Leden 2011

Šerá hlídka

30. ledna 2011 v 21:24 | Nel-ly |  Fantasy (urban fantasy)
Obálka: Šerá hlídkaTak tohle je krátká recenze - vlastně to vůbec není recenze, protože po první dvou knihách už vlastně nemám co říct, krom toho, že jde o závěr trilogie. Články najdete zde:

Co ještě napsat? Nekonečný boj Světla a Tmy nikdy nekončí, ale co se stane ve chvíli, kdy se intriky dostanou nad kompetence obou hlídek? Co se stane, když se Světlo a Tma musejí spojit, aby uchránili svět takový, jaký má být - A jaký má vlastně přesně být?

Spring purple lay + Ten nejlepší bloger

28. ledna 2011 v 16:15 | Nel-ly |  Layouts
spring purple avatar
Zkoušky sice ještě neskončily (vlastně od nastavení posledního laye jsem se s nima ani moc nehnula :D), ale už mě na to nebavilo koukat a i přesto, že je venku stále sníh, sem prichází jaro.
Ve své fialově, květinové podobě (jiná barva doopravdy nešla :D tohle nebylo úmyslné). Nikoho už asi nepřekvapí, že s ním nejsem spokojená, ale co se dá dělat? Je hotový, nastavený a tak si tu chvíli pobude...

A ještě přidávám písničku, na kterou mě upozrnila na jednom blogu Polgara a já si nemůžu pomoct a celkem mě pobavila (i když zdaleka nesouhlasím ani s polovinou textu, jak postupně zjišťuju, ale začátek to má skvělý - snad jen od prostředku už to značně pokulhává, ale co... škatulkujeme, jsme škatulkováni, tak jsme si o to jednoduše žádali, i když radši mlčíme). A já se zatím bavím a o nic se nezajímám... Vlastně je mi popravdě jedno, co si myslí blogeři či neblogeři, popřípadě kdokoliv z cizích lidí, na jejichž názoru mi nezáleží.


21. Kapitola - Problém?

26. ledna 2011 v 23:03 | Nel-ly |  Jdi za svým snem
Sirius
Tak tohle jsem už měla z velké většiny napsané a... přiznávám a stydím se... tak trochu jsem na to zapomněla a náhodou narazila v počítači (fakt bych si měla v notebooku udělat pořádek, natož pak ve stolnim počítači... áách :D), ale zas se upomněla a snad příští kapitola nebude v tak příšerném časovém rozmezí.
(omlouvám se za jistou nedějovost, neucelenost a celkovou stupiditu kapitoly - krom toho, že mě nanapadl žádný název)

Věnováno všem, kdo mají tu sílu stále číst, čekat a ještě je to čas od času i baví :)

Filmy roku 2010

25. ledna 2011 v 7:00 | Nel-ly |  Movies, Series,...
V posledním měsíci roku 2010 a prvním v roce 2011 jsem konečně dohnala "trhákovou" filmovou sérii předcházející sezóny.

SPARTAKUS: KREV A PÍSEK

23. ledna 2011 v 18:06 | Nel-ly |  Movies, Series,...
IMG Spartacus: Blood and SandTak jsem zase našla způsob, jak se vyhnout učení, ale tentokrát jsem za to byla ráda. Vzhledem k tomu, že mi nebylo celý víkend dobře a stejně jsem ležela v posteli a nic jiného nedělala, mohla jsem se zas po nějaké době dívat na seriál s titulky (abyste pochopili, titulky mám sice radši, hlavně pokud jde o anglicky mluvené filmy a seriály, ale nemám na to čas a náladu - většinou, když mám něco puštěného, tak přitom něco dělám a moje angličtina není na tak dobré úrovni, abych mohla jen poslouchat a přitom se věnovat něčemu jinému, ale naopak můžu čas od času odvrátit oči od titulků, což se naopak dost hodí a nemusím se zabývat špatným načasováním amatérských překladů - za které jsem ale samozřejmě vděčná).
Ale k tématu, než začnu psát o něčem úplně jiným a zase dostanu tam, kam jsem se dostat nechtěla (neumím si totiž utřídit myšlenky - a to nikdy).


Dáno osudem (18)

21. ledna 2011 v 15:52 | Nel-ly |  Dáno osudem
Astorie
Tuhle kapitolu jsem psala na směny... Vlastně už od chvíle, kdy jsem dopsala tu minulou. Vím, co se má stát, prostě to vím, ale nějak se k tomu ne a ne dopracovat tak, jak chci... Ale co, trochu toho sladkého do života potřebuju a v posledních kapitolách si to zrovna na Dracovy a Rie doopravdy vybíjám :).
Jsem nějaká přeaktivnělá, co? No... Zkoušky.


Expecto Patronum

20. ledna 2011 v 3:42 | Nel-ly |  Jednorázovky
Vím, že bych spíš měla psát další povídku na přání, bohužel, není zadání, do kterého bych tuhle povídku nacpala :D a vlastně teď ani nemám moc chuť na psaní, to mě jen dnes (včera) něco napadlo u diskuze u hp-postav (a hned jsem to zas zapoměla), že jsem si nakonec otevřela na netu Relikvie (jo, tak Smrtijedi jsou fakt s velkým "S") a ejhle, další nápad.
To, co už tu bylo milionkrát, ale já to ještě nepsala. Ostatně, zatím poslední povídka na přání, mě znovu nakopla směrem k pobertům a já následuju svoji múzu a jsem jí vděčná za všekeré projevy, i když jde o takovou hovadinu.
Expecto Patronum
Doba: studium Jamese Pottera, 7. ročník
Žánr: romantika (nic víc) a klišé
Slov: 2 416
Upozornění: žádné AUTP (u pobertů jak nebývalé)

Inspirováno větami z Relikvií smrti:
Harry na ni užasle zíral, ne kvůli podivnosti celé situace, ale protože mu připadala nevysvětlitelně povědomá.
"Snapeův Patron je laň, stejně jako mé matky," řekl Harry.


HP-fanfiction, postavy

19. ledna 2011 v 8:00 | Nel-ly |  Rady autorům i čtenářům
Napadlo mě, když už jsem nakousla to téma psaní fanfiction, ještě by stálo za to zmínit POSTAVY a snad i základní reáli... Tohle však můžete všechno najít na stránkách:

update: středa o půlnoci, video se všemi smrtijedy (jeee, tohle umět udělat, tak.. jdu skákat nadšením někam jinam :D)

Rady nejen začínajícím autorům - Po třetí

17. ledna 2011 v 17:39 | Nel-ly |  Rady autorům i čtenářům
Všimla jsem si, že téma týdne je "Český jazyk", takže se článek hned hodí... i když lepší by byly ty předešlé, bohužel, jsem nevšímavá.

1.      Když píšete
2.      Klišé v opakujících se výrazech
3.      Čtenáři fanfiction znají kánon
4.      Popisujte
5.      Prokletí jménem Mary Sue
6.      OOC - Out Of Character

Update: Vysvětleno, proč se co nesmí nebo nemůže v kouzelnickém světě HP s příklady z kánonu (jakékoli informace z filmů jsou tzv. Manon, který s tím nemá nic společného).
Další připomínky nebo dotazy vítány :)

Rady nejen začínajícím autorům - 2. Styl/Gramatika (body 1-9)

17. ledna 2011 v 8:00 | Nel-ly |  Rady autorům i čtenářům
Pravidla gramatiky, časté chyby… Takových jsou desítky, ne-li stovky a já vám sem dala jen ty, kterých jsem si sama vědoma, že na ně nejčastěji narážím (a sama na ně až nepěkně často narážím ve svém textu). V dalším článku z této "série" se tedy posuneme dál… K chybám, které souvisí jak s gramatikou, tak i stylem psaní.

1.      Přímá řeč
2.      Odstavce
3.      Bezchybnost ve jménech
4.      Úvodem
5.      Zbytečné přidávání výrazů nebo interpunkce
6.      Slovosled
7.      Opakující se slova
8.      Zkracování textu?
9.      Nespisovné výrazy

acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA