Září 2009

Sestry Snapeofilky

30. září 2009 v 22:26 | Nel-ly |  Profil
Na vědomost se dává,

že dnes, posledního dne deváteho měsíce léta páně dvoutisícátehodeváteho byla Nel-ly, řečená přešťastná, přijata do Řádu Severuse Snapea a stala se tak jednou ze sester Snapeofilek.

Tento den nechť je zaznamenán, jako nejšťastnější den v dějinách toho bloku a ode dneška už navždy budeť Blokovým svátkem - dnem Severuse Snapea, Velkomistra řádu, Nejvyššího vládce našich myslí, srdcí i duší.

Pro tento blok nechť je zaznamenána nejen má vroucí přísaha, ale i modlitba, kteráž to bude odříkávána každý den před setměním. V čase, kdy končí den a nastává temná noc, tak podobná Jeho velikosti - Našemu pánu.

Velkomistře veď mě. Velkomistře, uč mě. Velkomistře, ochraňuj mě. V Tvém světle vzkvétám. Jsem chráněna Tvým slitováním. Kořím se Tvé moudrosti. Žiji pouze proto, abych Ti sloužila. Můj život patří Tobě.

~ukradeno z knihy: Meč Pravda od Terryho Goodkinda a přepracováno mou maličkostí~
obrázek z DA

4. Kapitola - Změna

30. září 2009 v 15:55 Pravé já

Já vím, že je krátká, ale zdálo se mi zbytečné tuhle kapitolu víc prodlužovat, takže tady je - ZMĚNA :D doufám, že to bude doopravdová změna - k lepšímu samozřejmě, týkající se vašich komentářů ohledně povídek ;-) čekám jen na to

3. Kapitola - Dokonalý plán

26. září 2009 v 21:39 Pravé já
Takže další kapitola... nejsem si tak jistá, že psát tuhle povídku, byla tak úplně dokonalý plán, ale tahle kapitola se tak jmenuje - tak snad Casy bude mít s plány větší štěstí.
Zas a znovu doufám v komenty, jak kladné (snad budou) tak záporné (z těch se poučím).
Za chyby se omlouvám, ale zatím jsem nesehnala nikoho na beta-reader a sama se prostě neopravim :D

3. Kapitola - Dokonalý plán

Po neosvícené chodbě se kradla tmavá postava. Pomalu sestoupila ze schodů, opatrně otevřela vchodové dveře a vešla do hluboké noci. Když došla k hlavní bráně, naposledy se ohlédla po velkém domě a vydala se do neznámého světa mudlů.
Casandra procházela tmavými ulicemi města, mířila k mudlovskému vlakovému nádraží, které bylo vzdálené jen asi půl míle od jejího, teď už bývalého, domova. Odešla. Potom, co se dnes večer odehrálo tam nemohla zůstat.

2. kapitola - Jen zlý sen

23. září 2009 v 12:34 Pravé já
Tak jsem psala a psala a vyšly mi z toho rovnou dvě další kapitoly, takže je mi v tuhle chvíli jedno jestli to někdo čte nebo ne, ale já si je prostě budu přidávat a hezky se na ně usmívat. ;-) Pro moje vlastní potěšení.

Shrnutí: Casandra prožívá noční můru a jestli se chcete dozvědět jakou, tak čtěte dál ;-) (nejdelší shrnutí na světě)
1. Kapitola - Vzpomínky

20. září 2009 v 13:27 | Nel-ly |  Jdi za svým snem
Seděla na parapetu jednoho ze dvou oken ve své ložnici a sledovala západ slunce, který okolní krajinu barvil do ruda. Byla to krása, přesto nedokázala proniknout do její mysli a do vzpomínek, které ji okupovala. Elizabeth byla ztracená v minulosti.

***

"Mami? Tati?" sotva pětiletá holčička strčila hlavu do pootevřených dveří domu. Věděla, že něco není v pořádku. Vchodové dveře nikdy nezůstávaly otevřé, rodiče je pokaždé zavírali, ale dneska ne.
Elizabeth vstoupila do domu. Sundala si kabát a i s taškou ho položila na zem. Bylo sice teprve září, ale na severu Anglie už byla přece jen zima. Zrovna se pomocí přenášedla vrátila od tety a strýčka a už ze začátku ji překvapilo, že na ni rodiče nečekali před brankou zahrady jako vždycky.
"Mami?" ozvala se nesměle a popošla ke dveřím kuchyně. A zase nic. Ticho. Třeba jsou oba schovaní za rohem a chtějí ji překvapit.
Strčila hlavu do kuchyně a obraz, který se jí zjevil před očima se jí vryl až do hlouby srdce. Věděla, že ho z paměti nikdy nedokáže vymazat.
Otec ležel pod stolem na zemi s dokořán otevřenýma skelnýma očima. Kousek od něj ležela i matka a jemně sebou cukala pod váhou obrovské černé postavy.
Jakmile Elizabeth vešla do místnosti, postava se zvedla a otočila se čelem k ní. Vysoký muž, pokud to tedy byl muž, s úplně bílou skoro průhlednou pletí a červenými rty z nichž vystupovaly dva krví pokryté tesáky.
Žhavé rudé uhlíky jeho očí se zabodly do Elizabethiných. A krví potřísněné rty zkřivl nepěkný úsměv.
Dívka nestačila ani vykřiknout, když k ní muž najednou přiskočil a dlouhé tesáky se zabodly do jejího krku. Nevěděla jak dlouho to trvalo, uvědomovala si jen, že v jedné chvíli ji od muže někdo odtrhnul a hned na to se s ní zatočil svět a ona se propadla do temnoty.

"Nemusíte se bát, bude v pořádku," slyšela neznámý mužský hlas.
"A bude... no však víte... nestane se..." ozval se další, tentokrát ženský hlas. Ten se zdál povědomý.
"Ne, upír z ní určitě nebude. Mohlo se stát, že do ní vtisklo něco z jeho podstaty, ale to je velice nepravděpodobné. Teď je nejdůležitější, že je mimo nebezpečí," odpověděl první.
"Ano děkuji," třetí zase povědomý mužský hlas. "Pojď drahá, myslím, že se probouzí."
"Elizabeth, miláčku," zašeptala žena kousek od ní. "Jsi vzhůru?"
Elizabeth pootevřela oči a podívala se do tak známých oříškových očí. "Mami,..." vydechla a znova usnula.
Žena bolestně přivřela oči. Její mladší sestra Elain ani její muž útok nepřežili. A zanechali po sobě svojí jedinou dceru.

***

Elizabeth se zhluboka nadechla. Otevřela oči a pohlédla z okna. Slunce už zapadlo. Přišla noc.
Už je to tak dávno, pomyslela si.
Uplynulo skoro jedenáct let od doby co zemřeli její rodiče. Od doby co přežila útok upíra. Od doby co se přestěhovala ke své tetě a strýci. Od doby co jejich syna, Jamese Pottera, začala považovat za staršího bratra.


1. Kapitola - Naděje

19. září 2009 v 15:45 Pravé já
Takže tu máme první kapitolu o dívce, která se snaží změnit a tím změnit i svůj osud. Povede se jí to? Povede se jí utéct z okovů svého původu, které jí drží při zemi? Čtěte a uvidíte. A jako vždy prosím o komenty. Jsem vděčná za jakoukoliv kritiku a samozřejmě pochvalu.

Zastavila se když z předsíně uslyšela matčin rozčilený hlas. Věděla, že jí to neprojde, ale přesto doufala.
"Casandro Eleanor Calvetrová okamžitě se vrať."
Pomalu otočila a pohlédla do světle modrých očí své matky. Lady Marriet Estel Nott-DeLafoy-Calvetrová si se zamračeným pohrdavým výrazem prohlížela svou jedinou dceru. Dceru, která měla být její pýchou a která se stala jejím největším zklamáním. Lady Calvetrová byla i ve svém věku mimořádně krásná žena. Měla velké pomněnkově modré oči, dlouhé blonďaté vlasy bez jediné šediny a dokonalý malý nosík, stejný jako její dcera. Všechno to, ale kazila její povaha. Tahle úctyhodná vždy upravená žena s perfektním vystupováním měla jednu vadu a to velice výraznou vadu. Neměla srdce.

Ze ŽIVOTA HARRYHO POTTERA

19. září 2009 v 13:43 | Nel-ly
Dokončené, Nedokončené, Het, Slash... Vše, co si můžete přát v delší podobě delších povídek na pokračování.

STRUČNÝ DĚJ: Draco Malfoy, jako správný dědic starobylého rodu, jednou bude potřebovat čistokrevnou manželku a přesně na tu chvíli se Greengrassovy vždy připravovali. Jejich dcera je pro něj jako stvořená, dokonalá, jenže všichni zapomínají, že Draco má svoji hlavu a především, že si může sám vybrat., nezávisle na přáních ostatních, popřípadě jeho budoucí partnerky.
HLAVNÍ POSTAVY: Draco Malfoy, Astorie Greengrassová, Daphne Greengrassová, Malfoyovi...
DOBA: před, během a po studiu Harryho Pottera
RATING: 13+
STAV: DOKONČENO!!! Prolog + 32 kapitol + epilog (8.8.2010 - 20.11.2013)

DOKONČENÉ


STRUČNÝ DĚJ: Draco Malfoy vždy věděl, že to všechno byla Potterova vina. Od samého začátku měli problémy a agresivita mezi nimi jiskřila, nikdo jiný však netušil, co všechno se za tím skrývá. Té noci v Zapovězené noci během prvního ročníku Potter poprvé překročil hranici a Draco už tehdy věděl, že se jeho život mění... Nenáviděl toho brýlatého skrčka s takovou vášní, o které si nikdy nemyslel, že je jí schopen.
OSTAVY: Draco Malfoy, Harry Potter
POČET KAPITOL: 3
STAV: dokončeno; od 8.4.2013 do 1.5.2013
STRUČNÝ DĚJ: Taky vám přišlo, že se kouzelné Trio z uvěznění v Malfoy Manor dostalo jednoduše, že jejich zážitek byl příliš jemný, že by si děj zasloužil temnější pohled? Máte ho mít.
Děj navazuje na konec 22. kapitoly Harry Potter a Relikvie Smrti s "menší" změnou a jiným pohledem na události války.
DOBA: studium Harryho Pottera (7. kniha)
PÁR: HG/DM
POSTAVY: Hermiona Grangerová, Draco Malfoy, Bellatrix Lestrangeová, Lucius Malfoy, Harry Potter, Ron Weasley, Narcisa Malfoyová, ...
UPOZORNĚNÍ: rating 15+ (trocha násilí, "erotické" scény)
STAV: DOKONČENO (4. KAPITOLA + BONUS)
od 26. června 2010 do 1. července 2010

STRUČNÝ DĚJ:
Děj se odehrává během sedmého ročníku Harryho Pottera, kdy však ignoruji některá fakta z originálu (jako snad u všech fanfiction).
Clarissa Applegateová, dědička starobylého, ale zchudlého čistokrevného rodu, před lety ztratila rodiče a přestěhovala se do Francie ke své, rodinou zanevřené, tetě.Už jako dítě byla zvláštní, nikdy neplakala, ani po smrti svých rodičů nebo když ji něco bolelo, nikdy.
Ve chvíli, kdy dospěje, dosáhne sedmnácti let, se však rozhodne svůj život změnit. Už nechce žít v nenávisti a opovržení své rodiny, v chudobě a osamění francouzského venkova. Clarissa chce zpátky život, do kterého se narodila, a tak se vrací do Anglie, aby se setkala se svojí rodinou a překonala jejich nenávist, má však jedinou šanci, jak dosáhnout svých cílů.
Cesta nebude lehká, ale za pomoci svého odhodlání Clarissa snad jednou dosáhne štěstí, jak ale bude vypadat? Dokáže zapomenout na těžké chvíle, které zažila? Dokáže být ještě někdy šťastná? To ještě sama neví.
POSTAVY: AUTP, Draco Malfoy, Lucius Malfoy, Slavná trojka, Pansy Parkinsonvá,...
UPOZORNĚNÍ: poslední kapitola 13+
STAV: DOKONČENO! prolog, 15 kapitol
od 20. listopadu 2009 do 16. dubna 2010


STRUČNÝ OBSAH:
Nikdy se od nikoho neodlišovala, byla průměrná a spokojená, oni však patřili mezi elitu, která se odlišovala od všech ostatních. Fred a Georg Weasleyovi, její nejlepší přátele. Bez nich by byl život nudný a fádní. Přátelé jsou ti, kteří utvářejí náši osobnost i život sám. Jenže s přáteli to není vždy tak lehké, dokonce ani s těmi nejlepšími, jak si Joesephin moc dobře uvědomuje.
POSTAVY: AUTP: Joesephin AUTP: Chris, Fred a George Weasleyovi, Lee Jordan, Alice Spinnetová, Angelina Johnsonová, slavná trojka,...
MOTTO: Pozoruhodné na člověku je, že sice zůstává týž, ale nikoliv stejný (Wilhelm Raabe)
STAV: DOKONČENO! Prolog + 13 Kapitol
UZPORNĚNÍ: Mary Sue, první dopsaná povídka
od 12. srpna 2009 do 1. listopadu 2009


ZE ŽIVOTA POBERTŮ

19. září 2009 v 12:53 | Nel-ly

AKTUÁLNÍ

ANOTACE: Vyrůstala jsem stejně, jako každá jiná dívka mého věku až do chvíle, kdy se stala ta... věc. Můj život se převrátil na ruby a ve chvíli, kdy už jsem se začala konečně smiřovat se svým osudem, přišla další rána. Zjistila jsem, že jsem čarodějka - ironií osudu jsem se však stala obyčejnější, než kdykoliv předtím.
Nepatřila jsem mezi privilegované čistokrevné, ani mezi nenáviděné mudlovské šmejdy. Na Školu čar a kouzel v Bradavicích jsem ovšem nastoupila spolu s legendami, jež dnes zná celý kouzelnický svět. Můj příběh na pozadí děje, který ovlivnil válku i celou naší historii možná není důležitý, ale jedná se můj život.
POSTAVY: Mary McDonaldová, Lily Evansová, Alice Shenghersová, Frank Longbottom, Sirius Black, James Potter, Remus Lupin, Belatrix Blacková, Regulus Black, Severus Snape,…
STAV: NEDOKONČENO
od 25. listopadu 2012 do...

DOKONČENÉ


STRUČNÝ OBSAH: Po smrti otce se Casandřin život od základů změnil, bohužel k horšímu. Nevychází s matkou ani s otčímem a život doma, ve vznešené čistokrevné rodině, se pro ni stává peklem.
Jednoho dne se však setká s chlapcem, který změní její život. Dá jí naději. Je jí tak podobný a přesto jiný, má odvahu, která Casandře vždy chyběla. A tak se Casy také rozhodne změnit svůj život, jenže cesta bude ještě dlouhá a určitě ne jednoduchá.
POSTAVY: AUTP - Casandra (Casy) Eleanor Calvetrová, celá Nebelvírská sebranka a samozřejmě i ta Zmijozelská, AUTP - Lady Marriet Estel Nott-DeLafoy-Calvetrvá
STAV: DOKONČENO Prolog, 20 kapitol
od 15. září 2009 do 18. ledna 2010

POZASTAVENÉ

STRUČNÝ OBSAH:
Ještě jako malá holčička, byla Elizabeth svědkem té nejhorší události, která ji bude až do konce života pronásledovat ve snech. V jedné chvíli přišla o všechno, co měla, ale zároveň získala staršího bratra, ochránce a nejlepšího přítele v jednom.
Teď Elizabeth nastupuje do šestého ročníku ve Škole čar a kouzel v Bradavicích. Čekají ji ty nejzajímavější roky školního života, nový přátelé i nepřátelé, snad i láska, ale to všechno se neobejde bez mnoha problémů.
POSTAVY: AUTP-Elizabeth Mooreová, AUTP-Thomas Richardson, Pobertové, Lily Evansová, Regulus Black, AUTP-Caroline Emmersonová a další
POZNÁMKA: Moje úplně první povídka, tak prosím o slitování… Je to moje láska a noční můra najednou a doufám, že se pro vás stane přinejmenším zajímavým zpestřením
STAV: Nedokončeno

Svoboda? - Temný anděl

17. září 2009 v 15:40 | Nel-ly |  Jednorázovky
Další jednorázovka pro představu o mých představách o našem oblíbeném Kouzelném světě.
Pro ty co nečetly - Dokonalost - Bílý anděl - tak bych osobně radila si jí přečíst. Sice na sebe nenavazují, ale stejně mají trochu (možná i víc) společného. Tedy doporučuji (z naprosto nestranného pohledu =D jistě) přečíst si je obě. V horším případě ani jednu, ale to by mi bylo doopravdy líto =(
Takže prosím čtěte a samozřejmě komentujte, nebo.... ne nic se vám nestane, to bych neudělala, i když... =D

Prolog - Pravé já

16. září 2009 v 10:00 Pravé já
A je to tady... přichází prolog k mé nové kapitolovce ze světa našich oblíbených Pobertů, doufám, že se vám tohle moje "dílko" bude líbit. A některým i tolik, že přidají nějaký ten komentář ;-) abych věděla co se vám líbí a zase naopak co ne.

acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA