Únor 2011

Sexualita v literatuře

27. února 2011 v 9:00 | Nel-ly |  Na téma
Jde o historicky první článek s ratingem 18+ (snad by stačilo 15, ale nevím, doopravdy nevím), který byste nejspíš měli dodržet, protože vím, kolik se na tomto blogu nachází "dětí" a nechci poškozovat jejich malé dušičky a popravdě… v naší moderní a zrychlené době to není nic, co by měli znát.
(Jestli mi blog.cz zas roz**dá odstavce, tak se na***u a... nevim, co udělám... ha, už jen v editoru článků je to celý přeházený, vážně, fuj a fuj a fujky... a nejde to upravit ani tady, no to je sranda, vlastně neni... no, tak odteď se zjevně píše bez odstavců)

3. Glosátorský pokus aneb "erotická fantazie"

23. února 2011 v 16:19 | Nel-ly a lina |  Pokusy o glosy
Další pokus o glosu - tentokrát žádná HPFF (ale můžete si představit třeba Miu nebo Ginny a Draca a pobavíte se asi ještě víc) a dokonce i k tématu týdne.
btw. blog.cz udělal novinky v ovládání článků? pěkně na h***o, pokud můžu soudit. Jak já nesnášim inovace - od FB až už i k tomuhle.
(krom toho že, sakra, seřadili rubriky podle abecedy... bezva)

zelená: lina
růžová: Nel-ly (upozorňuji, že autorka ve mě vybila vešekerý zbývající smysl pro humor... a že ho už předtím bylo povážlivě málo)

PRVNÍ SEX (no, takhle by to asi vypadat doopravdy nemělo)


Sex jako nesmrtelné populární téma

22. února 2011 v 16:07 | Nel-ly |  Na téma
10
Už strašně dlouho chci zase něco napsat na téma týdne a ejhle… Nové téma představuje něco, na co dokáže napsat snad každý z nás a co víc… Bez výjimky to každého zajímá.


Upíří chutě

20. února 2011 v 20:31 | Nel-ly |  Fantasy (urban fantasy)
http://www.beletrie.eu/data/products/th_64176.jpgJe to rozvláčné - stejně jako se někomu může zdát i tahle kniha, ale... Když se člověk začte a nechá se unášet příběhem psaným lehkým stylem a přesto na úrovni (většinou), tak ho čeká jeden z doopravdy zajímavých zážitků.

UPÍŘÍ CHUTĚ - Andrej Beljanin

5. Povídka na přání pro Guenon - Můj malý princi

16. února 2011 v 21:34 | Nel-ly |  Povídky na přání
Bylo mi oznámeno, cituji "zas mi to neprojde" u jakési povídky na přání, ale já přání plním (i když velice pomalu) a tak jsem ho splnila hned včera v noci (už znáte důvody, proč se tu objevuje až teď), i když podle svého, protože přesně podle zadání toho věru nejsem schopna.
Tak tedy, Guenon, zírej :-D
Zadání:
Doba: Studium Harryho Pottera (šestý ročník)
Postavy: Albus Brumbál, Draco Malfoy, (dodán: Harry Potter)
Místo: Bradavice
Žánr: Preslash, psychologické
Děj: Měla to být Brumbálova úvaha o jeho "lásce" k Dracovy. Bohužel, toho nejsem schopná :D moje nitro se vzpozí, doslova, a tak jsem to zkusila... trochu jinak, víc ode mě už nečekejte, každopádně jestli by se toho chtěl někdo zhostit, ráda mu to přání přenechám.
Slov:922


Výnosný obchod

14. února 2011 v 19:13 | Nel-ly |  Drabble
A tak se rok s rokem sešel a je to tu znova... Valentýn. Doopravdu mi dalo práci něco naspat a hlavně tedy vyslet, ale pak mi byl vnuknut nápad, na který jsem v posledních deseti minutách sesmolila TOHLE. Víc už ze sebe nedostanu, ne v den, který pro mě osobně nic neznamená. Ale tak co... Bradavice jsou Bradavice :)
Výnosný obchod
POČET SLOV: 300 (takové trojité drabble :))
DOBA: studium Harryho Pottera
NÁMĚT: Valentýn
ŽÁNR: humor?


2. Glosátorský pokus aneb Vývoj naší glosované autorky

6. února 2011 v 19:54 | Nel-ly |  Pokusy o glosy
Abychom neškodily… Autorka "Carol" upozorňuje, že předchozí povídka je její první, a tak jsem si vybrala z druhé strany jejího seznamu… Tu zatím (naštěstí) úplně poslední jednorázovku (nervy na kapitolovou povídku bych jednoduše neměla).

Láska z jiného světa

1. Glosátorský pokus aneb Jak by to asi nemělo vypadat

6. února 2011 v 18:47 | Nel-ly |  Pokusy o glosy
normal life
Na pátečním srazu snílků (kde jsem vypadala jako pedofil, protože mě NĚKDO podvedl :-D i když za to nemohla... to ta doprava :() se řešilo mnoho věcí a v hlavě mi utkvěly hlavně "GLOSY". Už proto, že předtím jsem se o tom s Hope bavila a něco si přečetla a... Toužila si to zkusit (jak jinak, že ano? :D).
Mojí nevýhodou však je, že nemám smysl pro humor a hlášky (když už se tu zasmějete, tak to většinou bývá omylem, proto jsem ráda, že mi bylo řečeno, že mi jdou deprese, což si nemyslím, ale s humorem se to doopravdy nedá sloučit). Přesto jsem to zkusila...

4. Povídka na přání pro Maggie- Volba

3. února 2011 v 5:46 | Nel-ly |  Povídky na přání
Prosím, berte v úvahu, že nejsem filozof :-D ani nemám nijak velkoduché myšlenky a moje povídky většinou bývají podle jednoduchého slohového i dějového schématu, a i když si zakládám na myšlenkových pochodech, takovýhle námět by mě nikdy, ale vůbec nikdy!, nenapadl… O to víc musím Maggie poděkovat, že jsem si díky ní zkusila povídku s doopravdy zajímavým promyšleným námětem a předem se omlouvám za její zpracování.
Krom toho jsem to psala kolem pátý ráno (fakt se mi nechtělo spát :D) a asi hodinu jsem uvažovala o začátku, protože jsem za boha nemohla přijít na něco depresivního :D a nakonec jsem se to rozhodla odfláknout - moje múza nechce pomáhat a tak jsem si zvolila přání z úplného konece.
(a omlouvám se za odseky "Flashback", ale oddělit to kurzívou jsem kvůli dalším "myšlenkovým pochodům" nemohla a nechtěla jsem, aby to třeba bylo zmatený... s tím totiž problémy nemívám)
Volba
Zadání:
Doba: Studium Harryho Pottera (sedmý ročník - kniha)
Postavy: Fred a George Weasleyovi
Místo: Bradavice
Žánr: Psychologické, depresivní, bratrská láska (nějak se spojení mezi dvojčaty říká, ale nevzpomenu si)
Děj: George se předem doví, že jeho dvojče zemře během poslední bitvy, kvůli tomu, že se Harry nevydá Voldemortovi včas. Co udělá?
Slov: 1366

Hvězdy aneb inspirace J. K. Rowlingové

2. února 2011 v 7:00 | Nel-ly |  Rady autorům i čtenářům
Při slovech "Noční obloha" každého napadne něco jiného, ale první asociace je jasné - je to tmavě zbarvené nebe plné zářivých světýlek, jež provázejí celý náš život, pro lidské oko se nikdy nemění a v lidských životech vždy měly svůj nezastupitelný význam.
Stejně tak však hvězdy a jejich jména můžeme myslet i dnes… Ve spojitosti, která však ne všechny z nás napadne.

(snad trochu "jiné" pojetí TT nebude vadit... pro mě je to automatická asociace)
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA