Hroši nepláčou (Halina PAWLOWSKÁ)

24. července 2010 v 14:02 | Nel-ly |  Books of my life...
Obrázek - Hroši nepláčouNe, ne, neee!!! Nejdřív se mi celý článek jednoduše zmizel a teď, když jsem ho znovu napsala, prostě.... Cože! Ne a ne a ne, tentokrát to bude rychlý a nenáročný a jestli se to ještě jednou stane, budu stávkovat.

Hroši nepláčou - Halina PAWLOWSKÁ

Sborník známých i méně známých povídek a fejetonů české spisovatelky, vydavatelky, publicistky, moderátorky a scénáristky, která si nebere servítky a vypráví příběhy, inspirované životy svého okolí, své rodiny i sama sebe s takovou dávkou zdravé ironie a humoru, že se čtenář prostě nemůže nezasmát.


Úryvek:

Ten pravý

Často padám. Gravitace je mým nepřítelem a zeměkoule nechce evidentně nosit mé tělo na svém hřbetě. Padám ze schodů. Jednou ve vinárně Bystrica na Národní třídě (teď je tam nějaký gay club) mne po troše vína šest schodů přitáhlo tak, že jsem z nich skočila šipku. Hlavu jsem pak měla nepochopitelně zase směrem vzhůru, nohy jsem měla zkroucené pod sebou a taky jsem měla vytřeštěné oči. Můj kolega Ležák (vypil toho víc než já) dospěl proto k závěru, že jsem mrtvá, a ve čtyři v noci mne na těch schodech nechal a utekl na taxíka, aby neměl oplétačky (Nikdy jsem ti to neodpustila, Ležáku!)

Tento úryvek jsem si (poprvé, podruhé i potřetí) vybrala, protože je mi velice sympatický a připomíná mi samu sebe, v čemž je další velká výhoda každé knihy, protože situace (ať jsou jakkoli komické), do které se vypravěčka dostává, jsou prostě tak nerealistické, že se něco podobného každému z nás prostě muselo stát.

Nedokážu si vybrat svoji nejoblíbenější část téhle knihy, protože to prostě nejde, ala věřím, že stejně jako mě byla milým několika denním společníkem na cestách v tramvaji a metru (škoda, že teď nejezdím častěji :D), tak vám bude společníkem ještě milejším.

obrázek: www.neoluxor.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA