11/1. Kapitola - Život přináší mnohá překvapení

15. listopadu 2009 v 18:38 | Nel-ly |  Pravé já
Vím, že se to některým z vás nebude líbit, ale psala jsem a psala, přitom doufala, že konečně někam pokročím a napsala osm A4, i když i ta nejdelší kapitola téhle povdky měla necelých pět. Tak jsem se rozhodla to rozdělit - mojí omluvou je pokus o udržení vaší pozornosti :D Takže doufám, že se ozvete s názory na tuhle část, abych co nejdřív přidala tu další ;-)

(já vim, že ten avatar není nic moc :D ale dělala jsem ho na rychlo a nemohla na nic jiného přijít, tak prosím trochu uznání)11. Kapitola - Život přináší mnohá překvapení

"Remusi, proboha, jsi v pořádku? Vypadáš hrozně," zhrozila se Casy při pohledu na jednoho ze čtyř chlapců, kteří se k ní blížili.
"Moc milé uvítání."
"Vážně, Chasi, jestli si chceš udržet přátelství, měl by ses naučit přikrášlovat pravdu."
"My sice už dlouho víme, že Remus není žádný krasavec, ale tohle? A ještě k tomu od kamaráda?"
"Který je ke všemu mezi námi nováček a ještě nemá stálé místo?"
"Hrůza."
"I když ti samozřejmě nechceme nic naznačovat," mrkl na ní rádoby vážně James a pak se oba i se Siriusem rozesmáli. Někdy ji doopravdy překvapovalo, že nejsou pokrevní bratři. Co bratři? Tím svým vyjadřováním spíš dvojčata, i když si nebyla jistá, jestli by spolu sourozenci dokázali vycházet tak dobře, jako oni dva. Neměla zkušenosti.
"Ale vážně," otočil se na ní po chvíli Sirius. "Tohle bys neměl říkat, Náměsíčník by si to mohl vzít osobně a víš přeci, jak moc je citlivý."
"Moc vtipný, kluci," zašklebila se na ně Casy a otočila se k Remusovi, který si zrovna sedal vedle ní. "Promiň, já to tak nemyslel. Jen se mi zdáš nemocný, možná by sis měl zajít na ošetřovnu nebo tak."
"To ne, jsem v pořádku," bránil se Remus a přitom bolestně přivřel oči a ještě víc zbledl. Vůbec nevypadal, že by byl v pořádku. "Vážně, nic mi není. Nedělej si starosti."
"Ale," pokusila se Casy ještě něco říct, jenže byla znovu přerušena, i když tentokrát ne Jamesem ani Siriusem. Ti se totiž zajímali víc o jídlo než o jejich rozhovor. Novým Remusovým obráncem a obracečem rozhovoru se tentokrát, ke Casyinému obrovskému překvapení, stala Lily.
"Je to tlakem."
"Cože?" Otočila se na ní nechápavě Casy.
"Tlakem," zopakovala pomalu. "Mění se počasí, takže i tlak a na některé studenty to působí dost nepříznivě. K tomu začal říjen a to je období chřipek a nachlazení. Možná by sis ale na tu ošetřovnu, měl doopravdy zajít, Remusi. Madame Pomfreyová má určitě nějaký povzbuzovací lektvar v zásobě, možná si pro jeden taky půjdu. V noci jsem se skoro nevyspala, jaká mi byla zima. Mám dvě deky a to ještě ani nezačal ani listopad. Hrůza."
"Vážně? Ale od toho bych ti mohl moc dobře pomoct, Evansová," ozval se okamžitě James a Lily zoufale protočila oči. Nedala však na sobě nic znát, zatím.
"Nepovídej a jak bys mi asi zrovna ty, Pottere, mohl pomoct? To mi pověz, za boha nemůžu na nic přijít."
"No až ti bude v noci zase zima, tak přijď za mnou. Já už tě určitě dokážu zahřát," mrkl na ní rádoby svůdně James a prohrábl si vlasy.
"Díky, ale myslím, že si to odpustím," odsekla mu Lily, otočila se na podpatku a vydala se pryč z Velké síně. Casy pomalu zavrtěla hlavou. Je to vážně blb, nepoučitelnej vůl, pomyslela si, když si prohlížela Jamese, který vypadal jako zmoklá slepice - no, v jeho případě spíš jako zmoklý kohout jehož někdo právě připravil o rozmnožovací orgány (takoví kohouti vážně existují - nazývají se odborně Kapouni, fakt! Pozn. Autora).
"Lily má nejspíš pravdu asi si na tu ošetřovnu vážně zajdu, tak se zatím mějte," zvedl se pomalu Remus a vydal se stejným směrem jako nebelvírská primuska. James ani Sirius si jeho odchodu vůbec nevšímali a dál se věnovali vařeným párkům, uzené šunce a kečupu. Casy se při tom pohledu štítivě zatřásla a chvíli bojovala s pocitem nevolnosti, ale ani jeden z nich si jí nevšímal.
-Něco tady nehraje. Něco přede mnou tají. Dokonce i Lily se mě od toho snažila odvést, ale proč? - Běželo Casy hlavou, když si prohlížela dva ze čtyř svých přátel, nejlepších přátel, kteří před ní něco tajili, všichni. Nemohla uvěřit, že by se někdy Sirius, James a dokonce i Lily v něčem shodli a dokázali spolupracovat. Očividně dokázali. Spolupracovali spolu, aby před ní uchovali nějaké tajemství. Něco, co se týkalo Remuse, ale co? To nevěděla. Neměla ani nejmenší tušení, ale rozhodla se to zjistit.

"Paráda, vážně paráda. To mi vysvětli, proč jsem sem vlastně lezl?"
"Uklidni se," rozesmála se Lily a provlékla si ruku pod Casyiným loktem a zavěsila se do ní.
"Uklidni se? To si snad děláš legraci, jak asi. OVCE, OVCE, OVCE! Co s tim furt všichni mají?"
"No, já ti nevím, ale nebude to tím, že to je ta nejdůležitější závěrečná zkouška, kterou ve škole složíme?"
"No, to sice ano, ale dokonce ani před ZKVU v Kruv…" Zasekla se najednou Casy a vyděšeně zamrkala.
"Cože?"
"Ale to nic, už z toho nejspíš začínám blbnout."
"Říkal si v Kruvalu? Vždyť ten přeci není ve Francii nebo… a co je ZKVU?"
"Ale nic, jen mě to tak napadlo. Nemá to s Kruvalem nic společného… jen jsem se přeřekl, vážně."
"Tak fajn, ale…"
"Je toho na mě moc, nejsem zvyklý - v podstatě jsem do školy nikdy nechodil."
"Dobře, takže to asi nebudu začínat o úkolu na lektvary, který musíme udělat, co?" Usmála se na ní omluvně Lily a stín podezření z jejích očí konečně zmizel.
Casy si v duchu zhluboka oddychla, tak tohle bylo těsné, až příliš. Málem se začala mluvit o zkouškách v Kruvalu, ve škole, do které Chase nikdy nechodil a se kterou neměl nic společného. ZKVU - dalo by se to přeložit, jako - Zkoušky Kouzelnického Válečného Umění - znělo to dost morbidně, že ano? Takový byl prostě Kruval. Škola černé magie. Škola, kterou Casy nenáviděla a ve které šest let trpěla. Bradavice byly něco úplně jiného, od první chvíle si je zamilovala. Tohle byla škola pro mladé kouzelníky a čarodějky, tohle byl domov, který nikdy nepoznala a přátelé, rodina, které milovala.
Znovu nenápadně zakroutila hlavou, bylo to tak těžké. Nikdy by nevěřila, že pro někoho jako je ona, bude tak těžké se přetvařovat. Vždyť to dělala skoro celý svůj život. Jenže nikdy předtím jí na ničem a na nikom nezáleželo. Bylo lehké lhát lidem, na kterých jí nezáleželo a u kterých jí bylo jedno, co si o ní budou myslet nebo jak se k ní budou chovat. Jenže teď se všechno změnilo. Lily, Sirius, James, Remus a dokonce i malý vlezlý Peter jí přirostli k srdci, jako nikdo předtím. Den za dnem, minutu za minutou jí byli blíž a ona se tím víc začínala bát a přepadal ji neklid. Co by se stalo, kdyby na tu lež přišli? Co se stane, až skončí škola? Nemůže přeci do konce života předstírat, že je kluk. I když život Chasee Clarksona jí vyhovoval mnohem víc než ten její. Nedokázala by se s nimi rozloučit a opustit je na vždy. Ta představa byla nesnesitelná, ale bude mít jednou na výběr? Co její přátelé udělají, až zjistí, že jim takovou dobu lhala? Co udělají, až zjistí, že jim lhala, kdo je, kdo jsou její rodiče, jaký je její život, odkud pochází - že jim lhala o všem? Dokáží jí odpustit nebo ji zavrhnou? Zůstanou i nadále jejími přáteli nebo ji opustí? Tyhle myšlenky jí nedávaly spát, nedopřávaly ani chvíli v klidu. Ještě nikdy v životě nebyla šťastnější. Ještě nikdy v životě se tolik nebála.

"Tak mě napadlo," ozvala se pomalu Lily, když vedle sebe procházely prázdnou chodbou. Jednou z výhod šestého a sedmého ročníku byly volné hodiny. Například Casy měla ve čtvrtek jen jednu hodinu po obědě a v pátek zase jen jednu hodinu ráno od devíti. Jenže to nebyly zdaleka volné hodiny, pokud studenti chtěli bez problémů procházet, museli je plně využívat k učení. Dokonce i James se Siriem někdy museli přestat s vtípky a sednout si ke knihám a to byl stále ještě začátek roku.
"Ano?" Zareagovala Casy a pokračovala v cestě.
"No… víš… o víkendu profesor Křiklan pořádá takový večírek," vysoukala ze sebe pomalu Lily a otočila se stranou, aby si Casy nevšimla, že trochu zrudla.
"Večírek?"
"No ano, večírek. Jen pro členy Křikova klubu."
"Křikův klub, děláš si legraci?" Otočila se na ní překvapeně Casy a vůbec jí nedošlo, o co se Lily snaží.
"No, ne, nedělám," odpověděla Lily nesměle, i když s malým úsměvem na tváři. "Je to spolek, do kterého patří jen několik oblí… studentů. Vybírá si je sám profesor Křiklan, no, a já jsem jedna z nich. Je to první večírek tohohle roku a nejspíš jich bude ještě několik a ty, protože tu jsi nový, tak si ještě žádný z těch večírků nezažil, tak mě napadlo - jestli - jestli bys tam nechtěl jít se mnou."
"Ale já nejsem člen klubu."
"To nevadí, můžeme - můžeme si přivést partnery," zašeptala Lily a zrudla jako rajské jablíčko. V tu chvíli Casy konečně došlo o co vlastně jde. Lily jí zvala na večírek, jako - no to snad ne!
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jaune Jaune | Web | 15. listopadu 2009 v 19:00 | Reagovat

no to snad ne! a pokračování! a fofrem! tohle by se dalo nazvat psychickým týráním... ještě že zítra a v úterý nemusím do školy, jinak bych na další kapitolu čekala až do pátku... a to bys mi přece neudělala, že jo? ty mě nenecháš tak dlouho trpět a pokračování sem hodíš co nejřív, viď? prosím prosím, smutně koukám ;)))

2 Liliane Evans Liliane Evans | Web | 15. listopadu 2009 v 19:12 | Reagovat

super kapitola, pls Casy neprijmi to, lebo to Jamesa roztrhne nakusy :D
tesim sa na pokracko
PS: ja som prave dokoncila pokracko ku OJP, este raz: tesim sa na pokracko, a veeeelmi :D:D

3 Nel-ly Nel-ly | 15. listopadu 2009 v 19:13 | Reagovat

:D Nerada bych tě týrala, to si nesmím dovolit - maximálně že bych ti vyhrožovala s pokračováním s Ellon? hmm? ne, myslím, že neudělala až už té další :D tu totiž nejsem schopná dokončit
Mockrát děkuju za komentář a že stále čteš

4 Maya99 Maya99 | Web | 15. listopadu 2009 v 19:49 | Reagovat

Ne! To snad není pravda! Ten dlouhej komentář se mi smazal! To je k vzteku! Ten konec je k vzteku mimochodem taky! Napíšu to tedy znovu: Co tím sleduješ? Co si tím komenzuješ? Proč to děláš? No proč?
Samozřejmě... ta kapča byla úžasná. To, jak Casy přemýšlela nad tím, kdy se to provalí, jak si všimla Remuse, ale ten konec!
Absolutně to kazí požitek z kapitoly, víš to? Člověk je do toho zažranej, úplně hltá každý slovo z tý krásný tvorby a ty to tak nechutně usekneš!
Já snad budu muset to vydírání praktikovat i tady, protože vy dvě jste s Jaune prostě nepoučitelný, krutý a zákeřný... spisovatelky!
Takže uděláme dohodu, ju? Jak jsi už psala, kapitola je napsaná a ty jí sem přidáš a já ti slibuju, že se dožiješ zítřka. To je fér, ne? Díky, že souhlasíš
Tvoje věrná a naštvaná čtenářka Maya :-D

5 Liliane Evans Liliane Evans | Web | 15. listopadu 2009 v 19:51 | Reagovat

to chapem :)

6 Maya99 Maya99 | Web | 15. listopadu 2009 v 19:58 | Reagovat

Teď aby to ještě pochopila Nel-ly :-D

7 Nel-ly Nel-ly | 15. listopadu 2009 v 20:09 | Reagovat

Maya: Opravdu mě to mrzí, ale zítra tě tu bude čekat ;-) o něco delší než tahle, i když stále krátká, za to s uzavřeným koncem... slibuju ;-) nemůžu to všechno nechat na dnešek a pak zase týden nic nedělat... samozřejmě s předpokladem, že mě nezabiješ, to by ti pak nikdo nemohl pomáhat při vydírání Jaune, v čemž jsem ještě neukázala všechny svoje kvality
Lily: děkuji za pochvalu, věřím, že se Casy rozhodne správně

8 Maya99 Maya99 | Web | 15. listopadu 2009 v 20:10 | Reagovat

Hm... zdá se mi to nebo teď vydíráš ty mě? :)

9 Nel-ly Nel-ly | 15. listopadu 2009 v 20:14 | Reagovat

Neeeee, to bych ti nikdy neudělala O:-) (jen občas u otravování s kapitolama) a kdyby, tak aspoň ukážu svůj um :-*

10 Maya99 Maya99 | Web | 15. listopadu 2009 v 20:21 | Reagovat

Fajn, tohle si vyhrála, ale čekej odvetu :-D

11 Nakira Nakira | Web | 16. listopadu 2009 v 11:44 | Reagovat

Týýý jo, tak to má Casy velké potíže :D. Už se těším na další. Honem, honem, jsem napnutá jak kšandy xDxDxD

12 Jaune Jaune | Web | 16. listopadu 2009 v 12:06 | Reagovat

hej tak co to je??? vy se tu na mě domlouváte! jste zákeřný... spisovatelky! no jen počkejte, se schválně se psaním šprajcnu a budete mít po žížalkách! cha!
jinak, Nel-ly, co se divíš nad tím, že stále čtu? holka, mě se jen tak snadno nezbavíš, to se neboj, já jsem horší než úponice (bo jak se tak lepivá kytka jmenuje xD)

13 Maya99 Maya99 | Web | 16. listopadu 2009 v 12:48 | Reagovat

Ááá, Nel-ly! Zase jsme si to pohnojily, holka. Ta lepivá kytka nám vyhrožuje abstinencí Ellon! Proč?!

14 Nel-ly Nel-ly | 16. listopadu 2009 v 14:20 | Reagovat

Protože je zlá :-( ale ona nám to neudělá, nesmí, jinak by mě měla na svědomí...

15 Jaune Jaune | Web | 16. listopadu 2009 v 17:43 | Reagovat

no to se uvidí...

16 Maysie Maysie | E-mail | Web | 29. listopadu 2012 v 18:43 | Reagovat

A sakra, já to věděla :D
James je idiot, zase to zkazil _D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA