Červenec 2009

1. kapitola - Vzpomínky

14. července 2009 v 18:40 | Nel-ly
Seděla na na parapetu jednoho ze dvou oken ve své ložnici a sledovala západ slunce, který na okolní krajinu vrhal nádech červeného světla. Byla to taková krása, ale ona si jí neuvědomovala. Zavřela oči, myšlenkami bloudila úplně jinde - v minulosti.

"Mami? Tati?" sotva pěti letá holčička strčila hlavu do pootevřených dveří domu. Věděla, že něco není v pořádku. Vchodové dveře nikdy nezůstávaly otevřená, rodiče je pokaždé zavírali, ale dneska ne.
Elisabeth vstoupila do domu. Sundala si kabát a i s taškou ho položila na zem. Bylo sice teprve září, ale na severu Anglie už byla přece jen zima. Zrovna se pomocí přenášedla vrátila od tety a strýčka a už ze začátku jí překvapilo, že na ní rodiče nečekali před brankou zahrady jako vždycky.
"Mami?" ozvala se nesměle a popšla ke dveřím kuchyně. A zase nic. Ticho. Třeba jsou oba schovaní za rohem a chtějí jí překvapit.
Strčila hlavu do kuchyně a obraz, který se jí zjevil před očima se jí vryl až do hlouby srdce. Věděla, že ho z paměti nikdy nedokáže vymazat.
Otec ležel pod stolem na zemi s dokořán otevřenýma jakoby skleněnýma očima. Kousek od něj ležela i matka a jemně sebou cukala pod váhou obrovské černé postavy.
Jakmile Elisabeth vešla do místnosti, postava se zvedla a otočila se čelem k ní. Vysoký muž, pokud to tedy byl muž, s úplně bílou skoro průhlednou pletí a červenými rty z nichž vystupovaly dva krví pokryté tesáky.
Červené oči, jako žhnoucí uhlíky se zabodly do Elisabethiných modrých očí. A rudé rty zkřivl nepěkný úsměv.
Dívka nestačila ani vykřiknout, když k ní muž najednou přiskočil a dlouhé tesáky se zabodli do jejího krku. Nevěděla jak dlouho to trvalo, uvědomovala si jen, že v jedné chvíli jí od muže někdo odtrhnul a hned na to se s ní zatočil svět a ona se propadla do temnoty.

"Nemusíte se bát, bude v pořádku," slyšela neznámý mužský hlas.
"A bude... no však víte... nestane se..." ozval se další, tentokrát ženský hlas. Ten se zdál povědomý.
"Ne, upír z ní určitě nebude. Může se stát, že v sobě bude mít něco z jejich schopností. Ale je to velice nepravděpodobné. Teď je nejdůležitější, že je mimo nebezbečí," odpověděl první hlas.
"Ano děkuji," třetí zase povědomý mužský hlas. "Pojď drahá, myslím, že se probouzí."
"Elisabet, miláčku," zašeptala žena kousek od ní. "Jsi vzhůru?"
Elisabeth pootevřela oči a podívala se do tak známých oříškových očí. "Mami,..." zašeptala a znova usnula.
Žena bolestně přivřela oči. Její mladší sestra Elain ani její muž útok nepřežili. A zanechali po sobě svojí jedinou dceru.

Elisabeth se zhluboka nadechla. Otevřela oči a pohlédla z okna. Slunce už zapadlo. Přišla noc.
Už je to tak dávno, pomyslela si.
Uplynulo skoro jedenáct let od doby co zemřeli její rodiče. Od doby co přežila útok upíra. Od doby co se přestěhovala ke své tětě a strýci. Od doby co jejich syna, Jamese Pottera, začala považovat za staršího bratra.


Já a knihy

14. července 2009 v 16:05 | Nel-ly |  Books of my life...
Nikdy jsem moc nečetla a pak přišel Harry Potter a s ním 50 halířů za stránku od mámi. Kdo by odolal? A tak jsem začala číst a tak mě to chytlo, že od třetího dílu už jsem nic nedostávala a přesto četla dál.
Pak přišel film Pán prstenů a s ním se kě mě dostaly i všechny knihy a po prvním filmu jsem prostě nechtěla další roky čekat jak to vlastně dopadne. Na to si kamarádka pujčila první díl Goodkindovi ságy Meč pravdy na mojí kartu z knihovny a když jsem jí šla vrátit, tak jsem se do ní tak začetla, že po několika minutách jsem odcházela s knihovny s tou knihou i s dalšími díly.
Asi takhle začalo moje knihomolství. U Harryho Pottera a Meče pravdy to nezůstalo, ale mému srdci asi vždycky budou nejbližší

Od fantasy jsem se dostala k historii, romantice, dramatu a k dalším:


Electra - povídky o Ebony Potterové

14. července 2009 v 13:51 | Nel-ly
Electřiny příběhy o Ebony, dvojčeti Harryho Pottera, mě přivedly ke čtení HP povídek a povídek vůbec a jsem za to neskonale vděčná, protože čas od času narazím na doopravdy zajímavá díla, která se od sebe hodně liší.

Mojí asi nejoblíbenější povídkou od této autorky je Lux in tenebris, která bohužel zůstala nedokončená. Ale Electra má i hodně skvělých dokončených povídek, jako například:
25, Báseň mého života, Zkáza rodu Malfoyů a další.

Hodně se zabývá i slashem, kterému jsem díky ní i já přišla na chuť, i když stále jen s mírou.

Několik dalších povídek najdete na fanfiction - Electra

První představení...

13. července 2009 v 23:47 | Nel-ly |  Má hvězdokupa
Mám ráda zajímavé knihy, napínavé filmy a zábavné pořady.
Ráda ležím v posteli a sním.
Ráda se procházím a přemýšlím
Ráda stojím a dívám se.
Ráda mluvím i naslouchám.
Ráda spím a sním.
Ráda bdím a žiju.
Ráda se směju i pláču.
Mám ráda společnost i samotu.

Mám ráda všechno a zároveň nic.
acta est fabula ~ příběh jest skončen

Do not COPY! HP-fanfiction writer. Canon belongs to J.K.R. Design by Nel-ly, picture from DA