Listopad 2010

Denní hlídka - Sergej Lukjaněnko

29. listopadu 2010 v 21:38 | Nel-ly |  Fantasy (urban fantasy)
kniha Denní hlídka Tématem týdne je "Má oblíbená kniha" a já bych řekla, že by bylo vrcholně… ani si neumím představit to přídavné jméno k tomu, kdybych něco nenapsala. O Harrym to nebude (to už tu "párkrát" bylo), Meč pravdy už taky a… Vůbec, tohle je mým tématem více než často, přesto zrovna teď mám vhodné dílko.
Konečně jsem se dostala k druhému dílu trilogie o
"Hlídkách" a přelouskala ho během čtyř dní - a mezitím stihla sepsat a naučit se seminárku do školy, zajet na chatu, navštívit vánoční trhy (dobře, to až dnes, ale počítá se to :D) a musela jen vynechat pár hodin spánku - nějak jsem se nemohla odtrhnout do půl pátý ráno a ejhle… Pak jsem vstávala v osm a ještě se snažila učit do školy, no - byla to sranda =) ale teď už k tématu:


18. Kapitola - A pak přišel konec

26. listopadu 2010 v 18:17 | Nel-ly
Tajemství srdce 1
Jednou, jednoho krásného dne tuhle povídku přepíšu. A v rychlém sledu za sebou upravím tak, jak jsem si ji představovala - což mi bohužel přestalo vycházet ve chvíli, kdy na sebe kapitoly přestaly navazovat v tom správném spádu.
A až se to stane, až ji začnu přepisovat a upravovat, tak se ozvu a pak... až pak budu moct řííct, že ji mám ráda, protože pro tuhle chvíli (a své pomalé a naprosto debilní a klišoidní finišování) už s tím nic neudělám a můžu jen říct, že přesně od 13. kapitoly - zveřejněné v červnu a 14. zveřejněné až v srpnu - pak už to šlo doopravdy ***
Tak tedy, mí drazí, jak už jse řekla, finišujeme...

Sadness blue lay - nastaven

24. listopadu 2010 v 21:48 | Nel-ly
blue sadness 2
Možná si pár z vás všimlo, že můj milovaný blog prošel další drastickou změnou... Ano, ano, Harry už je tabu (prozatím) a já došla k názoru, že obrázek, jenž byl základem pro tento i posledně vytvořený lay (předchozí článek) se mi jednoduše líbí a chci ho...

První vločka

22. listopadu 2010 v 12:38 | Nel-ly |  Jednorázovky
blue eye
Ehm... A tak začala básnit. Ne vážně, tohle berte jako takovou blbůstku a vůbec, historicky první (a s velkou pravděpodobností i poslední) Nel-lyin pokus o "poezii".
Včera asi ve tři ráno, jsem tak seděla u počítače a dívala se na seminárku do školy, která potřebovala dodělat (ještě s tím, že jsem se měla konečně naučit tu statistiku) a napadla mě tahle šílenost, jaksi sama od sebe :D a tak jsem psala a psala....

Básník ze mě nebude. Básně celkově nechápu a tohle je - první rýmovačka, hodná tak desetiletéh dítěte, ale kdysi mi bylo řečeno, ať sem strkám všechny svoje pokusy, že tím se trochu okopu (člověk by řekl, že po roku už "okopaná" jsem :D) a tak jsem poslechla... Mějte slitování pro tenhůe můj první mini pokus :))
P.S. ještě bych poodotkla, že rýmovačka obsahuje takzvaný "bordel-rým", to už si přeberte, jak chcete ;-)

Z šedavého nebe k zemi,
snášela se vločka bez odezvi.
K suché chladné zemi z nebe,
padala první vločka směle.


Dáno osudem (15)

20. listopadu 2010 v 22:28 | Nel-ly |  Dáno osudem
Daphne
Ale tak co, proč čekat do zítřka? Stejně tu budu sedět celou noc, tak třeba bude někdo poblíž a přečte si to ještě dnes ;-) zanechá dlouuuhý komentář.... já se tak potřebuju usmívat nebo klidně rozčilovat (nenávidím statistiku! :D)
Sama nechápu, kde se to ve mě bere, ale já tak včera seděla, koukala a  ono to přišlo samo :) tak to tu máte a dokonce se zas vracím ke své normální délce (a věřím, že někteří - například. chillychilly :-P si z toho vezmou příklad)
Dalo by se říct, že se v ději vracíme trochu zpátky, přece jste si vážně nemysleli, že z večírku nevytřískám všechno, co se jen dá? =)
Kapitola je to tentokrát o něco delší a také první, jenž má věkové omezení. Takže tedy, jen 13+. Ano? (Vlastně nemám nejmenší tušení, kolik to má být, ale předpokládám, že nikdo mladší to stejně nečte ;-) a pokud vám vadí některé obraty z…řekněme: červené knihovny :D tak tuhle kapitolu můžete klidně vynechat, zas tak důležitá není, to jen já zas měla nutkání si trochu "užít" :D bože..to zas zní, tak po tomhle si to vážně nikdo nepřečte)

Dosud neznámý Pattison, severská modelka, anime ve filmu aneb Tři zajímavé, avšak nepříliš známé fantasy filmy

20. listopadu 2010 v 18:33 | Nel-ly |  Movies, Series,...
Tak jsem se připravila, vzala do ruky papíry a připravila se, že se začnu učit, ale jak už to tak u mě bývá, nejsem schopná se k tomu dokopat, dokud už není příliš pozdě. A tak jsem si "na chvílI" sedla k počítači a řekla si, že alespoň dopíšu kapitolu k Dáno osudem, s kterou jsem začala včera v noci (a už je hotová a čeká, jak dlouho ji vydržím "skrývat") a rozhodla jsem se, že si k tomu pustím nějaký film - nakonec z toho byly tři filmy a já se při sledování druhého dílu toho, který už mám dávno stáhnutý v počítači, rozhodla sepsat malý "recenzovitý" článek a pak se konečně vrhnout na tu statistiku :(


Dáno osudem (14)

19. listopadu 2010 v 17:23 | Nel-ly |  Dáno osudem
astorie 02
Trochu kratší kapitola, než na co jste zvyklí, ale co se dá dělat :) Každopádně jsem trochu změnila směr svého "povídání" a rozhodla se zrychlit, ale jen maličko, myslím, že kapitol vás čeká ještě dost a dost :D tomu se už asi nevyhnu...
Doufám, že si pamatujete, kde jsme přestali, protože jak už jsem slibovala, večírek pokračuje (musím z toho přeci vytěžit, co se dá), ale pro mě velice nečekaným způsobem (představovala jsem si to totiž úplně, ale úplně jinak :D jenže tohle se napsalo jaksi samo a já jsem nakonec spokojená, není důvod prodlužovat děj, i tak nás s našimi hrdiny čeká minimálně dalších pár měsíců...)
A nezapomeňte, že se spokojeně usmívám vždy, když vidím, že přibyl komentář (od čtenáře! :D) a vy máte rádi můj úsměv ;-) i když ho nevidíte...
(P.S. nemám času nazbyt a právě jsem dopsala -a tím porušuju pravidla pro povídkáře, zase!- a tak je kapitola neopravená, tak prosím přivřete oči nad chybami ;-) pak se na to ještě mrknu "chacha")

Harry Potter a Relikvie smrti... první dojmy

18. listopadu 2010 v 3:59 | Nel-ly |  Movies, Series,...
HP1
Věřte mi, nehodlám spoilerovat ono...vlastně není vůbec co. V tuhle chvíli, po dvou a půl hodině strávené v kině, rychlému rozboru s kamarády, cestě domů a sprše nejsem schopná filmu vytknout nic víc, než příšerný nový dabing Rubeuse Hagrida (proč? proč jen tohle udělali?), ale i ten se dá přežít a po něm...

Po něm nastane ráj pro potterovské knižní fanatiky :), protože film "Relikvie smrti část 1." se tak nechutně drží scénáře knihy, že jsem vždy dopředu přesně věděla, co se stane a nemůžu si pomoct... Mě to moc a moc vyhovovalo.

Harry Potter a Relikvie smrti - zbývá necelých osm hodin :D

17. listopadu 2010 v 16:06 | Nel-ly
HP7

"Ano, ano, asi nejsem úplně normální," odpovídám a v duchu se ďábelsky směji. Kdo je normální? Dospělá dívka, která tu celý den běhá, pokukuje po harrym potterovi "jedna" a nadšeně básní o půlnoční premieře filmu, na kterých chodí už takových deset let do kina?


Škola noci 1: Označená

17. listopadu 2010 v 10:00 | Nel-ly |  Young Adult (fantasy, sci-fi, atd.)
http://www.legie.info/images/kniha-small/1/11412-2497.jpgPřestože jsem si vědoma "věkového" okruhu lidé zde se pohybujících a zcela jistě vím, že se najdou i ti, kteří můj názor odsoudí, beze strachu či pochyb vám předkládám svou recenzi na knihu, jíž jsem dokázala přečíst během dvou dní cestování v mhd a jednoho večera u filmu a jež je určena lidi mnohem nižšího věku než je můj :)

acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA