Prosinec 2010

1. Povídka na přání pro Kami - Přátelská pomoc

28. prosince 2010 v 17:02 | Nel-ly |  Povídky na přání
Kami si myslela, že odmítnu. Kami byla nedůvěřivá. Kami slíbila, že se mi bude klanět… Kami se může začít klanět :D protože jsem se dokopala (a jako první, když mi tedy vůbec nedůvěřovala) a vyslechla všechno, co zadání požadovalo (doufám). A troufám si tvrdit, že dodání druhé postavy by jí nemuselo vadit ;-), což mě přivádí k možnosti splnit přání rovnou i chillychilly… Ale to se nestane, i když dlouhá je dost :D, protože vtip zdaleka neobsahuje a je to zase takový - pokus a hlavně moje první využití Severuse jako hlavní postavy (uff - a to jsem ještě měla štěstí v době).
Přátelská pomoc
Zadání:
Doba: Studium Jamese Pottera
Postavy: Severus Snape, (dodán: Lucius Malfoy)
Pár: SS/LM
Místo: Volné (Bradavice)
Žánr: Slash

Rating: 15+
Slov: 2 614

Povídky na přání

27. prosince 2010 v 21:58 | Nel-ly |  Povídky na přání


VZHLEDEM K TOMU, ŽE JSME SE DOSTALI NA 77 KOMENTÁŘŮ, TAK MUSÍ BÝT PROMAZÁNY, ABYCH SE V TOM VYZNALA. :D


Pravidla
1. Zadání povídky jen na téma HP-fanfiction (jak neočekávaně =D)
2. Můžete mi zadat, kolik chcete přání, další vždy až potom, co první splním (popřípadě odmítnu).
3. Nereaguji na přání obsahující mrvení češtiny, nemístné vulgarismy nebo vyjadřování a vůbec nerespektování gramatiky typu (cO TřřeBaA tOhLE, PIčO! mUck)
4. Jsou povoleny všechny žánry, kromě kapitálových povídek (těch už mám i tak dost svých :D) a ještě s uvážením, že když mi zadáte něco, co psát neumím, tak vás můžu zklamat (nikdy jsem nepochopila například fejetony atd.)
Při takovém zadávání se zamyslete nad tím, že víte, co chcete a znáte významy slov: Slash, Femslash, Preslash, Non-con, Manon, atd. (a že to budu znát i já :D)
5. Pokud vám vadí některé "scény" nebo sprostá slova, doplňte rating - jinak se rozhodnu podle sebe. Kategorie omezení dle www.fanfictionharrypotter.net jsou (u jiných svých povídek jsem vždy volila rating dle anglických serverů, ale nechce se mi překládat pravidla):
~ Pro všechny - povídky s nekonfliktním obsahem
~ Od 12 let - povídky obsahující násilné scény nevhodné pro děti a sprostá slova, nebo věci pro děti nevhodné psychicky
~ Od 15 let - lehká erotika, násilné scény nevhodné pro mladší čtenáře
~ Od 18 let - pornografie a erotika, velice násilné scény, psychický teror a podobně.

UPOZORNĚNÍ: Autorka (já! :D) si vyhrazuje možnost jakoukoliv povídku odmítnout bez uvedení důvodu. A neočekávejte nějakou pravidelnost, píšu, když mě to baví a když mám nápad… Může se stane, že mi zadáte povídku jak první a dojde na ni jako na poslední po delší době.

Začínám =)

1. Doba
 • Před studiem Jamese Pottera
 • Studium Jamese Pottera
 • Po studiu Jamese Pottera
 • Studium Harryho Pottera (klidně i ročník)
 • Po studiu Harryho Pottera
 • Nová generace (děti HP - to jsem nikdy nepsala a doopravdy se mi do toho ani moc nechce :D)
 • Nezáleží (vyberu si sama)

2. Postavy (hlavní postava/y; pár;…)
3. Místo (jen v případě, že nutně chcete, aby šlo o Bradavice)
4. Žánr + Rating (viz bod číslo 5 v pravidlech - buď to nechte úplně na mě, nebo si řekněte :))
 • Drabble (povídka čítající určitý počet slov, většinou 100, preferuji 150)
 • Het (muž a žena) je v mých povídkách automatický, pokud nebude uvedeno jinak
 • Slash (vztah dvou mužů), Preslash
 • Femslash (vztah dvou žen - no, nejsem si jistá, jestli bych toho byla schopna :D ale co člověk nezkusí /napsat/)…
 • Pro jakékoliv jiné žánry můžete využít předchozí článek - ZDE!!!
5. Forma
 • Upozorňuji, že s formou mám odvěké problémy (proto základní forma je vždy povídka - neumím psát básničky, jak většina z vás ví (ehm upozornění pro Bereniku, kdyby mi to chtěla oplatit :D), ovšem takové úvahy? Na to jsem expert. Popřípadě nevím, jestli bych byla schopná napsat "Drama", protože zase jak víte, mám problémy s přímou řečí a ani se mi to nečte moc dobře.
 • Další forma může být ICH nebo ER - ale věřte mi, že když mi zadáte ich, dostanu se do OCC popřípadě to nebude dávat smysl =)
6. Stručný děj
 • To bych spíš nazvala jakousi základní zápletkou, od které se děj bude odvíjet, nebo která bude základním ukazatelem.
7. Dodatek
 • Cokoliv, co chcete dodat a přejte si navíc.

Pojmy ve fanfiction

27. prosince 2010 v 21:38 | Nel-ly |  Rady autorům i čtenářům
ch3
Na mnoha blozích se objevují tzv. Rady začínajícím autorům fanfiction… Neřekla bych o sobě, že jsem nějaká zkušená a rady vám dávat doopravdy nebudu (snad jen - mějte odvahu, to co se může zdát příšerné, příšerné být zákonitě nemusí - dělte se s ostatními, vyslechněte kritiku, budete se jen zlepšovat).
Tentokrát chvi však přispět s něčím, co by měl podle mě znát každý autor (to především), ale hlavně i čitatel fanfiction. Jsou to základní pojmy a věci, podle kterých se můžete řídit a podle kterých můžete vyhledávat povídky - pojmy, využívané celosvětově , a které vás vždy zachrání na anglických serverech.
Takových pojmů jsou desítky a já se rozhodla vypsat ty "halvní" alespoň podle mě.
PS. Abyste pochopili, proč vlastně tohle sepisuju (a až teď) - čím dál častěji pročítávám anglické povídky a začínám znovu něco překládat (ehm dokonce i povídku HG/SS, snad to dokončím :D) a rozhodla jsem se pro ještě jednu věc, kdy se vám tahle znalost bude hodit... přidám za chvíli

Pojmy ve Fanfiction
Ty, které se často objevují. Ty, které sama používám. Ty, které byste jako čtenáři či autoři fanfiction měli znát.


Plavba Jitřního poutníka... předstart pohádkového dne

25. prosince 2010 v 0:00 | Nel-ly |  Movies, Series,...
http://film.moviezone.cz/image/99976/500Je 24.12. deset minut po půlnoci a já právě přišla z kniha. Ano, slyšíte dobře (tento článek je psán přesně v tuhle dobu, přestože vánoční není a tak bude zveřejněne za 24 hodin). V sedm večer jsem se vypravila shánět náš miniaturní vánoční stromeček, nesehnala a pak na něj omylem kolem deváté narazila v Tescu (a je prosím živý), a když už jsme byly v tom Tescu, rozhodly jsme se s kamarádkou konečně zajít na třetí Narnijský film v pořadí (pátou knihu nemílím-li se) a uvolnit se u "pohádkového" filmu
Jak už jsem párkrát upozorňovala, mám své názory, každý má jiný a nejsem autor recenzí, jež by si zakládaly na své pravdivosti a nezaujatosti... Komu to vadí - nečtěte. Názory přijmu, odpovím, podiskutuju, ale měnit nebudu a na hádání mám lidi kolem sebe a nepotřebuju další cizí :))


Tak trochu jiná pohádka

23. prosince 2010 v 16:05 | Nel-ly |  Jednorázovky
Veselé Vánoce
Tohle prosím berte s velkou nadsázkou :). Měla jsem v plánu Vánoční jednorázovku, ale to tak nějak nevyšlo a tak mám... Tohle. Je to otisk duše HP maniaka, vykrádání vánočního příběhu a pěkná hloupost... Ale snad to pobaví a zaujme, jako taková "jiná" Vánoční pohádka.
(třeba mě ještě chytne múza a nakonec něco sepíšu, ale je to dost nepravděpodobné - stále nemám stromeček ani ozdoby :D, nic není uvařeno a stejně jako minulý rok mám dneska v plánu pořádit si vánoční kocovinu - i když asi v o dost menším měřítku, než jak to dopadlo minule - to jsem totiž mohla dojít "bezpečně" domů v pět ráno)

Veselé Vánoce Vám Všem :)

době, kdy Lily a James Potterovi očekávali narození svého prvního potomka, skomíral kouzelnický svět v jedné z největších magických válek všech dob. Temný mág, zvaný lord Voldemort, započal válku proti mudlům, kouzelníkům z mudlovkých rodin a konečně i čistokrevným, jež se odmítli podrobit jeho tyranii. Uvedl Svět do chaosu.

Vánoční přání

21. prosince 2010 v 17:57 | Nel-ly |  Jednorázovky
Veselé Vánoce
Dobře, asi to není drabble jako drabble... ale ani náhodou to není povídka :D takže drabble s větším počtem slov, ale se stejnou charakteristikou (myslím)
Upozorňuji, že jak už někdo kdysi napsal - ve slashi je všechno (všechno!) dovoleno, tak mě neukamenujte a.... jsou Vánoce :) a já furt nevymyslela vánoční povídku, ale zrovna mě napadlo tohle (travalo mi to napsat přesně přes jednu písničku - tzn 5 minut a 25 vteřin a pak ještě jednou přečíst). Někdy si múza prostě vymýšlí blbosti a my ji přeci musíme následovat :)
Omezení: žádné (což je u slashe, co říct, ale říkám - je to zas jedna krátká volovina)
Počet slov: ehm :D 417
Postavy: nechte se překvapit, ale ti z vás, co mě znají asi tuší :)
P.S. Ne, neuznávám Santa Clause, ale cpát do HPfanfiction Ježíška by byl zločin (a už jsem to taky zažila - ufff)

A bylo to tady, další Brumbálův bláznivý nápad.

Dáno osudem (16)

19. prosince 2010 v 23:49 | Nel-ly |  Dáno osudem
astorie 02
Slibovala jsem a slibovala a tentokrát sliby i vyplnila. Nevím, jestli budu schopná vymyslet nějakou tu Vánoční povídku a tak vám nesu alespoň tohle - vánoční kapitolu. Zároveň s omluvou na delší prodlevu (neměla jsem sílu psát, ani chuť si třeba sednou k počítači - vyjma FB, přiznávám, protože jsou zde tací, kteří by mě mohli prásknout) a celkovou nedějovost celé kapitoly - vím, že rychlý spád a rozhovory bývají upřednostňovanější, bohužel, tak já psát většinou neumím a učit se to ani nebudu =)
Stydím se a mojí jedinou omluvou je, že už jsem dlouho ze školy, v které by mě učili gramatiku a jak mi to v jednom kuse někdo nesouká do hlavy, zapomínám. Nevzpomněla jsem si totiž, jestli mám psát vánoce nebo Vánoce :D (osobně bych hlasovala pro velký V, ale myslím, že jsem využila takový maglajz - tý jo! word zná slovo "Maglajz" =))
P.S. A kdo řekne, že jsem  mimo charakter, tak se plete! Protože jinak to momentálně nezvládnu! :D

Christmas Time

17. prosince 2010 v 1:39 | Nel-ly
ch3
Hodně jednoduchý lay, ale co se dá dělat... Už se  to blíží a nedá se tomu vyhnout.

Vánoce. Čas, na který jsme se jako děti těšili celý rok. Čas, který dospělým způsobuje nemálo stresu, a přesto si ho užívají. Čas, kdy se sejde rodina, kdy se uctívají rodinné hodnoty, kdy neexistují sváry, zloba, nepřátelství, nenávist... Čas, který pro mě tohle vše znamenal a už neznamená. Čas, kdy i mé, řekla bych "dost dobré", sebeovládání padá a kdy se mě snaží popadnout deprese a už se nepustit. Čas, který pro mě tenhle rok znamená dobu, na kterou chci co nejdřív zapomenout, stejně jako na rok, během kterého jsem nic nedokázala a kdy se všechno "dosralo".

Dva rozhovory

2. prosince 2010 v 18:55 | Nel-ly |  Profil
Na Angiiných stránkách se před nějakou dobou objevil nápad na založení blogu věnovaného jen a jen povídkám o pobertech - v boji o to, aby po smazání blogů nezmizely naše oblíbené povídky a také proto, aby všichni autoři fanfiction dostali možnost se ukázat (třeba i ti, kteří až do teď blog neměli).
Blog byl založen a já si zažádala o členství :D a byla přijata. Přestože v poslední době se věnuji převážně povídkám z období HP (a to jak v psaní tak ve čtení), tak u pobertů jsem začínala a doufám, že s nimi ještě dlouho neskončím a kdyby se cokoliv stalo, budu ráda, když mé povídky zůstanou, alespoň na tomhle společném blogu... Protože jsem je přeci psala proto, aby si je někdo přečetl :). Máte-li zájem - přidejte se. Máte-li chuť čtěte a určitě stránku: www.generation-of-marauders.blog.cz podpořte, pro větší zviditelnění HP-fanfiction.
A já už vám teď přináším:
1. to, co jsem sama sesmolila, jako představení na novém blogu
2. s dovolením Polgary i můj rozhovor s ní, ze začátku tohoto týdne, který byl zveřejněn na stránkáích www.spisovatele.blog.cz :) a já tak dostala šanci zase o sobě něco říct bez toho, abych si musela vymýšlet otázky (protože to mi doopravdy nejde).
Btw. Konečně jsem se nechala taky zlákat a přidala fotku (ve strašné kvalitě a s odříznutými kamarády - mimochodem další z alba "Francie") :D za kterou se sama stydím, ale už se nedá nic dělat - je tam (dokud ji sama zase nesmažu). Částečný konec mé anonymity.
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA