Stand by me

27. srpna 2010 v 8:51 | Nel-ly |  Jednorázovky
Stand by me
Tak, teď doufám, že mě nezablokujou :D Ale tohle je na téma "Hudba", ta písnička tam má svou základní roli (dobře, vnucenou roli, ale songfikce to má v názvu, tak co)... A taky je to můj první pokud, poslední se s prvními pokusy nějak roztrhl pytel a zas se za ten žvást stydím :)

Je to melancholicky romantické, přeslazené (nedoporučuji pro cukrovkáře), nereálné a hloupé... takové nanynkovské mi přijde, ale já trochu té "sladké pohádky" do toho života prostě ptřebovala a tak jsem si ji vytvořila...


Píseň "Stand by me (zůstaň se mnou)" je od John Lennona a já ji posledních několik měsíců neustále poslouchám  při psaní nebo jen tak... mám ji dokonce v hlavním panelu rychlých odkazů :) a tak jsem ji využila po svém, i když vím, že zrovna tohle její pojetí k "povídce" vůbec nesedí.Opatrně vstal z rozválené postele potažené zašedlým povlečením a ze všech sil se došoural k velkému arkýřovému oknu, za nímž pomalu zapadalo jako krev rudé slunce a svoji moc předávalo stříbrnému měsíci, králi tmavnoucího nebeského království a své věrné hvězdné družiny.

When the night has come
And the land is dark
And the moon is the only light we see
No I won't be afraid
No I won't be afraid
Just as long as you stand, stand by me

Temnota nebe v kontrastu se září velkého měsíce v úplňku dodávala letní noci zvláštní kouzlo. On je však nevnímal. Myšlenkami, pohledem, celým svým srdcem byl jinde, na jiném místě, tak daleko. Toužebně si přál, aby už ta dlouhá noc skončila, přestože se zároveň bál, co nastane pak.

And darling, darling stand by me
Oh, now, now, stand by me
Stand by me, stand by me

Nechtěl tady i nadále setrvávat. Zůstat tady sám, v nevědomosti, v temnotě, ale zároveň nedokázal odejít. Nechtěl, nemohl… Přes všechny své naděje a protesty však musel nakonec uznat, že takhle je to lepší. Zůstal tedy skryt na tajném místě, sám a především… Především ho svou přítomností nerozptyloval a o to tu přeci šlo.

Celou svou myslí, celým svým tělem i srdcem se zaměřoval na jednu z nejdůležitějších událostí v kouzelnickém světě za posledních několik, hektických, let. Tolik se toho událo a tohle… Tohle znamenalo završení veškeré jejich snahy, nadějí či strastí, strachu, bolesti i lásky… Tyhle chvíle, dnešní večer i nadcházející noc měly rozhodnout o celém jeho budoucím životě. O jeho osudu.

Propadne se zpět do temnoty nebo konečně dosáhne, i když nezaslouženého, klidu? Moc dobře si uvědomoval, že nemá právo doufat, že to právo ztratil už dávno, před dlouhými léty. Potom všem, co provedl, čeho všeho se dopustil, na nich a dokonce i na něm… Ubližoval, poroučel, vysmíval se, šikanoval… Ale copak měl na výběr? K tomu byl přeci vychován…

Nemohl se vzepřít otci, rodině, tradicím… Nebo snad ano?

If the sky that we look upon
Should tumble and fall
And the mountain should crumble to the sea
I won't cry, I won't cry
No I won't shed a tear
Just as long as you stand, stand by me

Nakonec to nebylo tak složité, uvědomit si pravdu.

V jednu chvíli, pamatoval si to, jakoby to bylo včera, si řekl: dost!

Obrátil se zády ke všem tradicím své rodiny, zvyklostem, řádu… Ke všemu, co mu bylo po celý život násilím vštěpováno do paměti. Stačil jediný záblesk světla, záblesk naděje, aby se rozhodnul změnit svůj život, překopat celou svou osobnost, nezávisle na tom, jak skončí celý svět.

Co na tom záleželo? Temnota či Světlo? Dobro nebo zlo? Nic nebylo důležité, když člověk neměl pro co žít a on poznal jen jedinou věc, osobu, která za ten risk stála. Pro něj… Pro něj by udělal cokoliv, i když to byla zbytečná snaha.

And darling, darling stand by me
Oh, stand by me
Stand by me, stand by me, stand by me

Už to začalo? Určitě už to začalo. Nechtěl na to ani pomyslet, z té představy se mu svíral žaludek, pukalo mu srdce. Tolik se bál toho, co bylo nevyhnutelné. Neměl šanci na štěstí, tu zahodil už dávno, když si ještě neuvědomoval důležitost takových citů, důležitost blízkých osob ve svém životě.

Whenever you're in trouble won't you stand by me
Oh, now, now, stand by me
Oh, stand by me, stand by me, stand by me

Stále před očima viděl překvapení zračící se v jeho nechápavé tváři, když mu oznámil, že ho nikdy neopustí, že mu bude stát po boku… Ani tohle jediné své předsevzetí nesplnil, nešlo to, nemohl, přestože to tolik chtěl.

V té chvíli, kdy mu oznámil, že… Bylo pozdě, na všechno bylo pozdě. Dnes, právě teď, Draco přicházel o jedinou bytost na světě, pro kterou mělo cenu žít.

Se slzami v očích zvedl hlavu a naposledy pohlédl přímo do zářivého měsíce, jež se právě dostal do nejvyšší části své dlouhé poutě. Jak byl krásný, dokonalý, plný studeného světla… Stejně jako on sám, Draco. Napravený a osamělý Malfoy bez rodiny a přátel. Ten, který po dnešní noci už nedokáže dál žít. Ten, jehož život dnešní nocí skončí.

Darling, darling stand by me
Stand by me
Oh stand by me, stand by me, stand by me

Měsíc byl na svém vrcholu a jeho třpytivá záře pronikla i přes nedbale zatažené závěsy prostorného pokoje a paprsek jemného světla zamířil přímo na postel, kde se vášnivě miloval mladý pár.

Harry Potter a Ginny Weasleyvá si dnes řekli své "ano" před zraky poloviny kouzelnického světa. A pak se, jak nejrychleji mohli, vytratili z oslav, aby konečně zapečetili své manželství. Od teď už mělo být všechno jen krásné, teprve teď započal jejich opravdový život. Dnešním dnem začali žít.

Darling, darling stand by me
Stand by me
Oh stand by me, stand by me, stand by me

Draco pomalu pozvedl hůlku a její špičkou namířil na své srdce.

"Zůstaň v mém srdce… Na vždy."

~The End~

Když jsem to začala psát, vůbec jsem vlastně nevěděla, co píšu a o co tam půjde…. Jednoduše jsem věděla, ze tam bude Draco a že ho pro změnu nechám trpět.
Nejdřív to měl být boj, poslední bitva, pak se to mělo zdát jako poslední bitva, ale měla to být svatba… Dokonce jsem měla i alternativní konec /Harry si vzal Ginny kvůli dítěti, které čekala v době, kdy se mu Draco přiznal… Což klidně může být stále pravda/
Tak nebo tak, jak už jste asi zjistili, většinou se mi šťastné konce nedaří a tohle měla být moje pohádka, melancholická romantická blbůstka, jež měla potěšit moji duši (což se jí nepovedlo, ale alespoň jsem se zase vykecala).
Kdo nezná písničku v originále, nebo nerozumí anglickému originálu... text česky i s videem ZDE
 

17 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 natalienka3 natalienka3 | Web | 27. srpna 2010 v 9:14 | Reagovat

ahoj chtěla bych tě pozvat na můj blog a také tě poprosit o komentář díky předem

mimochodem krásný blog

2 LilE LilE | Web | 27. srpna 2010 v 9:17 | Reagovat

Tak po dlouhé době jsem si zase přečetla nákou tu jednorázovku a zřejmě jsem neprohloupila!:) Neuvěřitelně procítěný a navíc mi hrozně dlouho trvalo než jsem začala pomyslný příběh vážně chápat:) smekám;):)

3 Nel-ly Nel-ly | Web | 27. srpna 2010 v 9:33 | Reagovat

LilE: pevně věřím, že to bylo protože jsem sama vůbec netušila, kam to vlastně směřuje :D
jako ta předchozí, poslední dobou mám jen divné nápady na jednorázovky :)
díky

4 kami kami | 27. srpna 2010 v 11:11 | Reagovat

Ha! Krásny preslash. Normálne, že slintám. :-D Stále nechápem, prečo sa konečne nevrhneš do nejakého krásneho slashíku na tento pár. Ono by ti to tak išlo. :-) Nádhera, ozaj nádhera. :-D

A zmenila si menu. :D To je super. a konečne chcem ešte povedať/napísať, vždy na to zabudnem, páči sa mi ten avatar v komentároch, ktorý sa nám vždy objaví v podobe zlatej streli. :D

5 Nel-ly Nel-ly | Web | 27. srpna 2010 v 11:16 | Reagovat

Kami: no, to musí přijít nějaká vlna :D ráda bych, tenhe pár mám nejradši, ale... zatí to jaksi nejde
Menu jsem změnila :D tedy měním, furt si s tím hraju, ty obláčky byly sice jednoduchý, ale fakt se nehodily :)
zlatonka je dokonalá, že jo? :D jen nevím, kde jsem ji ukrada

6 chillychilly chillychilly | Web | 27. srpna 2010 v 11:35 | Reagovat

to je moc hezké, já osobně slash nemám moc ráda, ale vzhledem k tomu, že jsem to pochopila až na konci :) , tak mi to vlastně vůbec nevadilo :D jinak k menu, mně osobně králičci přijdou takoví, no, králičkovští... zvlášť ti bílí... to předtím se mi líbilo víc... ale to je tím, že mám trochu hrůzu z bílých králíčků ;-)

7 Jenny-sbx))♥ Jenny-sbx))♥ | Web | 27. srpna 2010 v 11:40 | Reagovat

hrozně se mi líbilo jak jsi všechno popisovala..ty pocity..nádhera..=)

8 lina lina | Web | 27. srpna 2010 v 13:48 | Reagovat

tuhle verzi té písnčky mám ráda:D jinak povídka super, ty Draca necháváš ráda trpět, že?

9 Liliane Evans Liliane Evans | E-mail | Web | 27. srpna 2010 v 13:59 | Reagovat

krásna jednorázovka :)

10 Nel-ly Nel-ly | Web | 27. srpna 2010 v 14:09 | Reagovat

chillychilly: dřív mi slash taky vadil a je toho stále dost co mi ještě vadí, ale Harry a Draco k sobě prostě jdou! :D a takhle "nenápadně" vpletené mi to pomalu jako slash ani nepřijde ;-)
je to králíčkovaté a je to roztomilé! :-D a kouzelné, i když pro někoho třeba děsivější než smrtka, s kterou jsem začínala

Jenny: jo, tak popisování pocitů - v tom jsem expert 8-)  :-D díky

Lina: a ještě k tomu to video! ale to už by bylo fkt moc :D no jo, já a mučeníčko Draca.. ale zase, uznej, že když ho "využiju" tak taky čas od času trpí i jeho okolí :D

Lily: děkuji :)

11 Maya Maya | 27. srpna 2010 v 14:14 | Reagovat

Zase ho necháváš trpět! Já tě fakt asi kuchnu, to není možný. A navíc ještě necháš vyhrát harryho...no toto :-)
Ale bylo to moc krásné, hlavně ten prostředek, ten jsem úplně žrala (a je mi jedno, jestli se Aňulka bude smát) :-) Vážně krásný, piš to častějc...ale se šťastným koncem

12 Alysha Alysha | Web | 27. srpna 2010 v 14:15 | Reagovat

Já nevím proč, ale když jsem přišla na tvůj blog a viděla ten lay. Tak jsem si myslela, že jsem se vrátila do let, kdy jsem navštěvovala mateřskou školku v Hostivicích...  :D :D fakt!! :D Jak pro mrňata... :D :D Asi zavolám svého 5ti letého bratránka, aby se podíval na zajdy.. :D :D A ještě ta růžová..:D No jako...:D :D Já radši už budu mlčet...:D :D

13 Nel-ly Nel-ly | Web | 27. srpna 2010 v 14:22 | Reagovat

Maya: jsem nenapravitelná, já vím :-P ale on mě k tomu vybízí sám :D takže co a ty bys ze všech nejvíc měla vědět, že na happyendy moc nejsem (i když se snažím!)
Proč by se měla smát? :D stačí že se mi směje u laye :-P

Alysha: no jo, jedna jak druhá :D problémy s barvama  i králíčkama, kdo řekl, že se dospělí nemůžou snažit o roztomilost! tss

MĚ! se to líbí :D

14 Alysha Alysha | Web | 27. srpna 2010 v 14:24 | Reagovat

Ona ta roztomilost dospělím moc nejde :D :D Tak jen proto.. .:D :D Jen růžová to může být.. :D :D Jsem si myslela, že jsem vlezla na blog nějaké 5ti leté holky.. :D

15 Nel-ly Nel-ly | Web | 27. srpna 2010 v 14:30 | Reagovat

tak ti dík :-P, ale pětiletá holká by to takhle nevzvládla, víš? :D dalp mi to zabrat :-( *popotahuje*

16 kami kami | 27. srpna 2010 v 14:43 | Reagovat

[Smazaný komentář] Mne sa páči. :D Musíš byť tichúčko lebo mi ho ešte Nel-ly zmení a to by som nerada. Ešte raz, mne sa veľmi páči, viac ako ten predchádzajúci, je to tu potom tak útulne. :D :-)

17 Belatrix Black Belatrix Black | E-mail | Web | 27. srpna 2010 v 15:12 | Reagovat

Wow, no to je mooooc hezký a moooc smutný. Draca mám docela ráda, chudášek :( :)

18 Dorea Dorea | Web | 27. srpna 2010 v 20:34 | Reagovat

to bylo smutný, možná že pro tuhle písničku bych čekala nějaký vážně slaďák, tohle mi zas tolik cukrovkářský nepřipadalo, asi mám jiná měřítka :-D každopádně to bylo krásné vystihnutí pocitů, připomnělo mi to, že jsem už dlouho žádný songfic nenapsala :-)

19 Shiny =) SBeeee Shiny =) SBeeee | Web | 27. srpna 2010 v 21:12 | Reagovat

krásne :)

20 Nel-ly Nel-ly | Web | 27. srpna 2010 v 21:33 | Reagovat

Dorea: přiznávám, k té písničce se to vůbec nehodí :D ale já se řídila spíš textem a v originále (který na Disneyho nemá!) je to tak nějak ukřičené, tím jeho nakřáplým hlasem a to mi celkem sedělo :)
děkuji
a songfic napiš! moc jsem jich dosud nečetla

Shiny: děkuji :)

21 medine medine | Web | 27. srpna 2010 v 22:32 | Reagovat

Moc hezky napsané - jsi první, kdo mě přiměl cítit k Dracovi sympatie nebo slitování :D :)

22 Dorea Dorea | Web | 27. srpna 2010 v 22:48 | Reagovat

Nel-ly: no jo on měl krásný hlas, to zasejc jo 8-) nehodí, no hlavně jestli se to hodí tobě:)myslím, že zrovna songfic je takovej žánr ze kterýho musí mít radost samotnej autor, takovej docela dost subjektivní, protože písnička se dá pochopit hodně způsoby, já napsala asi tři songficy ale ¨jelikož je mi bližší němčina, píšu je povětšinou na německou hudbu :-D  8-O

23 Nel-ly Nel-ly | Web | 27. srpna 2010 v 23:00 | Reagovat

Medine: tak to jsem ráda, řekla bych, že draco je svým způsobem postava, která si zaslouží hodně lítosti

Dorea: no, já si všimla, ale ta němčina mě popravdě pro zatím trochu odradila :D (jsou to následky ze střední a naší polské učitelky)

24 Misha Misha | 28. srpna 2010 v 19:13 | Reagovat

Stand by me neni Lennona ;-) original je ze 60.let..
jinak povidka je vyborna, jako vzdycky! tvuj blog miluju protoze narozil od vetsiny ostatnich tady vzdycky najdu neco noveho a hodne casto sem pridavas dalsi a dalsi povidky:-) jen tak dal :-P

25 Dorea Dorea | Web | 28. srpna 2010 v 19:24 | Reagovat

Nel-ly: já to plně chápu, k němčině si člověk musí vybudovat vztah mi přijde

26 Nel-ly Nel-ly | 28. srpna 2010 v 20:32 | Reagovat

Misha: aha, tak to pardon :) to jsem doopravdy nevěděla... no, já doufám, že se brzy začne objevovat i dokončování těch mnoha povídek, mám velký oči :D děkuju

Dorea: jo, ale to se mě už asi nepovede.. Němčci, německo - to mi nevadí, němčina? fůůj :D

27 lucrecia lucrecia | Web | 29. srpna 2010 v 17:31 | Reagovat

Další tvoje povedená věc. Moc mě to vzalo za sdrce. Mě snad přišlo, že v každém slově měl nějaký cit, který po přečtení celé věty vyplynul na povrch. Po přečtení té povídky nemám dobrý pocit, ale to dělá ten smutný konec a ne špatně napsaná povídka.

28 Shiroa Shiroa | Web | 31. srpna 2010 v 11:14 | Reagovat

och... tak pro tohle nemám slova. To popisování, líčení pocitu a okolí kolem něj, to vše dohromady dává dokonalý celek... (mohla bys udělat na ten námět kapitolovku:-D)

29 Jenny Jenny | Web | 7. září 2010 v 12:11 | Reagovat

No tak to nemám slov. obvykle takého "slash" jemné veci nemusím (a priznávam, ze si miesto Harryho vsade predstavujem trebárs Hermionu - teda, pokiaľ sa to dá :D rovnako aj tu, hodila by sa mi sem...) ale bolo to tak nádherne smutne dojímavo romanticky napísané... neodolala som :-P

30 Majitelka domu Majitelka domu | Web | 6. února 2011 v 19:27 | Reagovat

Chudáček Dráček :-( nikdy jsem mu nepřála takovej smutnej konec, ale je pravda, že sama o něm hodně píšu. Stejně mi ho je líto a ty jsi to tak úžasně napsala, až jsem se málem rozbrečela :(:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA