel jsem, (mezírka)že se už nikdy nevrátíš!"(To nás bylo víc)
"Vidíš.Vrátila! (Vidím)"
"Ale zase odejdeš, (mezírka!)že?"Draco posmutněl.
"Ne, (mezírka!!)neodejdu. Zůstanu tady napořád."
"Opravdu? To nemusíš"
"Ano!"
Carol se do Malfoy Manor nastěhovala. Draco byl moc šťastný. Jednou měli velkolepou svatbu a po ní dítě (jo, tak už to bývá - holka se nastěhuje bez pozvání a rovnou s kuframa, následuje svatba, pak se narodí dítě a všichni jsou šťastní až do smrti - protože malý smrtijed nikomu neublíží, Carol Dráčka ochrání a Voldemort… Ten se neřeší)(všímáš si jak autorka úsporně používá věty? Carol se nastěhovala. Draco byl šťastný. Lina byla zděšená!)(Nel-ly trpěla jako Lucius zbavený zásob peroxidu). Ale to už je jiný příběh. (Volejme: "Hurá!")(neříkejte mi, že má tohle pokračování…)(Ne… zatím *vzpíná ruce k nebesům*)

Konec.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 The The | Web | 6. února 2011 v 19:58 | Reagovat

*strašně se směje*
Nezklamalo, opět jsem se zasmála. Žádný glosátorský pokus, tohle je pořádná glosa! :-)

2 lina lina | Web | 6. února 2011 v 20:02 | Reagovat

já vím, že si budu lichotit:D ale tohle se povedlo..Nel-ly některý tvoje hlody fakt nemaj chybu:D

3 Nel-ly Nel-ly | 6. února 2011 v 20:05 | Reagovat

[1]: věř mi, že nebýt liny, tak je to v podsatě jen trpící oprava gramatiky...

[2]: to jo, seš moje malá šikulka :-*

4 Hope Hope | Web | 6. února 2011 v 20:09 | Reagovat

holky, na tohle máte nadání, to se musí nechat ;o) já bych si možná ještě víc rýpla, ale ne, už takhle je tam víc tectu od vás než od autorky =o)

5 Nel-ly Nel-ly | 6. února 2011 v 20:11 | Reagovat

[4]: njn, hlavně růžová je tam trošku moc rozmnožená, co? :-D ale pár těch tvých ukradených citací se tam krásně výjimají...

6 Hope Hope | Web | 6. února 2011 v 20:22 | Reagovat

[5]: možná tak ta s tou poštou, kterou jsi do téhle podoby stejně dostala ty =oP :-D

7 The The | Web | 6. února 2011 v 20:24 | Reagovat

[3]: To není pravda, ty tam máš taky skvělé hlody. Ale já to vždycky dělám taky, ta strašná gramatika mě totiž ničí. :-D

8 Nel-ly Nel-ly | 6. února 2011 v 20:28 | Reagovat

[6]: no, trochu jsem ti to poupravila, no... však sis všimla, kolik je tam růžový

[7]: nemůžu odolat, prostě to nejde :-D a krom toho stále zastávám svoji "nehumornou" politiku... (a nezakrývá tím svoji neschopnost, vůbec)

9 Black horse Black horse | Web | 6. února 2011 v 20:31 | Reagovat

E.T. volá domů!  :D :D
Tahle Carol musí být zlatý důl pro glosátorky,... Výborné, chcetám se, až se za břicho popadám! A pokud mohu malý dotaz, přijde jenom mě divné, že holka s přezdívkou Carol má v obou svých povídkách hlavní hrdinky s jménem Carol (u první Carol/ Karolínu/ Karolínku? :D :D :D ) ? To já jenom jestli už hledám něco co není,...

Vážně povedené, jediné co je mi líto, že jsem nikdy na takové žvásty nepřišla (to bude tím, že stránku hned zavřu /teda, pokud si nechci glosovat vlastní povídky, že/). Vážně se mi to moc líbí, člověk se v pochmurné době musí trochu smát!

10 The The | Web | 6. února 2011 v 20:33 | Reagovat

[8]: Jak jsem o sobě řekla já: "Já jsem takový ten suchar v pozadí - na trefné poznámky tu jsou jiní." :D Ale náhodou, tvoje poznámky jsou vtipné. Pořád nemůžu zapomenout na plavání čárek v té minulé glose. :-D

11 Nel-ly Nel-ly | 6. února 2011 v 20:35 | Reagovat

[9]: myslím, že si našla to, co je... klikla jsem i najdu její kapitolovku - překvapivě tam byla Carol :-D někdo tohle prostě dělá... nechápu proč, ale pokud umí psát, tak prosím
Carol byla velká náhoda, protože já normálně na tu stránku jen kouknu (popřípadě přečtu první dva řádky) a utíkám pryč...

[10]: a hele, asi tě zase budu citovat :-D
jo, plavání čárek byl můj světlý okamžik - to si zarámuju :-)

12 Sokana Sokana | Web | 6. února 2011 v 20:36 | Reagovat

Dejová línia príbehu ma minula... Nevadí, myslím, že nie som jediná. Ale tie vaše hlášky :D Auč, moje brucho, asi budem mať svalovicu :D
Královná interpunkcie! To ste to ozaj vystihli :D

13 The The | Web | 6. února 2011 v 20:37 | Reagovat

[11]: Já jsem taková slavná osobnost, hodná citování..to se mi líbí. :-D
Světlý okamžik plný smíchu. U toho jsem poprskala monitor. A čárky plavaly a plavaly, až doplavaly do země zaslíbené...já to prostě pořád musím opakovat. :D

14 Black horse Black horse | Web | 6. února 2011 v 20:50 | Reagovat

[11]: Žeby Carol byla narcis? Nebo možná miluje Draca,... kdo ví? Rozhodně bych ji tipla na osmiletou holčičku, jinak by si dívčina měla nechat změřit IQ, protože to je potom špatné (ach ano, proto jsem si IQ radši změřit nenechala :D :D ).
Já po tom, něco oglosovat toužím už asi tři roky, ale skutek utek, jako vždy... =o)

15 Nel-ly Nel-ly | 6. února 2011 v 20:54 | Reagovat

[12]: to mě taky, což je dost špatné, uvážíš-li, že jsem to četla bez glosů a víc než jednou...

[13]:jsem ráda, že jsem tě pobavila O:-) ale nech toho, nebudu budu mít za chvíli távř barvy tvých vlasů...

[14]: klidně se ti nabídnu :-) nebo to spolu můžeme zkusit :-D věřím, že najdeme další perly...

16 Hope Hope | Web | 6. února 2011 v 20:58 | Reagovat

[8]: všimla, všimla a proto bych řekla, že ta hláška by měla být taky růžová ;o)

17 Black horse Black horse | Web | 6. února 2011 v 21:02 | Reagovat

[15]: Jé, tak to by bylo super! Sama bych si na to rozhodně netroufla,... =o)

18 upirikaty upirikaty | Web | 6. února 2011 v 21:03 | Reagovat

ahoj chtěla jsem se zeptat jestli bych mohla dát pár tvých povídek na svůj blog ale jestli ne tak nevadí.pls odpověz na
katykaty96@seznam.cz

19 Nel-ly Nel-ly | 6. února 2011 v 21:07 | Reagovat

[16]: prvotní nápad byl tvůj ;-) mě by to nikdy nenapadlo :-D

[17]: zrovna se snažím zorientovat v programu, kterej vypadá jako word a můžou do toho psát oba glosátoři najednou /díky The/, teď ještě tu povídku :-D to by nemělo být tak těžký, ale... já si tyhle blogy taky vůbec nepamatuju

[18]:promiň, ale ne ;-) mám je tady a na fanfiction.net.. to myslím naprosto stačí

20 Hope Hope | Web | 6. února 2011 v 21:09 | Reagovat

[19]: ale určitě napadlo ;o)

21 The The | Web | 6. února 2011 v 21:13 | Reagovat

[19]: Bwahaha, není zač. :-D (*musí to sem napsat*)
[15]: Barva mých vlasů..no jaj, to bys vypadala. :D Taková zrzavá..ve tvářích. ^^

22 Black horse Black horse | Web | 6. února 2011 v 21:18 | Reagovat

[19]: No jo, když tam člověk nečte, tak si to nezapamatuje. Kdysi byly tyhle blogy na každým kroku, dneska už mám tak nějak čuch, takže se těm blogům vyhýbám... :D

23 Nel-ly Nel-ly | 6. února 2011 v 21:27 | Reagovat

The: mohlo by to být zajímavé, nemyslíš? :-D já tedy chtěla naznačit, že "červenám", ale co se dá dělat... to asi ty mrkve (furt mi to straší v hlavě), ale podle mě je nebezpečnější brokolice

Black:
http://hpmaggdinka.blog.cz/0712/1-zase-spolu
osobně si myslím, že přes oblíbené stránky a SBÉÉÉÉČKA se proklikáš k dost zajímavým autorům

24 The The | Web | 6. února 2011 v 21:31 | Reagovat

[23]: Já vím, ale hned jsem si vzpomněla, jak je to s mými vlasy doopravdy. Holt je to čistě přírodní. :-D Mrkve, mrkve...taky mi pořád běhají v hlavě. Brokolice? D: To snad ne. Co ti můžou udělat?

25 Black horse Black horse | Web | 6. února 2011 v 21:33 | Reagovat

[23]: Já se dívala na dívčinu, která je glosou sama o sobě, ale ty komentáře,... Obávala jsem se, že zemřu - smíchy, jak jinak. Škoda mluvit.

26 Nel-ly Nel-ly | 6. února 2011 v 21:36 | Reagovat

[24]: nekoukáš na simpsonovi? brokolice je nejzákeřnější zeleninovej vrah! (už jen proto, že jí mám tak ráda :D)

[25]: no, tohle například je bezmezorovaté, tečkové individuum, ale není to správně vtipný...

27 The The | Web | 6. února 2011 v 21:38 | Reagovat

[26]: Zrovna ty s brokolicí jsem neviděla. :D Nejzákřenější? Bojím, bojím! Ale k jídlu je vážně dobrá. :-D

28 Nel-ly Nel-ly | 6. února 2011 v 21:49 | Reagovat

[27]: to teda! ale já bych vůbec mohla nějakou dobu žít na zelenině, i když maso já ráda... nejvíc asi paprika a špenát O:-)
ale pro tuhle chvíli pro mě zvítězila krupicová kaše od babičky :-D

29 chillychilly chillychilly | Web | 6. února 2011 v 22:18 | Reagovat

Tuhle autorku začínám milovat, musím si od ní přečíst něco víc :D
Každopádně konec mě pobavil ze všeho nejvíc, už od té doby, kdy se na scéně objevil stroj, tak to nabíralo grády, ale ten konec byl nejlepší. Měli krásnou svatbu a taky dítě, ach.
Teď jsem se jen tak očkem mrkla na tvůj poslední komentář a do očí mě uhodila krupičná kaše (nemyslím tím, že by ožila, vyskočila z talíře a praštila mě), dala bych si. Asi si jí udělám.

30 Nel-ly Nel-ly | 6. února 2011 v 22:31 | Reagovat

[29]: popravdě si nejsem jistá, jaká z povídek byla lepší.. jestli Carol jako nepoznaná čtrnáctka nebo Carol jako strážný anděl, ale je to každopádně studnice informací

já už dopapala :-( sma bych si jí neudělala, ale jsem ještě u babičky

31 Black horse Black horse | Web | 6. února 2011 v 22:44 | Reagovat

Nel-ly, upadám do euforie! Možná jsem našla kandidátku,... pravda, nedělá tolik chyb, kolik by mohla, ale jedna hrubka za všechny: Studentky se hihňali - no není to skvost? :D

32 Nel-ly Nel-ly | 6. února 2011 v 22:50 | Reagovat

[31]: popravdě ani ne :-D myslím, že jsem našla lepší...protože to nejsou zdaleka "jen" hrubky
pošli odkaz, nebo do zprávy či na mail? :O nejlepší by bylo icq nebo ten FB :-)

33 Black horse Black horse | Web | 6. února 2011 v 22:52 | Reagovat

[32]: Svoje ICQ jsem ztratila neznámo kde, takže chvíli vyčkej, do 2 minut mám zřízený "povídkářský" facebook... =o)

34 Black horse Black horse | Web | 6. února 2011 v 23:04 | Reagovat

Mohu ti posloužit pouze svým starým ICQ, pokud ti postačí =o) 562-197-910

35 Dorea Dorea | Web | 7. února 2011 v 14:22 | Reagovat

hmm, tak já autorku znám, pokud se nemýlím, tak jí je patnáct...co se týče stylu psaní no ... mám takovej pocit, že ta snaha o odstavce je moje práce, respektive, když mě žádala, abych jí nějak poradila, tak jsem jí psala jako první větu, že přímá řeč se píše na nový odstavec, leč asi jsem nebyla zcela pochopena,
každopádně dámy jsem se skvěle bavila ;-) díky!
a co se týče gramatiky, koukám, že bych si asi měla pořídit vážnědobrou betu, né, že by Charis nebyla zlatíčko, ale moje gramatika pokulhává a Charis se většinou věnuje dějové lince... no asi se nad tím vážně zamyslím :-)

36 C.ind.ere.lla C.ind.ere.lla | Web | 7. února 2011 v 17:19 | Reagovat

Tak strašnej příběh jsem už dlouho nečetla. Popravdě mezi tím prvním a druhým nevidím žádnej markantní rozdíl. Nicméně po téhle úpravě jsem se královsky pobavila. Doufám, že brzo přibude zase něco dalšího :D

37 Shiroa Shiroa | Web | 7. února 2011 v 17:51 | Reagovat

Loleeec:-D u toho začátku by chtělo opravit "přivést" za "svést" Igora (aneb já jaksi četla něco jiného...:-D) aby to bylo malinko zajímavější:-)
Počkat... a že by se Goyl(e) trefil s kledbou? tomu se nedá věřit...:-D
Jááj... tohle byl lepší glos než předešlý, ale... ježíš:-D :-D musím se smát:-D a ten konec... nemá chybu! :-D
Ten příběh si přímo volal po nějakém glosu:-)

38 Guenon Guenon | Web | 7. února 2011 v 18:53 | Reagovat

tak jo, vyplivnu to hned. Autorce by měli jednoduše zakázat psát... Zakázat. I když pro glosátory je asi zlatý důl, to chápu. :D jinak jsem se u téhle nasmála ještě víc :)

39 DoctoreX DoctoreX | Web | 7. února 2011 v 21:50 | Reagovat

[38]: můžeš mi říct jediný důvod, proč by měli něco takového udělat?

40 Nel-ly Nel-ly | 7. února 2011 v 22:11 | Reagovat

[35]: no, dle třídy, kterou udává na blogu, bych hádala míň než patnáct...nevím... jo, já u první povídky koukala na komentáře, osobně bych si řekla něco hodně zlého a tak mlčím....
dějové hlody mi nejdou, ale takové množství opakujících se chyb nepřehládnu (toleruju něco čas od času, překlepy... toho mám jak nasráno)... ale takovejhle maglajz všeho? nenene

[37]:jo, Igora jsem taky nepochopila, ale vůbec mi asi celý ten "plán" děje uniká...

[38]: viděla jsem horší, mnohem mnohem hroší... chtělo by to přečíst pár knih (či povídek) - pochopit dějovou linii, naučit se psát čárky (ty mezery, nemezery nepochopím a neodpustím), ale tak strašné to neni... krom toho tohle ještě pobaví :-)

[39]: žádný hádky tady! :-P

41 Guenon Guenon | Web | 8. února 2011 v 0:17 | Reagovat

[39]: náhodou jo... Můžu. Ale kvůlu milé Nel-ly to neudělám, nebudu se hádat na její půdě. Pokud po tom ale toužíš, jsi vítán u mě na blogu :-) (i když, samozřejmě, nedělejme z toho víc než to je :D)

42 ♥♥Veronika♥♥ ♥♥Veronika♥♥ | Web | 8. února 2011 v 0:49 | Reagovat

"Vymyslel plán,ale potřeboval k němu Crabba a Goyla. Hned jim napsal SMS,oba odepsali,že mu pomůžou." ehm, od kdy se v kouzelným světě používají mobily? :D bo sovy snad vymřely a pera z ptáků i s pergameny došly, a tak kouzelníkům nezbylo nic jiného? :D jinak výborně oglosované, tleskám a těšim se na další :D už se ze mě stává asi stejná potvora :D

43 DoctoreX DoctoreX | E-mail | Web | 8. února 2011 v 6:59 | Reagovat

Já se ani nechtl hádat, jen mi většina z vás přijde zbytečně vyhrocená. Mě by dost zajímalo, jak jste vy psali v 15ti.
Samozřejmě, co si budeme povídat, ta povědka je fakt děsná, ale nikdo vám ji nevnucoval ke čtení. Takže kritika klidně, zakazování psaní se mi již zdá trochu mimo mísu.
To je jako by si někdo nemohl zpívat ve sprše, protože zpívá falešně. A vzhledem k tomu, Nel-ly, že můj názor na pravopis moc dobře znáš...už jsem prostě nevydržel mlčet.

44 Guenon Guenon | Web | 8. února 2011 v 14:44 | Reagovat

[43]: jistě, že je to vyhrocené. O tom je celé komentování - vždycky se to vyhrocuje do superlativů nebo přílišných negativ. (k celkem kvaltiní povídce, která má nějaký děj a hlavu a patu většina napíše, že byla dokonalá. Nejsme profesionálové :)
A zákaz psaní... nejela jsem k ní domů a nevyhrožovala jí smrtí. Jen jsem upustila páru. Myšleno vážně to nebylo.
Takže jo, mohla jsem to napsat líp, ale stalo se... Kauza století to asi nebude :) Každopádně jsem tě nemínila pohoršit ani ublížit autorce :)
A těch patnáct mi shodou okolností je. ;-)

45 evi evi | Web | 8. února 2011 v 15:36 | Reagovat

nejvíc mě fascinují ty posuny v ději. Draco chystá snídani, pak se políbí a jdou na oběd, pak je o 14 dní později, pak je o pár let později, až se jeden ztratí. Ještěže to nakonec ale všechno dobře dopadlo:D

46 DoctoreX DoctoreX | E-mail | Web | 8. února 2011 v 17:09 | Reagovat

[44]: Já z toho kauzu století nedělám, jen jsem se tě zeptal. A jinak doufám, že píšeš líp než tvá vrstevnice.
K vyhrocenému komentování - abych řekl pravdu, už si ani nepamatuji, kdy jsem o nějaké povídce napsal, že je dokonalá. Spíš mám názor, že komentování má sloužit k tomu, aby pomohlo autorovi najít chyby v sobě samém a donutit ho se zlepšit.
Takže komentář: "To bylo uplně super, strašně se těším na pokračování." sice může pohladit ego, ale vlastně je k ničemu.
Ovšem to už je jiná debata. A neboj se, necítím se pohoršen, možná bych se měl naopak já omluvit.

47 Nel-ly Nel-ly | 8. února 2011 v 17:33 | Reagovat

[45]: a když ještě člověk uváží, že to začínalo v šesti letech... ne :-D ale co, jedno se téhle povídce nevezme... je zajímavá a svým způsobem jedinečná :-)

Guenon, DoctoreX: že se vám do toho pletu :-D Glos je "přehnaná kritika", tady podle mě naprosto zasloužená. Slouží k pobavení. Ať si kdo bude říkat, co chce, tahle povídka je příšerná v mnoha různých ohledech... ještě k tomu, když autorce UŽ je patnáct let.
Gramatika je důležitá a budu na ní poukazovat, protože to jinak nejde... přehlídnu NĚCO (to něco sama dělám víc, než často), ale nebudu to přehlížet opakovaně... už proto, že to pomůže autorovy.

Guenon: jsem zastánce kritického komentování, protože "jů, pěkný" nikdy nikomu nepomůže a nepomohlo... přesto uznávám, že tyhle přehnané komentáře se vyskytují až nehezky často, protože na internetu se objevuje až překvapivě moc nadaných a dokonalých autorů.

DoctreX: Guenon píše mnohem lépe :-) můžu potvrdit...  S komentářema souhlasí, přesně můj názor (ostatně, kdoby to nevěděl :D rejpání můj koníček), ale komentáře s nadsázkou jsou, budou a člověk se s tím musí smířit ;-)

48 Guenon Guenon | Web | 8. února 2011 v 18:18 | Reagovat

[46]: [47]: Máte pravdu, vždyť já neříkám, že přehnaně pozitivní komentáře jsou dobrá věc. Ale konstruktivní kritika je na poli FF hodně těžko k sehnání.
Když je internetová povídka vším, čím může internetová povídka být - tedy v našem rámci možností - a se hluboce nadchnu pro děj, dokonalá napíšu. Raději se o tom rozepisuju, ale superlativní výrazy mi ujíždějí. A ano, když čtu komentáře, jsem raději za pár konstruktivních řádků než za dvě nadšená slova. Ale to nic nemění na tom, že většina bývá tou první variantou.
A ani smysl glosů vlastně hezký není, ne? Ale stejně se mi dere na jazyk, že si o to autorka říkala. To už jsem já, no... :)

A abychom vše zakončili správně americky, také se omlouvám za přehnanou reaci - jak původně, tak potom na DoctoreXův komentář. Mám teď debatní období :)

49 DoctoreX DoctoreX | E-mail | Web | 8. února 2011 v 18:34 | Reagovat

[48]: hmmm...správně americky by nám teď ještě tleskalo celé město. A jen tak mimochodem jsem v poslední době také nabručený, jinak bych asi reagoval s mnohem větším nadhledem.
Ještě mě tak napadlo, autorka o téhle diskuzi ví?
A komentáře jsou...problém. Asi by to bylo na samostatnou diskuzi.

50 °Alex °Alex | Web | 8. února 2011 v 20:32 | Reagovat

Na DA som našla pekný obrázok sestier Greengasových:
http://flayu.deviantart.com/art/Slytherin-Girls-196521395
síce majú iné vlasy, ale sú pekné :)

51 The The | Web | 9. února 2011 v 22:11 | Reagovat

*smích* Yup, máš pravdu, měla jsem je udělat větší :D Ale prostě si je rukama stlačila, tečka. Ale tak, cobys chtěla od nemocného člověka? (když jsem to kreslila, měla jsem angínu a ležela jsem v posteli. Byla jsem ráda, že se jí to aspoň trochu podobá. :D)

52 Káťule Káťule | Web | 10. února 2011 v 20:17 | Reagovat

no tak tohle je taky výplod :D...já nechápu, že se tím autorka vůbec chlubí na netu :D...vaše glosky zase úžasné :-)

53 Rose Rose | Web | 10. února 2011 v 22:31 | Reagovat

Prostě úžasný glos. Takhle jsem se už dlouho nezasmála. Konec a ta narážka na minulou jednorázovku o škodícím chlapci byli nejlepší. :-D

54 Maya Maya | 15. února 2011 v 20:59 | Reagovat

Ach, tohle nevstřebávám, naprosto úžasný (ten glos, samozřejmě).
Nepochopila jsem pointu a celý příběh Carol, ale ty vaše poznámky... boží! :-D

55 Thery Thery | 23. února 2011 v 16:49 | Reagovat

Jak jinak než paráda.. Akorát bych měla jeden dotaz: Ty si můžeš na tyhle svoje opravy zkopírovat text kdekoliv nebo musíš mít souhlas autorky?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA