9. Kapitola - Rozřazení

11. března 2010 v 20:12 | Nel-ly
Trádádýdá, zamotáváme :D nevím, co mě to popadlo, ale rozhodla jsem se přidat trochu školy, motání, výlevů a... no vůbec, nechutnýho prodlužování a zamotávání děje
"Tak tedy jak všichni víte, svět kouzel zachvátily v poslední době nepokoje a nebudu vám nic nalhávat, zdá se, že přichází válka… krutá válka, které se nevyhne nikdo z nás," začal profesor Williamson hodinu ve velice optimistickém duchu a pokračoval tak i dál.

Ashley byla vždy přesvědčena, že profesor Williamson je trochu, no možná spíš víc, výstřední, ale něco se mu muselo nechat. Nikdy svým studentům nic nenalhával a nechoval se k nim, jako k malým dětem, i když ona sama by popravdě byla radši, kdyby se k nim tak občas choval.

William Williamson, většina jeho studentů byla přesvědčena, že se narodil jen omylem po selhání nějakých prášků, protože za co jiného by se mu rodiče takovým jménem mohli mstít (A/N autorka se mstí své stávkující múze)? Byl muž středních let, který vždy chodil v odrbaném béžovém, světle hnědém nebo khaki oblečku na styl mudlovských cestovatelů džunglí a bral výuku Obrany proti černé magii vždy velice vážně a především prakticky. Čímž své studeny připravoval na životní situace a zároveň jim hodně znemožňoval složit jakékoliv zkoušky, protože jednou za čas prostě přišel do hodiny, napsal jim na tabuli stránky, které si mají přečíst a příští hodinu (nebo jindy a nejlepších případech vůbec) z nich své studenty vyzkoušel.

Za celou tu dobu co je učil, což byly necelé tři měsíce, si Ashley nevybavila ani jednu teoretickou hodinu, kdy by jim jejich nový profesor vysvětlil látku a popsal, co se vlastně při jejich závěrečných zkouškách bude dít. Ashley byla celkem v šoku, když jí došlo, že učivo tohoto ročníku se nejspíš nenachází v knihách a má ho pochopit jen během hodin (kdy není šance si dělat poznámky - důkazem bylo, že to nestíhala dokonce ani Evansová). Popravdě… Ashley byla vystrašená k smrti, vždy zastávala názor, že všechno se dá naučit, pokud je návod napsaný v knihách (proto nejspíš neuměla pořádně létat na koštěti - na to návod neexistoval) a tak se pro ni tyhle hodiny celkem rychle staly noční můrou. Byly sice plné praktických a velice zajímavých informací, přesto to byla noční můra a dnes si pro ně profesor Williamson zjevně nachystal větší lahůdku než obvykle.

"… V budoucnu se budete muset naučit bránit. Až vás jednou nějaký černokněžník napadne v temné uličce, nebudete mít dost času zavolat posily a pokud, garantuji vám, že to nestihnou včas," pokračoval profesor ve svém proslovu a zdálo se, že po třídě se čím dál víc rozlévá chlad a jistá panika. "A proto vás zdejší škola nemá připravit jen ke zkouškám, ale také vás má naučit praktickému využití kouzel a především taktice duelových soubojů."

Při profesorových posledních slovech se třídou rozlehlo sborové hlasité nadechnutí, takže tohle si na ně připravil. Ashley hlasitě polka. Zdálo se, že některé její spolužáky Williamsonovo sdělení nadchlo. Především Potter se Siriusem sedící kousek od ní se zdáli být nadšení, stejně jako partička zmijozelských v čele s Bellatrix Blackovou sedící na druhé straně místnosti. Na rozdíl od nich, Ashley zachvátila panika.

Souboje, to znamená, že proti sobě budou od teď na hodinách bojovat? Že bude muset pozvednout hůlku proti některému ze spolužáků? Co když někomu ublíží? Co když někdo ublíží jí (to spíš)? Není nikdo, snad kromě Pettigrewa a Violet, komu by se mohla rovnat, natož nad ním vyhrát a ona nutně potřebuje hodinami Obrany projít s těmi nejlepšími známkami.

"Ticho, prosím," utišil profesor celou třídu jedním pohledem, i přes svou výstřednost a celkem nízký věk si dokázal okamžitě zjednat pořádek. Měl prostě vrozenou autoritu stejně jako jejich profesorka na Přeměňování. Minerva McGonagallová, vedoucí nebelvírské koleje, žena středních let, před kterou se třásli dokonce i Sirius s Potterem.

"Teď vám vysvětlím pravidla zápasů, které pro vás plánuji a způsoby rozřazení do skupin, ve kterých v příštích několika měsících budete pracovat a cvičit se. Všichni době poslouchejte i vy pane Blacku," zvýšil profesor trochu hlas při pohledu na arogantně se usmívajícího Siriuse. "Nebudu to opakovat! Tak tedy," profesor Williamson mávl jednou hůlkou a nad katedrou se objevila špičatá kouzelnická čapka rubínově červené barvy, posetá zlatými hvězdami. Ashley se zdála nějak povědomá, neměl ji Brumbál na sobě minulý rok při zahajování školního roku? Něco takového by k němu sedělo.


"V tomto klobouku jsou jména poloviny z vás, zbytek jmen je sepsáno na tabuli v abecedním pořadí," profesor znovu mávl hůlkou a za jeho zády se na tabuli objevila jména asi dvaceti studentů, Ashley si všimla, že její jméno tam není, takže ona bude vylosována k jednomu z nich. "Postupně budu vytahovat lístečky s vašimi jmény a přiřazovat je za sebou ke jménům na tabuli. Až bude mít každý z vás partnera, vysvětlím vám zbytek."

Profesor je všechny obdařil zářivým úsměvem, jakoby mu snad losování s jejich jmény o jejich budoucnosti připadalo na nejvýš vtipné. Vyhrnul si rukáv svého béžového oblečku a zalovil.

Ashley se zhluboka nadechla.

"Takže první dvojice bude," pokoušel se ještě chvíli mlžit Williamson, ale po chvíli se už vedle prvního jména objevila bílá čára a spojila ho s novým jménem. "Pan Black a pan Potter."

"Paráda!"

"Super!"

Ozvaly se v tu chvíli dva hlasité, chlapecké výkřiky a oblíbenější polovina pobertů si padla do náručí a navzájem se plácali po ramenou.

"Počkat, to proti sobě budeme bojovat?" Odskočil od Pottera najednou Sirius, když mu konečně došlo, co to jejich vylosování znamená.

"No, nejspíš jo. Tak to máš smůlu kámo,…" zasmál se James, ale jeho nejlepší kamarád ho přerušil.

"Jo to máš,…" kývl hlavou SIrius a oba společně dodali.

"… protože já tě dostanu."

"Hej!" začepýřil se ihned nebelvírský kapitán a zamračil se na Siriuse.

"Tak to by stačilo," zastavil jejich komediální vystoupení profesor a znovu ponořil ruku hluboko do červeného klobouku.

Další dvojicí byla pro Ashley neznámá dívka z Mrzimoru, Ellen Blogherová, a nějaký ne zrovna příjemně vyhlížející kluk ze Zmijozelu. Po tom, jak se na Ellen mladík podíval a usmál, dívku Ashley celkem litovala, ale v koutku duše se jí i ulevilo, takže první ze zmijozelské party je pryč, několik dalších zbývá. Představa, že se Ashley dostane do dvojice s nějakým z těch vysokých zmijozelských kluků nebo nedej bože s Blackovou byla přinejmenším děsivá. Ashley bylo okamžitě jasné, že by z ní nadělali fašírku. Vždyť ona nikdy s nikým nebojovala, vlastně v životě pozvedla hůlku jen proti Remusovi a to někdy ve druhém ročníku, když si zkoušeli odzbrojovací kouzlo, které jí do teď dělalo problémy.

"Pan Lupin a slečna Evansová." Ashley zvedla překvapeně hlavu, už byli u E a právě vypadli dva lidé, se kterými by se dobrovolně utkala. Věděla sice, že proti Lily ani Remusovi nemá nejmenší šanci, ale ani jeden z ní by jí určitě nijak neublížil a s Remusem by měla třeba i větší šanci si promluvit, když by ji porazil v souboji.

Počet zbývajících jmen na abecedním seznamu se postupně zmenšoval, stejně jako počet lístečků ukrytých v hlubinách červeného kouzelnického klobouku a Ashley stále neměla svého partnera.

Už zbývalo jen šest lidí, Violet, Susan, Blacková, Pettigrew, nějaký chlapec ze Zmijozelu a ona, Ashley.

"Slečna Cooperová," nervózně se nadechla a čekala nejhorší. Nejlepší možnost by byla nejspíš Susan, protože to by znamenalo, že by mohla ukázat svoje schopnosti a možná ani neprohrát. Susan byla silná, ve sportu, ve společnosti, ale ne v kouzlech, a aniž by si to Ashley kdy připustila, věděla, že je silnější než Susan a chtěla jí to ukázat.

Pak tu byl ještě Pettigrew a Violet. V prvním případě se Ashley celkem bála, že by ji chlapec mohl nedopatřením třeba i vyhodit do vzduchu, znala přeci jeho schopnosti a Violet? Violet byla její nejlepší kamarádka, vždy jí byla o něco blíž než Susan. Nebyla tak neovlivnitelná a občas dala i na Ashleyin názor a dokonce s ní i čas od času zašla do knihovny. Jenže Violet byla prostě ta krásná a oblíbená, nebyla chytrá ani silná a tak by se Ashley snad radši postavila proti tomu dlouhánovi ze Zmijozelu (s velkým sebezapřením i třeba proti Bellatrix), jen aby jí neublížila.

"… a slečna Nortonová," dořekl Williamson a Ashley silou vůle nasadila úsměv a vyměnila si ho s Violet, která se k ní s nadšením otočila.

"Slečna Blacková a slečna Sealová," oznámil všem profesor a třídou se ozvalo úlevné vzdychnutí vycházející od skrčka Pettigrewa. Ashley soucitně pohlédla na Susan, která v tu chvíli viditelně zbledla. O Bellatrix Blackové bylo známé, že se doslova vyžívá v duelových soubojích a že je skoro neporazitelná.

"Takže nám už zbývá jen," profesor se otočil k tabuli za svými zády, kde se už rýsovala další dvě jména. "Pan Zabiny a pan Pettigrew," maličký nebelvírský chlapec se při pohledu na vysokého svalovce otřásl. "Výborně, přejdeme tedy k dalšímu kroku. Prosím všechny, aby se postavili ke zdi," tleskl profesor rukama, celá třída se naráz zvedla a on začal mávat hůlkou a tím donutil nábytek k pohybu, takže za chvíli už bylo uprostřed místnosti volné prostranství.

"Každý z vás si najde svoji dvojici a postavíte se proti sobě, nejdřív čtyři dvojice a pak další… Postupně spolu začnete bojovat, jen se základními obrannými a útočnými kouzly. Chci vidět vynalézavost, úskoky a touhu po výhře bez toho, aby někdo přišel k úhoně!" zvýšil profesor hlas a Ashley se trhaně nadechla. "Začněte."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 LilIane Evans LilIane Evans | Web | 11. března 2010 v 20:44 | Reagovat

ten profesor je zaujímavý, len škoda, že sa na nikoho z našich učiteľov na škole nepodobá :D, bolo by super mať takého aj naživo :D :D (tiedna sa aj usmieva, aj keď málo :D), pekná kapitola a strááášne sa tešim na ďalšiu) :-):-)

2 wladka wladka | 11. března 2010 v 20:48 | Reagovat

fuuhaaaaa tak suboje hej?????
mno tesimsa na na zapas Jimmieho a Siriusa bude vzruso
pokrackooo

3 Elin7 Elin7 | E-mail | Web | 11. března 2010 v 20:53 | Reagovat

Milý profesor :D, bylo by fajn ho mít...Ashley dopadla docela dobře, ale nevím, jestli bude mít projejí vztah se Susan příznivé účinky to že ji bude porážet v soubojích. Moc se těším na další kapitolu, takhle byla prostě super :D!

4 Maya Maya | 11. března 2010 v 20:54 | Reagovat

:-D A já si už myslela na Siria...schade... ale i tak...jsem zvědavá, co plánuješ.
Tak Ashley má ráda Violet? Já ne :-D Susan je možná jepší...možná...nevím, přijdou mi obě takový divný a nafintěný...
Těším se na další část... a na jejich souboj :-D

5 Simia Simia | Web | 11. března 2010 v 21:11 | Reagovat

Skvělé!:D Už mi tvoje psaní chybělo, dobře, že žes zas zpět:D A bylo to opět úžasné, krásné, čtivé a já nevím ještě co:D A mimochodem to taky bylo ošklivě useklý! Už aby tady byla další jako...:D Tak šup. Už teď se těším:D A ještě jendou fakt superová kapitola:D

6 Nel-ly Nel-ly | 11. března 2010 v 22:00 | Reagovat

[1]: Taky bych brala zajímavější profesory, ale bohužel :D

[2]: Noooo, ještě nevím, jestli je tam vůbec zapracuju... neumím si představit, teda umím :D ale nedokážu to napsat

[3]: vztahy se Susan :D no, doufám, že to bude ještě zajímavý

[4]: Vždyť Violet je roztomilá a nemmůže za to! no, přeci nebudu dávat to nejzajímavější hned na začátek, ne?

[5]: teda, ani 4 dny mě nenechá vydechnout :D nějak nemám zas tak psavou, no..já bych řekla, že je to HEZKY useklý! a děkuju

7 Lucy-y Lucy-y | Web | 12. března 2010 v 11:49 | Reagovat

moc pěkný,nenapínej mě a honem pokračování :)

8 lina lina | Web | 12. března 2010 v 14:31 | Reagovat

já taky nějak doufala v siriuse, nebo Remuse, aby ji mohl zmučit:D(jo moje oblíbený slovo)
Na našepodivínské profesory si nestěžuju...nejradši bych je neměla:D
Moc pěkná kapitola...

9 Lexie Lexie | Web | 12. března 2010 v 14:31 | Reagovat

Ty jo, to byly nervy. Myslela jsem si že bude s Bellou a oddychla jsem si. Obdivuju tě, že dokážeš tak rychle napsat kapitoly. Mě trvá jedna přibližně měsíc.

10 nessa nessa | Web | 12. března 2010 v 18:17 | Reagovat

jwenom klidně zamotávej, aspoň se to prodlouží =) jinak rozhovor kluků neměl chybu =) a zbytek samozřejmě taky supr

11 Shiroa Shiroa | Web | 12. března 2010 v 18:40 | Reagovat

Jak pořád přemýšlela o Belatrix, už jsem začínala mít strach a příšerně se klepala:-D Ale vyšlo to dobře... Jinak jsem změnila svoje mínění o Jamesovi a Siriusovi... připomněli mi totiž "inteligenty" z naší třídy:-D :-D Ale dokonalá kapča:-) snad dojde i na vážný boj:-D

12 Nel-ly Nel-ly | 12. března 2010 v 22:33 | Reagovat

[7]: já a napínat? co si o mě myslíš? :D

[8]: njn, tak nemůžete mít všechno, by bylo předvídatelný, bych zajímavý učitele zase brala, byla by sranda

[9]:hele měsíc, na to zapomeň! zas tak rychlá nejsem, prostě to přijde a pak to nejde zastavit a pak zase nic.... výhoda psaní několika povídek

[10]: děkuji, takhle to má vypadat... povzbuzování k zamotávání :D budu si to užívat

[11]:říkám, moc jednoduchý, přece vám nesplním tušení... Jamie a Siris jsou inteligenti :D nee?

13 Asci Asci | Web | 13. března 2010 v 13:12 | Reagovat

tak to je drsný...mít takové souboje taky bych se bála :D:D...tahle kapitola se ti upe skvěle povedla...upe jsem to celé hltala :D:..a nemohla jsem se dočkat s kým bude nakonci bojovat...

14 Jaune Jaune | Web | 14. března 2010 v 0:46 | Reagovat

aaa! jak to? neboj, nerozčiluju se nad tou kapitolou, ale nad tím, že už včera jsem ti tuhlé kapču okomentovala a ono to tu NENÍ! tohle nesnáším... :D
ok, fajn, už jsem klidná... naprosto... :D
pěkná kapitola, pravda, prodlužování jsem nečekala, ale dobrý... doufám, že to nebude moc masakr :D
no, vzhledem k tomu, kolik je hodin, nebudu se pouštět do žádných dlouhých komentářů, to by nemuselo dobře dopadnout :D
těšim se na další ;-)

15 Maggie Maggie | Web | 15. března 2010 v 22:11 | Reagovat

ty jo moc moc moc pěkná povídky bude pokráčko? moc se těším andalší... :D

16 Nel-ly Nel-ly | 15. března 2010 v 22:45 | Reagovat

[13]: díky :D jo, já chvíli uvažovala jestli se na to nemám vykašlat, ale nakonec mi nedalo

[14]: u mě si nečekala prodlužování? no páni :D ne, zas tak to s dýlkou nebudu přehánět, nechci se dostávat nad dvacet kapitol.. takže jsme teoreticky v polovině :D i když to na to nevypadá

[15]: ¨Děkuju :-) no určitě bude, snad to stihnu během tohohle týdne, ale teď spíš dokončuju druhou z doby Harryho, chci se jí už zbavit :D

17 Aňulka Aňulka | Web | 16. března 2010 v 17:00 | Reagovat

Takže jak jsem včera slíbila, dneska tady máš komentář...
Přiznávám, že se mi to zdálo neskutečně krátké, opravdu...docela jsem se musela pousmát nad Ashleyinou panikou, já moc tyhle lidi nechápu, sama jsem soutěživá, takže bych reagovala spíše jako Sirius s Jimym.
Já se tak těšila na souboje a ty to takhle usekneš, vůbec by tě neubylo, kdybys to nějak hezky zakončila. Však já ti to někdy vrátím:-D:-D:-D Jen počkej!
Nakonec, úplně souhlasím, prodlužování...neřekla bych přímo nechutné, vždycky se v kapitole něco takového musí objevit, že, ale u tebe mi to nesedí...až na nás zase vybafneš s nějakým překvapením či šokem, můžeš čekat, že si tady dostatečně vyliju své vnitří pocity z kapitoly, ale dneska se na víc nezmůžu, sorry, ale šíleně mě bolí zuby a to je konec...

18 Moreen Moreen | Web | 22. března 2010 v 22:41 | Reagovat

super! co ty si ještě nevymyslíš.. a pak že stávkující múza, to bych chtěla vidět, jak se tomu říká v mým případě, to už není stávka, to je přímo dezerce! :-D jen škoda že ashley není třeba s remem nebo siriem, byla by větší sranda, ale ty to podle mě i tak uděláš dost zajímavé, že? :-)

19 lucrecia lucrecia | Web | 27. května 2010 v 13:31 | Reagovat

čekala jsem teda že bude ve dvojici s někým jíným, ale takhle mě to aspoň překvapilo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA