Prosinec 2009

5. Kapitola - Život není pohádka

31. prosince 2009 v 0:00 | Nel-ly |  Jdi za svým snem
Myslím, že tohle asi vážně nikdo nečekal. Pokud jste si nepamatovali děj u minulé kapitoly, tak teď už asi vážně budete vedle. Osobně v tom i já začínám mít dost solidní maglajz - přece jenom je to moje milovaná a nenáviděná prvotina.

Tahle kapitola má také sloužit jako předzvět, slib, dopsání rozepsaných povídek, i když třeba s delšími pauzami. (pokud se teda vrátím z letošního Silvestra, živá a nezmrzlá na kost) Tak tedy znovu:

PŘEJI VŠEM ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK


7. Kapitola - Pouta

29. prosince 2009 v 2:54 | Nel-ly |  Až přijdou slzy
Taaaak, to ste nečekali, co? :D Je to... hmm doufám, že zajímavé. Předpokládám, že se najde pár lidí, kteří budou uvažovat o MS... máte pravdu, mám své plány a nikdo mi je nezhatí :-P takže tohle byla moje přehršle informací a už mlčim, je pozdě (zase)...


6. Kapitola - Sbohem příteli

28. prosince 2009 v 1:45 | Nel-ly
Tahle kapitola je děsivá... měla být napínavá (nepovedlo se), smutná (možná je), srdceryvná? (to stěží)... jedna z nejdůležitějších kapitol vůbec, rozhodující, kterou jsem plánovala už takovou dobu a nakonec ji takhle zmrvim. No, nedá se nic dělat. Přepisovat ji nebudu, nemám na to sílu. Takže vás prosím jen o slitování.


5. Kapitola - Boj o život 3/3

26. prosince 2009 v 18:02 | Nel-ly
Tak, slíbila jsem, že budu dokončovat a tak bych vám ráda oznámila, že (už definitivně) s touhle povídkou končím. Zbývají už jen asi tři (nebo dvě) kapitoly a pak konec!
Nerada bych začínala ještě něco, když se nedostávám ke konci, ale protože se blíží i konec Pravého já, mám připravenou novou kraťoulinkou povídku, která už půl roku čeká na jméno.


Vánoční Koleda

24. prosince 2009 v 9:00 | Nel-ly |  Jednorázovky
Tak a máme tady Vánoce... naši hrdinové sice své dárky rozbalí až zítra ráno, přesto jsem se rozhodla obdarovat vás S PŘÁNÍM VŠEHO NEJLEPŠÍHO už dnes ráno, takže pokud si během nabitého dne příprav najdete chvilku, snad vás tohle moje malé dílo potěší.
Předem stanovené téma může být velkou výhodou i problémem, pro mě jsou Vánoce spíš problémem, přesto si je dnes pokusím užít s pomocí příběhů.
"Dílko" by si zasloužilo mnoho varovnání a jistě i připomínek a tak doufám, že dárkovanému koni nebudete na zuby koukat moc přísně.

Vaše Nel-ly

PŘEJI VŠECHNO NEJLEPŠÍ K VÁNOCŮM


Inspirováno Vánoční koledou od Charlese Dickense s upozorněním, že autorka s hanbou přiznává, že povídku nejen že nečetla, ale ani neviděla film.

Žádný člověk se nenarodí od přírody zlý. Nešťastní, osamělí, chudí lidé bez přátel a rodinného zázemí mají vždy větší tendenci spadnout ze společenského dna i na to mravní, než ti milovaní, šťastní, a bohatí s velkou milující rodinou, ke které se každý den vracejí. Jak už to však bývá, všude se najdou výjimky, to samé platilo i pro bohatého muže středního věku, o němž náš příběh bude vyprávět.


17. kapitola - Pohádka

23. prosince 2009 v 12:10 | Nel-ly |  Pravé já
Takže "vánoční" kapitola :D Tuhle kapitolu bych ráda věnovala SAWARIN, protože díky skvělému rozhovoru s ní jsem probděla skoro celou noc (ty tři hodiny spánku byly fajn :D) a nakonec kapitolu dopsala.
Malé upozornění: část, myslím že poznáte jaká, se odvíjí z mé ne zrovna příjemné nálady a "velké lásky" k Vánocům, ale snažila jsem se nepřehánět a vnést do "díla" i trochu té vánoční radosti. Snad se povedlo.... já si tím nejsem tak jistá.

JEDNORÁZOVKY

23. prosince 2009 v 3:00 | Nel-ly |  Jednorázovky

Povídky jsou chronologicky za sebou, od nejstarší (nejvýš a moje vůbec první - Dokonalost) po nejnovější (pravděpodobně lepší kvalita, jak doufám :D)
Postavy: Narcisa Blacková, Lucius Malfoy
Upozornění: Moje úplně první povídka :)

Postavy: Belatrix Black-Lestrangeová, lord Voldemort, Smrtijedi...

Postavy: AUTP-Nell (mé alternativní já :D), pobertové, Lily
Období: studium Jamese Pottera
Žánr: romantika (no… a asi nic víc, v tomhle se nevyznám)


Postavy: Tom Rojvol Raddle
Doba: dětství lorda Voldemorta
Žánr: psychologické, depresivní
Upozornění: povídka inspirována "Tématem týdne" ze srdce blogu

Postavy: Belatrix Lestrangeová, Draco Malfoy
Doba: mezi šestým a sedmým ročníkem HP
Žánr: psychologické?
Rating: 15+

Postavy: James Potter
Doba: před studeim Jamese Pottera
Žánr: psychologické, romantické

Doba: studium Jamese Pottera, 7. ročník
Žánr: romantika (nic víc) a klišé
Slov: 2 416
Upozornění: žádné AUTP (u pobertů jak nebývalé), jedna z variací na "jak se dal James s Lily dohromady"

Postavy: George Weasley, Fred Weasley
Doba: sedmý ročník HP (bitva o Bradavice)
Žánr: psychologické, tragické

Postavy: Lenka Láskorádová, Draco Malfoy, Lucius Malfoy
Doba: po Bradavicích
Žánr: romantika? humor? (na rozepsání)

Postavy: Hermiona Grangerová
Doba: 3. ročník HP
Žánr: pairing HG/RL, semi non-con
Rating: 18+

Postavy: Sirius Black, AUTP: Hope Bennetová
Počet slov: 3036
Žánr: romantika

Slova: 1006
Summary: Ze života jednoho Smtrijeda.
Žánr: depresivní, temné, psychologické, 15+

Postavy: Hermiona Grangerová, Draco Malfoy
Pairing: Dramione
Žánr: romantika, klišé, klišé a klišé

Postavy: Draco Malfoy, Hermiona Grangerová, Harry Potter
Počet slov: 2455
Rating: 15+ (asi zbytečný, ale co už, aby se neřeklo)

Postavy: Harry Potter, Draco Malfoy
Téma: Svátek všech svatých

Postavy: Harry Potter, Demelza
Počet slov:
Rating: 12+, napsáno na téma Neobvyklých párů

Povídkářka

20. prosince 2009 v 21:17 | Nel-ly |  Má hvězdokupa
Vím, že věčně slibuju další kapitoly a dokončnování povídek o Vánocích. Tak vás chci ujistit, že jsem na to vážně nezapomněla, ale předsevzala jsem si, že na Štědrý den si každý zaslouží dárek a tak i já vám chci něco dát, jako poděkování, že sem stále chodíte, komentujete a především ČTETE! Za to jsem vám nesmírně vděčná a moje jediná odměna může být vánoční dárek pro vás... povídka už je skoro dopsaná, je nejdelší jednorázovka (i o se týče jednotlivých kapitol) co jsem, kdy napsala a tak doufám, že si ji náležitě užijete.
Předpoklad vložení je na 24.12 v 9:00, tak doufám, že si alespoň někdo z vás najde čas a tenhle svůj dárek si převezme.

informace? jedná se o povídku ze světě Harryho Pottera (to jste asi nečekali, co?) a jedno z hlavních upozornění - žádné AUTP! jen "originální" postavy z knihy, můj úplně první pokus

UKÁZKA:

Žádný člověk se nenarodí od přírody zlý. Nešťastní, osamělí, chudí lidé bez přátel a rodinného zázemí mají vždy větší tendenci spadnout ze společenského dna i na to mravní, než ti milovaní, šťastní, a bohatí s velkou milující rodinou, ke které se každý den vracejí. Jak už to však bývá, všude se najdou výjimky, to samé platilo i pro bohatého muže středního věku, o němž náš příběh bude vyprávět.

Kdysi dávno o Vánocích - Doktorka Quinnová

19. prosince 2009 v 14:30 | Nel-ly |  Movies, Series,...

Doktorka Quinnová

Populární americký seriál zasazený do westernového prostředí divokého západu. Hlavní představitelkou je Michaela Quinn (hrá ji herečka Jane Seymour), která si otevřela v šedesátých letech 19. století v Coloradu vlastní ambulanci.


5. Kapitola - Boj o život 2/3

15. prosince 2009 v 20:06 | Nel-ly
Předpokládám, že kapitola k téhle povídce není nijak očekávaná, ale doufám, že se stále najde někdo, kdo čte ;-) Nevím, kolik přesně kapitol zbývá, ale už jich bude jen hodně málo a pak končíme! A já se jí konečně zbavím :D a vy samozřejmě také. (pro ty, co si ještě pamatují děj a jak vím nemají rádi můj pokus o mužskou Mary Sue (Gary Sue?), tak se nebojte - už to bude jen velice krátké)
Přesto doufám, že se najdou tací, kteří budou číst i komentovat ;-)

acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA