Dáno osudem (7)

3. října 2010 v 12:26 | Nel-ly |  Dáno osudem
astorie 02
Tram ta da dam… Chtěla bych dopisovat jiné povídky, opravdu chtěla, ale teď jsem nějak zakotvila u téhle a vůbec, ale vůbec nemám náladu na Poberty, což je zvláštní, já vím, ale Draco je Draco a to prostě musíte pochopit. (pro pány (slečny) kritky - šest stránek, přes ně se nedostanu ani kdybych chtěla, což nechci, protože mi moje délka moc a moc vyhovuje :D)


"Krucinál," zaklela a dřepla si, aby sesbírala knihy, které se jí před chvílí rozsypaly z náručí, když vtom se samy od sebe vznesly a ve stále ve vzduchu se začaly skládat do úhledného komínku.

"Nebylo by to takhle jednodušší?" ozval se kousek nad její hlavou povědomý, posměšný hlas.

"Díky," zvedla se pomalu, a co nejdůstojněji na nohy, a pohlédla Liamovi do očí. Bylo až k nevíře, že tenhle mladíček, byl skoro stejně vysoký jako ona a co víc, očividně mnohem schopnější s hůlkou v ruce. "Co se stalo, že mi pomáháš?"

Astorie se doopravdy snažila, aby to neznělo ironicky a především ne zoufala, hořkosti už se však nevyhnula. Během jediného týdne, který v Bradavicích strávila, si stačila uvědomit, že jí nikdo ve Zmijozelu s ničím nepomůže, že tu nikdo nepomáhá nikomu a spíš se ho snaží potopit, co nejhloub to jde. Nebylo to prostředí, ve kterém by se sama vyžívala, ale rozhodla se… Musela nést následky.

"Vážně by mě zajímalo," pokračoval Liam nevšímaje si její reakce, "jak se někdo jako ty," zdůraznil poslední slovo s takovou vervou, že se Astorie chtě nechtě začervenala, "mohl dostat do Zmijozelu. Nejde mi to na mozek a to přestože si Greengrassová, což je další divná věc."

"Proč by to mělo být nějak zvláštní?"

"No," protáhl a na chvíli se zamyslel. Astorie se málem neuhlídala, aby si hlasitě nepovzdechla. Už si všimla, že se sem nehodí, ale aby si toho tahle brzy všimnul i někdo jiný? To, to všechno dělá jen mnohem těžší - pro ni. "Jsi usměvavá, jemná, komunikativní, společenská," prohlásil a dívka by se na něj snad i mile usmála a poděkovala, kdyby nepokračoval dál, "ale zároveň taková zakřiknutá, nepozorná, roztržitá, důvěřivá a naprosto nedůvtipná, ale za to otevřená, se srdcem na dlani. Nevím, kam bych tě být kloboukem zařadil, ale do Zmijozelu by to určitě nebylo, i přes tvoje jméno.

Zhluboka se nadechla a jak jen mohla, snažila se udržet chladnout tvář, což jí, přesně podle jeho popisu, nejspíš vůbec nevyšlo, protože jen chvíli na to, se na ni Liam výmluvně ušklíbl.

Měl pravdu, ve všem měl pravdu. Nehodila se sem. Byla "jiná" a moc dobře to věděla, přestože s tím nedokázala nic udělat. Ráda se usmívala, i když během tohohle týdne neměla moc příležitostí a i jejich počet se měl zjevně dál snižovat. Ráda trávila čas ve společnosti, nesnášela samotu a moc ráda si povídala… Další, co jí nejspíš v téhle koleji mělo být upřeno. Všechny její vlastnosti, ať přirozené nebo převzaté z Krásnohůlské výchovy, se sem vůbec nehodily a stavěly ji na jiný břeh, než její spolužáky.

"Jak to myslíš: Přes moje jméno? Co je na něm špatného?" pokusila se ignorovat výčet svých charakterových vlastností, které z nějakého důvodu považovali všichni zmijozelští za špatné.

"Jsi Greengrassová," odpověděl stručně, jakoby jí říkal, že Slunce vychází každý den na východě.

Nechápavě se zamračila a už se chystala nějak protestovat, když ji Liam přerušil.

"Greengrassová," zopakoval pomalu. "Čistokrevná, zmijozelská, vážená,… Říká se, že se vaše rodina má dokonce spojit s Malfoyovými, takže brzy i bohatá. Máš být - já nevím… Dokonalá, přinejmenším," znovu se na ni výsměšně zašklebil.

"Každý má nějaké chyby," zaprotestovala Astorie potichu, spíš sama k sobě, než k němu a představila si svoji sestru.

Daphne byla hvězda. Ve Zmijozelu nebyl nikdo, kdo by si jí nevážil, dokonce i učitelé na ni v jednom kuse pěli chválu a překvapeně zírali na Astorii, když něco udělala špatně nebo nepochopila zadání. Každý předpokládal, že bude mladší kopií Daphne, každý předpokládal, že bude ´dokonalá´.

"Jistě," odtušil zamyšleně Liam a pak na ni pohlédl s novým zájmem. "Proč si vlastně přestoupila do Bradavic? Chodila jsi do Krásnohůlek, ne?" znovu ji překvapilo, kolik toho o ní ví. "Muselo ti tam být mnohem lépe než tady a tvoji rodiče by si neudělali takovou ostudu," prohlásil nakonec bez mrknutí oka. Zdálo se, že on do Zmijozelu zapadá se vším všudy, dokonce i s tou jejich arogancí a ostrým, zraňujícím jazykem. To měl s Dracem, Malfoyovými a i s jejími rodiči společné.

"Bylo mi tam líp," souhlasila potichu a pokračovala v cestě. Tak ráda by se ho zbavila, chtěla utéct od jeho
přímých otázek a přesných dohadů, jenže… On byl jediný, kdo se s ní bavil. Za celý den nemluvila s nikým jiným a to celé dopoledne strávila ve společenské místnosti, která se jen hemžila studenty. "Ale rodiče si přáli, abych dostudovala v Bradavicích."

"Co? Konečně jim došlo, že Krásnohůlky nestojí za nic?" zasmál se chladně Liam.

"Ne!" začala se bránit, milovala svoji bývalou školu. "Protože mám zůstat blízko Draca, aby -" zasekla se a málem si položila ruku na ústa. Už se tomu však nedalo zabránit, řekla to, a když spatřila Liamův zachmuřený pohled, došlo jí, že bude muset nést následky.

Jistě, jednou se to musel dozvědět, stejně jako všichni ostatní. Proč přestoupila, co tu vlastně dělá, ale Astorie doufala, že se to stane až ve chvíli, kdy to bude nevyhnutelně nutné… Nejlíp až potom, co dokončí školu.

"Aby se mu nestýskalo po jeho snoubence," dokončil pomalu Liam a pozorně si prohlížel její obličej. Nemusela ani kývnout, ihned mu došlo, že má pravdu. "To tebe si má Malfoy po škole vzít. Proto jsi tady. Posloužíš spojení vašich jmen - on získá čistokrevnou manželku a tvoje rodina moc."

"Bezchybná úvaha, jako vždy," sykla Astorie a ještě víc se zamračila.

Nenamáhal se ani reagovat a dál pokračoval v jejich společné cestě do sklepení, kde se nacházela Zmijozelská kolej. Nemusel nic říkat. Proč taky? Všem ve Zmijozelu to přišlo normální - zásnuby v tak brzkém věku jen za účelem získání větší moci.

"Víš, je tu ještě jedna věc, kterou nechápu," nadhodil asi po pěti minutách tiché chůze.

"Vážně?" zeptala se sarkasticky. Během té chvíle došla k názoru, že by bývalo lepší, kdyby s ní vůbec nemluvil. Lepší trpět v tichosti a osamění, než být konfrontována s jeho trefnými poznámkami. Tohle opravdu nebyl normální dvanácti třinácti nebo kolikaletý kluk. Bože, právě před ní odhalil celé její nitro a budoucnost a ona ani nevěděla, do jakého ročníku chodí!

"Proč ty? Vždyť Daphne je pro roli lady Malfoyové jako stvořená," řekl a tím otevřel další krvavou ránu v jejím srdci. "Vždycky mi sice bylo jasný, že oni Malfoy nestojí, ale určitě by byla -"

"Lepší než já?" přerušila ho. "Ano, to byla. Rodiče to tak i plánovali. Draco si vezme Daphne, já zůstanu ve Francii a všichni budou šťastní, jenže ten pitomec požádal o ruku mě. Mě! A odsoudil mě tím k tomuhle," rozkřikla se najednou a mávala rukama kolem sebe. Stáli necelý metr od vchodu do Zmijozelské koleje, ve studené zatuchlé chodbě bez oken. Kolem se nacházely desítky dveří do dalších a dalších tmavých sklepení a kolem nich zrovna prolétl zádumčivý duch, jeden z mnoha, kteří se po hradě pohybovali a naháněli Astorii takový strach.

"Je to Malfoy, co čekáš," řekl Liam jednoduše a Astorii najednou napadlo, že ona nebude jediná, které tenhle neustálý boj o moc přispívá ke klidnému životu.

***

"Astorie," kývl na ni Draco jen chvíli potom, co prošla tajným vchodem do společenské místnosti. Tentokrát dokázala potlačit nešťastné povzdechnutí, zvedla hlavu a vydala se ke svému snoubenci a jeho přátelům, předtím však stihla postřehnout Liamův výmluvný úšklebek, když se otočil na druhou stranu a vydal se ke schodům do chlapeckých ložnic.

"Draco," věnovala mu falešný úsměv a zastavila se necelý metr od něj.

"Posaď se," pokynul jí a dlaní se dotkl volného místa na pohovce vedle sebe.

"Ne, díky," řekla. "Co potřebuješ? Mám hodně práce."

"Chtěl jsem si s tebou jenom promluvit," usmál se na ni.

"Nemám čas," prohlásila uštěpačně a otočila se k odchodu. V tu chvíli však narazila na neviditelnou barieru, knihy ji samovolně vylétly z rukou a Astorie se našla sedět na Dracově klíně, aniž by věděla, jak se tam dostala.

"Řekl jsem, že si chci promluvit," zopakoval takovým hlasem, že ucítila, jak jí naskočila husí kůže.

"Pusť mě," požádalo a pokusila se odstrčit jeho ruce ze svého pasu. Byla sobota večer a Draco se svými přáteli už zjevně začali oslavovat začátek nového školního roku. Na stole uprostřed menšího hloučku zmijozelských studentů převážně sedmých a šestých ročníku postávaly poloprázdné lahve s různými nápoji a několik sklenic. Přestože Draco chodil teprve do šestého, předposledního ročníku, seděl v čele celé skupiny, a když mluvil, nikdo ho nepřerušoval. V jeho těsné blízkosti seděli dva svalnatí kluci, Grabe a Goyle, osobní ochranka samotného syna lorda Malfoye a pak pár dalších vyvolených, jejichž jména Astorie neznala.

Přítomnost dívky, jež seděla na pohovce po levé straně, však v Astoriině srdci vyvolávala palčivou neutuchající bolest. Daphne okázala ignorovala její přítomnost, otočila hlavu na druhou stranu a věnovala se rozhovoru se svými kamarádkami.

"Proč? Kam tak pospícháš?" zasmál se Draco a natáhl se po své sklence plné nazlátlé tekutiny.

Takže už stačili přejít od vína k whisky, pomyslela si Astorie pochmurně a zarytě mlčela.

"No tak, Rio, tolik jsem se těšil, že se mnou budeš chodit do školy," pošeptal jí do ucha tak, aby ho nikdo jiný neslyšel, "že mi budeš neustále na blízku a ty se mi snad vyhýbáš."

"A co si čekal," šeptala rozezleně, "nehynoucí lásku a vděčnost za to, že si mě násilím odtrhl ode všeho, co jsem měla ráda a že si proti mně poštval vlastní sestru?"

"Ta láska by mi nevadila," zasmál se jí do ucha, "a myslím, že je na čase zamilovat si něco jiného," prohlásil o něco hlasitěji, otočil ji k sobě a pak přede všemi políbil.

Hluboce, tvrdě, majetnicky… tak si svůj první opravdový polibek s chlapcem nikdy nepředstavovala. Pokusila se ho odstrčit, vklínit ruce mezi jejich těla, ale jeho stisk byl příliš silný. Pravou ruku položil na temeno její hlavy, zachytil chomáč jejích vlasů a tlačil ji ke svému obličeji, zatímco levou ji pevně objímal kolem pasu.

"Nech mě, prosím," zašeptala, když se od ní kvůli nedostatku vzduchu na chvíli odtrhnul. Nevěnoval jí pozornost a s novou vervou pokračoval v útoku na její rty. Pevně je sevřela a snažila se nevnímat jeho horký dech a jazyk, jímž přejížděl po jejích ústech.

Nevěděla, co má dělat, dokonce ani jak se bránit. Krosnohůlky byly ryze dívčí škola a tak se Astorie za celý svůj dosavadní život v podstatě nedostala do společnosti chlapců. Nevěděla, jak se má chovat, co říkat, jak se tvářit a už vůbec ne v situaci, když ji k sobě Draco pevně tiskl a přede všemi ostatními se jí dotýkal. Ještě ji nikdy nikdo nepolíbil, nikdo ji dosud neobjímal kolem pasu, nepřejížděl po bocích, netlačil na ni.

Výchova na francouzské akademii splnila to, co měla. Odnaučila ji její bojovnosti, zaoblila ostré hrany, které byly v dětství nedílnou součástí jejího charakteru, potlačila tvrdohlavost a bojovnost. Krásnohůlky z Astorie udělaly takovou dívku, jakou si její rodiče přáli mít - poddajnou, bojácnou, jemnou. Takovou dívku, která nedokázala Dracovy vzdorovat, když to nejvíc potřebovala. Takovou, která byla nejvhodnější pro brzký sňatek a život v nadvládě mužů.

***

Měla co dělat, aby zachovala chladnou tvář. Celý minulý týden pro ni představoval jen jedno velké utrpení a teď ještě tohle. S nevůlí pozorovala, jak si Astorii přitáhl na klín, s úsměvem jí šeptal do ucha a nakonec, aby to nebylo málo, ji přede všemi políbil.

To nestačí, že ode všech neustále musí poslouchat, co Astorie udělala nebo neudělala? Že se na ni učitelé obracejí, aby se o svou mladší sestru starala a vedla ji? Že od svých kamarádek neustále poslouchá, jak je její sestra roztomilá, i když by se něco mělo udělat s jejím chováním.

Proč? Proč jen se Astorie dostala do Zmijozelu? Vůbec sem nepatří, nehodí se mezi nás, vytanulo Daphne na mysli, už snad posté od začátku školního roku. Je ta jiná, nezmijozelská. Dělá mi jen ostudu a teď…

S nevolí se otočila na stranu a pozorovala, jak si Draco zapletl prsty do Astroiných dlouhých vlasů. Sevřel je v hrsti, přitlačil si její hlavu blíž a tak si zajistil volnější přístup k laskání jejích rtů.

Možná si měla také nechat narůst dlouhé vlasy.

Levou rukou přejel po jejích plných bocích a pevně ji k sobě přitiskl.

Možná se neměla zas tolik starat o svoji dokonalou štíhlou linii.

A pak, jak se od něj Astorie po několika vteřinách odtrhla, vymanila se z jeho náručí a vyběhla po schodech do dívčích ložnic, aniž by si vzpomněla na své knihy.

Hloupá holka!

Snažila se vypadat lhostejně, nedat najevo tu palčivou bolest, jež cítila hluboko v hrudi, když se na ni začaly otáčet nechápavé obličeje jejích přátel. Doufala, že se o Dracově zasnoubení nikdo nedozví, co nejdéle, alespoň do doby, než ona dokončí školu.

Vypadalo to však, že Draco je ze své snoubenky nadšenější, než předpokládala. Jistě, už tu seděli dost dlouho a vypili několik lahví skřítčího vína, což vždy dokázala podkopat Dracovu chladnou tvář a kontrolu. Jednoduše toužil po dívčím doteku a k jeho vlastní osobnosti, jak Daphne věděla, patřila i touha ovládat, vlastnit. A o koho jiného by se tedy mohl zajímat než o dívku, která mu už v podstatě patřila? Kterou si sám vybral a které Daphne, přestože se tak moc se snažila, tolik záviděla.

"Páni, Daph, co to bylo?" otočila se k ní Aileen Averyová s vykulenýma očima. "Myslela jsem, že ty a Draco…"

"Tak to ses spletla, Aileen," usmála se na ni falešně Daphne. Zachovej chladnou tvář, nedej na sobě nic znát! "Draco a já jsme jen přátelé."

"No ano, ale říkalo se, že si tě má jednou vzít. Však víš… Greengrassovy a Malfoyovi, copak už to neplatí?"

"Nevím, co se říkalo," odpověděla chladně a sevřela pěsti tak silně, že se jí dlouhé nalakované nehty zasekly hluboko do kůže, "ale jak vidíš, neměla bys poslouchat fámy."

"Takže Draco a tvoje sestra? Neobvyklý pár," nedala se Aileen odbít a Daphne si v duchu povzdechla. Vždycky to byla taková drbna! Skoro to až hraničilo s Nebelvírem a s tím jejich všechno-co-vím-rád-řeknu-a-podělím-se, "ale myslím, že až Astorie trochu dospěje, bude jim to moc slušet. Je velice pohledná a to je jí teprve patnáct! A Draco je tak sexy -"

Tohle už na ni bylo moc. Musí pryč, daleko odsud, daleko od Draca líbajícího její sestru, od Aileen polemizující, jak z nich bude krásný pár. Daleko od všech těch nechápavých pohledů, které ji provázejí na každém rohu a ptají se, proč ne ona? Pryč.

"Promiň, Aileen, ale jsem nějaká unavená, asi už si půjdu lehnout," přerušila tmavovlásku a rozhodně se zvedla z pohovky. Ne, dnes ji určitě nečeká snadné usínání ani klidný spánek.


Předem upozorňuji, že celá povídka obsahuje manon (informace, jež se vyskytuje jen ve filmech HP) v podobě Krásnohůlek, jako ryze dívčí školy.
Liam Pitchard… Pitchard je originální příjmení chlapce zařazeného do Zmijozelu v Harryho čtvrtém ročníku. (Aileen Averyová - smyšlená postava s využitím příjmení jednoho ze smrtijedů.)
Odchylka: Lucius Malfoy nebyl zatčen na Ministerstvu kouzel, Draco si užívá klidného života zmijozelského studenta.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 lina lina | Web | 3. října 2010 v 12:46 | Reagovat

mi u toho hrálo Let me be the one:D božský to song, ale k povídce...
Liam, Liam *nadšeně poskakuje* zbožňuju ho:D chudinka Ria, vážně je mi jí líto...Daphne stále fandím, doufám, že vymyslí něco zákeřného...
btw. kde je Pansy?:D

2 Nel-ly Nel-ly | Web | 3. října 2010 v 12:48 | Reagovat

byla byla Pansy, jenže pak jsem tam potřebovala nějakou drbnu (zas ta Pansy :D), která ale neni tak... to neřeš :D bude!
ach ano Liam, ten se tam objevil jaksi sám a už neodešl :D teď mu musím strkat role, chudáčkovi

3 Liliane Evans Liliane Evans | Web | 3. října 2010 v 13:10 | Reagovat

Ten Draco bol teda hnusný! Chudák Ria :-(! I tak sa tešim (ako stále :D) na ďalšiu kapču :).
PS: tiež som meno Daphne Greengrassová objavila v knihe HP5, keď som ju čítala, predpokladám, že ho máš oďtiaľ :)

4 Nel-ly Nel-ly | Web | 3. října 2010 v 13:32 | Reagovat

[3]: vážně? to vlastně ani nevím, tohle mám z doslovu k charakterům od Rowlingové... ta říkala, že si nakonec Draco vzal Astorii Greengrassovou, což byla mladší sestra Daphne, která patřila ke kamarádkám Pansy z Dracoa ročníku :)
To se budu muset na pětku znovu mrknout :D vůbec nevím, že jsou tam vypasány další zmijozelačky, kromě Pansy

5 Jenny Jenny | Web | 3. října 2010 v 16:55 | Reagovat

Wow takže ta kapitola se mi líbila..x)
Jen mi přijde že je Draco takový..hrubší na Riu.
Neměl by být na ní takový ale co čekat od Malfoye..xD
Ne byla vážně povedená a jsem zvědavá,co se bude dít dál...x)

6 Liliane Evans Liliane Evans | Web | 3. října 2010 v 17:09 | Reagovat

[4]: je to v kapitole Vynikajúca čaordejnícka úroveň na strane 683

7 Nel-ly Nel-ly | Web | 3. října 2010 v 17:12 | Reagovat

Jenny: děkuji :) to víš Malfoy... bezohlednej vůl, kterého tolik milujem

Lily: fakt? jdu se podívat :D

8 Shiroa Shiroa | Web | 3. října 2010 v 19:09 | Reagovat

nejprve jsem si řekla - šest stránek, to je dost, ale potom... ...
Draco! to je.... nebudu radši psát:-D
A když Astorii došlo, že je trochu "jiná", mohla by zase prohodit pár slovíček s Harrym, co? :-D :-D

9 Nel-ly Nel-ly | Web | 3. října 2010 v 19:15 | Reagovat

neboj, věřím, že ještě způsobí dost skandálů :D ale Harrouše bych tam moc nepletla... to už by byly dost velký zmatky a hlavně je to takovej chcípáček, ještě by se jí snad nakonec mohl zalíbit

10 Moreen Moreen | Web | 3. října 2010 v 20:20 | Reagovat

páni, skvělé! astorii vážně nezávidím, ona je opravdu typicky nezmijozelská, musí celkem trpět, nehledě na to, jak na ní ostatní pohlížejí.. a samozřejmě nemluvím o milém liamovi, který nevynechá příležitost aby si nerýpnul. s tím svým dospěláckým chováním mi připomíná mladého raddlea.. to jak se draco k astorii chová se mi moc nelíbí, i když tohle je na druhou stranu typicky malfoyovské chování :-D a daphne nezávidím už tuplem, nebude to mít jednoduché, když se provalí tahle věc "draco-astorie"

11 Nel-ly Nel-ly | Web | 3. října 2010 v 20:38 | Reagovat

ach ano, já vím, nemůžu si pomoct a musím všechno mícha a míchat, až to zamíchám :D a pak se budu zase rozmotávat... to bude srandy
ale děkuji, že ti Draco přijde Malfoyovský :) a že ti Liam připomíná pravé Zmijozeláky, vždycky potěší nejvíc, když někdo přičte tvým postavám ty správné vlastnosti

12 Maya Maya | 3. října 2010 v 20:47 | Reagovat

Ty vado, to bylo naprosto neskutečný. Chudák Ria, taky nesnáším, když mi něco říká a dělá přesně to, co Liam... a zvlš´t, když toho člověka skoro ani neznám. Ale myslím, že v jádru není zas tak špatný.
Jinak, ten Draco by vážně zasloužil pár bum do tlamy. Takhle se na naší Riu vrhnout...neomalenec. Určitě jí má rád, ale tohle nemusel...
A pak samozřejmě Daphne. Nevím, je to typická zmijozelka, avšak je mi jí celkem líto. Uvidíme...
Tak Ria provídá skandály a není dokonalá? Jak jsi to mohla dopustit?! :-D :-D
Ne, bylo to moc pěkný a jen piš, piš....já proti dalším kapčám nic, ale vůbec nic nebudu namítat :-)

13 Guenon Guenon | Web | 3. října 2010 v 22:45 | Reagovat

Tohle mi nedělej. Jako... Bylo to bombózní, rozhodně. Ale ještě to rozdejchávám. Předně - copak drahoušek draco blbne?:D já ho miluju, ale tohle není nejlepší:D mamoň...
A Daphne mi je sympatická - co se téhle kapitoly týče. Nějak si myslím, že nasazuje masku. A jde jí to, to se cení. Ale... v jádru bude milejší, to cítím. A mám jí ráda:D
Takže rychle další, jinak zešílím:D

14 Nel-ly Nel-ly | Web | 3. října 2010 v 23:38 | Reagovat

Maya: neskutečný? mě právě přišlo, že napsat romantického Draca, tak mě všichni ukamenují :D
Ria a dokonalá? Ne u mě :) to opravdu ne...

Guenon: drahoušek :D ach dámy, vy mi dáváte, tak alespoň trochu se toho charakteru držet musím ne?
Daphne, to bude (jednou) kapitola sama o sobě, uvidíme, co nám nakonec ukáže

Díky :)

15 Dorea Dorea | Web | 4. října 2010 v 0:26 | Reagovat

chudák Ria (nevím, jestli jsem to psala, ale ta zkrácenina se mi moc líbí:) no jsem zvědavá, jak hodláš pokračovat a jestli se budeš držet knižní předlohy nebo se vykašleš na Viteály a pod a budeš řešit jen jejich vztah, mylsím, že z obou variant se dá dost vytěžit a těším se na pokrčování ;-)

16 deadlik deadlik | Web | 5. října 2010 v 21:35 | Reagovat

Heeej tahle povídka se mi docela dosta zamlouvá.A Draco se chová tak jak bych od něj očekávala jsem zvědavá jestli se změní nebo bude pořád "Idiot" :D a Daphne? at moc neubližuje Rie juu :D jinak jen tak dal

17 lucrecia lucrecia | Web | 7. října 2010 v 16:04 | Reagovat

Tak měla bych asi říct chudnka Astorie, ale mě jí není vůbec líto, právě naopak, přála bych si být na jejím místě. :D A ty její vypsané povahové vlastnosti se mi hrozně moc zamlouvali, protože stejně protikladné je mám i já a pořád si nějak nemůžu ujasnit, jestli jsem spíš ta tichá introvertní dívka nebo ta veselá a ukecaná. Ale zas nechápu, co Astorie tak blbne. Jako malá si přeci s Dracem rozuměla. Chápu, že se jí nečekaný vývoj jejich vztahu vůbec nelíbí, ale přeci by se mohla alespoň pokusit aby ji porozuměl.

18 chillychilly chillychilly | Web | 12. října 2010 v 19:55 | Reagovat

Liam na mě působí jako mladý Severus Snape :D začíná se z něj stávat moje oblíbená postava.Draco se chová dost, no, vlastně zmijozelsky, co od něj čekat jiného, že?

19 Nel-ly Nel-ly | Web | 13. října 2010 v 0:09 | Reagovat

chillychilly: tak a je to, končně si to někdo všmil :D a já jsem v háji... ach ano, základní charakterovými vlastnostmi kopíruji našeho Sevíka :) protože si sama stále netroufnu vložit ho do vlastní povídky

20 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 11. listopadu 2010 v 13:32 | Reagovat

máš to tu pekne

21 therysek-diary therysek-diary | Web | 21. listopadu 2010 v 13:11 | Reagovat

Draco jako vždy nezklamal. Taky doufám, že Daphne vymyslí něco pořádného, aby se nenudili :-D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA