6. Kapitola - Nejlepší kamarádky

27. února 2010 v 16:47 | Nel-ly
O ničem? Možná. Krátké? Zcela určitě.
(Kdo si pamatuje prolog, tak už konečně navazujeme ;-))


"Jak může být někdo tak krásný?" Povzdechla si Violet a nechápavě pohodila hlavou, až se jí dva zrzavé culíky roztočily kolem hlavy.

"Nemám tušení," hlesla zasněně Ashley a dál zírala na záda černovlasého chlapce, než se konečně ztratil v davu.


Nevěděla ani, kdy to začalo, ale teď byla naprosto přesvědčená, že Sirius Black je nejúžasnější kluk na světě, možná dokonce výtvor boží dokonalosti, možná sám bůh. Milovala ho celým svým srdcem, stejně jako její dvě nejlepší kamarádky Violet a Susan, se kterými alespoň mohla posední rok neustále rozebírat jeho krásu.

"Tak už pojďte, ať máme kupé jen pro sebe," zavelela po chvíli jejich společného obdivného hekání Susan. Vysoká blondýnka zamířila směrem k šarlatové lokomotivě Bradavického rychlíku a její dvě kamarádky zůstaly v těsném závěsu za ní.

"Odpal," zavelela Susan směrem k nějakému malému klukovi, nejspíš druhák, který se zrovna cpal do stejného kupé, kam měla namířeno i ona. "Co si to vůbec ti prcci dovolují?"

"Sue, ale on byl před tebou," zareagovala Ashley, ale to už se kolem ní Violet přesunovala k okýnku na pravé straně.

"A co? Snad vidí, kam mířím ne?" prskla Susan svým obvyklým nadřazeným tónem, posadila se naproti Violet a Ashley vedle ní.

Tohle bylo její obvyklé chování. Nejen, že byla díky hraní famfrpálu ve skvělé fyzické formě, ale byla i vysoká a svým postojem většině mladších studentů občas naháněla hrůzu a tak se jí klidili z cesty.

"Hele podívejte, to je Scott," zašvitořila po chvíli Violet a bleskově nasadila jeden ze svých svůdných úsměvů.

Ashley otočila hlavu ke skleněným dveřím, kde zrovna procházel pohledný blonďatý mladík, který se při pohledu na rychle mrkající Violet s milým úsměvem na tváři přerazil o malého chlapečka jdoucího před ním a oba se svalili na zem. Takhle Violet působila na dost chlapců ve své blízkosti a jednou dokonce předstihla i svou oblíbenější kamarádku. Susan mohla být namyšlená víc než Violet, nepříjemná, oblíbenější nebo vůdčí, ale nikdy nebyla krásnější a také se nehonosila titulem ´Siriovi několikadenní přítelkyně´.

Na začátku šestého ročníku tento post na celý týden obsadila právě jejich zrzavá kamarádka. Violet se vždy mohla honosit titulem: krásná. Nedokázala si však Bradavickou jedničku udržet jen asi šest dní a čtyři noci. A to i přes své dlouhé, světle zrzavé vlasy, které lemovaly světlý úzký obličej s roztomilými pihami na rovném, malém nose, jehož kořen začínal uprostřed dvou daleko od sebe posazených, azurově modrých očí s jemnými hedvábnými řasami a to ještě nebylo nic v porovnání a se zaoblenou ženskou postavou, velkými ňadry, širokými boky a plochým břichem. Violet byla jedním slovem prostě krásná, ale tím končilo vše, co mohla Siriovi nabídnout, bohužel pro ni byla už od přírody hloupější a pomalejší než ostatní, kteří jí i tak záviděli.

To ona, Ashley, si o alespoň denním chození se Siriem mohla nechat jen zdát. Vždyť ji ani neznal jménem, i když spolu už šest let chodili na skoro všechny hodiny, i když bývala nejlepší kamarádkou jeho nejlepšího přítele

"A co s ním?" zasyčela bez zájmu Susan a pozorovala, jak se za okýnkem jejich dveří pomalu objevila hlava rychle rudnoucího mladíka a pak zase zmizela, jak se Scott snažil, co nejrychleji dostat z jejich výhledu.

"Je sexy," vysvětlila Violet a konečně odtrhla oči od uličky. Pak vytáhla z kabelky malé zrcátko a hůlkou si začala natáčet řasy, zatímco šeptala kouzlo pro jejich tmavnutí.

Ashley od ní znuděně spustila zrak. Violet tohle byla schopná dělat kdykoliv, kdekoliv a hlavně jakkoliv dlouho a ona neměla náladu ji při tom pozorovat. Po chvíli se vlak konečně rozjel. Susan znovu mlčky vyhlédla z okna a Ashley pohlédla ze dveří zrovna ve chvíli, kdy kolem jejich kupé procházel asi sedmnáctiletý mladík se stříbrným prefektským odznakem lesknoucím se na prsou a s rudozlatou kravatou uvázanou kolem krku. Maličko se usmála a kývla hlavou, nepatrně se usmál, krátce zvedl ruku na pozdrav a pokračoval ve své cestě směrem k poslednímu kupé ve vlaku, kde pobertové, jako už tradičně, seděli.

***

"Dávej laskavě pozor," zasyčela Susan nevraživě na malého prváčka, který jí překřížil cestu.

"Koukám, že seš milá, jako vždycky, Sealová," ozvalo se za nimi posměšně a všechny tři kamarádky se v tu ránu otočily na černovlasého chlapce s dokonalou aristokratickou tváří.

"Anoj, Siriusi," udělala krok dopředu Violet a svůdně zamrkala dlouhými, perfektně natočenými řasami.

"Ale no tak, zlato," zašvitořila Susan a okamžitě nasadila svůj nejmilejší a nejjemnější úsměv. "Když budeš chtít, kdykoliv ti ukážu, jak milá dokážu být."

"Díky, myslím, že to si nechám ujít," zašklebil se Sirius a rádoby vyděšeně si změřil její svalnatá ramena. "Vi, lásko, vypadáš jako vždy úžasně."

"Díky," zasmála se Violet a udělala další krok k němu, jenže se tím zapletla do cesty dalšímu chumlu studentů a ten jí odnesl s sebou.

"Miluju Bradavice," zasmál se pobaveně Sirius směrem k Potterovi po své pravici. Pak se znovu rozešel směrem vstupní síň a Nebelvírská kolej.

Ashley ještě chvíli pozorovala mladíkova záda, než konečně s rudnoucími tvářemi sklopila hlavu. Byla tak hloupá, jak by si taky Sirius mohl zapamatovat její jméno, když se bojí v jeho přítomnosti třeba jen promluvit? Violet, i když nikdy neřekne nic chytrého a vždy se jí stane nějaká hloupost, ho dokázala vždy oslovit a on si ji tak pamatoval, i když kdo ne? A Susan? Zdálo se, že ji Sirius nemá zrovna v lásce, přesto ji sám oslovoval, zatímco Ashley stála v pozadí a pozorovala své dvě kamarádky. Vždy byla zbabělá a v těchto situacích se to projevovalo víc, než kdy jindy. Vlastně nikdy pořádně nepochopila, proč ji Moudrý klobouk poslal do Nebelvíru, nezasloužila si to.

Takové myšlenky jí v bouřlivých vlnách probíhaly hlavou, zatímco následovala Susan a Violet, která se dokázala na své poměry vcelku rychle vzpamatovat a najít cestu zpět, po dlouhých schodech směrem k nebelvírské společenské místnosti.

Po chvíli chůze zvedla hlavu a zahleděla se před sebe, na své dvě nejlepší kamarádky, nenechá se jimi zahambit. Má poslední rok, na to aby Siriovi Blackovi i ostatním ukázala, kdo vlastně Ashley Cooperová je a že se nebojí.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LilIane Evans LilIane Evans | Web | 27. února 2010 v 17:36 | Reagovat

pekná kapitola :-):-), tešim sa na ďalšiu :-):-)

ja som dneska prišla z lyžiarského a nestiham okomentovať všetky články, tak sorry :-(

2 Shiroa Shiroa | Web | 27. února 2010 v 18:06 | Reagovat

Zkoušela jsem napsat několik komentářů, ale nešlo to, prostě nebyly dobré, stejně jako tenhle. ale co už. Prostě musím jenom chválit kapitoly, protože jsou úžasné. Ode mě kritiku (pro tebe asik bohužel) nedostaneš:-D

3 Jaune Jaune | Web | 27. února 2010 v 19:38 | Reagovat

jsem trochu zmatená... remus se s ní baví? nebo ten dotyčný s prefektským odznakem nebyl on? a nebo se spolu už bavili i předtím... vždyť na něho byla... zlá :)
ach jo, všechno se mi plete, omlouvám se, že si pořádně nepamatuju děj poslední kapitoly, ale lepší už to nebude... spíš naopak :D
no, každopádně, tahle kapitola se mi líbila, pravda, trochu krátká byla (dobře, trochu víc x)) ale i tak... jsem vážně zvědavá, jestli bude ashley opravdu taková husa, jako působila v prologu :D

4 Nel-ly Nel-ly | 27. února 2010 v 20:31 | Reagovat

Krátká je no :D ale to je moje msta vám ostatním - stávkujícím :-P -
Hele, doporučuju se kouknout alespoň na podledních pár odstavců minulé kapitoly, jestli te´d nechápeš... všechno ujasnim, ale zdálo se mi, že takhle to stačí... každopádně je to už skoro dva roky potom co se pohádali ;-) určitě nakonec pochopíš :D seš chytrá holka :D která se určitě vgyzná i v mých motanicích

5 Peace Peace | Web | 28. února 2010 v 0:24 | Reagovat

Hééj! Jak k tomu my stávkující přijdeme, že se nám mstíš?

Vždyť já nemůžu za své pubertálně rozbouřené hormony, podělanej, nerozmě rozesra...hmm...rozladěnej blog:D nebo nenaladěnost, že ne?:D Ale kapitolka byla pěkná, když opomenu fakt, že byla nehorázně krátká, tak byla vážně skvělá. Takže bys to teď mohla napravit, rychle napsanou, další kapitolou:D

6 Nel-ly Nel-ly | 28. února 2010 v 0:29 | Reagovat

To tě bohužel zklamu... :-( slečno stávkující :D nějak mi to nepíše... dělám všechno možný, dokonce po dlouhý době čtu i knížku, ale psaní.... ne, ne a ne... takový povídky mě vždcky nabudily, ale čím dál mých oblíbených autorů mizí (či stávkuje v tom lepším) a nějak to prostě nejde :D povídkové nebe mi nepřeje

7 SasQa SasQa | 28. února 2010 v 10:54 | Reagovat

bylo to naprosto skvělý... jen je trochu depresivní číst o tom jaký je Sirius skvělý.. x)
krátka kapča- to je jasný, jen... hele nejseš i ty náhodou do Siria zabouchlá? :D
vypadá to tak..
a souhlasím s Jaune- doufám že nebude taková husa, jak to vypadá... x))

8 Nel-ly Nel-ly | 28. února 2010 v 11:14 | Reagovat

:D Já si Siria ráda nemám a nikdy jsem neměla, ale je to vděčná postava na psaní ;-) a tohle je... no o nanynkách a jejich pohledu, takže to k tomu patří a co je hlavní (a zajímavý)¨mě se to píše celkem dobře :D

9 Aňulka Aňulka | Web | 28. února 2010 v 12:11 | Reagovat

Popravdě mi vůbec nevadilo, že to bylo tak krátké. To, co tam mělo být, tam bylo a žádné kecy na okraj.
Líbilo se mi to, opravdu. A fakt je jedno jestli je to megadlouhé nebo krátké, protože dojmy to (podle mě) zanechá pokaždé stejné.
Upřímně jsem zvědavá, jak jim to Ashley v posledním ročníku nandá, takže se moc těším na další kapitolu a co mě opravdu zaujalo na této kapitole, bylo to, jak jsi popsala Violet a Susan, snad jako bys to psala podle někoho, koho sama znáš a je takový. A pokud ne, tak to bylo fakt dobře napsané, protože mi to tak přišlo:-)
A pak věta: výtvor boží dokonalosti - tak u toho jsem se smála docela dost:-D:-D:-D:-D:-DJako tohle jsem nedávala...
A ještě něco:(já vím, že jsem s tím už děsně otravná) fakt dobře umíš popsat toho namyšleného Siriuse...možná se ti to nezdá, ale mě to sem tam přišlo těžké...správně to vystihnout a tak, udělat z něj fakt někoho, kdo myslí jen na sebe.
A ještě jsem se chtěla zmínit o Susan.Takové holky jako ona nesnáším - ty, které se nabízejí!Toť můj názor...ale do povídky se to samozřejmě hodí.Tak a končím...

10 Jaune Jaune | Web | 28. února 2010 v 12:14 | Reagovat

já NESTÁVKUJU! jenom mám moc... práce :D:D

11 wladka wladka | 28. února 2010 v 12:24 | Reagovat

srry ze az teraz ale nejako nebol cas alebo sa mi nechcelo
ale mne sa pacila skoda no ze kratka  ale aj ja mam len kratke kapitoly
mnoo tesim sa nato ako sa vyvinie to s Ashley.....pokrackooo

12 Simia Simia | Web | 28. února 2010 v 15:35 | Reagovat

Jej:D Jsem nehorázně zvědavá, co se z ní vyklube:D Krátké to... bylo, ale ne až tak tragicky:D A líbilo se mi to - jen si neumím představit, jak budu moct mít Ashley ještě někdy ráda:D (já mám na tyhle slípky alergii:D) A Sirius se ti moc povedl:D A vůbec... bylo to super:D

13 lina lina | Web | 28. února 2010 v 15:44 | Reagovat

jestli se ta holka vzchopí budu ji uctívat...v rámci mezí samozřejmě...jestli zase Removi ublíží, osobně si pro ni dojdu a oběsím na ponožkách!
Jinak kapitola úžasná:D ani mi nepřipadla zas tak krátká, umím napsat kratší:D
Sirius je zbožňováníhodný:D
to je zas komenář jak noha, fakt

14 Maya Maya | Web | 1. března 2010 v 19:26 | Reagovat

Ach jo, nemůžu uvěřit, co se to z ní stalo....byla přece tak hodná, milá a teď je z ní Barbie...
Remus je zlatíčko, že ji ještě zdraví. Snad si ji Sirius všimne...ona není zlá, ale chová se jako blbka (promiň mi ten výraz)... Hm...no tak uvidíme
Jinak jako vždy krásná kapitolka...a nevadí, že krátká, je nádherná :-)

15 Nel-ly Nel-ly | Web | 1. března 2010 v 22:39 | Reagovat

No jo, je to vývin... znávali jsme ji ještě v jednácti letech, kdy byla bez kamarádek a tak... tohle  byl přesně účel prologu a minulých kapitol, teď nebude asi moc sympatická nikomu, ale věřím, že to nebude až tak hrozné ;-)

16 Lexie Lexie | Web | 3. března 2010 v 15:49 | Reagovat

Moc hezká kapitolka. Doufám, že se opravdu změní, ale chápu, že tohle je od začátku zamýšlené takže se mi to i přes její chování strašně líbí.

17 lucrecia lucrecia | Web | 23. května 2010 v 19:44 | Reagovat

no ale měla by si uvědomit, že kluci maj rádi holky, které aspon dělají že o ně nemají zájem, víc než ty které se mu pořád nabízejí

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA