Advík - anime, manga, literatura, fanfiction, Shrek,...

2. srpna 2010 v 17:04 | Nel-ly
"Domove, sladký domove," řekla si, došla k posteli, odkud se ještě natáhla k počítači a zapnula si film.
Tak... A tím to skončilo.

Víte, je to zvláštní, ale zrovna dnes je tématem týdne "anime" a vzhledem k tomu, že jsem se včera večer vrátila z Advíku 2010 se zajímavými zážitky, která si teď (ať už chcete nebo ne) shrneme. Tak tedy uvítejte můj historicky první článek na téma týdne (částečně :D).


Na začátek - Pusťte si to!!! :D a milujte to!Jako první věc, která se musela vyřešit, bylo setkání s linou na zastávce autobusu a dopravení se na Advík a to se povedlo (samozřejmě, jen díky mé krásné cedulce s nápisem :D), dokonce jsme se i celkem bez problémů dostaly k základní škole, kde se celá akce konala a postavily se do fronty tak, že to vypadalo, že jsme na začátku…. No, a pak jsme tři hodiny čekaly :D a za celou tu dobu se pohnuly o nějakých deset metrů, ale u takových akcí se to nakonec dá očekávat, ne?

No, nakonec jsme se doopravdy dostaly dovnitř, zaplatily vstup, obdržely kartičku návštěvníka a hned u vchodu se srazily se stánky. Děs běs, nejen mangy (které mě popravdě zas tak nezajímají), ale i placky, přívěsky, paruky (tu mám :D), atd.
Takže první dojem, který jsem si odnesla ze začátku Advíku byl, že si příště musím vzít víc peněz.

Každopádně, abych se tu nerozkecávala na několik stránek (čehož bych bez pochyb byla schopná), tak se vám tu teď pokusím popsat nejzajímavější okamžiky (jen si nevzpomenu na všechny…) uplynulých pěti dní a pokusím se vás tím nalákat i na příští Advík, kde se nás snad v budoucnu sejde víc.

Začaly jsme v místnosti s deskovými hrami, kde jsme jako dvě dospělé slečny, maturantka a vysokoškolačka (zatím :D), zjistily, že samy jen stěží chápeme návody na hry od šesti až sedmi let, ale nakonec jsme jich pár vyluštily a za pomoci prvního "advíkového kamaráda" jsme se prohrály k několika salvám smíchu.

Dále se přiznám, že kromě večerní přednášky "Milostná literatura v průběhu dějin" a focení na hru Yakuza (fotku své oběti mám stále u sebe a na celé čáře jsme prohrály :D ale já, na rozdíl od liny, přežila) z prvního dne moc nepamatuji, i když z přednášek na téma "Setkání příběhů" jsem byla celkově nadšená a strávila v té učebně většinu svého času. Od rad pro začínající spisovatele, pro náruživé čtenáře a diskuzí s lidmi, kteří chápou moje malé sklony k fanatismu (pro zájemce, diskuze na téma zlo a dobro v Harrym Potterovi a spojení různých žánrů byla doopravdy něco, ale k tomu se dostanu).

Druhý den jsem znovu nestihla všechno, co jsem chtěla a zase svojí zásluhou (pro všechny, co bydlí v místě konání podobné akce - nejezděte domů! Je to blbý nápad :D z kterého jsem se na další noci poučila) přijela pozdě.

Dobře tedy, když jsem se hezky ubytovala, vybalila, znovu zabalila, mohlo začít nové prozkoumávaní světa Anime (v čem jsem naprostý greenhorn) a začít s účastí ve hře, která nás s linou provázela v nočních můrách až do konce akce.

A ano, konečně se dostáváme k tomu, o čem to všechno mělo být… Kromě Naruta, jsem nikdy mangu nečetla (a i tohle bylo pravda z donucení, protože anime Shippuudenu je strašně uloudaný), ale tady byla čítárna a v čítárně manga a lina, tím pádem jsem se tam jaksi objevila i já… nejdřív jsem se zakousla do anglického překladu mangy Naruta (to mi dlouho nevydřželo, znám to zpaměti, pak jsem si vzala k ruce Death Note (ale vzhledem k tomu, že jsem to zrovna stahovala do počítače, rozhodla jsem se počkat na anime), ale o tom to vlastně nebylo…. A ptáte se, o čem to bylo? Díky "fyzické" stránce vytisknutých mang jsem zjistila, že mi manga vlastně vůbec nevadí (na počítači to nějak není ono - ztrácím se, moc to září, :D atd), i když anime je lepší vzhledem k japonštině a především hudbě, jenže je to jedno, protože u nás manga stejně skoro nevychází, a když už je k sehnání tak anglicky (to mi nevadí, je to snad lepší jak čeština), ale hlavně draze a skoro nikde. Přesto, můžu bez ostychu prohlásit, že na příštím Advíku (popřípadě AnimeFestu), už budu vědět víc, než jen Kaleido Star, Naruto a Fullmetal Panic! - Na to přísahám! :D (u svatého boha Shinigami, o kterém jsou snad všechny anime, na které jsem narazila při svém zkoumání a co se mi vůbec nelíbilo).

Dalších zajímavých zážitků bylo víc než dost, jako příklad můžu dát například přednášku o "Tvorbě nových světů, Vytváření a zabíjení literárních postav, Packman, Matsuri (papaly jsme a papaly :D) a samozřejmě naší oblíbené hry… Začalo to nakreslením bludiště (to naše bylo vyřešeno během 16 sekund, ale za to my, vyřešily jiné během 10 sekund - takže co :D) a nezapomenutelná pantomima.

Nejdřív jsem se snažila předvést "Money", což ale bohužel lina nepochytila (no, vlastně se jí nedivím :D, nenapadlo mě to nejjednodušší - víte co, ne?), dále tu byl "Thief", což jsem ale bohužel nejdřív pochopila jako zub (tak snadný), ale bohužel, prokázaly se moje omezené schopnosti angličtiny, byl to zloděj. A tak jsem se opatrně vydala ke zdi, natáhla ruku, šmátrala a utekla a pak znovu a znovu a znovu… No, a lina hádala :D a uhodla, ale až po několika vykřiknutých možnostech, mezi nimiž se našlo (Čaj, rum, bum - no, tak to jsem fakt nepochopila :D hlavně, když zadání bylo anglicky, ale tak co, každý máme své světlé okamžiky)… Vlastně už si nevzpomínám, co bylo dál, ale ono to celkem stačilo.

http://www.daemon.cz/img/obal/hirez/11983.jpgPo druhé jsem také navštívila čítárnu a přečetla si mangu "Padlý měsíc" a řeknu vám, líbilo se mi to, přestože jsem to zas nepochopila :D, ale prý nejsem jediná, tak dobrý… A také jsem se pustila ještě do jedné, která se tvářila, jako jednodílná a je vícedílná a já nevím, kam jsem strčila papírek s jejím názvem.


No, bylo to pět dní smíchu… O tom žádná. Začalo to například přednáškou o "Family Guy" (Griffinovi) s hudebními čísly ze všech sérií, pokračovalo k A-music "Nechutné+Úchylné" (ááách :D), přes přednášku o "Fanfiction", ke které se ještě vrátíme a skončilo "Hudební soutěží" (až na to, že výhry byly s japonskýma a korejskýma hudebníma skupinama a herci z dorama, takže lina si mohla vybírat za sebe i za mě - třeba příště už budu vědět, o co go ;-))


A co jsem si tedy odnesla?

Za prvé - ještě mám hodně co do čítat.
Za druhé - ještě mám hodně co dokoukat, popřípadě dočíst, minimálně teď zkusím pokračovat v Death note (je to maniak a není na něm nic roztomilýho a basta! :D)
Za třetí - vypadá to, že se začnu ohlížet po korejských skupinách a tanečních kreacích.
Za čtvrté - zdá se, že
ve fanfiction mám hodně a hodně co dohánět (samozřejmě, jsem přeci jen začátečník), ale nejsem na tom (snad) nejhůř a možná se nakonec tomu psaní harlekýnek doopravdy vyhnu :D (to bych moc ráda)
Za páté - příště jedu znova!

P.S Kdo znáte Naruta, popřípadě anime Kaleido star? Na jedné z přednášek se mluvilo o povídce, kdy tyhle dva světy spojily. Tak, že se Kaleido Stage ocitla v nesnázích a najala si dva ninji, jako své ochránce - kunoichi z Písečné vesnice, Temari a shinobiho z Akatsuki, Itachiho (ach ano, už to samo o sobě je zajímavé)… Tu povídku jsem nečetla, ale v hlavě mi asi zůstane dlouho. Autorce se musí nechat, že má opravdu neuvěřitelnou fantazii :D mě by tohle asi nikdy nenapadlo (už samotný pár je dosti ojedinělý). I když, co jsem tam tak slyšela, tak míchání Naruta a Bleach, Hermiona v páru se Sasukem, popřípadě nějaká, jakákoliv, postava z jiného anime (člověk) s Akamaru? :D Bože!

Ach ano, můj "Anime týden" skončil a byl velice, velice zajímavý a plný nových zážitků a já jen doufám, že příště mě to, třeba i lepší, čeká znovu a že tam potkám víc lidí a znovu linu, které tímto děkuji za skvělou a zábavnou společnost.

http://shop.doupe.cz/images/9068_1.jpg
Vrátily jsme se včera k nám domů a rovnou zamířily do Imaxu na posledního Shreka. Musím uznat, že už jsem ráda,že je konečně "Zvonec a Konec" přesto musím také uznat, že na to, že už je to čtvrtý film v pořadí (nepočíteje ty různé nekinové verze), tak si Shrek dokázal udržet svoji kvalitu i vtip a oproti například třetímu dílu s Artiem (který jsem zrovna dokoukala :D) si podle mého názoru polepšil. K tomu ještě musím přičíst zajímavě využitou 3D animaci, jejíž "zaměřené" scénky sice byly poznat, ale nenudily.

Vřele doporučuji a pro dnešek se loučím (tedy,pokud se mi konečně nepodaří dopsat alespoň tu jednu kapitolu, kterou si tu čas od času otevírám a zíram na ni :D)
paruka
P.S.2:
Mám paruku! :D Je dlouhá a je růžovo-fialovo-modro-tmavě modrá
a už přemýšlím, kde ji budu nosit.


A… Ach ano, už jsem tu zase J… Koupila jsem si, samozřejmě (i když poprvé), placky… Naruta (nápis), Naruta (postavičku, fanatik J), Kakashiho (rozpadla se!!!) a Sasukeho (chtěly jsme ho s linou v noci rituálně upálit a ten hajzlik zdrhl!!).

kakashi
placky
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 kami kami | Web | 2. srpna 2010 v 18:38 | Reagovat

Z toho celého mi vyšlo, že si si to riadne aj spolu s linou užila. :-)
A Padlý měsíc som čítala a čo sa týka tvojho prvého P.S. tak obe anime poznám.

2 Nel-ly Nel-ly | Web | 2. srpna 2010 v 18:41 | Reagovat

příště se přidej a hned nás bude víc ;-) bylo tam hodně slováků a přednášku o Fanfiction vedla slovenka :) jen nevím, jakou má přezdívku na těch stránkách :D

3 Shiroa Shiroa | Web | 2. srpna 2010 v 18:56 | Reagovat

heh, pustím si video a první reakce...: ježiš, co ti chlapi tam dělaj s těma spoďarama? Dále... no coment:-D Ta choreografie je úžasná:-D :-D :-D
ta Kakashiho placka je supeer:-D :-D
A k tvému dlouhému popisu a názorům nemám slov:-D je vidět, že je odtamtud plno zážitků... :-)
a Death note doporučuju:-)

4 lina lina | Web | 2. srpna 2010 v 19:25 | Reagovat

Raito je geniální a má nádhernej psychopatickej smích:D Spiderman je nejlepší...A jak jsem říkala, klidně bych si to zopákla:D

5 kami kami | Web | 2. srpna 2010 v 19:56 | Reagovat

[2]: To by bolo fajn, keby som si nebola na istom, že sa stratím hneď za hranicami. :D

6 Nel-ly Nel-ly | Web | 2. srpna 2010 v 20:08 | Reagovat

[5]: vsadím se, že z Bratislavy nebo z jakýhokoli většího města pojede přímej autobus minimálně do Brna (kde bude AnimeFest ;-)) a nebo do Prahy (Advík) a určitě se najde dost lidí, co tam pojedou

Jen na advíku bylo víc než 2050 účastníků... slováci, brňáci, dokonce tam bylo i pár cizinců

7 Maya Maya | 2. srpna 2010 v 20:36 | Reagovat

No páni! Já chci taky! :-)

8 SasQa SasQa | 2. srpna 2010 v 20:40 | Reagovat

Chjo, ako ja vám čechom závidím samé festivaly anime. A my Slováci...nič :-(
Ale fakt by som chcela vidieť exota, ťo sa na Advík dotrepe z Košíc...:-DDD

9 Nel-ly Nel-ly | Web | 2. srpna 2010 v 21:37 | Reagovat

[8]: hele, vzhledem k tomu, že tam bylo víc brňáků, který to maj na dvě a půl hodiny cesty a pár skupin slováků (plus přednášející slováci), tak myslím, že zrovna Košice nejsou takový problém ;-)
Ostatně, AnimeFest je v Brně :)

10 Nel-ly Nel-ly | Web | 2. srpna 2010 v 21:38 | Reagovat

Maya: tak se příště přidej :D já o anime nic nevim a stejně jsem se čas od času chytala... přednášky o literatuře neměly s anime nic společnýho, fanfiction ano, ale harry tam brousil taky :D a "Dance" - tančit se dá všechno a na všechno ;-)

11 Berony Berony | Web | 3. srpna 2010 v 0:21 | Reagovat

A když napíšu, že mám nyní hlubokou, ale opravdu hlubokou depresi, uvěří mi to někdo? Těch pět dní prostě bylo úžasných, fantastických, nezapomenutelných a... Stýská se mi. :(

12 Black horse Black horse | Web | 5. srpna 2010 v 22:09 | Reagovat

Nerozumněla jsem sice ani polovině, ale tobě se to jistě líbilo, takže to bylo určitě moc fajn :)

13 Polgara Polgara | Web | 6. srpna 2010 v 20:08 | Reagovat

Někdy bych se na takovou akci chtěla dostat, podle toho co píšeš, jste se evidentně nenudili :-D a polovinu z toho, cos řikala neznám, ale snad časem poznám

14 Nel-ly Nel-ly | Web | 6. srpna 2010 v 20:57 | Reagovat

Black horse, Polgara: já vůbec netušila :D to, co "znám" teď jsem vůbec nevěděla... jela jsem s tím, že znám dohormady asi tři anime (dejme tomu čtyři), ale že jsem knihomol, miluju hudbu a filmy a ráda zjišťuju nový věci a především na těch přednáškách se o anime skoro nemluvilo... a fantasy známe všechny :) a sci-fi? no, my se s linou chytaly jen na Star Wars a Star Treku a stačilo :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA