Leden 2010

1. Kapitola - Slunce zapadá

31. ledna 2010 v 17:28 | Nel-ly
Tak tedy :D ne, nebudu se smát... Je to, řekla bych, dost dětinská první kapitola a já se snad v budoucnu zlepším, protože jsem nikdy nepsala fantasy natož pak tohle. I tak doufám, že si ji i třeba jen se zájmu o novinky přečtete a budete komentovat (spoléhám na "znalce" že si hezky zakritizují).

K názvům kapitol, jak si určitě všimnte, snažím se přejít jak na nové téma povídky, tak i na jiné názvy... Snad se do toho nezamotám. Jinak ČÁSTI kapitol jsou odvozeny od průběhu let...

Jinak tahle kapitola (vlastně za začátku většina děje, nebo spíš žádný) se vůbec netýká děje naruta a v tuhle chvíli ani postav, všechno, co je jiné je jakž takž vysvětleno... tak když to bude někoho zajímat °smutně koulí očima :D°


2. Kapitola - Příteli

31. ledna 2010 v 0:49 | Nel-ly
Kapitola obsahující část prvního a druhého ročníku, nechci to moc protahovat, ale zase bych vám ráda přiblížila, o kom to vlastně píšu :D Doufám, že jsem se zase nevrátila ke svému obvyklému prodlužování, ale řekla bych, že se stále celkem drží.

Lina (pokud to bude číst): Omlouvám se, ale slibuji, že první kapitolu i úvod s postavami mám napsaný, jen to ještě dokončit. Psát něco jiného než HPFF je pro mě prostě složitější.

P.S - Pro všechny, kdo už si vytvořili názor na průběh celé povídky i konec /víte koho myslim :D/, děte se bodnout!! :D nechte mi moje tajemství, třeba se najde i pár pomalejších, kteří si názor neutvořili


1. kapitola - Ahoj...

30. ledna 2010 v 17:58 | Nel-ly
Prosím o trochu schovívavosti, první kapitoly nakonec nejsou tak jednoduché, jak jsem si myslela... snažím se co nejrychleji rozjet bez svých obvyklých průtahů

Název kapitoly ignorujte, já chtěla být originální a nakonec mě nic nenapadlo. Takže tedy začínáme :D čekám na vaše názory, připomínky, kritiky ;-) stále ještě máte šanci mluvit do děje


Tajemství srdce - Úvod / Prolog

29. ledna 2010 v 19:37 | Nel-ly
Už je to tak, došla jsem k názoru, že je načase představit vám i ty, které zůstávaly tak dlouho zahrabané v mém počítači a pod tlakem častého zveřejňování se jich i zbavit. Proto přidám tuhle a pak ještě jednu (ne-li dvě) novou povídku, která má podle předpokladů být dost krátká, snad zábavná a správně o ničem. S dopisováním rozepsaných se nebojte, líp se mi píše střídavě, protože pak můžu odejít z děje úplně jinam a zase se vrátit… Vždy jsem dělala víc věcí na jednou a to se nezmění ani teď ani nikdy jindy.

TAJEMSTVÍ SRDCE


STRUČNÝ DĚJ: Všechny ho milují, stejně jako ona. Je to ale pravda nebo lež? Co přesně se skrývá v srdci mladé studentky? Je její láska opravdová? Kde je hranice mezi zbožňováním a pravou láskou, kde je hranice mezi láskou a přátelstvím, kde je hranice mezi přátelstvím a nenávistí? Jak daleko je dívka ochotna zajít, aby dosáhla něčeho, co se celé roky nachází jen kousek od ní?
POSTAVY: AUTP - Ashley Cooperová , AUTP - Susan Sealová, AUTP - Violet Nortnová, Remus Lupin, Sirius Black, Lily Evansová, …
ŽÁNR: pokus o humor, romantika
MOTTO: Pravda se skrývá hluboko v srdci."Je tak krásný."

"Naprosto úžasný!"

"Dokonalý."

"Podívejte, jak… jak -" Zasekla se dívka v polovině věty a s náboženskou úctou pozorovala vysokého chlapce, který se zastavil několik metrů od ní a jejích kamarádek, odhodil si z očí jako uhel černé vlasy a se zářivým úsměvem zamával hloučku dívek a ukázal dokonalé rovné bělostné zuby. V tu chvíli celá skupinka zasténala, jako jedna osoba a chlapec se, se sebevědomým úsměvem, vydal za svými přáteli.

"Buší mi srdce," zašeptala vysoká dívka s po uši krátkými blonďatými vlasy a velkýma modrýma očima.

"Nemohla jsem se dočkat konce prázdnin, až ho zase konečně uvidím," vysoukala ze sebe o něco menší hnědovlasá dívka a se zasněným úsměvem se dívala na místo, kde ještě před chvílí jejich idol stál.

"Jak může být někdo tak krásný?" Povzdechla si třetí a nechápavě pohodila hlavou, až se jí dva zrzavé culíky roztočily kolem hlavy.

"Nemám tušení," zašeptala hnědovláska, když se konečně alespoň trochu vzpamatovala, i po tolika letech, se v jeho blízkosti nedokázala úplně ovládat a on ji přitom nejspíš ani neznal jménem, i když spolu chodili už více jak šest let do stejné koleje a měli společného kamaráda. No, zbývalo jí posledních deset měsíců, aby to dokázala změnit, jenže na to se musí probojovat mezi desítkami dívek a porazit své dvě nejlepší kamarádky.

9. Kapitola - Hierarchie, pospolitost, povinnost

28. ledna 2010 v 23:51 | Nel-ly |  Až přijdou slzy
Ehm, ehm, tak co? Vynahradila jsem tu nedějovost, zamotanost a krátkost minulé kapitoly? Doufám, že jo :D (Nejvíc ze všeho jsem hrdá na čtvrtou část hned od začátku, už nepopisuju jen pocity, ale dokonce i počasí, to je změna, což? :D)

A teď k důležitějším věcem, určitě si všimnete, že tahle kapitola je napsaná trochu jinak. Jako vždy je část napsaná z pohledu Clarissy a část z pohledu Draca, ale až do teď se vždy pravidelně střídaly, jenže to mi už tentokrát nevyhovovalo (pokud bych nechtěla psát dvoustránkové kapitoly - optimální velikost ve wordu je kolem 6 stránek, i když se to tak nezdá), takže

*** - oddělují časové fáze, protože je doopravdy zbytečné držet se plynulého děje, kdy by se stejně nic nedělo
o-oo-oOo-oo-o (mě se to táák líbí :D) - oddělují pohled Clarissy a Draca, tentokrát se vyskytují několikrát a i v budoucnu se budou častěji střídat a já jen doufám, že to bude dávat smysl - kdyby ne, křičte!!!

P.S. Všimla jsem si, že většina z vás dnes dostala pololetní vysvědčení, a tak jsem na oslavu vašich určitě skvělých úspěchů chtěla přispět i svým dárkem, když já sama se už z vysvědčení nějakou dobu těšit nemůžu. Takže málem (ale jen málem!!!) opožděně, vám přináším kapitolu ke svému, v tuhle chvíli perfektně promyšlenému, dílu. Nějak jsem se do toho teď vžila a zdá se, že si tahle povídka zaslouží moji plno pozornost a hlavně ten děj, který už se snad začíná rýsovat.
Komentáře, Pochvaly, Kritiky - SEM!!!

8. kapitola - Tajemství

27. ledna 2010 v 0:42 | Nel-ly |  Až přijdou slzy
Já vím... Trvá mi to dloho, a když po takový době něco napíšu, je to krátký a ještě k tomu... moc myšlenkový, zmatený a.... No, mám omluvu :D tahle kapitola je fakt důležitá (poznáte) a mám v plánu už brzy pohnout s dějem, protože povídka už by měla být "teoreticky" ve své druhé polovině

No, tak přeji "snad i" hezké početní, komentáře a kritiky, které si zas zasloužím...

8. Kapitola - Proč?

24. ledna 2010 v 13:40 | Nel-ly |  Jdi za svým snem
Já vím, já vím... Je to o ničem, hrozně trhavě napsaný, nejspíš plný chyb a nikam nás to neposune. Jenže, nějak se v ději pohnout musím a hlavně už je to zas týden, co se tu nic nedělo.
Vlastně je úplně zbytečné, abyste tuhle kapitolu četly. Pokusila jsem se o pár náznaků citů a.. bla bla bla :D Vážně jen pokusila a dopadlo to, tak jak to dopadlo.

Nepozastavujte se nad názvem kapitoly, docházejí mi nápady :D Třeba to ještě změním...

P.S. Tak jsem "náhodou" zaměřila svojí pozornost na TOP List a co nevidím... blížíme se k 5000 návštěv a to prosím od poloviny září, kdy jsem ho založila... mockrát vám děkuju ;-)


20/3 kapitola - Láska, ta nejdůležitější věc, které jsi mě naučil...

18. ledna 2010 v 3:41 | Nel-ly |  Pravé já
Takže tuhle doopravdy už poslední část jsem pojala trochu jinak, než je zvykem. Protože vím, že byste mě nejspíš ukamenovali (někteří by toho byli vážně schopni), kdybych to dál dělila a odkládala, a protože už se chci téhle povídky doopravdy zbavit (později už bych to nemusela dokázat), tak jsem kapitolu celkově rozdělila na čtyři části a poslední, tři, přidávám v celku.
Čtvrtá část slouží v podstatě jako Epilog, který se mi však nechtělo psát, protože mi to už přišlo zbytečné, ale berte ji, prosím, tak.
Splnila jsem většinu vašich přání, ale podle svého, takže to dopadlo, jako ta největší slaďárna (při čtení u sebe mějte dávku inzulinu), co mě ani nemohla napadnout.

No a nakonec všech keců, než vám prozradím celý děj do předu. Všem znovu a už na posledy děkuji, že s PRAVÝM JÁ zůstali až do konce a drželi mě nad vodou svými komentáři.
Můj velký dík patří především Maye, Jaune, Liliane Evans, Asci, Elin, lině a Nesse, které jsou semnou v podstatě od úplného začátku tohohle mého dílka, ale samozřejmě i: Nakiře, Peace, Simie, Sawarin a Flammee, které se odhodlaly dohnat děj a držely mě nad vodou až do konce (doufám, že jsem na nikoho nezapomněla) a také všem Vám dalším, kteří jste se rozhodli přečíst si tuhle mojí dokončenou FF ze světa našich oblíbenců a nakonec, a však v neposlední řadě, moje díky patří J.K.Rowling za to, že pro nás tenhle magický svět vytvořila

Díky a Sbohem Casy

P. S.: Za to, že jsem kapitolu nerozdělila (je to nejdelší článek, který jsem kdy vložila), neprodlužovala intervaly a psala skoro celý den jak nějaký pako, tak čekám hezky dlouhý, záživný, konstruktivní :D, kritický i pochvalný komentáře… přidejte i pár slz a výkřiků lásky a "bohyně Nel-ly" vás obdaří svou zářivou existencí (ano, máte pravdu, začínám pracovat na svém sebevědomí, jak mi to jde? :D)
20/2 kapitola - Láska, ta nejdůležitější věc, které jsi mě naučil...

18. ledna 2010 v 3:40 | Nel-ly |  Pravé já
Je to největší podvod! Já právě zjistila, že to nemůžu vložit kvůli počtu znaků... já myslela, že když je to necelých 6000 slov, tak to nebude vadit... :-/


20/1 kapitola - Láska, ta nejdůležitější věc, které jsi mě naučil...

17. ledna 2010 v 20:12 | Nel-ly |  Pravé já
Konečně, konečně... KONEC. Poslední kapitola mojí zatím nejdelší povídky, která mi přinesla tolik smutku i radosti najednou.
Poslední kapitola se vám možná bude zdát dost zrychlená a naopak i utahaná :D vím, že to nedává smysl, ale věřte mi. Přišlo mi však zbytečné ji dál roztahovat.
Tak si ji tedy užijte už kvůli mě :-*

acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA