Červenec 2010

Hroši nepláčou (Halina PAWLOWSKÁ)

24. července 2010 v 14:02 | Nel-ly |  Books of my life...
Obrázek - Hroši nepláčouNe, ne, neee!!! Nejdřív se mi celý článek jednoduše zmizel a teď, když jsem ho znovu napsala, prostě.... Cože! Ne a ne a ne, tentokrát to bude rychlý a nenáročný a jestli se to ještě jednou stane, budu stávkovat.

Hroši nepláčou - Halina PAWLOWSKÁ

Počátek (Inception)

23. července 2010 v 1:38 | Nel-ly |  Movies, Series,...
Plakát k filmuNeumím psát recenze, doopravdy ne a už vůbec ne na akční filmy, které ve své podstatě zas tolik nemusím. Ale přeci jen, před chvílí jsem se vrátila z kina a nemůžu odolat, abych se nesvěřila s prvotním dojmem.


Světlo v temnotě (5)

20. července 2010 v 12:53 | Nel-ly |  Povídka HG/DM
slzy
Možná je to doopravdy pravda a minulou  kapitolou to mohlo skončit :) a možná taky proto, jsem dlouho uvažovala, jak navázat, ale jak jste si všimli, už od začátku je tam pár výkyvů mezi minulostí a přítomností a ty by zůstaly nevysvětleny a nedokonečeny, přesto nezoufejte ;-) blížíme se k závěru.

rating: 15+ (nebo 18, nevím)

18. Kapitola - Zpátky doma

18. července 2010 v 18:37 | Nel-ly |  Jdi za svým snem
Sirius
Tramtadadá... Tak tohle mi dalo zabrat, vážně jsem se musela nutit, na ráz jsem napsala třeba jen jeden dva odstavce, vůbec mi to nešlo a ani nebavilo, tak jen doufám, že to na tom není vidět... Múza má zjevně prázdniny a ani se o tom, mrcha, nezmínila.


Happy B-Day (13.7.2010)

18. července 2010 v 18:28 | Nel-ly
KUK, ani jste si nevšimli, že jsem tu nebyla, co? Ale teď mám čtyři dny slastného "hodnědělání" ale po večerech s internetem, tak se tu zas chvíli budeme setkávat (tedy doufám, že mi všichni neodjeli :))

Jinak "článek" sám o sobě (zajímavé pojetí je - zajímavé :D prostě jsem si na chatě pořídila v krámku myšku k notebooku a nepadlo mě nic jiného než vyzkoušet její funkčnost v photofilteru :D a dopadlo to tak, že přijde další milion článků o ničem)

B-day
Tak co? Libílo? Líbilo, že jo! :D

třpytící se upíři

5. července 2010 v 3:38 | Nel-ly |  Movies, Series,...

Za další... Viděla jsem Eclipse a řeknu vám - jsem moc ráda, že jsem na tom byla v kině, protože jinak bych to nebyla schopná dokoukat. Uznávám, že pro skalní fanoušky, to může být nejlepší film série, ale pro "nečtenáře" to byla taková nuda zmatek, že mi ty dvě hodiny přišly, jako půlka dne.

A můj zaujatý názor?

POKUD JSTE FANOUŠEK A NESNESETE JINÉ NÁZORY, NEČTĚTE. NEBUDE SE VÁM TO LÍBIT ;-)

http://scrupo.files.wordpress.com/2009/11/eclipse-poster-movie.jpg

Když jsme s kamarádkou vyrazily na první díl Twillight Ságy ani jedna jsme neznaly knihy a myslely, že jdeme na horor s upíry. Omyl. Čekala nás průměrná romantická povídaná s pokusem o fantasy, která nám však přišla jako dokonalá fraška. Tak dokonalá, že mě doopravdy pobavila a bez uzardění se přiznám, že film mám doma v počítači a viděla jsem ho už asi třikrát.

Tak tedy, po nějaké době přišlo pokračování a já znovu, s tou samou kamarádkou, vyrazila na další díl s tím, že jsem už věděla, o co vlastně jde...

Překvapilo mě zjištění, že většina lidí, o kterých jsem si vždy myslela, že mají stejný vkus jako já (láska k Potterovkám, ty samé žánry knih i filmů, jeden dva narutofilové... prostě moje krevní skupina) tyhle knihy milují. A tak jsem zašla do knihovny, chytila Stmívání, začala číst a druhý den vrátila nedočtenou knihu...

"Ne, děkuji, ale TOHLE já číst prostě nedokážu." (A tak moje domněnky o stejných krevních skupinách v převážné většina mých "reálných" i "netových" známých zmizely - neodsuzuji jiný vkus! čtěte si, co chcete ;-))

Další film "New Moon" pobavil.... Doopravdy, ještě v životě jsem se při filmu v kině snad tolik nezasmála a došla jsem k názoru, že autorka to buď myslí vážně, nebo měla štěstí anebo, s největší pravděpodobností, prostě ví, co lidé chtějí a je génius.

Jak jsem si schopná z nedostatku filmů a seriálů pustit Stmívání, tak po Novém Měsíci nešáhnu - to je film, který je dobré znát, ale ještě lepší navždy zakopat (nemluvě o příšerném dabinku, kterého jsem byla včera asi pět minut svědkem).

A tak... S menším sebezapřením... Jsme se dnes, znovu s tou samou kamrádkou, usadily v kině a čekaly, co si pro nás filmaři i kniha /přestože znám konec do detailů, neznám celý obsah/ připravili. A...

Byl to jeden z nejnudnějších a nejtáhlejších filmů, které jsem viděla za posledních X týdnů… Jediné, co mu přidávám k dobru je to, že jsem se čas od času doopravdy od srdce zasmála. Začátek, první snad hodina, byl pro mě naprosto o ničem. Nejen, že jsem se chvílemi neorientovala v ději, ale přehršle "kecání", pohled do názorů "hlavní hrdinky" a "trpitelský" Edward na mě byli prostě moc.

Další část byla zábavnější (žádost o ruku byl jeden z doopravdy světlých okamžiků). Jak se mi líbí výlety do vzpomínek hrdinů (flashbacky forever!), tak tady mi to doopravdy zajímavé přišlo velice špatně podané, přestože postavy obou upíru, především Jaspera, jsou mi milejší než celý hlavní pár.

RECENZE - csfd.cz (i když procentuální ohodnocení filmu je velice - :D)

(Snad spoiler)

Bella sice není až tak psychicky narušená, jako byla v minulém díle, ale stále je mi krajně nesympatická. Její obětavost, dle další zajímavé kmenové vzpomínky, mě doopravdy nedokázala nadchnout a jediný světlý bot mi přišel ve chvíli, kdy políbila Jakea - tedy až do chvíle, než mi řekla, že to nebylo kvůli němu, aby se o ni nebál a bojoval, ale protože "neví". To vždycky potěší ne?

Přesto, co mě jako vždy, nejvíc štvalo, byl samotný, dokonal Edward. Nevím, jestli je v knize napsáno, že má při každém rozhovoru nevýslovně trpět, ale záběry na obličeje hlavních hrdinů (kterých mohlo být klidně o polovinu míň a mohly být z větší dálky) a především na ten jeho? Možná, že je to dobrý herec. Možná, že se někomu líbí. Ale mě nejen jeho postava, ale i její představitel jednoduše odpuzuje.

Snad jediná věc, na kterou jsem se celý film těšila, byla závěrečná bitva. Nakonec - to, co se honosí žánrem "fantasy" - prostě předpokládá nějaký "epický" závěr… Já si ho však nevšimla.

Ale abych ukončila svoje lamentování… Můj názor je zaujatý. Nikdy jsem knihy nečetla a číst je nebudu (ta část prvního dílu mi prostě stačila). Filmy nejsou to nejhorší, co jsem, kdy viděla, ale určitě se mi nelíbí a až je budou dávat v televizi, přepnu na jiný program, třeba na počasí.

Bez omluvy a s právem na vyjádření svého názoru se loučím a doufám, že jsem nikoho neurazila a jestli ano? Neříkám - nečtěte to, a proto si tu prosím nestěžujete, nenadávejte a nevnucujte mi svoje názory. Čtení tohoto článku bylo vaše svobodné rozhodnutí.

Ádié za týden, mí drazí…

P.S. Chudák Jakecob :) i když s ní by moc nevydělal
Plakát Eclipse: www.csfd.cz

Můj milý deníčku... 9. Puberťáci

3. července 2010 v 22:06 | Nel-ly
MMD avatar
Tahle kapitola není ani zdaleka tak dlouhá, jako ta minulá, ale zase bych ji mohla nazvat "prázdninovou"... odlehčená, snad i vtipná (doufejme :D) a tvoří takový most k dalšímu ději.
Tak doufám, že si ji užijete, bude se vám líbit a dostihnou mě všechny kritky ;-)
P.S. taky jste na mě hrdí, jak jsem najednou výkonná? nezvykejte si


Světlo v temnotě (4)

1. července 2010 v 23:07 | Nel-ly |  Povídka HG/DM
Hermione
Přeci jen je to možná trochu krátký... Ale co se dá dělat, tak nějak mi takhle vyšel konec a na tom už nic nezměním a ani nechci.
Jinak už mám taky prázdniny, no vážně, jenže žádné plány - tedy krom válení se v parku přes den a večerního dopíjení zásob (ne sama a ne doma! - jen hezky sociálně v parku), které stejně rychle zmizí a pak nastane nejen období nesmyslného horka a nic nedělání, ale i sucha a výmýšlení nové "zábavy" - no nemám to fajn život? to je tak, když neseženete práci a kapesnému už jste odrostli :-/
rating: 15+

4. Kapitola - Proč bojovat?


7. Kapitola - Červánky

1. července 2010 v 10:54 | Nel-ly
minato a kushina
Tak za tuhle kapitolu bych se měla asi do předu omluvit, ale... Vypadá, jako kdybych ji psala na rychlo dneska, jenže v počítači už ji mám víc ja dva týdny a nějak jsem neměla sílu na její přepisování a tak to zůstané takové... Pár slabších se najít musí a tohle je přeci jen úplně jiný styl a vlastně i žánr, než na co jsem zvyklá (nejen, že HPFF píšu už skoro rok, ale především několik let čtu, zatím co Narutovské povídky jsem dohromady četla asi tři).
Kapitola věnována Shiroe, která asi jediná na tuhle povídku čeká a donutila mě ji sem vložit :D tak si ji užij a žádný stížnosi! můžeš si za to sama :P
rozdělovač 2
Pronásledovalo ji něco strašlivého a ona běžela. Běžela div, že nevypustila duši, běžela skrz hustý, štiplavý kouř a i přes nedostatek vzduchu křičela. Křičela ze všech sil, aniž by věděla co. Snad to ani nebyla srozumitelná slova, jen neartikulovaný a o to děsivější nářek - Byla tak sama, sama. Všechno bezpečí, moudrost světa - zmizely. Nahradil je chaos, bolest a nicota. Chlad rozlévající se jejím tělem, přestože kolem ní plápolaly desítky metrů vysoké plameny.

Trhaně se nadechla a zastavilo se jí srdce… To ne!

acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA