Legend of the Seeker aneb Ne příliš dobře napsaná fanfikce, přesto zajímavá podívaná

11. srpna 2010 v 19:13 | Nel-ly |  Movies, Series,...
av 03
Je to už pár let, co se mi do rukou dostala první kniha ze série "Meč Pravdy (The Sword of Truth)" a já se díky ní seznámila s magickým světem amerického spisovatele Terryho Goodkinda a nezapomenutelnými hrdiny jeho příběhu.První část ságy, jež čítá celých 11 dílů rozdělených na 22 knih, vyprávěla o mladém lesním průvodci, Richardu Cypherovy. Mladík je náhle vtržen do světa magie, jež je tyranizován temným mágem, lordem Rahlem.

Příběh začíná ve chvíli, kde se Richard setká s tajemnou ženou v bílých šatech, Kahlan Amnell. A tak se čtenáři postupně představuje druhá hlavní postava celého příběhu, jedna z nejpropracovanějších a nejuvěřitelnějších ženských fantasy postav, která kdy byla napsána.

Kahlan Richardovi vysvětlí, že prošla hranicí tvořenou podsvětím a oddělující svět magie od Západozemí, v němž se Richard narodil, aby našla čaroděje prvního řádu, po kterém chce, aby jmenoval Hledače pravdy, jež jediný dokáže porazit Darkena Rahla a nastolit mír celému světu.

Postupem času se nám vysvětlují různé záhady, jako je například, kdo je bláznivý hádač z mraků, žijící nedaleko Richarda? Jak a kým byl zabit Richardův otec? Co je pravdy na pověstech o velkém červeném drakovi, jenž přelétává hranici do Západozemí? A předevší: Kdo vlastně je tajemná Kahlan a co všechny tyto události mají společného se samotným Richardem, obyčejným průvodcem po lesích?

V první části Meče pravdy (První čarodějovo pravidlo:
Zlověstný mág, Tři schránky Ordenu) se po boku Richarda, Kahlan a mnoha dalších seznamujeme s Goodkindovým magickým světem, který nám slibuje tolik dalších příběhů o
lásce, nenávisti, zradě, bolesti a dobrodružství.

Knihy byly dopsány a dokonce i vydány v Čechách nakladatelstvím Classic Books a přeloženy do češtiny. Příběh tedy končí, alespoň pro zatím (protože podle oficitálních stránek Terryho Goodkinda, se chytá nový, nejspíš samostatný román, s dalším příběhem našich hrdinů), a přichází úplně jiný v podobě seriálů "Legend of the Seeker" inspirovaném knihou.


Ocitáme se ve světě, který byl vytvořen spisovatelem Terry Goodkindem v knižní sáze Meč pravdy. Tato sága byla předlohou pro seriál Legend of the Seeker a o něm náš web je.

Vy co znáte televizní seriály jako třeba Xena, Herkules či další podobné, určitě najdete i v tomto seriálu něco, co vás zaujme a uchvátí.
Hlavní dějová linie je založena na společné cestě několika hlavních postav s cílem zachránit svět. Hlavní kladný hrdina je představen jako Richard Cypher (Craig Horner), který je jmenován Hledačem pravdy a je mu svěřen do opatrování Meč pravdy, jako jeho zbraň spravedlnosti. Titul hledače mu udělí starý čaroděj, který je mimochodem čaroděj prvního řádu, Zeddicus Zu'l Zorander (Bruce Spence ). To on vychovává Richarda od jeho útlého mládí a všímá si jeho schopností. Richard pokojně žije v Hartlandských lesích a živí se jako lesní průvodce, až do té doby než se na scéně objeví pěkná slečna Kahlan (Bridget Regan), jako matka zpovědnice. Richard ji zachrání život a následně zjistí, že Kahlan hledá prvního čaroděje. Poté, co jsem jim podaří zjistit, že jím je Zedd, což Richard ani netušil, Kahlan požádá Zedda aby jmenoval nového Hledače pravdy, který by pomohl v boji proti tyranovi Darkenu Rahlovi (Craig Parker)
, který se snaží ovládnou celý svět. Jelikož dal Darken Rahl do hry schránky Ordenu, tři smrtonosné skříňky, které tomu, který ví jak je použít, dokáží dát moc nad celým světem. K jeho smůle je ale musí otevřít do roka od doby, kdy je dal do hry, jinak zemře, stejně tak pokud otevře nesprávnou skříňku v nesprávnou chvíli a při nesprávných podmínkách. Proto potřebuje získat Knihu spočítaných stínů, kde je vše sepsáno. A tak začíná hon, při kterém Darken Rahl honí Hledače a snaží se ho zabít a naopak Hledač hledá tyrana a má úplně stejný cíl.

Mezi další postavy, které by v seriálu měli vystoupit, patří Micahel Cypher (David de Lautour ), bratr Richarda, který se ve své politické kariéře dostane až na místo Prvního radní
ho v Západozemí. Dále pak Chase Brandstone (Jay Laga'aia ), známý jako Slídič, který je ochráncem hranice, hraničářem, a také je Richardovým přítelem.

Hrdinové, bájní tvorové, kouzla, magické zbraně, mocné armády, intriky a další, to vše Vás čeká v seriálu Legend of the Seeker.

Fanouškům fantasy seriálů a zjímavých dobrodružných příběhů přinese seriál Legend of the Seeker zajímavé zpestření a poutavý příběh. Milovníkům knihy však představí pouze nepříliš dobře vymyšlenou fanfikci, jež se sice (s jedním okem zavřeným a druhým přimhouřeným) drží základní příběhové linie a představuje všechny hlavní hrdiny.

Je zajímavé spatřit na plátné oživnutí svých "psaných" legend a o to větší zklamání pak znamená, když si uvědomíte, že i přestože měli producenti tolik možností a především času s dlouhým seriálem o několika epizodách, nedokázali udržet základní vyprávění.

Tento článek se nedá brát jako recenze, kterou psát neumím, ale ani jako poznámky nezaujatého diváka či člověka, který četl jednou pár dílů knihy a zaujaly ho. Jsem fanoušek, jsem milovník a když jsem poprvé viděla Legend of the Seeker, byla jsem zklamána, přesto jsem se k němu, po několika měsících, vrátila a seznala, že to mohlo dopadnout i mnohem hůř a že vzhledem k jiným zpracováním slavných fantasy (vzpomeňme si na katastrovu jménem Eragon) dopadl seriál sám o sobě velice dobře.

Pokud chcete napsat napínavý a pro neznalé diváky zajímavý scénář k seriálu či filmu, nemůžete se samozřejmě pevně držet knižní předlohy, neměli byste však ani příliš odběhnout, což se už tolikrát stalo a ne vždy to dopadlo dobře (vlastně skoro nikdy, že ano?). Scénáristi Legend of the Seeker však měli štěstí, jejich snažení dopadlo, jako doopravdy zajímavý dobrodružný seriál, který si pustím určitě mnohem raději než zmiňovanou Xenu či Herkula a dokážu milovat (některé) jejich postavy.

Jen škoda, že příběh (snad pro zatím) znovu skončil. A to druhou serií čítající 14 dílů z dohromady 36 třičtvrtěhodinových epizod, které si můžete stáhnout anglicky s českýma či slovenskýma titulkama na www.ulozto.cz

Pro naše slovenské přátele: Legend of the Seeker začala (nebo začne) vyslílat i slovenská televize JOJ pod názvem: Legenda o Pátračovy.

ODKAZY:
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jenny-sbx))♥ Jenny-sbx))♥ | Web | 11. srpna 2010 v 20:41 | Reagovat

abych se přiznala..to neznám..ale zní to DOST zajímavě..x)

2 Shiroa Shiroa | Web | 11. srpna 2010 v 22:33 | Reagovat

knihy jsem nečetla, no seriál bych mohla zkouknout, když už je to fantasy:-) ono ty knihy se nedá dobře zfilmovat, ale aspoň základ mohli nechat, jenže u Eragona se nepovedlo nic:-D :-D
Ale uvidím... trailery vypadají skvěle:-D

3 Guenon Guenon | Web | 12. srpna 2010 v 0:19 | Reagovat

ach, tragédie jménem eragon... (tos mi zase něco připomněla - asi se z toho infarktu prodělaného v kině nikdy nevzpamatuju:D)
a... o seriálu jsem slyšela, knížku vůbec neznám:D ale možná vykouším, líbí se mi už jenom to, že je tak pěkně dlouhá:D (mimochodem 11 dílů a 22 knížek? zajímavý... ale to budu dutá jenom já:D)

4 Nel-ly Nel-ly | Web | 12. srpna 2010 v 0:21 | Reagovat

Shiroa: seriál je doopravdy hezký, to jen já zas musím mít problém :D

Guenon: dopročuji, knihy miluju!!! i když byly dost těžko k sehnání, teď však je to dopsané a vychází už dohromady... ano :D jeden díl = 2 knihy :D

5 Polgara Polgara | Web | 12. srpna 2010 v 10:26 | Reagovat

Seriál na knihy nemá, je to jenom další počin, jak si přivydělat na dnešní oblíbenosti tohoto žánru.
I když jak řikáš, každý si na něm najde to, co se mu líbí. Nicméně nevystihuje to kouzlo, které mají samotné knih, i když za ten jejich překlad bych střílela.

6 Maya Maya | 12. srpna 2010 v 12:10 | Reagovat

Á, tohle já ráda. Určitě si to přečtu, protože jsem už vybrakovala snad celou knihovnu a pořád nejsem spokojená :-)
A na ten seriál se určo kouknu

7 Nel-ly Nel-ly | Web | 12. srpna 2010 v 12:41 | Reagovat

Polgara: překlad, jak který... musím uznat, že ten kus (asi tři nebo čtyři knihy) s matkou Vyznavačkou a vůbec všema chybama mi trhal srdce :D ale nakonec se vrátili k dobré překladatelce a to hezky skončila

Maya: moc fantasy jsem vlastně nečetla (jen takové ty hlavní a pár krátkých :D) a věř mi, že kromě Harryho mi tohle zůstalo v hlavě nejvíc a to Harry je vlastně spíš dětská knížka (nezájem, že to čtu doteď :D)

8 Lexie Lexie | Web | 12. srpna 2010 v 16:34 | Reagovat

A hele, zrovna když se nato začnu dívat objeví se i někdo jiný:D Knížky bych si chtěla přečíst, ale v knihovně je nemají a kupovat se mi je nechce :-( .

9 miška miška | 7. září 2010 v 15:18 | Reagovat

takhle tento seriál se mi velmi líbí, naprosto jsem si ho zamilovala, konečně nějaké zajímavé události ve světě fantazů :) chystám se i na knihy, ale už mám za sebou celou první sérii seriálů a jsem uchvácená :-) je to úžasné a můžu to všem jenom doporučit..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA