Dáno osudem (15)

20. listopadu 2010 v 22:28 | Nel-ly |  Dáno osudem
Daphne
Ale tak co, proč čekat do zítřka? Stejně tu budu sedět celou noc, tak třeba bude někdo poblíž a přečte si to ještě dnes ;-) zanechá dlouuuhý komentář.... já se tak potřebuju usmívat nebo klidně rozčilovat (nenávidím statistiku! :D)
Sama nechápu, kde se to ve mě bere, ale já tak včera seděla, koukala a  ono to přišlo samo :) tak to tu máte a dokonce se zas vracím ke své normální délce (a věřím, že někteří - například. chillychilly :-P si z toho vezmou příklad)
Dalo by se říct, že se v ději vracíme trochu zpátky, přece jste si vážně nemysleli, že z večírku nevytřískám všechno, co se jen dá? =)
Kapitola je to tentokrát o něco delší a také první, jenž má věkové omezení. Takže tedy, jen 13+. Ano? (Vlastně nemám nejmenší tušení, kolik to má být, ale předpokládám, že nikdo mladší to stejně nečte ;-) a pokud vám vadí některé obraty z…řekněme: červené knihovny :D tak tuhle kapitolu můžete klidně vynechat, zas tak důležitá není, to jen já zas měla nutkání si trochu "užít" :D bože..to zas zní, tak po tomhle si to vážně nikdo nepřečte)


Když ji večer, v den vánočního večírku, Nathaniel Arrow vyzvedl ve Zmijozelské společenské místnosti, nepociťovala žádné nadšení a její chmurná se jen zvýšila, když si všimla vysokého blonďatého mladíka, jak se s nadšením v očích hrne k dívce v dlouhých tmavě modrých šatech.

Dalo jí práci, aby sprostě nezanadávala, když viděla svou sestru scházet po schodech. Astorie vypadala jedním slovem - úžasně. Elegantní modré šaty jen podtrhovaly její oblé křivky, dlouhé medově blonďaté vlasy se lehce leskly v krásném kontrastu s tmavou matnou látkou, jež jen zdůrazňovala pohled jejích očí barvy rozbouřeného oceánu.

Daphne byla jako vždy krásná. V černých úzkých šatech, briliantovým diadémem zasazeným v krátkých světlých vlasech a s perleťovým make-upem zvýrazňujícím blankytné oči nemohla vypadat jinak, než jako princezna, přesto se veškerá pozornost obracela na ni, na malou šedou myšku Greengrassovy rodiny, na její sestru.

Co všechno jí ještě vezme?

Astorie chodila do školy, o které Daphne od malička snila. Astorie měla volnost, kterou Daphne rodiče nikdy nedopřáli. Astorie získala chlapce Daphniných snů a teď… Teď získala dokonce i pozornost Zmijozelské koleje, jež vždy patřila jen jí, Daphne, zmijozelské krásce. A to ještě nebylo všechno.

Daphne šokovaně zamrkala, zprudka se nadechla a znovu se zaměřila na Astoriinu levou ruku. To přeci nemůže být pravda! Přece by. Přece… To.

"Ta malá mrcha," neuhlídala se Daphne a jen stěží potlačila slzy zuřivosti deroucí se jí z očí. Myslela si, že Astorie bude ze všech ta první, která bude chtít své zasnoubení s Dracem udržet v tajnosti, co nejdéle. Přesto dnes měla na ruce velký zásnubní prsten dědící se v Malfoyovic rodině už po celé generace. Určitě si ho chtěla pojistit!

"Co jsi říkala," otočil se na ni ten blbeček, její doprovod.

"Ale nic," zasmála se a bezmyšlenkovitě mávla rukou.

"Tak dobře," kývl Nathaniel a Daphne si v duchu povzdechla: Jak může být někdo takhle naivní?

"Půjdeme?" otočila se na černovlasého mladíka ve snaze zaměřit svoji pozornost jinam, než na levý prsteníček své mladší sestry.

"Jistě," nabídl jí galantně rámě a zářivě se na ni usmál, přičemž ukázal svůj bezchybný bělostný úsměv a Daphne si byla jistá, že za jejími zády několik dívek zasněně zasténalo. Ano, byl celkem hezký, vlastně… Byl velice hezký, to musela uznat snad každá dívka. Jenže nebyl Draco.

***

"Astorie dnes vypadá doopravdy překrásně," zašvitořila Pansy Parkinsonová a dívka stojící vedle ní se jen ušklíbla.

Říká to, jakoby to myslela doopravdy vážně a v duchu si přitom nadává, že si nevybrala jiné šaty. Mimochodem, tyhle jsou opravdu úděsné. Kam jsi dala vkus, Pansy? Počkat? Tys vlastně nikdy žádný neměla!

Uvažovala v duchu Daphne a při představě Pansyiných nadýchaných růžových šatů s asi miliardou volánků, které si vzala na vánoční ples v jejich čtvrtém ročníku, se div nerozesmála na hlas. To byl od její nejlepší kamarádky doopravdy velký krok vedle.

"Co se děje?" uslyšela těsně u ucha pištivý hlásek.

"Ale to nic."

"Vážně? Zdálo se mi, že se něčemu směješ," trvala si na svém černovláska a bezděčně si uhladila širokou sukni svých světle fialových šatů. Tentokrát její róba postrádala tu přehršel volánků a lesklých korálků, jako před dvěma lety, plně je však nahradily růžové mašličky, jež měla ověšené kolem výstřihu.

Žádný div, že ji nikdo nepozval a nakonec musela skoro na kolenou přemlouvat Zabiniho, podotkla v duchu Daphne, ale na hlas řekla jen: "Je to hezký večer, jen se rozhlížím po hostech. Věřila bys, že je tu i ta Potterova mudlovská šmejdka? Dokonce i blbeček Longbottom a malá Weasleyová, těžko uvěřit, že Křiklan byl před lety ředitelem Zmijozelské koleje. Věřím, že pořádat tenhle večírek profesor Snape, vypadal by seznam hostí úplně jinak."

"To jistě," ozvalo se jí pobaveně za zády a Daphne sebou bezděčně cukla. Nevšimla si, že se odpojil od svého doprovodu a zamířil přímo k nim a přitom celý večer pozorovala každý jeho pohyb, "ale pochybuju, že by Snape nějaký večírek vůbec pořádal."

"Nejspíš máš pravdu, Draco," otočila se s milým úsměvem na zmijozelského prince.

"Vypadáš doopravdy krásně, Daphne," přejel ji celou pohledem a ona měla, co dělat, aby se nezačervenala a nesklopila oči. Prudkému bušení srdce už zabránit nedokázala.

"Děkuji," vypravila ze sebe a děkovala všem bohům, známým i neznámým, že dokázala zachovat klidný tón.

"Kdes nechal svou krásnou snoubenku, Draco?" zašvitořila Pansy a Daphne najednou pojala silné nutkání jí něčím přetáhnout po hlavě, nejlépe něčím doopravdy těžkým a tvrdým.

"Šla si to tu prohlédnout sama," ani se na Pansy nepodíval a natáhl ruku směrem k Daphne. "Daph, můžu s tebou mluvit, ehm," kývnul hlavou k černovlásce, jež je se zájmem pozorovala, "o samotě?"

"Jistě," snažila se tvářit klidně, ale koutky jakoby se jí samy kroutily do nadšeného úsměvu.

Chytil ji za ruku a odvedl kousek stranou od ostatních.

"Daph," začal opatrně.

"Ano?" povzbudila ho. Nevěděla, co čekat, ale určitě to muselo být něco důležitého, když ji odvedl stranou a tváří se tak - kdyby ho neznala, řekla by, že je nervózní!

"Jsme přeci kamarádi, ne? Už hodně dlouho."

"Ti nejlepší, Draco."

"Víš, chtěl bych s tebou probrat něco - něco dost osobního a nevím - "

"Všechno co budeš chtít," přerušila ho a položila mu ruku na předloktí, "mě můžeš říct vždycky všechno, to přeci víš, ne?"

"Jistě," usmál se s úlevou, "víš, chtěl bych… Já a Astorie už jsme na tom konečně mnohem líp a já si říkal, že bychom mohli udělat další krok, víš přeci, co tím myslím, ne?"

"Samozřejmě," odpověděla dutě. Tak tohle nečekala. To s ní chtěl mluvit jenom o Astorii? Nezajímala ho ona sama? Ten kompliment, to jak ji chytil za ruku… Vše to bylo jen z čirého přátelství anebo jen proto, že byla Astoriinou sestrou? Měl ji vůbec kdy rád, považoval ji doopravdy za svou blízkou kamarádku nebo se s ní bavil, jen protože musel?

"Jenže ona je vždycky taková… Jak bych to řekl? Roztěkaná, když se k ní víc přiblížím. Já cítím, že jí moje doteky nevadí," pokračoval Draco zamyšleně, zatímco Daphne zarývala nehty hluboko do svých dlaní a přemáhala se, aby se hned tady na místě nerozkřičela. Tohle nechce poslouchat. Tohle nemůže poslouchat. NE! "Ale je tak křehká a jemná, nechci jí nijak ublížit, mám… Mám ji rád a strávíme spolu zbytek života, nechci, aby byla nešťastná. A - Co myslíš ty?"

"Já," zamrkala překvapeně. "Co si myslím?"

"No," zamyslela se, "napadlo mě, že bych mohl zkusit nějakou tu romantiku. Však víš, jak je to v knihách. Kytky, svíčky, třeba i večeře a tak," mávl neurčitě rukou a Daphne potlačila zoufalé zavytí. To snad nemyslí vážně. Draco Malfoy a kytky? On, který si vždy každou bral, jak se mu chtělo, se teď rozpakuje udělat první krok se svou vlastní snoubenkou? Proboha! Všichni byli přesvědčení, že si ji vzal už první den jejich zásnub. Jen Daphne věděla pravdu, poznala by na své sestře, že se stalo něco tak vážného.

"Můžeš to zkusit."

"Myslíš?" podíval se na ni a Daphne proti své vůli zahlédla rozjásané jiskřičky v jeho očích. Tohle nebylo normální. Tohle nebylo chování Draca Malfoye, jakého doposud znala. Co se to s ním, u Salazara, dělo?

"Určitě," pokusila se o křečovitý úsměv. "Jen do toho," se štěstím se bude zase bránit a to už jí snad neodpustíš.

"Díky," usmál se na ni a pak se naklonil a zlehka se rty dotkl její pravé tváře, "jsi kamarádka."

Ano, jistě, kamarádka.

***

"Daphne! Já to nechápu, co to do tebe vjelo?"

"Co myslíš?" zeptala se udýchaně a natáhla se k němu pro další polibek.

"No, za celou tu dobu, co spolu chodíme, jsem se tě skoro nemohl pořádně ani dotknout a teď děláš - tohle," vysoukal ze sebe, když se od něj na chvíli odtrhla, aby mu mohla bez problému vytáhnout košili z kalhoty. "Nestalo se na tom večírku něco? Určitě jsi v pořádku?"

"Proč? Ty to snad nechceš?" zeptala se a znovu do něj strčila. Její první cesta, hned jak společně s Nathanielem opustili večírek, mířila do sedmého patra k místu, kde se nacházela komnata Nejvyšší potřeby, jež se pro dnešní večer a Daphniny účely změnila na tmavou místnost s jediným kusem nábytku, velkou postelí s tmavě zelenými sametovými nebesy.

"Samozřejmě, že ano, ale -"

"Tak mlč a dělej," přerušila ho a mávnutím hůlky nechala zmizet veškeré své oblečení.

Konečně přestal protestovat, jak by tak mohl cokoliv říct, když před ním stála celá nahá a přestože se mírně třásla, on neměl šanci cokoliv poznat.

Chytil ji za ruku a přitáhl blíž k sobě, aby ji mohl něžně políbit na rty. Zavřela oči a nechala ho, aby se dotýkal jejího těla. Dlaněmi přejel od jejích tváří přes krk a lícní kosti až na ňadra, která začal jemně mačkat, zatímco si jazykem vynutil přístup do jejích pootevřených úst.

Po chvíli ji chytil kolem pasu, otočil a navedl k místu, kde tušila velkou postel, na níž ji jen několik vteřin na to jemně položil. Zacházel s ní tak opatrně, jako by byla nejkřehčí křišťálová váza a on ji nechtěl rozbít. Pomalu přejížděl rty po její tváři až k ušnímu lalůčku, jež jemně skousl a dál přes krk až k místu, mezi jejími klíčními kostmi, jež obkroužil jazykem.

Slastně vydechla, zvedla ruce a zabořila je do jeho skoro až platinově blonďatých vlasů a s pevně zavřenýma očima si užívala všechny ty dotyky, po nichž tolik dlouhých let toužila.

Jeho pravá ruka zůstala položená na jejím levém ňadru, zatímco druhá se zlehka dotkla kolene a pokračovala výš, přes vnitřní stranu stehen až do míst, kde se jí nikdy nikdo nedotýkal.

Zhluboka a trhaně se nadechla, když se jí poprvé dotknul a když vklínil koleno mezi její stehna, vyšla mu vstříc a začala pomalu roztahovat nohy, zatímco jeho ústa se znovu vrátila k její hrudi a střídavě s jeho druhou rukou se věnovala vrcholům jejích ňader.

Představovala si ty dlouhé štíhlé prsty, jak putují po jejím těle a dostávají se až hluboko do ní. Před očima viděla kštici těch nejkrásnějších blonďatých vlasů, jak se pohybuje nad jejím hrudníkem a představovala si plné rudnoucí rty, jež se jí vlhce dotýkají a prozkoumávají všechna zákoutí jejího těla. Byla v nebi.

Prsty jeho levé ruky najednou opustily její tělo a ona jen podrážděně zavrčela, než jí došlo, k čemu se chystá. Pevně ji chytil za bok a trochu nadzvedl, zatímco se loktem pravačky se zapřel kousek od její hlavy, aby na ni nenalehl celou svojí vahou a v tu chvíli Daphne ucítila tlak mezi svýma nohama.

Vší silou k sobě přitiskla víčka, horními zuby si sevřela dolní ret a pokusila se uvolnit.

"Neboj se, bude to bolet jen chvíli," zašeptal jí do ucha a ona vyděšeně do široka rozevřela oči.

"Co -?"

"Neboj se," zašeptal uklidňujícím hlasem Nathaniel Arrow a pak do ní jedním rychlým přírazem vnikl. "Miluji tě."

"Ach bože," vydechla, když ucítila, jak pronikl skrz jedinou překážku v jejím těle mnohem dál dovnitř.

"Za chvíli bude líp, bude se ti to líbit, slibuji… já -" šeptal černovlasých chlapec a palcem jí z tváře setřel slzu, jež se jako jediná dostala přes oční víčko.

"Buď zticha," vyrazila ze sebe Daphne a zavřela oči.
Už to chci mít za sebou.

Fyzická bolest, jež ji zaplavila ve chvíli, kdy přišla o panenství, se zdaleka nedala měřit s bolestí, jež zaplavila její srdce, když promluvil. Tohle nebyl Draco. Tohle nebyl chlapec, kterého milovala.

Daphne ze všech sil potlačila další slzy a se zavřenýma očima nehybně čekala, až to celé skončí. Mohla si za to sama. Za všechno si mohla sama, ale nedokázala najít jiný způsob, jak se vyrovnat s Dracovými plány na dnešní noc se svou snoubenkou.

Tohle bylo peklo na zemi, jehož bránu sama otevřela.

***

Druhý den ráno se dozvěděla, co všechno se stalo na večírku, potom co s Nathanielem zmizela do Komnaty nejvyšší potřeby. To, že se Draco s Astorií pohádali. To, že na něj Astorie křičela jako nějaká bláznivá hysterka a řekla mu, že ho nenávidí. To, že Draco nebyl schopen jí odporovat, nebo alespoň uklidnit svou snoubenku. To, že teď se spolu ani jeden nebaví. To, že právě udělala největší chybu svého života… A Daphne nemohla jinak, než za to všechno znovu obvinit svou mladší sestru. To ona přeci mohla za všechny její problémy.
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Co si myslíš o povídce "Dáno osudem"?

Skvělá!
Ujde.
Nic moc.

Komentáře

1 Liliane Evans Liliane Evans | Web | 20. listopadu 2010 v 22:37 | Reagovat

Krásna kapitola :):), tešim sa na pokračko :):)

2 Shiroa Shiroa | Web | 20. listopadu 2010 v 23:08 | Reagovat

wow.... :-D úžasná kapitola:-) Aby Draco žádal o rady... kytičky...:-D ok, on je asik vážně zamilovaný:-D :-D
Ale Daphne... čekala jsem od ní víc, než se jen vyspat s nějakým klukem:-D Doufám, že ukáže, co všechno v ní je a pořádně to ostatním nandá:-)

3 Maya Maya | 20. listopadu 2010 v 23:20 | Reagovat

Jooo, miluju tě, konečně další kapitolka! Daphne je...jak bych to jen řekla... pěkná káča. Tohle bych neudělala ani kdybych měla být do konce svého života panna. Ale konec konců, zhrzená láska dělá divy...
Zato Draco je naprosto úžasnej, romantik jeden :-) Vážně krásný, Nel-ly.
P.S.: Když jsi psala o omezení, myslela jsem, že to Draco si udobří Riu...tak jindy, no :-) A doufám, že brzy...

4 C.ind.ere.lla C.ind.ere.lla | Web | 20. listopadu 2010 v 23:42 | Reagovat

Tak se zdá, že ta zamilovanost bude vzájemná :D
Připouštím, že Daphne docela chápu. Vyspat se s někým z trucu sice není nejlepší, ale je to taky řešení. Doufám, že pokráčko bude zase co nejrychlejc.

5 Sokana Sokana | Web | 20. listopadu 2010 v 23:49 | Reagovat

Och, Daphne... Chudák dievča. Ale síce je jej situácia poľutovaniahodná a ja neviem ako by som sa s niečím takým vyrovnávala na jej mieste, ale toto yb som určite neurobila. Alebo by som si to potom aspoň do konca života neodpustila...
Ale Draco?? Aaach, sladký bol (: A neskutočne sladký (: Byť Riou a vypočuť si toto, dvakrát by som si rozmyslela, či by k nejakej hádke vôbec došlo. (:

6 Hope Hope | Web | 20. listopadu 2010 v 23:51 | Reagovat

chceš dlouhý komentář? tak dobře, snad se mi povede, protože ho budu psát během čtení =o) taky ti tím chci vynahradit, že jsem minulou kapitolu neokomentovala =o) snad to tímhle odčiním =o)

jejda, kde se v Daphne bere ta...ehm, já nevím jak to napsat...prostě bych nečekala, že si o Pansy bude myslet takové docela hnusné věci a strašně mě to mrzí...možná kdyby jí to řekla, než aby si to jenom myslela, tak to pro Pansy bude lepší...
možná to chtělo i varování, aby člověk při čtení nepil, protože já zrovna dopíjela čaj, kdy Draco začal o dalším kroku a málem jsem se utopila :-D řekla bych, že Daphne není ta nejlepší osobam se kterou by měl tohle probírat, ne? =o)
já být na Daphneině místě, tak uteču...
hádám, že se bránit nebude...to bude Daphne zase nepříjemná...
nemyslím si, že zlost nebo podobné pocity jsou tím nejlepším důvodem proto, aby se holka vyspala s klukem...tedy pro mě by určitě nebyly...
doufám, že si Daphne nepředstavuje Draca...pochybuju totiž, že by to dopadlo dobře...
vy jste se na mě dneska všichni spikli =o( první kamarádka napíše kapitolu s dokonalým popisem toho, jak se spolu dva vyspí na pláži a teď ty...já si čím dál tím víc připadám neschopně, protože já bych něco takového prostě napsat nedokázala...proto tě musím obdivovat =o)
Daphne mi bylo celkem i líto, když se teda probrala ze svých představ...
dobře, beru zpátky to, že je mi Daphne líto, když dokáže Astorii obviňovat ze svých problémů...

tak doufám, že tě tenhle komentář potěšil =o)

a mimochodem, film mám stáhnutý, ale teď váhám, jestli na něj koukat, protože jsem se domluvila s kamarádkou a v úterý na něj jedeme do Ostravy :-D ajá už se nemůžu dočkat :-D těším se SKORO víc než na Vánoce k taťkovi a to je co říct =o)

7 Nel-ly Nel-ly | Web | 21. listopadu 2010 v 0:10 | Reagovat

Shiroa: já věděla, že se tímhle dostanu tak trochu mimo charakter, ale já nemohla odolat :D
a  nandá? tss, a já čekala, že jí budeš spíš litovat

Maya: konečně?! tss :-P
Draco a Ria, hmm.. myslím, že někdo psal, že by to ztratilo to kouzlo a já tentokrát, snad poprvé, souhlasím :)

C.ind.ere.lla: vzájemná? njn, jenže to vidíme my, jenže oni? to jsou dva blbouni

Sokana: no konečně někdo! já myslela, že už jí nikdo nepolitujee :( nesmíte zapomínat, že je to vlastně hloupá malá holka, která vždycky chtěla jedno a to.. nikdy nedostala :)

Hope: UF! Děkuju, moc děkuju...tenhle rozbor mě moc potěšil :) vážně
ráda bych podotkla, že Daphne není zas tak "normální" jak by člověk čekal a její rozhodnutí vždy závisela na tom, co se předpokládá a stále to tak je... řekla bych, že si neumí představit život sama se sebou a já závislá - bohužel právě na Dracovi :), kterej je zas citlivej asi jako pařez (to zdědil po Ronovi :D)
psát červenou knihovnu? jooo, tak v tomhle začínám mít praxy, už párkrát jsem varovala,že přejdu rovnou na harlekýnky :D ale stejně s tím nikdy nejsem spokojená...

a k filmu...doporučuju: čekej čekej čekeeej :D tedy, líbit se ti to bude i tak, ale ta kvalita je příšerná na to, to vidět ppoprvý ;-) a kino je kino :D

Moc vám všem děkuju, nečekala jsem, že tu někoh splaším ještě kolem půlnoci  :D a moc mě to překvapilo - hezky překvapilo :)

8 Shiroa Shiroa | Web | 21. listopadu 2010 v 9:09 | Reagovat

[7]: jo, to taky... udělat něco takovýho... ale myslím to tím, že z ní bude pořádná mrcha (jaj, proč si takové věci přeju? :-D nechápu...)

9 ELin7 ELin7 | E-mail | Web | 21. listopadu 2010 v 9:33 | Reagovat

Tak spojení slov "Draco a romantika" mně teda luxusně pobavilo. Bylo mi Daphne trochu líto, že s ní chtěl mluvit jen kvůli Astorii ale na druhou stranu mi přijde nefér, že ji Daphne pořád jenom obviňuje. Ani jednou za celou povídku se ani nepokusila pochopit to ze sestřiny strany. Je to smůla, že si ji Draco nevybral, ale to se nemůže alespoń jednou v životě zachovat jako dobrý člověk a dobrá sestra a zkusit to řešit nějakou diplomatickou formou? No dobře, já vím, že většina lidí by se asi zachovala jako Daphne :-D. Chudák Draco, takhle plánovat hezký večer a najednou se to všechno zvrtne. Ovšem je pravda, že Astorie si jeden takový výbuch zasloužila vždyť se jí vlastně úplně od základů změnil život atd...jenom to zkrátka mělo přijít dřív a ve vhodnějšíchvíli :-(.
No každopádně úžasné jako vždy a navíc brzy přidané-takse mi to líbí! Doufám, že pokračování se objeví brzy :-D

10 Neriah Neriah | Web | 21. listopadu 2010 v 11:28 | Reagovat

Docela mě překvapilo, že chtěl Draco od Daphne radu, každopádně mě to potěšilo - ne to, že chtěl radu zrovna od Daphne, ale že Astorii nechce ublížit a že ji vážně miluje... Vážně mám v tvém podání Draca ráda. :-) Jinak jsi opět úžasně vystihla Daphniny pocity zklamání a nikdo si ničeho nevšiml...
A je pitomá, když si myslela, že když se vyspí s jiným klukem, tu bolest to zmírní, ale já čekala, že třeba vykřikne Dracovo jméno nebo tak něco, škoda no. :-D Jsem hrozně zvědavá, jak to bude pokračovat, co si na ně ještě vymyslíš. :-D A věřím, že nezklameš. :-)

11 C.ind.ere.lla C.ind.ere.lla | Web | 21. listopadu 2010 v 12:15 | Reagovat

[7]: o tom to je, ne? že na to musej přijít :D

12 Nel-ly Nel-ly | Web | 21. listopadu 2010 v 12:20 | Reagovat

ELin7: no jo, já vím, ale tak on taky musí vědět, že něco takovýho existuje, ne? :) a vůbec Draco a city, už zní samo o sobě divně, uvidíme, jak se s tím chudinka vypořádá...

Neriah: njn, tak přeci jen je to její sestra a kdo může tušit, že reaguje takhle? :) a pitomá? no ano :) nešťastná láska dělá divy... děkuji

C.ind.ere.lla: kdyby to bylo tak jednoduchý, tak se vůbec nic nemusí psát ;-)

13 chillychilly chillychilly | Web | 21. listopadu 2010 v 14:38 | Reagovat

Ale ne, představa Draca, jak někomu nese kytičky a tak, no, to mě dost rozesmálo :D
Tak je pravda, že tahle kapitola byla asi delší než všechny "kapitoly" mé povídky dohromady :-D
Je to zvláštní, ale docela Daphne chápu, na druhou stranu, jemi líto toho, že ze všeho Astorii obivňuje. Jenže ona Astorie má opravdu všechno, po čem ona toužila, talže je to asi docela dost těžké.
A Draco má teda taky taktu jako pařez(nemohla jsem najít to správné přirovnání a vzpomněla si na Rona, no, v tomhle jsou si krásně podobní :D ), bavit se o takových věcech zrovna s Daphne, no je to normální? Chudák holka...
Ale chudák holka, když se s někým natruc vyspí a ještě zažije takové zklamání, alespoň líbit by se jí to mohlo, na druhou stranu, komu se to popvé líbilo, že?

14 Nel-ly Nel-ly | Web | 21. listopadu 2010 v 15:19 | Reagovat

chillychilly: včera jsem někomu v komentáři odpovídala.. že Draco je jak pařez a že to zdědil po Ronovi! :D
líbilo nelíbilo...myslím, že klidně může, tedy alespoň nějaký části, jenže to by si to nesměla tak připouštět...láska je sice krásná věc, ale když je pokřivená, dělá divy :) kdoví, co si na nás ještě Daph připraví... děkuju :)

15 Lulu Lulu | 21. listopadu 2010 v 16:06 | Reagovat

Nádhera!

16 Daine Daine | Web | 21. listopadu 2010 v 16:15 | Reagovat

uuužasnee....konečne som sa dostala až sem a čaká ma toto ...asi som masochysta ale páčilo sa mi to utpenie, bolesť a všetko ...to bude asi tou mojou momentálnou náladou..už sa neviem dočkať ako sa to bude vyvýjať..:)

17 Nel-ly Nel-ly | Web | 21. listopadu 2010 v 16:23 | Reagovat

Lulu: moc děkuju

Daine: tak konečně to někdo ocenil :D trpitelské kapitoly se tak krásně píšou, o čem by člověk psal, kdyby všichni byli spokojení a šťastní? :) moc děkuju

18 Guenon Guenon | E-mail | Web | 21. listopadu 2010 v 16:42 | Reagovat

Ach! jéééé:D:D
(víc jsem ze sebe hezkou chvíli nedostala)
Romantický Draco mi na tvář přilepil pubertální úcul:D Byl ták sladkej:D Představa jeho s kytkou je úžasná. Alespoň si mám o čem nechat zdát... i když nevím, myslím, že tak jednoduché to ještě nebude:D
A Daphne... Daphne mi udělala radost. Tedy, neber to špatně, já vím, udělala pitomost - ale byla člověkem jako nikdy, a mě si tím získala :)
Moc se ti to povedlo, další části se nemůžu dočkat :)

19 lucrecia lucrecia | Web | 21. listopadu 2010 v 16:59 | Reagovat

Draco je pěkný blbec. Takhle se k Daphne zachovat bylo od něj pěkně necitelné. Ale tak co bys čekala od chlapů. A Daphne přišla o své panenství. Já bych to neviděla tak hrozně, protože poprvé je vždy s každým novým klukem. A aspoň se z ní nestane zatrpklá stará panna.

20 C.ind.ere.lla C.ind.ere.lla | Web | 21. listopadu 2010 v 20:51 | Reagovat

[12]: právě že proto se psát musí, to je na zamilovanejch knížkách vždycky to nejhezčí, a já miluju zamilovaný romány a záporný postavy :D

21 Dorea Dorea | Web | 21. listopadu 2010 v 21:14 | Reagovat

merline, ty jsi nějaká rychlá! 8-O
no co se toho charakteru týče, tak Draco tu možná byl trochu jiný, jenže ukázala nám ho Rowla v zamilované roli? neukázala, takže těžko říct, jak by se zachoval, potom je tu samozřejmě otázka, jestli Draco Astorii opravdu miluje, nebo je to jen ,,pubertální,, láska? no to by si měl uvědmonit, ale ono je na to jaksi už pozdě...
musím říct, že mi při čtení této kapitoly bylo smutno, chuděra Daphne :-( to bylo vážně takové melancholické a nevím jak to nazvat, ale vážně je to k zamyšlení, doufám, že teď bude nějaká ta veselejší kapitola a ne takhle pochmurná ;-)
každopádně se na pokračování moc těším :-)

22 Awi Awi | Web | 21. listopadu 2010 v 21:14 | Reagovat

Daphne je pěkná káča hele :D Ale zato Draco a takový romantik? Bože můj, to je sexy :DD

23 kami kami | Web | 21. listopadu 2010 v 21:37 | Reagovat

Ono to asi nebolo z mojej odpovede na tvoj komentár úplne jasné, ale mňa vážne naštvalo, že si myslíš, že prestanem chodiť na obľúbené blogy, keď nebudem písať, tak idem dokomentovať čo sa dá. :-) (Komentujem po odsekoch, priamu reč skôr spájam do väčších celkov, hádam to pochopíš.)

Prvá vec, ktorá mi hneď na začiatku prišla na myseľ bola: stužková! :D (Že aj vy máte stužkovú slávnosť?)
Tie šaty si predstavujem pekné, myslím, že tmavomodrá je správna farba.
Tak určite všetka pozornosť nie. Ja sa napríklad upriamujem na ňu. (Keď je to z jej pohľadu, tak ani inak byť nemôže, že? :D)
Draco nie je všetko.
Žeby to boli zase až také úžasné veci? Neboj Daphne to sa spraví.
A... juj! Nepríjemné...
Len nech si ponadáva, to pomôže.
„ten blbeček“ pri tom som sa musela smiať. Vážne milé. :D
Som naozaj zvedavá, kedy jej ten Draco vyletí z hlavy. Podľa mňa by už bolo na čase.
Daphne je na Pansy hnusná!
A autorka poviedky tiež. :-P
Ja si tie mašle nedokážem predstaviť. To sa jednoducho nedá. :-)
Nó... neviem či myšlienka: „...pořádat tenhle večírek profesor Snape…“ je správna. :D A podľa mňa je Zabini fajn, nechápem, čo proti nemu má.
Jé! Draco mi berie slová z úst, to je super. Sme na rovnakej duchovnej vlne. :D
Údery srdca nevidí, takže to jej prekážať nemusí.
Čo chce od nej? Dúfam, že to nebude nejaká hovadina, keď už, tak to musí byť niečo poriadne. Nejaké povyrazenie pred svadbou, napríklad. :-D Ale ja viem, čo to bude. Merlin, prečo? :D *kami si trieska hlavu o posteľ a veľmi ju to nebolí* :D Draco to tým rozhovorom čím ďalej tým viac zabíja. Poprípade ho zabije Daphne. :-D A áno... teraz to zabil. :D
:D Daphne do toho! Len ho zase neudus. :-D Chudák chlapec, v šoku. Ale konečne ideme na tie zaujímavejšie časti... takže rovno nahá? No... myslím, že pri chlapovi urobila veľmi zlý ťah. Sama je vo veľmi zlom psychickom rozpoložení... jaj! Jaj!
Ale mám taký pocit, že toto by chcelo už 15+, či ja mám čo hovoriť, že? :-P :-D
A ešte otázka. Čo všetci máte s tými kľúčnymi kosťami? Nezdá sa mi, že by to bolo nejaké citlivé miesto. Vážne. :-)
(Teraz by som mala komentovať, ale nejako sa mi nedá od toho textu odrhnúť, budem pokračovať o chvíľu. :D)
Ale ešte musím napísať, že mi bolo hneď jasné, že si predstavuje Draca. Som zvedavá, či sa na konci toho všetkého nepreriekne, ak sa k tomu dostanú. Má predsa ešte možnosť hodiť spiatočku.
Fú! Téda! Ale som rada, že ju to bolelo, konečne normálny priebeh, žiadna idealizácia. Ale on je milý! Nech je s ním, veď je zlatý! :-)
A konečne precitla zo svojej rozprávky. Smutné. :-(
A je koniec. Teraz je na čase, aby si sa zase venovala tým dvom. Veď len na to čakám.

Vďaka za poviedku. :-)

24 Nel-ly Nel-ly | Web | 21. listopadu 2010 v 21:55 | Reagovat

Guenon:pubertální úcul? :D máš na to patent, bože to je zas spojení
jsem ráda, že se ti Daphne líbila, když ona doopravdy není ledová královna - jen na to dlouho cvičila :) a Draco? no comment :D uvidíte

lucrecia: nesuď ho chudinku! :( vždyť on nic neví.. a Daphne? myslím, že svým způsobem to může být příjemné, ale... když láska dělá s člověkem divy, a co pak s někým jako je Daph? :)

[20]: tak to jsem ráda, protože tý romantiky si užiješ až dost :-P

Dorea: jojo, světlá chvilka = učení :D aaach, až to začnu brát doopravdy vážně, tak mě tu neuvidíte, to slibuju!
charakter, ano, to byla ta diskutabilní chvíle, jenže copak jsem mohla odolat? sladkej je a já ho chci ještě sladčího :) však on ještě ukáže, co umí
Jak už jsem kdysi řekla, Daphne patří mezi hlavní postavy a já ji nechutně ignorovala, vždyť ona si pozornost zaslouží, i když toho štěstí jí zatím moc nepotkalo :) vynasnažím se

Awi: njn, káči mi jdou ze všeho nejlíp :D kdo někdy není? :)
přiznávám, že scénu s "kytkama" jsem psala kvůli sobě, abych si mohla zaslintat :D

25 Nel-ly Nel-ly | Web | 21. listopadu 2010 v 22:03 | Reagovat

Kami: ufff! tohle musím nejdřív pobrat :)

Za prvé: já to nemyslela tak, že se úplně odsekneš! jen, že se ti už asi nebude moc chtít a třeba se i na nějakou dobu ztratíš...a já tě tu v koutku opláču :(

ehm. Stužková? (jakože maturitní ples se šerpama? stužkování jsme neměli :))
Sama Rowlingová přiznala, že Pansy neměla ráda!!! :D zaslouží si to (i když zatím nebyl důvod)

A áno... teraz to zabil. - tak tohle jsem tam měla napsat rovnou a bylo by po příběhu :-P

na fanu je to dokonce jen 12 (15 se s násilým a sprostotama :D), stejně dneska už v deseti tímhle nikoho nepřekvapíš
a klíční kosti? si to někdy zkus na vlastní kůži a uvidíš ;-) :-D
Nat je moje malá Garry Sue, jen a jen moje :) a o bolesti...ehm, no když je to "krásné až srdce plesá" tak je to romantika za hrob, ale kde je pravda, že? (minimálně příjemné to určitě není a sem by se to už tuplem nehodilo :D)

Děkuji za rozbor ;-) něco takového bych potřebovala i v případě Astorie :D hezky to vidět z pohledu někoho jiného, že směřuju správný způsobem (protože u Daphne se mi to zatím víceméně daří, i když k ní nemáté tolik lítosti, co bych si představovala :-D)

26 kami kami | 21. listopadu 2010 v 22:15 | Reagovat

[25]: Vy ste nemali stužkovú? Bóže, ani ja nechcem. :-(
A ja sa nikam nestrácam. Nepotrebujem ani najmenšiu pauzu od vás, iba od seba. :D Rada čítam poviedky a teraz budem mať aj viacej času. Plus, mínus. :-)
A nemáš začo. Rada som potešila. :-)

27 pavel pavel | Web | 22. listopadu 2010 v 1:56 | Reagovat

a bolí to vůbec, když se každá na to těší? :-D ale proti porodu je to určitě prkotina. nebo ne? :-P

28 Nel-ly Nel-ly | Web | 22. listopadu 2010 v 2:05 | Reagovat

[27]: :D tak o porodu doopravdy nemůžu soudit (naštěstí!)
a že těší? no, to taky soudit nemůžu, osobně bych řekla spíš na to...ehm...další ;-)

29 Misha Misha | E-mail | 22. listopadu 2010 v 6:14 | Reagovat

Kraaasna kapitolka, doufam ze se zase brzy usmiri:-))) je to takovy hezky parecek :-D
Jinak s tou Ajinou - ja totiz studuju Anglistiku vis, tam mame v ajine vsechno - hodiny, piseme v ni eseje, cteme vsechnu literaturu atd..takze pro me je to zaklad vseho:-D
jo a ten FB - muzes me najit podle mailu treba, vyplnila sem ti ho tu nahore :-P

30 Nel-ly Nel-ly | Web | 22. listopadu 2010 v 11:42 | Reagovat

Misha: děkuji :) no, myslím, že si s nimi ještě trochu pohraju...ale jen málo ;-)

Anglistika - no, tím se to vysvětluje, spolužačka ze základky přešla na takovýhle gympl :) já bych se tam asi zbláznila, ale musí být úžasný umět nějakej jazyk doopravdy pořádně...když uvážim moje konverzace v ájině? fííí...díky bohu, že většinou je po ruce nějakej alkohol :D jinak bych nic dobrovolně nežblebtla

31 Dorea Dorea | Web | 22. listopadu 2010 v 14:23 | Reagovat

Nel-ly: no škola, k tomu se nebudu ani vyjadřovat...no jo tak sladkýho Dráčka já taky můžu, to se můžeš těšit na ten můj další slash, to ti bude taková slaďárna, až to pěkné nebude ;-)
tak na další Daphne se těším:) :-)

32 Jenny Jenny | Web | 22. listopadu 2010 v 14:23 | Reagovat

Takže :
Daphne (jesi to píšu dobře..:D) je káča že chtěla přijít o panenství jenom kvůli tomu že Draco to chce s Riou(jestli jsem to dobře pochopila)
Ale právě v tom byla kapitola úžasně zajímavá.
PS:Týý brd´o já bych nedokázala takto všechno napsat do detailů.. :-D

33 Nel-ly Nel-ly | 22. listopadu 2010 v 21:45 | Reagovat

Dorea: nene, já už dneska taky ne... z jedný seminárky jsem se vymotala (a nakonec nebudu mluvit před patnácti lidma, ale padesáti :D) a zápočet? uff, to nechci vidět
hááá slaďárny, ty já ráda :D bude konečně těhotnej i harry? O:)

Jenny: píšeš :) no, myslím, že Draco už má svých zkušeností víc než dost, ale trefila jsi to a děkuju :) ono, kdyby nešlo na postavy čas od času zanadávat, tak to pak není legrace :-D
dřív jsem si taky myslela, že toho nebudu schopná, ale vzhledem k tomu, kolik jsem četla povídek, jsem se už dost osmělila a když si nekladeš meze, jde to samo ;-)

34 Barunka Charlotte LaRose Barunka Charlotte LaRose | Web | 23. listopadu 2010 v 16:40 | Reagovat

Daphné je normálně závislá mrcha. Teď jsem na to přišla. A taky je ukvapená, takhle řešit situace. Pokud tohle všechno byl tvůj prvotní záměr, tak jsi ho vystihla absolutně dokonale.
A Draco? Zírala jsem s otevřenou pusou. Takové chování bych zrovna od něj absolutně nečekala. Ze začátku bych to přisoudila zamilovanosti, ale nejsem si jistá, že je toho schopen.
Šíleně mě pobavilo "ten blbeček, její doprovod." A u věty "Jsme přeci kamarádi, ne?" jsem umírala smíchy.
Daphné by měla přestat házet vinu na všechny kolem sebe, to bych jí poradila :-)
Jsem se zase nějak rozepsala a to jsem zcela původně chtěla jen říct: NÁDHERA! Úchvatné, jsi úchvatná vypravěčka a umíš úžasně vytvořit a popsat pocity postav :-)

35 therysek-diary therysek-diary | Web | 24. listopadu 2010 v 17:08 | Reagovat

Tý jo, takových komentů, nemohla jsem se dostat ke konci! No, nejdřív jsem si taky myslela, že se Draco udobří s Astorií, ale na to si asi budeme muset ještě počkat. Hodně mě překvapila ta první část. Draco chystal kytičky? Wow, tak to už zní vážně trhle. Že by se fakt zamiloval?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA