Listopad 2009

3. Kapitola - Návrh

30. listopadu 2009 v 19:25 | Nel-ly |  Až přijdou slzy
:D Juchů - hotovo a odklepnuto. Uznávám, slabá, krátká kaptila o ničem, ale měla by splnit svůj účel. Dneska si začíná vybírat bakalářskou práci (v polovině druháku!) a jsem z toho na nervy, neumim si představit, jak to napíšu ani, kde seženu praxi... alespoň, že se snad vyhnu zemědělským tématům - to by mě zabilo
No, každopádně mi držte palce ať na konkurzu vyberou mě :D A prosím komenty!!! Ať tu nejsem tak sama a nervní :D

P.S. Máme tu další velký milník... tento měsíc jsem překonala rekord v počtu článků (a dokonce i kapitol) a to o významnou část. Tak mi držte palce ať se udržím i v budoucnu ;-)


5. Kapitola - Boj o život 1/3

30. listopadu 2009 v 1:21 | Nel-ly
Tak jo, přiznávám se, nějak jsem z téhla povídky vypadla. Už mě to nebaví tolik, jako před tím, ale chci se dostat k tomu konci, který už mám v hlavě od začítku první části.
Trochu to urychlím - i když zase ne přehnaně, nějak nejsem schopná psát krátké a zároveň výřečné :D kapitoly.


14. Kapitola - Pravda?

29. listopadu 2009 v 15:59 | Nel-ly |  Pravé já
To koukáte, co? :D Další kapitola k Pravému já, to už tu zas dlouho nebylo :D Nějak jsem se do toho zamotala a teď se snažim vymotat.
Až budete číst tuhle tu kapitolu - o ničem - tak prosím nezapomínejte na moje základní varování - neumím psát dialogy!!! :D A tahle kapitola je založená na nich, což v téhle povídce prostě nebývá - takže problém.
Doufám v komenty ;-) Čím víc, tím budu rychlejší, zdatnější... znáte to. Prostě by byla škoda nic nenapsat, když už to přelouskáte.


2. Kapitola - Rozhodnutí

28. listopadu 2009 v 13:43 | Nel-ly |  Až přijdou slzy
Další pokus zaujmout :D Snad podařený, strašně mě baví psát tuhle povídku, ale zároveň mi to vůbec nejde. Normálně, když dostanu nápad, tak je těžký první odstavec, ale pak se to rozjdede. Tady postupuju větu za větou, slovo za slovem - musím přemýšlet víc než, jak jsem zvyklá. Snažím se, aby byla jiná - aby se odlišovala od mých ostatních povídek. Snad se to povede.
Je to teprve začátek - pokusu, tak prosím o komenty!!! názory, návrhy, kritiky - všechno, co mi pomůže ;-) Jen do mě!


4. Kapitola - Překvapení

26. listopadu 2009 v 21:06 | Nel-ly |  Jdi za svým snem
Tak schválně, je tu ještě někdo, kdo si pamatuje tuhle povídku? :D Silně o tom sice pochybuju, ale stejně to zkusím.
Jako vždy doufám v názory - vyslovené, jak jinak - v komentářích. To je, ale fígl, co? :D Fajn, radši už budu mlčet.
Druhá část - poznáte jaká je druhá - je podle mě dost slabá (slabší než normálně), ale potřebuju se dostat tam, kam mířím :D


1. Kapitola - Nový život

25. listopadu 2009 v 20:22 | Nel-ly |  Až přijdou slzy
Tak - první kapitola :D Mějte prosím slitování, začátky (po prologu nebo úvodní kapitole) jsou vždycky nejtěžší, nějak musím uvést situaci na pravou míru, všechno vysvětlit a pokusit se charakterizovat postavy. Tahle kapitola mi přijde dost prkenná, ale doufám, že to není tak strašné - což se dovím jen díky vám ;-) a že ty další budou lepší.
(jak si určitě všimntete, text je rozdělený - což znamená, že se děj přesouvá od dění kolem jedné postavy k druhé - snad to bude srozumitelné)


13. Kapitola - Každý má svá tajemství

23. listopadu 2009 v 12:45 | Nel-ly |  Pravé já
Takže další kapitola :D Radím vám, nečekejte nic moc originální. Moje hrdinka, úplněk, vlkodlak, problémy, zachránce - stará písnička, doufám, že se alespoň odlyšuju stylem (zase ten styl :D už se fakt dostávám do problémů)
Jinak - popis Remuse, řekla bych, že si to už konečně zasloužil - je to trochu delší a řekla bych, že i úmornější na čtení, ale i tak doufám, že to přečtete a budete komentovat.


Prolog

21. listopadu 2009 v 17:58 | Nel-ly |  Až přijdou slzy
Kapitoly k téhle povídce budou nejspíš jedny z nejkratší, ale já doufám, že spíš než kvantitu uznáte kvalitu, teda pokud nějaká bude :D
No tohle je vlastně jen takový pokus o úvod k nastínění situace, snad je to dost srozumitelné. Snažila jsem se psát jinak, než jak píšu obvykle - takový jiný styl, i když já a styl? - no, snad se vám to bude líbit, ale to se dozvím, jak? No, že budete komentovat :-* Tak prosím.


Až přijdou slzy - úvod

20. listopadu 2009 v 22:07 | Nel-ly |  Až přijdou slzy
Já vím, že bych měla spíš přidávat další kapitoly a nezačínat novou povídku, přesto - si nemůžu pomoct :D. Neslybuju, že budu přidávat kapitoly tak často, jako k jiným /dobře jen ke dvoum, ale stejně/, spíš pomalu, protože s tím mám strašné problémy.

AŽ PŘIJDOU SLZY

(S obrázkem mějte prosím slitování -jako vždycky- je to výsledek mé nezávislosti :D haha)

STRUČNÝ DĚJ:
Děj se odehrává během sedmého ročníku Harryho Pottera, kdy však ignoruji některá fakta z originálu (jako snad u všech fanfiction).
Clarissa Applegateová, dědička starobylého, ale zchudlého čistokrevného rodu, před lety ztratila rodiče a přestěhovala se do Francie ke své, rodinou zanevřené, tetě.Už jako dítě byla zvláštní, nikdy neplakala ani po smrti svých rodičů nebo když ji něco bolelo, nikdy.
Ve chvíli, kdy dospěje, dosáhne sedmnácti let, se však rozhodne svůj život změnit. Už nechce žít v nenávisti a opovržení své rodiny, v chudobě a osamění francouzského venkova. Chce zpátky život, do kterého se měla narodit a tak se vydává zpět do Anglie za svými příbuznými, kteří jí však i nadále odmítají. Všechno se komplikuje a Clarissa má jedinou možnost, jak dosáhnout svých cílů.
Cesta nebude lehká, ale za pomoci svého odhodlání Clarissa snad jednou dosáhne štěstí, jak ale bude vypadat? Dokáže zapomenout na těžké chvíle, které zažila? Dokáže být ještě někdy šťastná? To ještě sama neví.

POSTAVY: AUTP: Clarissa Aileen Avery Applegateová, Draco Malfoy, Lucius Malfoy, Slavná trojka, Pansy Parkinsonvá, AUTP: Siera Linn Nottová, AUTP: Asceta Averyová, AUTP: Caithleen Jackousliová

12. Kapitola - Večírek

17. listopadu 2009 v 18:05 | Nel-ly |  Pravé já
Jo, tak tohle je skvělý název kapitoly :D vůbec nic neříká a v podstatě ani není tak úplně - no, nebudu to rozebírat. Kdybych totiž měla uvažovat o názvu, tak sem tu kapitolu nikdy nedám. Dopsala jsem ji před - no asi deseti minutama, takže není přečtená ani opravená a já na to teď vážně námám náladu a především čas.
Místo toho abych seučila na zítřejší test, uklízela pokoj kvůli zítřejšímu připojení k internetu - ano! po pěti měsících budu mít v pokoji internet B) (až na to, že tam mám takový bordell, že k tomu počítači nikdo nemá šanci se dostat) nebo jsem mohla jednoduše spát, páč zítra vstávám v pět a to je až nekřesťasnká hodina - tohle dobou většinou chodím spát :D - a díky svojí debilitě nejspíš nepůjdu spát vůbec - to, že pak prospim tělák, je jedno - a dost, nebudu si stěžovat a zakončím svůj proslov.
Tak tedy 12. kapitola, kterou jsem si během včerejška a dneška doslova vycucala z prstu - chtěla jsem dneska, na svátek :D, něco přidat - povedlo se, jak? To už mi snad řeknete sami ;-)


acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA