Filmy roku 2010

25. ledna 2011 v 7:00 | Nel-ly |  Movies, Series,...
V posledním měsíci roku 2010 a prvním v roce 2011 jsem konečně dohnala "trhákovou" filmovou sérii předcházející sezóny.

Některé snímky nestojí za řeč - nezanechali na mě zvláštní dojem, i když nemusely být špatné, avšak ani dobré, ale pak jsou tu i ty, které se do mého podvědomí jednoduše zapsaly.
Nevím, jestli bych byla schopná sestavit svůj žebříček, a tak se o to radši nebudu ani pokoušet. Zkusím jen zmínit to, co jsem viděla a podle mě stojí za to se k tomu vyjádřit, ať už jakýmkoli způsobem.
První, co si zaslouží zmínku a zmiňováno už bylo je, jak už asi všichni tušíte, vzhledem k "zájmové činnosti" těchto stránek, tento film nese název: Harry Potter a Relikvie smrti, číst první. Čelánky najdete: ZDE a ZDE.
(odkazy na články o těch filmech, o kterých jsem "něco napsala" - ne, nepíšu recenze :D)

FANTASY

Souboj Titánů
Čarodějův učeň
Percy Jackson - Zloděj blesků
Vlkodlak

http://www.nekultura.cz/images/2010/film/listopad/harry-potter-relikvie-smrti-plakat.jpegJe těžké vyhodnocovat žebříček, ale minimálně v prvním místě mám naprosto jasno - Harry Potter. Myslím, že tenhle rok těch konkurenčních fantasy filmů moc nebylo, ale je záhodno zmínit i další.

Alenká v říši divů ničím nepřekvapila, ani nezklamala, přesto její nová verze http://img.osobnosti.cz/film/alice-in-wonderland-2010/N413860-4a056.jpgmě neuchvátila tak, abych ji musela vidět znova - krom toho její hodnotu pro mě zvýšil i samotný IMAX, kde jsem na ní byla.

http://filmserver.cz/img/3171.jpgPoslední vládce větrů - snad o dějové linii bych měla lepší představy, ale příběh byl zajímavý, efekty hezké a největší plus v porovnání s těmi ostatními fantasy minulého roku pro mě bylo, že se nikdo nepokoušel o vtipy, tak násilně, jak už to v poslední době bývá.

Souboj titánů - ten jsem viděla nedávno a pokud bych ho dle jména http://imagebox.cz.osobnosti.cz/film/clash-of-the-titans/N456260-446f6.jpgsrovnávala s "parvým" Soubojem Titánů samozřejmě by prohrál, ale v porovnání s jinými filmy, jež měly doopravdy jen zaujmout a zaplnit letní sezónu je to čistý průměr s krásnou hudbou, díky které přidávám hvězdičku na víc.

http://hdmag.cz/files/imagecache/cover_small/files/covers/prince-of-persia-the-sands-of-time-blu-ray.jpgPrinc z Persie: Písky času - neočekávala jsem nic extra a film moje požadavky naprosto splnil, jak jinak taky, vždyť šlo o příběh založený na počítačové hře. Skákající hlavní hrdina, efekty - hned na začátku jsem zatoužila, znovu si hru zahrát, ale jinak… Zbytečná slova a věty nedávající smysl, hloupí hrdinové, arogantní princezna v podání krásky, která pro mě osobně krásná zas tak není. (Říkáte si: "Ta má co říkat."?) No ano, jistě, ale přeci jen jde o hollywoodský film, ne?
http://filmserver.cz/img/3172.jpg

Čarodějův učeň - velká očekávání pramenící nejen z "návratu" Nicolase Cage, zajímavý a nápaditý začátek, průměrný a rychlý konec. Vidět jednou, pobavit se a tím to pro mě asi končí.

http://film.moviezone.cz/image/99976/500Letopisy Narnie; Plavba Jitřního poutníka - pro mě jednoduše velké zklamaní, které pořádně ani nedosahuje mých očekávání od "průměrné" pohádky. Více zmíněno - ZDE.

Percy Jackson: Zloděj blesků - "Trpím dyslexií a hyperaktivitou. - To jsou tvý největší klady." Ach děkuji vám, právě jsem se dozvěděla, že jsem asi polobůh. Správná hovadina smíchané ze všeho, co filmařům (či autorovy knihy? Nečetla jsem a číst nebudu) padlo pod nohy? Mě to tak http://media.novinky.cz/661/226619-free1-ipslg.jpgpřijde, k tomu ještě inovovaná mladší verze Megan Fox (snad ještě úchvatnějí) a hrdina s azurově modrýma očima. Jediné, co mě překvapilo, byl fakt, že se v takovém filmu může najednou vyskytnout tolik známých herců - jak je to možné?

http://imagebox.cz.osobnosti.cz/film/wolfman-2010/wolfman-2010.jpgVlkodlak - dalo by se zařadit i k hororům nebo dramatům. Nově zpracovaný příběh, který každý zná (i když s různými obměnami) nenabídl nic extra nového, ale za to škálu výborných herců v čele s Del Torem, Emily Blunt a Anthony Hopkinsem. Kamera, efekty - ano. Příběh - dle mého názoru pochybný.
ANIMOVANÉ

Jak vycvičit draka
Shrek: Zvonec a konec
Legenda o sovích strážcích

Bylo jich víc, ale tenhle rok jaksi zaostávám, přesto nejčastěji slyším o Na vlásku, Megamyslovy a samozřejmě Toy Story 3.
Nejnovější z nich bude "Tangled", který mě čeká, a už se doopravdy těším. Ale k sestavování toho svého "žebříčku".

http://i.idnes.cz/10/111/sp5/MRK36da12_jak_vycvicit_draka_DVD_3D_r.jpgJak vycvičit draka - škoda, taková škoda, že jsem na to nešla do kina. Vážně lituju, protože osobně jsem jednoduše nadšená, jak v originální verzi, tak v českém dabingu (hlas hlavního hrdiny mi v obou přišel dost zvláštní). Krásný film pro děti i dospělé.

http://media.novinky.cz/320/243205-free1-rq86f.jpg
Shrek: Zvonec a konec - viděno v Imaxu a s nadšením, které jsem po trojce ani neočekávala. Konec Shreka byl podle mě znamenitý, už kvůli tomu, že je to definitivně poslední díl (doufejme) a to filmu dodává v mnoha pokračováních ztracené kouzlo.

Legenda o sovích strážcích - netušila jsem, do čeho jdu a nelituji, že jsem se koukla, i když… Sovy a animace byla tak skvělá, že http://www.topzine.cz/wp-content/uploads/2010/10/legenda-o-sovich-strazcich-2-460x265.jpgbych chvílemi i věřila, že koukám na doopravdové sovy, ale příběhu chyběla ucelenost… Nikdy jsem přesně nevěděla na čem jsem a bylo těžké se zorientovat a 90 minut na to všechno jednoduše nestačí.

DRAMA

Černá labuť
The Social Network
Poslední píseň

http://www.moviescreen.cz/foto/posters/1230/1230_579.jpgČerná labuď (Black Swan) a psychicky labilní Natalia Portman. Úžasné seskupení všech možného, které na sebe krásně navazuje. Baletka Nina získává hlavní roli v Labutím jezeře, tentokrát však hlavní baletka nezíská roli jen "Bílé labutě Odetty" ale i té "Černé". A tak se zakřiknutá křehká baletka Nina dostává do svízelné situace, musí zvládnout obě role. Film se dostává do větší hloubky, než by snad diváci očekávali a tak nabízí doopravdy mrazivou podívanou, jež v závěru graduje až neuvěřitelným způsobem. Pro mě, je "Black Swan" vrcholem filmové sezóny roku 2010.

The Social Network - film o vzniku největší internetové sociální sítě dnešní doby, http://images.freemusic.cz/redakce/oves/socialnetwork.jpgFacebooku. Život milionů lidí dnes souvisí se sociálními sítěmi na internetu a nejvýznamnější z nich je bezkonkurenčně Facebook. Každý ho zná a slyšel o něm, někdo ho nenávidí a někdo ho miluje a každý z takových lidí se o něj jednoduše zajímá. Chvílemi jsem měla problém stíhat rychlost mluvení hlavního hrdiny, ale způsob, jakým je příběh o vzniku "FB" vyprávěn, si určitě zaslouží všechny ovace, jimiž byl na Zlatých glóbech ověnčen a teď už jen čeká na Oskara.

http://gonet.cz/~tri65dnigalerie/porad_booklet/250/a/a60a0f864c9d7db04d1bf75b4afcf023.jpgPočátek - sci-fi drama, kterému Black Swan a především pak The Social Network vzali jeho několika měsíční prvenství. Film, který dokázal vtáhnout do děje, a přestože se očekávalo, že se v něm bude jen těžko orientovat, já s tím problém neměla. Článek - ZDE.

Robin Hood - nevím, jak to tenhle rok bylo s historickými filmy, ale jedním http://imagebox.cz.osobnosti.cz/film/robin-hood/robin-hood.jpgz nich je určitě nová verze o středověkém anglickém hrdinovy, která je vyprávěna naprosto rozdílným příběhem, než předcházející film - snad méně pohádkový?
Jinak komentář z CSFD, ze kterého jsem byla nadšená - Pošlapali mi legendu, ale Scott a Crowe jsou asi jediní, kterým jsem schopen to odpustit :)

http://images.usatoday.com/life/_photos/2011/01/13/lastsongx.jpgPoslední píseň - milé teenagerovské drama, které je až roztomile předvídatelné a neočekává od diváka vůbec nic. Příběh je fádní, snaží se vnutit slzy z emocí, které neexistují a Miley Cyrus je jeho velkým lákadlem, které bych si ráda odpustila. Není to ta nejhorší herečka, jistěže ne, ale já tam tu Hannu vidím a ty její výrazy jsou stále na přesdržku (prokletí známých jetixových hrdinů a jiných).

Muž ve stínu - thriller, na který bych se za normálních okolností nejspíš http://i3.cn.cz/3/1275654371_muz3.jpgnedívala, ale přesto mě pobavil a zaujal, v kině. Ne doma =), ale to je můj osobní problém. Článek
- ZDE.

KOMEDIE

http://img.osobnosti.cz/film/sex-ve-meste-2/sex-ve-meste-2.jpgSex ve městě 2 - o žádné jiné komedii z tohohle roku neznám a tahle stojí za zmínku především proto, že Sex ve městě jsem měla vždy ráda. Článek - ZDE.


A všechny výše zmíněné tedy zkusím seskupit podle svého (nic závazného, ano? Prostě můj "vkus" :D).

 1. Černá labuť
 2. Harry Potter a Relikvie smrti, 1. Část
 3. The Social Network
 4. Jak vycvičit draka
 5. Počátek (Sci-fi)
 6. Shrek: Zvonec a konec
 7. Robin Hood (historické)
 8. Poslední vládce větru
 9. Muž ve stínu
A dál… už je to v podstatě jedno.
 • Alenka v říši divů
 • Souboj Titánů
 • Princ z Persie: Písky času
 • Čarodějův učeň
 • Letopisy Narnie - Plavba Jitřního poutníka
 • Percy Jackson - Zloděj blesků
 • Vlkodlak
 • Legenda o sovích strážcích
 • Poslední píseň
 • Sex ve městě 2
A nakonec...

Popelky

Tv-film, který jsem právě dokoukala a do roku 2010 patří. Roztomilá hořkosladká komedie o tlusté holce, která chce získat něco víc a další vykrádačka pohádky o Popelce, střevíčku a Happyendu, přesto takhle na spaní potěšila (úterý, jedna hodina ráno).


http://imagebox.cz.osobnosti.cz/film/katka-2009/katka-2009.jpgKatka

(film z roku 2009, v kinech v roce 2010, natáčen... roky) Český dokument o dívce, která začala v 16ti letech fetovat a s roční mezerou fetuje 17 let (do roku 2010). Jeden z nejlepších (ne-li nejlepší) dokument, jaký byl v ČR natočen, a který dokáže oslovit stovky lidí.Zdroj: CSFD.cz
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Liliane Evans Liliane Evans | Web | 25. ledna 2011 v 14:51 | Reagovat

Neviem prečo sa nikomu nepáči Alica v krajine zázrakov. Kade sa pohnem každý na ňu iba hromží, pričom to je pekný film. No ale názory sú názory. Princa z Perzie som videla (premohla som sa). Naozaj ma uchvátil! Skvelý film! Čarodejov učeň... tiež skvelý film :). Ako vycvičiť draka... to som tiež videla, naozaj nádherný, ale že by som ho nejako extra chválila, to nie, je priveľmi... "vikingský" :D, ale to tak má byť ;-).
Škoda, že som Narniu ešte nevidela, ale chcem si ju pozrieť, keď bude na DVD (alebo aspoňna nete v dorej kvalite). Hoci si myslím, že to možno nebude až tak zaujímavé, lebo tam nebude Susie a Peter, ale myslím, že to prežijem :D.

2 Sokana Sokana | Web | 25. ledna 2011 v 17:42 | Reagovat

Celkom pekné zhrnutie všetkého, čo sme mali v tomto roku možnosť vidieť. Nemôžem povedať, či s "rebríčkom" súhlasím, lebo som zatiaľ nevidela všetky tie filmy, a aj keď niektoré si ani nepozriem, iné si musím pozrieť bezpodmienečne (takú Black Swan či Social Network či Robina Hooda...)
Ale súhlsím so zaradením Inception, How To Train Your Dragon, Shreka, a Harryho samozrejme do prvých priečok... ešte by som možno (určite) pridala Tangled :D

3 Guenon Guenon | Web | 25. ledna 2011 v 19:53 | Reagovat

Celkem pěkný přehled... ale popořadě:D
Harry je jasnej, Alenku pořád plánuju, ale ještě jsem se k tomu nedostala, Poslední vládce větru mě dost nudil - obzvlášť v první půlce a ze Souboje titánů jsem byla nadšená. stará verze má sice kouzlo, ale tady byli hezčí herci, lepší dialogy a... mělo to šťávu. Já vůbec jakékoli adaptace řeckých bájí žeru. Což mě přivádí k Percymu - mě to celekm bavilo. Teda jasně, pitomost, neoriginální, vykradačské, pubertální, ale... Krásnej oddech. Celkem i vtipný to bylo, a ty létající tenisky mi přišly výborně zvrácený:D
Jak vycvičit draka je kouzelné (i slzu jsem vymáčkla! :D) a Shreka nemám ráda. Jakože žádného... tuhle jsem v televizi znovu viděla první díl a prostě ne... Pitomost, fakt:D Ovšem nikdo mě nechápe, ty nebudeš jiná:D
Black swan je úžasný film, bezpochyby. Nevím, jestli nejlepší, ale hooodně dobrý. A film o mnou nenáviděném facebooku? Neznám, nevím ani, že je. Ale najdu si to. Zajímá mě, jak to pojali (nenávidím, ale zajímám se:D jojo... lhostejnost není nikde:D)
Robin Hood mě zklamal. Pojaté to bylo špatně, legendu objeli obloukem, celé to bylo děsné... Já Robina miluju, ale ne takhle. Prostě ne:D Bylo to dost zoufalé (ale můj názor je hodně zastíněn skalním fanouškovstvím:D) Katka je udělaná výborně. I na čechy úžasně drastické - a hluboké.
Zbytek jsem neviděla :) Ale jak říkám - hezký výběr:D

4 Neriah Neriah | Web | 25. ledna 2011 v 23:27 | Reagovat

S Harrym souhlasím :D Percyho jsem četla jako knihu a jako oddechový čtení je to fajn... Filmu se ale docela děsím. Shreka nemusím, vůbec mě nenadchl a to ani první díl ne :D The Social Network si určitě seženu...
Ostatní filmy jsem buď neviděla nebo už si z nich moc nepamatuju...
A Katku jsem si teď nedávno sehnala, ale nejdřív musím zprovoznit exterňák, abych si ho mohla pustit :D

5 Nel-ly Nel-ly | Web | 26. ledna 2011 v 0:11 | Reagovat

[1]: Alenka (alice) mi nepřišla špatná, to ne, splnila očekávání, ale nenadchla a ten konec me jednoduše... nevím, od Burtona bych prostě čekala víc :) krom toho ještě s tím hereckým obsazením... faktem je, že zlatý Glób si Alenka ani Johny Depp jednoduše nezasloužili, ale pěkný film to je :)
Jak vycvičit draka miluju :D krásná hudba,  hezký příběh a i jsem se zasmála :))

[2]: myslím, že s tím žebříčkem ani souhlasit nemáš ;-) každý má svůj, ale jsem ráda za ty filmy, které jsi vyjmenovala, že tam patří (Tangled jsem neviděla, ale co nejdřív musím! vím, že budu nadšená :D už jen proto, že je to disneyovský muzikál :D)
Black Swan určitě zkoukni, je to zlatý hřebíček tohohle roku a The Social Network? Velice zajímavý film, i když je na něm prý jen málo pravdy...

[3]: Tak Harry, jasně :-D , Poslední vládce větrů.. vzhledem k tomu, že to nebyl čistě japonskej film, ale podobal se svojí kvalitou, tak zaujal tím, že se netáhnul tak, jak to japonci mají ve zvyku :D krom toho se mi líbil jak nápad tak vůbec příběh
Souboj Titánů - kdybych porovnála se starým, tak tomu nedám ani půl hvězdičky, prostě ne... pošlapaná legenda, hloupé "americké" dialogové pokusy o vtip a pro mě nic moc herci :-D ale jako blockbuster léta s efekty, proč ne?
Percy.... Nevím, jaká je kniha a zjišťovat to nebudu. Protože Antika nacpaná v Americe, naprostá ignorace legend a vůbec debilní hlavní postavy mi nic neříkají.. přesto se tomu nesmí brát některé hezké chvilky a samozřejmě se na to dá dívat :-) jen to nemusím vidět víckrát :-D
(ehm.... létajíc conversky? krása, ale doprdele (s prominutím), už trochu moc, ne? :D)
Jak vycvičit draka je dokonalost :-D prostě je a Sherk... no, byl první a od něj se to všechno odvíjelo a tečka posledního dílu se mi líbila, i když už bylo na čase skončit a to se jim povedlo.
Black Swan - pro mě jednoznačný vítěz tohoto roku... s ohledem na to, že tenhle rok se zrovna nic úchvatného neobjevilo :-D
Robin Hood mě zaujal, i když pošlapaná legenda... no, já to jsem schopná odpustit :D protože to ztratilo na té pohádkovosti a to mi bylo sympatické, krom toho ta výprava (áchá a óchá)

[4]:Katka stojí za to, je to až překvapivé, kolik se toho dalo dostat do dokumentu... ještě k tomu českého. Já se musím kouknout ještě na to, co bylo předtím (nějak jsem viděla jen kus a ráda bych si to seskupila :))

6 LilIane Evans LilIane Evans | Web | 26. ledna 2011 v 17:17 | Reagovat

[5]: (1) možno to bude tým, že som kreslenú Alice nevidela a neviem to tak porovnať, no myslím ri pravý opak toho čo ty :D (s Alice a Deppom). Depp ma síce veľmi nezaujíma, ale mám ho celkom rada a jeho výkon sa mi páčil a Gloúsa si podľa mňa zaslúži.

7 Lily Lily | Web | 26. ledna 2011 v 18:38 | Reagovat

Tolik filmů sem vážně neviděla, i když jsem o všech ( skoro) něco slyšela... Potter si určitě zaslouží patřit mezi ty nej filmy...vždyť je to Potter! :D

8 Nel-ly Nel-ly | Web | 26. ledna 2011 v 19:04 | Reagovat

[7]: myslím, že na to, že je to za celý rok a že čtyři z nich jsem viděla v kině během jedné noci (bohužel, kamarádka už odmítla Toy Story :D), tak to není tolik :)
A Potter nejen za to, že je to Potter, ale právě tenhle díl ;-)

[6]: já mám Deppa ráda, sice hraje prakticky furt stejně a zas tak široký repertoár nemá, ale tyhle magory umí a proto mi nepřišlo, že by tady podal nějaký zvlášť obdivuhodný výkon.. a jen doufám, že Alenka doopravdy Oskarový film nebude, ale na to, to ostatně nevypadá :)

9 chillychilly chillychilly | Web | 26. ledna 2011 v 20:50 | Reagovat

Alenka v říši divů mě zklamala. Od Tima Burtona jsem čekala, že něco tak šíleného a psychedelického jako je Alenka v říši divů a Za zrcadlem zpracuje ještě psychedeličtěji než je knížka. Těšila jsem se na to jako malá a pak jsem odcházela rozčarovaná. Možná, že kdybych od toho tolik neočekávala, nebylo by mé zklamání tak veliké.
Johny s Alicí mi přišli jako ta nejpodivnější milenecká dvojice pod sluncem (prstě jsem úplně čekala, kdy si padnou kolem krku, políbí se a následně se probudí v jedné posteli decentně zakryti peřinou). Ale jinak byl Johny naprosto úžasný a stejně tak Helena, zrovna zpracování srdcové královny a vlbec celého toto dvora se mi velmi líbilo. A ještě nesmím zapomenout na houseňáka, mojí oblíbenou postavu z knihy. Líbilo se mi, jak ho udělali.
Ale jinak ten konec mi přišel zvláštní a nelíbil se mi. Prostě rozčarování, no.
Jinak jsem z těch filmů viděla už pouze HP  o tom mluvit nebudu, to by bylo na dlouho a myslím, že svůj názor jsem nejednou dostatečně vyjádřila. :-D

10 Rose Rose | Web | 26. ledna 2011 v 21:34 | Reagovat

Zajmavý, myslím, že potter tenhle rok u mě vyhrál ... :D Ale třeba Alenka v říši divů taky byla celkem dobrá. :)

11 Lexie Lexie | Web | 29. ledna 2011 v 9:22 | Reagovat

Počátek - to byl úžasný film. Hned bych na něj šla znovu. černou labuť bych už vážně měla vidět, protože mi ji všichni vychvalují do nebes a Jak vycvičit draka byl jeden z nejlepších animáků, co jsem kdy viděla. Divím se, že sis s takovým přehledem dala práci, ale klobouk dolů :-D

12 Luchia-chan Luchia-chan | Web | 30. ledna 2011 v 21:51 | Reagovat

noooo jelikož jsem fanoušek fantasy, tak ze všech jmenovaných filmů bylo nejvíc právě z toho to oboru, které jsem viděla a musím říct, že mně se asi nejvíce líbil Poslední vládce větru :-)

13 Nel-ly Nel-ly | Web | 30. ledna 2011 v 21:59 | Reagovat

[9]: snad ani ne to zpracování, jako odfláknutý konec... já si zvykla na Burtonovskou muziku a tady jí bylo málo a pokud o "epický" konec byl pěkná fraška...
Srdcová královna byla krásná? Líbila se mi infantilní Anne Hatt(ale, nevim, jak to píše :d) a Johny hrál tak, jak hraje i normálně, zdá se mi, že v posledních filmech, které jsem s ním viděla, hraje furt stejně a jaksi postrádá to široké pojetí, které míval...

[10]: njn Potter, to u nás nikoho nepřekvapí :-)

[11]: Počátek byl dokonalý, ale víckrát než třeba dvakrát a po delší době bych ho vidět nemusela :-) to ostatně ani labuť... třeba po delší době... jsou to filmy, které podle mě nějvíc zaujmou poprvé

[12]: [12]: no, ono to tenhle rok doopravdy nebylo moc slavné :-D jen snad, že já jsem Potterovskej fanatik (kdyby si toho někdo nevšiml :D) a tenhle díl se jim konečně zase povedl beze zbytku, ale jinak hned potom vede Poslední vládce :-) (když animované mají svoji vlasntí kategorii, protože Draci...jeeej :-D)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA