PRAVÉ JÁ

15. září 2009 v 15:56 |  Pravé já
Vím, že bych měla spíš dokončovat než začínat nové povídky, ale nemohla jsem odolat. Nápad se mi prostě zrodil v hlavě a už jsem ho nemohla vypudit. Takže... přichází moje nové dílko: PRAVÉ JÁ.
Povídka je, překvapivě, z dob našich oblíbených Pobertů a abych ji nějak popsala. Je to... já nevím… prostě jedna z HP-fanfiction, které vidíte na každém rohu. Najdou se výjimky, hodně výjimek, ale hodně často narazíte na povídky typu: Sirius, krásná dívka, neshody, láska,... znáte to.


Jenže já mám takové povídky ráda, ráda je čtu večer na uvolnění, nebo před těžkým testem a když mám špatnou náladu. Ráda si představuju ty příběhy, které čtu.
Vymýšlím si pokračování nedopsaných povídek, příběhy vedlejších postav (typu Lily/James, Severus/Lily, Sirius/dívky, atd.) a v mysli přepisuji konce, které mi nepřirostly k srdci.
A tak jsem se rozhodla nějaké z těchto příběhů napsat, aby navždy nezůstaly v mé hlavě, bez toho, abych se o ně mohla podělit s ostatními čtenáři, i kdyby to měla být jen jedna osoba.

Takže říkám: dost! Přestanu si tu vylívat srdce a ospravedlňovat svůj vkus, protože to nemusím. Nikdo nemusí! A přejdu ke svému vlastnímu srdcovému příběhu. K příběhu lásky a nenávisti, radosti a zlosti, přátelství a nepřátelství, štěstí a smutku... k příběhu ze života, který se v životě nejspíš nikdy nestane, ale. Protože pokaždé se nějaké ´ale´ najde. Proč by se to doopravdy nemohlo stát v běžném životě? Vždyť tyto příběhy vymýšlejí obyčejní lidé, kteří žijí své životy a životy svých postav.
Nikdo neřekl, že v nějaké škole, třeba zrovna v té vaší, nemůže existovat nějaký Sirius Black - hezký, oblíbený kluk, vždycky věrný svým přátelům se sklonem k balení dívek. Určitě někde najde i chlapec jako James Potter, který celý život čeká na svou Lily a nakonec jí dostane (otočte se, třeba zrovna stojí přímo za vámi a rukou si čechrá vlasy, aby na vás zapůsobil). A také někde existuje někdo jako Severus Snape (osamělý kluk s těžkým životem, a přesto čistým srdcem), který se třeba v normálním životě dočká štěstí. Vím, že takových chlapců na světě moc nebude, ale oni jsou, já tomu věřím. A my, dívky (nebo chlapci), už musíme jen hledat.

Konečně se tedy dostávám k hlavnímu předmětu tohoto článku - k nové povídce s názvem: PRAVÉ JÁ.

postavy: AUTP: Casandra (Casy) Eleanor Calvetrová, celá Nebelvírská sebranka a samozřejmě i ta Zmijozelská, AUTP: Lady Marriet Estel Nott-DeLafoy-Calvetrvá

Casy
- měla by mít modré oči, ale tohle je jediný obrázek, který jsem našla a vlasy by měly být tmavší, vlnitější a víc do hněda (hnědo-zrzavá: nevím jak ji popsat) a především ne ten cancour mezi očima!!! Uznávám, že pro představu je to dost špatné, ale mě se prostě strašně líbila ta piha (znamínko) :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ClaireM ClaireM | Web | 19. září 2009 v 11:04 | Reagovat

Jojo, určitě si tvoji povídku přečtu. Pobertovské povídky mám hrozně ráda, jenže je neumím psát... Když píšu, tak z dob Harryho. To mi ale nebrání brousit v hlubinách internetu po nějakém krásném příběhu Jamese a Lily a nebo Siriuse a nějaké dívky... :)

2 Nel-ly Nel-ly | Web | 19. září 2009 v 12:17 | Reagovat

Já bych neřekla, že umím psát... podle mě to ale dokáže každý kdo má představivot, nemám odvahu psát něco z doby Harryho :D protože ty postavy jsou na mě až moc charakterově daný...

3 Bara Bara | Web | 1. října 2009 v 19:50 | Reagovat

Vypadá to moc zajímavě:-) hned se pustím do kapitol které si už napsala:-) a nejsi sama kdo rád čte tu ohranou klasiku z doby pobertů a sám pro sebe si předělává konce povídek atd.sem tvůj případ:-D teda až na to, že bych si netroufla napsat povídku:-)

4 marrero marrero | Web | 28. září 2016 v 8:22 | Reagovat

nejvyhodnější bankovní půjčka :-|

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA