třpytící se upíři

5. července 2010 v 3:38 | Nel-ly |  Movies, Series,...

Za další... Viděla jsem Eclipse a řeknu vám - jsem moc ráda, že jsem na tom byla v kině, protože jinak bych to nebyla schopná dokoukat. Uznávám, že pro skalní fanoušky, to může být nejlepší film série, ale pro "nečtenáře" to byla taková nuda zmatek, že mi ty dvě hodiny přišly, jako půlka dne.

A můj zaujatý názor?

POKUD JSTE FANOUŠEK A NESNESETE JINÉ NÁZORY, NEČTĚTE. NEBUDE SE VÁM TO LÍBIT ;-)

http://scrupo.files.wordpress.com/2009/11/eclipse-poster-movie.jpg

Když jsme s kamarádkou vyrazily na první díl Twillight Ságy ani jedna jsme neznaly knihy a myslely, že jdeme na horor s upíry. Omyl. Čekala nás průměrná romantická povídaná s pokusem o fantasy, která nám však přišla jako dokonalá fraška. Tak dokonalá, že mě doopravdy pobavila a bez uzardění se přiznám, že film mám doma v počítači a viděla jsem ho už asi třikrát.

Tak tedy, po nějaké době přišlo pokračování a já znovu, s tou samou kamarádkou, vyrazila na další díl s tím, že jsem už věděla, o co vlastně jde...

Překvapilo mě zjištění, že většina lidí, o kterých jsem si vždy myslela, že mají stejný vkus jako já (láska k Potterovkám, ty samé žánry knih i filmů, jeden dva narutofilové... prostě moje krevní skupina) tyhle knihy milují. A tak jsem zašla do knihovny, chytila Stmívání, začala číst a druhý den vrátila nedočtenou knihu...

"Ne, děkuji, ale TOHLE já číst prostě nedokážu." (A tak moje domněnky o stejných krevních skupinách v převážné většina mých "reálných" i "netových" známých zmizely - neodsuzuji jiný vkus! čtěte si, co chcete ;-))

Další film "New Moon" pobavil.... Doopravdy, ještě v životě jsem se při filmu v kině snad tolik nezasmála a došla jsem k názoru, že autorka to buď myslí vážně, nebo měla štěstí anebo, s největší pravděpodobností, prostě ví, co lidé chtějí a je génius.

Jak jsem si schopná z nedostatku filmů a seriálů pustit Stmívání, tak po Novém Měsíci nešáhnu - to je film, který je dobré znát, ale ještě lepší navždy zakopat (nemluvě o příšerném dabinku, kterého jsem byla včera asi pět minut svědkem).

A tak... S menším sebezapřením... Jsme se dnes, znovu s tou samou kamrádkou, usadily v kině a čekaly, co si pro nás filmaři i kniha /přestože znám konec do detailů, neznám celý obsah/ připravili. A...

Byl to jeden z nejnudnějších a nejtáhlejších filmů, které jsem viděla za posledních X týdnů… Jediné, co mu přidávám k dobru je to, že jsem se čas od času doopravdy od srdce zasmála. Začátek, první snad hodina, byl pro mě naprosto o ničem. Nejen, že jsem se chvílemi neorientovala v ději, ale přehršle "kecání", pohled do názorů "hlavní hrdinky" a "trpitelský" Edward na mě byli prostě moc.

Další část byla zábavnější (žádost o ruku byl jeden z doopravdy světlých okamžiků). Jak se mi líbí výlety do vzpomínek hrdinů (flashbacky forever!), tak tady mi to doopravdy zajímavé přišlo velice špatně podané, přestože postavy obou upíru, především Jaspera, jsou mi milejší než celý hlavní pár.

RECENZE - csfd.cz (i když procentuální ohodnocení filmu je velice - :D)

(Snad spoiler)

Bella sice není až tak psychicky narušená, jako byla v minulém díle, ale stále je mi krajně nesympatická. Její obětavost, dle další zajímavé kmenové vzpomínky, mě doopravdy nedokázala nadchnout a jediný světlý bot mi přišel ve chvíli, kdy políbila Jakea - tedy až do chvíle, než mi řekla, že to nebylo kvůli němu, aby se o ni nebál a bojoval, ale protože "neví". To vždycky potěší ne?

Přesto, co mě jako vždy, nejvíc štvalo, byl samotný, dokonal Edward. Nevím, jestli je v knize napsáno, že má při každém rozhovoru nevýslovně trpět, ale záběry na obličeje hlavních hrdinů (kterých mohlo být klidně o polovinu míň a mohly být z větší dálky) a především na ten jeho? Možná, že je to dobrý herec. Možná, že se někomu líbí. Ale mě nejen jeho postava, ale i její představitel jednoduše odpuzuje.

Snad jediná věc, na kterou jsem se celý film těšila, byla závěrečná bitva. Nakonec - to, co se honosí žánrem "fantasy" - prostě předpokládá nějaký "epický" závěr… Já si ho však nevšimla.

Ale abych ukončila svoje lamentování… Můj názor je zaujatý. Nikdy jsem knihy nečetla a číst je nebudu (ta část prvního dílu mi prostě stačila). Filmy nejsou to nejhorší, co jsem, kdy viděla, ale určitě se mi nelíbí a až je budou dávat v televizi, přepnu na jiný program, třeba na počasí.

Bez omluvy a s právem na vyjádření svého názoru se loučím a doufám, že jsem nikoho neurazila a jestli ano? Neříkám - nečtěte to, a proto si tu prosím nestěžujete, nenadávejte a nevnucujte mi svoje názory. Čtení tohoto článku bylo vaše svobodné rozhodnutí.

Ádié za týden, mí drazí…

P.S. Chudák Jakecob :) i když s ní by moc nevydělal
Plakát Eclipse: www.csfd.cz
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vivi Vivi | Web | 5. července 2010 v 3:47 | Reagovat

Kdybych si náhodou někdy pustila stmívání, tak jenom kvůli Jakeobovi, to je asi jedinej světlej bod toho filmu :D

2 Liliane Evans Liliane Evans | Web | 5. července 2010 v 9:12 | Reagovat

Ja na Eclipse idem dnes a hrozne sa tešim, knihy som čítala, aj keď nic moc, až na 4. knihu, jedine tá stojí za to!
New Moon - slaďák, podľa mňa najhorší zo všetkých filmov a kníh, čo doteraz boli, ale Eclipse bude určite iný :D!

3 terysek06 terysek06 | Web | 5. července 2010 v 9:30 | Reagovat

já sem tam tky byla a mám dost podobný názor :d...Jediný, kdo na to letí jsou holky v našem věku, kterým se nelíbí nic jiného,než Edward :D njn...jinak hezký článek (hezky jsi jim to naservírovala...)

4 Black horse Black horse | Web | 5. července 2010 v 9:52 | Reagovat

Nel-ly, já vím, já vím :D :D  Musím se přiznat, když jsem četla první knihu tak z donucení. A pamatuju si přesně kapitolu kde jsem knihu odložila-Duch nad hmotou a tam pro mě byl zlom. Nedokopala jsem se a knihu odložila asi na půl roku. A pak jsem to zkusila znova a ejhle, když jsem s prokousala jednou či dvěma dalšími kapitolami, šlo to. A dál už to lítalo. Upřímně, filmy nemám ráda. Nelíbí se mi představitel Edwarda-R.Pattison. Jsem tím před kamarádkama nechvalně známá :D :D No, když mě film nudí, tak se mi zdá, že film trvá moc dlouho, to se mi stalo u všech třech (!), a to Stmívání naprosto zbožňuju (já vím, zklamala jsem, prostě jsem propadla komerční knize!)...  Takže tak  =o)

5 Belatrix Black Belatrix Black | E-mail | Web | 5. července 2010 v 10:09 | Reagovat

S tvým hnázorem souhlasím. Všichni to obdivujou a šílí po tom, dokonce i mamka,která na zatmění byl už 2x v kině. Dabing na New moon byl opravdu příšerný. Behem celého filmu jsem shlédla hned něolik nepřesností a chyb. Když mě to celý přijde tak o ničem. Je to prostě jen o tom, že Bella si usmyslela, že bude s Edwardem. Přečetla jsem první knihu a půlku druhé. Ale přestalo mě to bavit ve chvíly, kdy se Bella začala utápět ve svých pocitech. Třetina knihy popsaná skoro zbytečně. Takže tvůj názor beru na 100%

6 Nel-ly Nel-ly | 5. července 2010 v 12:40 | Reagovat

Tak to jsem ráda, že se na mě nesnesla smršť :), když jem z prvního filmu přišla druhej den do školy, tak jem byla málem ukamenována dívčí částí třídy... A chvíli byl ze mě vyděděnec :( :D

Black Horse: k téhle kapitole jsem se myslím nedostala, nelíbilo se mi, jak je to napsané ani o čem to je a díky té "komerčnosti" přesto vím, jak to skončí a co se tam děje a o to spíš si to prostě nepřečtu... A Pattison se mi nelíbil už v Harrym a tady mi to přije jen a jen horší :)

btw. poslední připomínka, když po sobě Éda a Bella lezou, tak je Éda vidět v zrcadle... stačí, že se briliantí... potom, co jsem četla Draculu tak tohle prostě nesnesu, alespoň část tradice se musí dodržovat

7 Lexie Lexie | Web | 5. července 2010 v 14:52 | Reagovat

Tvůj názor na 100% rozhodně neberu, ale ve všem máš pravdu, takže důvody, čím mi ten film přišel dobrý sem vypisovat nebudu. Pattinsona mám ráda, i když bych ho raději vyděla v jiných filmech než je Twilight saga. Nesnášim Taylora Lautnera, ale jelikož si dokážu oddělit herce od postavy, tak myslím, že bez Jacoba by na tom ty filmy byly ještě desetkrát hůř.
Pro mě největší otázkou zůstává, jestli jsou do sebe vůbec zamilovaní. Vždyť úplně bije do očí, že ne. Bella jenom chtěla zjisti co on je zač a to je všechno. Jejich rozhovory jsou příšerné, protože se nebaví o ničem jiném než o upírech. Nepochybně je to pro ně důležité téma, ale stejně. No, se svými názory raději končím nebo by se mohlo stát, že z toho napíšu román:D
Jenom si neodpustím ještě jednu připomínku - ti co TS milujou z toho dělaj nejlepší film světa. ty co ho nesnáší z toho dělají zase největší hovadinu světa, ale nezdá se ti, že to taky řeší trochu moc? vím, že tohle je už asi trochu cpaní mého názoru, ale odpustit jsem si nemohla. když se to toiž vezme kolem a kolem, tak lidí, kterym je Stmívání ukradený nebo ho dokážou ohodnotit objektivně je vážně málo.

8 Nel-ly Nel-ly | 5. července 2010 v 15:32 | Reagovat

[7]: :D ale já několikrát zdůrazňuju, že si nemyslím, že je to nejhorší film světa ;-) a že se mi Stmívání i celkem líbilo.. ale jako filmy, ne kniha!, je to prostě slátanina a s tím už nic nenadělám ;-)
Věřím, že to může být hezké čtení, ale po zajetých tradicích upírů mi tohle pojetí přijde až moc... jak to vysvětlit?
Neobjektivní názor to byl, ale jinak je mi Twilight naprosto ukradený, jen jsem na tom byla v kině a potřebuju se vykecat, věř mi, že až přijde Harry budou kritiky dvojnásobné... Protože i když ho miluju, filmy doopravdy nemusím :)
Ne, že to nesnáším, ale ani se mi to nelíbí a takovouhle reakci můžou všichni čekat na jakýkoliv podprůměrný film, jen na kritku na TS si lidé přečtou a budou to víc řešit ;-)

9 Black horse Black horse | Web | 5. července 2010 v 16:01 | Reagovat

Nel-ly: S tím Pattisonem vím přesně jak to myslíš :D :D . No a s tím zrcadlem,... Někdy v době, kdy jsem vztupovala ke Snapeofilkám (do řádu jsem byla oficiálně vzána 1.7.2009 pokud si správně vzpomínám) jsem hledala nějaké podrobnosti o upírech a zjistila jsem, že to, že se v zrcadlech nezrcadlí je proto, že nemají duši. Takže je to celé na hlavu postavené, stejně to tak i není u Joshe Whedona (Buffy, Angel) ale ten má své vlastní kouzlo svůj styl. No a s tou duší by to mělo být stejně i u stínu a co já vím u Steph Meyerové maj upíři dokonce i stín... =o/

10 Aňulka Aňulka | Web | 5. července 2010 v 22:43 | Reagovat

Tak si tam hezky užij, Nel!

11 therysek-diary therysek-diary | Web | 6. července 2010 v 13:28 | Reagovat

Promiň, že otravuju. Mám nový blog, protože jsem ten původní musela smazat kvůli svému bratrovi. Původní: Terysek06

12 Polgara Polgara | Web | 6. července 2010 v 18:19 | Reagovat

Sága Stmívání, zvláštní to dílo. Autorka měla dobrý nápad, který bohužel špatně pojala a ještě hůř napsala. První díl natočený dle tohoto skvostu byl děsivý, druhý průměrný né-li nudný a třetí...nerada to řikám, ale nejlepší, co se jim povedl, alespoň co se týká těch "akčnějších" scén. Bella je kráva a Stewartová ji taky moc nepřidává na kráse, v té scény, kdy Edík hovořil s Viktorií jsem doufala, že se zabije a ono nic...

13 LilE LilE | Web | 7. července 2010 v 13:57 | Reagovat

K Eclipse jsem se do kina ještě nedostala...ale musim říct, že podle mě je na celý sáze to nejhorší Bella a Edward:D nemůžu si pomoct, ale chudák Jacob sedo jejich mileneckého života prostě nehodí:D (Jacob v knize..protože ve filmu ho malinko přišladili, ale i tak neni tak hroznej jako "trpitelský" Edwík):D

14 LilE LilE | Web | 7. července 2010 v 13:57 | Reagovat

[12]: taky jsem se modlila...:D

15 Avilan Avilan | Web | 8. července 2010 v 9:56 | Reagovat

Jo, tvůj názor je asi oprávněný, protože nejsi sama :-D
U stmívání jsem jenom seděla a hlěděla... Tak tohle má být horor? Spíš nepodařená pohádka, která měla být fantasy, ale ani to se jim nepovedlo... Bella, jako postava, je strašná kráva a děvka, Edward vypadá jak zfetovaný umírající magor.
Chci se na další dva díly mrknout, ale prostě se těším na to, jak u toho budu sedět a obdivovat takový kýčovitý film. Námět je to dobrý, ale měl být mnohem lépe zpracovaný

16 Avilan Avilan | Web | 8. července 2010 v 9:58 | Reagovat

Není to nejhorší film na světě, to je pravda, ale nesnáším, když někdo šílí okolo takové kraviny. A pokud jsou knihy na nic, tak pak už opravdu nemám co dodat

17 Liliana Liliana | E-mail | Web | 8. července 2010 v 14:42 | Reagovat

super film mne sa to velmi pacilo

18 maydi-story maydi-story | Web | 8. července 2010 v 16:07 | Reagovat

Máš moc pěkný bloQ a des =))

19 kami kami | 10. července 2010 v 16:00 | Reagovat

Bože môj. To je asi jediné načo sa zmôžem, keďže tu vidím toľko zmien a poviedok, no žiaľbohu si ich nemôžem ešte prečítať lebo nemám internet a blog ma nechce pustiť, takže to nemôžem ani zverejniť. (Tento dizajn je najlepší zo všetkých doterajších, veľmi milo prekvapil.) pravdepodobne sa mi podarí medzi vás vrátiť až budúci mesiac, no i tak nemám napísané žiadne nové HP poviedky, iba také anime fanfiction a chcela by som ich uverejniť. A len to som chcela, prepáč, že som vyrušovala. :-)

20 Maya99 Maya99 | 19. července 2010 v 8:29 | Reagovat

Jé, tam bych taky chtěla jet...ach jo, to se někdo má.
Jinak s tou Twilight ságou...přečetla jsem všechno a musím říct, že poprvé mě to docela bavilo...jenže jak jsem začala být starší, rychle jsem od toho upouštěla. A úplně nezaujatě musím říct, že Edouš je suchar a mě je nejsympatičtější asi Jasper s Alicí a Jacob, kteří mají alespoň smysl pro něco jako život :-)
Tímto můj názor...ale ta závěrečná bitva byla dobrá, to se musí uznat :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA