Harry Potter VII. po druhé a podrobněji a k tomu další "zajímavé" žvásty...

14. ledna 2011 v 23:52 | Nel-ly
http://www.moviescreen.cz/recenze/hp71_13.jpgA tak se týden s týdnem sešel a zas je tu pátek (strašně jsem chtěla nějaký poetický úvod :D). Mám za sebou týden plný učení, vzpomínek na dětství a konečně i Harryho.


Abych začala tím, co mi teď v hlavě nejvíc straší: Právě jsem po druhé viděla v kina Harryho (konečně jsme se mámou dohodly a sešly se) a ještě k tomu anglicky, sice omylem, ale pro mé velké potěšení (dle mého názoru je film v originálním znění vždy hned o stupeň kvalitnější… i když český dabing bývá velice dobrý).
Chtěla jsem vědět, jak na mě bude po více než měsíci působit a působil znovu více než pozitivně, tentokrát jsem však byla všímavější a bez euforie z nekonečného čekání.
A hlavně, už se nemusím bát spoilerů, jako u půlnoční premiéry =)))
1.      Začátek s Hermionou byl úchvatný a dojemný, ale pravda je (jak už někde někdo zmiňoval), že kdyby si Dudley s Harry podali alespoň ruce, nic víc bych ani nechtěla, tak by to bylo ještě o kapičku lepší.
2.      Rickman stárné =( a jak máma podotkla, je mu vidět na obličeji, že ztloustl… Samozřejmě, na svůj věk vypadá dobře (nikdy to nebylo jooo krasavec), ale Snapeovi je tu teprve osmatřicet let =)
3.      Dabing Hagrida i dvojčat mě minule tahal za uši, v angličtině to bylo něco (i když se mi popravdě víc líbí český hlas Voldemorta).
4.      Smrt Hedviky byla úctyhodná a krásná (po Hermionině "zapomnění" druhá scéna, která by se mi líbila přidaná do knihy)
5.      Harryho "Pojď se mnou.." když chtěl odejít sám z Doupěte mě znovu nasralo… Přijde mi, že ve filmech prostě působí jaksi hloupěji a očividněji celé "Golden Trio" drží jen Hermiona (alias Emma Watson, jako čím dál lepší herečka).
6.      Harry se probouzí v sídle Blacků a je záběr na Ronovu a Hermioninu ruku ležící těsně u sebe… Přesně podle knihy =)
7.      Trochu tu chybí ten odtržený dopis, ale to jen proto, že pak ve zpomínkách nebude Severus s "a slzy mu odkapávaly z hákovitého nosu" (tuhle větu si pamatuju už pěkně dlouho a moc se mi líbila ta představa, ano, jsem morbidní).
8.      Herci na ministerstvu kouzel se mi líbili. Nevím, jestli proto, že jsem věděla, kdo za koho je, nebo jestli tak byli doopravdy pořádně vybránit (předpokládám), ale vypadali jako naše Trio - Harryho herec znovu rozesmál.
9.      Laň byla krásná (vždycky mi v přdešlých dílech chyběl ten "jelenovitý" patron místo velké koule… ale zase to byl lepší efekt.
10.   Vím, že v adrenalinu a kdoví jakých citech si člověk neuvědomí, že je mu zima, ale Harry chodící bos po sněhu a skákající rovnou do ledové vody… No, o tom ten film nebyl, ale tak rejpnu si.
11.   Vyretušovaný Daniel Radclife byl konečně po dlouhá době hezký… ne, jistě že to bylo přehnané, ale když on doopravdy dorostl do ošklivosti =D
12.   Znovu ta Harryho zbytečná "tupost", scéna, kdy se Ron vrátil a sám říká, že si Brumbál musel
uvědomit, že se vrátí.. Stačilo by tak málo:
"Brumbál musel vědět, že uteču."
"Ne, on věděl, že se vrátíš."
Vždyť to by filmu žádné sekundy neubralo a já bych to ocenila… Pojetí filmového Harryho se mi prostě a jednoduše nelíbí. Sice to nikdy nebude oblíbená postava z knih, ale má svůj charakter a svoje cítění a to mu film bere…
13.   Scéna v Malfoy Manor… Ta mě dostala poprvé, protože se rozšířily fámy, že Hermiona nebude mučena a že nebude zmíněno nic, co mělo být. Podle mě tam nakonec bylo ve zrychleném sledu všechno. K tomu dokonalá Bella… Helena je jednoduše dokonalé (a má úžasný vlasy! =D)
14.   Konec, smrt Dobbyho, pochování… Ach ano, ano, ano.
15.   Aby bylo patnáct bodů (zas jsem se rozkecala), tak film byl ve scéně s Voldym moc hezky ustřížen a já se nemůžu dočkat porkačování.

A protože mi teď došlo, že mi to na patnáct nevyjde, zmíním ještě scénu v "Godrikově Dole", kde jsem se strašně těšila na pomník se sochami Lily a Jamese a ten mi citelně chyběl.. Sice byl zbytečný (i když já si to v knize užila), ale mě prostě scházel.


Tímto se loučím s filmem Harry Potter a Relikvie smrti I. a těším se, až si to jednou, za nějakou zase delší dobu, pustím hezky v klidu doma… Nejlíp těsně předtím, než půjdu na druhou část.
A abych se vrátila k tomuto týdnu… Konečně jsem udělala první zkoušku (tak co, v pondělí začalo zkouškové a já ji udělala ve čtvrtek, takže nejsem tak pozadu…nejsem nejsem nejsem!!! =D) a teď mě čeká mnohem horší, která se mi minulý rok prostě nepovedla (posraný počítače, vždycky o jedno procento :-/) a tak se budu snažit odtrhnout od světa a doopravdy se učit… Schválně, jak mi to vyjde?

Další, co jsem na začátku zmiňovala, byl návrat k dětství.

Ano ano, po dlouhé době jsem se koukla na dva seriály, které už jsem roky neviděla. Za prvé (a za to bych se mohla teoreticky stydět :D) byl francouzský animovaný seriál, který mě před lety na Jetixu nebo Supermaxu? Provázel při učení matiky - Galaktic Football (hrozná hloupost, ale s krásnou úvodní hudbou, na kterou se nikdo nemusí soustředit, zajímavá je jen pro děti, a já se na pár dílů koukala v noci při učení).
Za druhé to byl také seriál, ale seriál, na který se dá koukat v jakémkoli věku - Cirkus Humberto. Moc krásně zpracovaný román (který jsem bohužel nečetla), který stále dokáže dojmout i pobavit.

A… Dneska jsem se odpoledne sešla s Polgarou (a přišla o půl hodiny pozdě, za což se znovu omlouvám :-D) a viděly jsme "výstavu" Ondřeje Neffa v Pražských Arkádách… Ty obrazy, které by se nám líbily, stále kolem dvou tisíc a bylo jich tam… Tak deset patnáct? Ale stály za to =) a já ještě z této naší "první schůzky =)" vytržila zásobu filmů (jak já se budu učit?)… Mezi nimi i seriál HBO Spartakus, Květ pouště (ten chci vidět už dlouho), Social Network (o tom jsem zrovna nedávno uvažovala) a Na vlásku (což je nový animovaný film od… Pixaru? Myslím).

Tak a teď jdu buď spát, nebo se pokusím začít s další povídkou na přání, nějak se mi ten seznam rozrůstá, místo aby ubýval… Ale objevují se zajímavé nápady, takže nečekejte, že bych šla postupně, prostě podle "sliny".
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 chillychilly chillychilly | Web | 15. ledna 2011 v 15:33 | Reagovat

já jsem to poprvé viděla v angličtině a pak s dabingem. Musím říct, že dabing je příšerný. Hlas voldyho se mi líbí víc v angličtině.Líbí se mi, jak je jemný takový až skoro ženský.
Herci na ministervsu jsou dokonalí. Ta scéna s nimi patří k mým nejoblíběnějším v celém filmu. Nejradši mám Rega Catermola (nebo jak se to píše), ten je bezkonkurenčně nejlepší.
On byl Harry vyretušovaný? Nepoznala jsem to, byl hrozně ošklivý. Ošklivý skrček (já mám co říkat, je vyšší než já).
Malfoy Manor se mi hrozně líbilo. Jak vřískala, tak mi vážně přeběhl mráz po zádech. Ale pak mi přišlo, že to, co jí dělala nebylo nic, kvůli čemu by tolik vřískala a tak. Nevím, prostě jsem čekala nějaké to crucio.
Scéna z Godrikova Dolu mě taky zklama,a ale i tak mě rozesmutnila. Já to prostě nemám ráda. Vždycky je mi smutno.
Hellena je dokonalá. Mám jí hrozně ráda a nejen v Harrym Potterovi.
Galaktic Football neznám. Ale trochu mi to připomnělo Strážce vesmíru. :D

2 Nel-ly Nel-ly | Web | 15. ledna 2011 v 16:08 | Reagovat

[1]: jasně, že byl, v tý jedný scéně s medailonkem, ne? :-D vypadal jak animovaná postavička, ale Hermi byla hezká...jako obvykle
jo, podle toho řevu asi člověk očekával víc, ale co ty víš? třeba to na ni fakt použila, jen o tom nevíme (v knize to bylo :))

3 chillychilly chillychilly | Web | 15. ledna 2011 v 16:30 | Reagovat

[2]:Jo s tím medailonkem, aha. Tak tam byl. Já myslela během celého filmu, to mi nějak nesedělo :D Musíš na mě pomalu, ještě pořád se trochu vznáším na alkoholovém obláčku, takže mi to myslí pomaleji.
Taky mě dostalo, jak Hermiona křičí a Ron je takový klidný... člověk by čekal, že bude víc vyvádět (alespoň k knížce vyváděl)

4 Nel-ly Nel-ly | Web | 15. ledna 2011 v 16:36 | Reagovat

[3]: ale vždyť vyváděl, i když mohl víc :) no, vzhledem k tomu, že v Palace to má přetávku dokonce i s titulkama a furt k tomu dávaj ukázky dětských filmů, tak asi nechtěj přehánět... (i když v Anglii už je film věkově dávno omezený :D)

5 Nel-ly Nel-ly | Web | 15. ledna 2011 v 16:38 | Reagovat

[1]: btw. Strážci vesmíru? tohle je vesmírný, ale s fotbalem! a kreslený... ale je to taková nezajímavá pohádka, jen jsem si prostě vzpoměla a musela si to pustit :)

6 chillychilly chillychilly | Web | 15. ledna 2011 v 16:43 | Reagovat

[5]: Já jsem se nedávno ke Strážcům vrátila, to byl seriál mého dětství (společně s pokemonama). Největší volovina jakou svět kdy viděl, a naprosto šíleně špatné triky. Myslela jsem si, že se na tom lidově řečeno ujedu, ale vyloženě mě to nebavilo, snad jenom ta nostalgie. Jak jsi to tam popisovala, tak jsem si na ně prostě vzpomněla.

7 Nel-ly Nel-ly | Web | 15. ledna 2011 v 17:07 | Reagovat

[6]: hele Strážci mě teda nebavili ani když jsem byla malá, už v té době mi to přišlo debilní :-D ale zas jsem žrala Disneyovky (to doteď) a Supermaxový seriály, jako Třídu číslo 402, Mrňata, atd. A samozřejmě krtečka...
Myslím, že na takové věci bych se dokázala koukat ještě teď :-D (jen mě nikdy moc nebavil Tom a Jerry :-O)

8 kami kami | Web | 15. ledna 2011 v 19:49 | Reagovat

Ja som film ešte furt nevidela, čo samozrejme nemám ani v pláne dokedy mi ho nedodajú na DVD. :D Ale som rada, že som sa dozvedela veľa vecí, mne totižto spoilery neprekážajú. :-)
A Galaktic Football som pozerala aj ja. :D Ak má človek rád anime, tak má vcelku aj k týmto veciam dosť blízko. :D A na pesničku si vôbec, ale vôbec nepamätám, asi si ju pustím na youtube, aby som si osviežila pamäť. :D

9 evi evi | Web | 15. ledna 2011 v 19:51 | Reagovat

Já to viděla v AJ hned napoprvé a představa dabingu mě proto trochu děsí. Věřím, že sis to užila:-) K bodu 7 - ano, ano, to mi také pořád leží v hlavě a je to pro mě jedna ze stěžejních scén v knize, která umožňuje pochopit skutečnou Snapeovu povahu. Škoda, že to ve filmu není. On je tam Sevík vůbec nějaký osekaný8-) No, že bych na to taky ještě jednou zašla?;-)

10 C.ind.ere.lla C.ind.ere.lla | Web | 15. ledna 2011 v 20:45 | Reagovat

Galaktic Football jsem před pár lety žrala a pořád ho mám ráda. Celkově se mi animovaný věci líběj, i když ne všechny. To, co kdysi běželo na Jetixu bývalo fajn.

11 Lily Lily | Web | 15. ledna 2011 v 22:11 | Reagovat

Já Pottera taky videla 2krát, i kdyz jenom v anglictine a i kdyz vsichni rikaj, ze dabing je blbej, chtela bych to aspon jednou videt v cestine. Jinak tvejch 15 bodu me dostalo a az snad krom jednoho nebo dvou s tim se vsim souhlasim. Heleniny vlasy nevijimaje :D

12 mayaluthrell mayaluthrell | 15. ledna 2011 v 22:31 | Reagovat

Těší mě, že nejsem sama, kdo si myslí, že Daniel prostě zošklivěl... v jedničce byl tak hezkej (až do trojky), že jsem si říkala, jaký z něj nevyroste hezkej kluk a potom tohle... fakt se mi nelíbí. A je pravda, že z něho udělali docela tupce.
Pobavila mě scéna s Hermionou a Harrym, jak spolu tančí... Harry byl v tu chvíli typickej neohrabanej kluk :-D
ALe jinak byl super, v pátek jsu na něj do kina z kámoškou... asi se stávám fanatičkou.
Cikus Humberto je krásný....taky se mi líbí
P.S.: Gratuluju ke složení zkoušky :-)

13 Lexie Lexie | Web | 15. ledna 2011 v 22:36 | Reagovat

Harryho jsem viděla dvakrát a pokaždý s dabingem a neskutečně mě to štve. Asi si na něj budu muset zajít ještě jednou. K jedenáctému bodu - naprosto souhlasím. Celkově se mi tahle scéna líbila a vyretušování (i když bylo dorbet přehnané) tomu jen přidalo :-D

14 Nel-ly Nel-ly | Web | 15. ledna 2011 v 22:45 | Reagovat

[8]: že já se s tebou vůbec bavím :-D jak můžeš?!
Ale Galaktic Footballem sis to zachránila, jsou ještě další dvě serie, které v česky nešly (nevím,jak slovensky), tak se třeba jednou budu informovat na youtube anglicky O:)

[9]: myslím, že ho začali ignorovat už dávno (a nejvíc to vygradovalo v šestce) a už to půjde jen těžko zachránit... stejně jako zmatek se skřítky, proč je Krátura poslouchá? kde se vlastně vzal? (krom zmínky v pětce)... čtyřka byla stěžejní a film to totálně pohřbil :-(
ale v sedmičce se zase snaží, i když nefanoušci knihy jsou zmatení a nebaví je to

[10]: jojo, jetix byl záchrana nudy, nemocí a učení :-D

[11]: ta čeština by mi asi stačila na dvd :) ale my chtěly na půlnočku do IMAXu a nemyslím si, že bych v ty dvě ráno zvládala číst a vnímat :-D hlavně potom, co jsem ten den viděla ještě další tři díly

[12]: Děkuji :-) (já to tam tak nenápadně vložila :D)
Ta taneční scéna se mi lbíila, konečně zas vypadal jako její kamarád (stejně jako u šestky - jedn az mála světlých chvilek filmu), ale jinak ho pěkně podkopávaj
Co já vím, tak se mi ještě líbil i ve čtyřce (měl dobrý vlasy :-D) ale zošklivěl, stejně jako Tom Felton (nemůžu si pomoct)

[13]:myslím, že už to dávno není dětský film :-) takže mi to ani nevadilo, i dkyž vidět dětské hrdiny nahé, jak se spolu svíjejí bylo... zvláštní :-D

15 kami kami | Web | 16. ledna 2011 v 10:13 | Reagovat

[14]: Ty... ani nevieš akú hroznú vec si mi týmto článkom spôsobila. Furt totižto musím myslieť na Galaktik Football. :D Pretože si nedokážem spomenúť na poslednú časť. :D Nevieš náhodou, či ten Cup nakoniec tí hlavní vyhrali? :D Ja to pre moje duševné zdravie hrozne moc potrebujem vedieť. :D

16 Vea Bazisey Vea Bazisey | Web | 16. ledna 2011 v 11:11 | Reagovat

Harryho jsem viděla jenom s titulkama a s českým dabingem ani nechci, jinak se tvými 15 body souhlasím. Miluju Bellininy vlasy a u toho pomníku mi to taky chybělo. Jinak Harryho byl vyretušovanej? Ani jsem si nevšimla, on je moc škaredej, zato Hermi, z ní je úžasná herečka. Jinak chtěla jsem se zeptat, nespřátelíš? :-)

17 Nel-ly Nel-ly | Web | 16. ledna 2011 v 14:00 | Reagovat

[15]: můžu ti pomoct snad jen tím, že na uložto je celá první serie česky :-) a na youtube anglicky :-D :-P

[16]: ehm, asi jsem tam měla vážně napsat, kdy že byl vyretušovanej :D myslela jsem jen ten jeden okamžik, když vylezli z medailonku :-)
jinak moc ráda, ale spřátelení jako spřátelení vlastně nevedu :-D

18 kami kami | 16. ledna 2011 v 19:27 | Reagovat

[17]: Héj! To nie je fér, ja na to nemám čas, ale to neva, aj tak na to časom zabudnem. :D Vďaka. :D

19 Nel-ly Nel-ly | 16. ledna 2011 v 19:48 | Reagovat

[18]: já vím, jsem na kami ošklivá, ale byla to pohádka, tak hádej, jak to mohlo dopadnou? pomůžu ti snad jen tím, že to nebylo tak sladké jako epilog Pottera (ale víc sladké už nemůže být snad doopravdy nic :D)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA